Gacuseks

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki.

Polecane posty

Gacuseks    2

Mam dla wszystkich użytkowników tego pługa niemiłą niespodziankę.

 

Mianowicie od niedawna STALTECH nie produkuje już odkładnic do tego pługa.

Jak do nich dzwoniłem (identyczne odkładnie są w Vogel Noocie i kupowałem od nich), to proponują odciąć w kopycie wzmocnienie i przespawać, żeby ta nowa odkładnia weszła. Gość tłumaczył, ż to nie ich wina, ,,że teraz odkładnia jest 3cm wcześniej wywinięta i nie pasuje do profilu kopyta, to firma która dla nich to produkuje tak im zrobiła i oni zmienili teraz kopyto pod odkładnie, a wszyscy którzy do tej pory nabyli pług muszą sobie poodcinać w kopycie wzmocnienia i przespawać w inne miejsce''.

Ja STALTECH do tej pory chwaliłem, ale teraz uważam, że naprawdę nie ma co pchać się w sprzęt ,,stodołowej'' produkcji, do którego brak podstawowej części zamiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Do tego który ma stałą szerokość orki to od grudziądza, a ten z regulowaną szerokością miał identyczne jak Vogel Noot, typ odkładni W-350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

może masz jakiś inny typ jescze bo w katalogu częsci zamiennych pisze ze odkladnice mozna unijne zakładać , bo ten pług ma tylko samą ramę na licencji V&N a reszta to z uni , przynajmiej w moim tak jest , ja mam rocznik 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Staltech i agro-masz to jedna firma była tylko się rozdzieliła tylko kolesie się rozdzielili i każdy robi na własną rękę,materiał ten sam co agro-masz kółka również tylko staltech ma trochę mocniejszą ramę odkładnie piersi zgarniacze płozy są wykonane ze stali gatunkowej poddanej obróbce cieplnej.Znowu agro-masz pisze że są wykonane ze stali borowej.Sam chce kupić pługi z zdecydowałem się na Staltecha orałem agromaszem i nie podobało mi sie tzn:słabo wkręcali,w mojej miejscowości dwie osoby mają staltecha i chwalą te pługi jak za tą kase myśle że warto można sobie jeszcze zamówić z gumowym kółkiem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzondir    0

A nie wiesz, moze jak w razie czego te firmy podchodza do spraw gwarancyjnych? Działo sie cos z tymi pługami?

 

... jak za tą kase myśle że warto można sobie jeszcze zamówić z gumowym kółkiem.

 

Tez mi sie wydaje, ze jak zamawiac, to tylko z gumowym kolkiem, bo te z metalowym wygladaja obciachowo:

http://www.allegro.pl/item457381748_plug_4...y_staltech.html

Niestety nie moge wyszukac ich stronki z oferta.

Znalazlem tylko agro-masz z gumowym kolkiem

http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=ofe...gi_jednobelkowe

 

Ktos wie, jak ajest strona staltecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
A nie wiesz, moze jak w razie czego te firmy podchodza do spraw gwarancyjnych? Działo sie cos z tymi pługami?

co do gwarancji to ja jestem z serwisu zadowolony. Pług zrobiony w terminie oddany na nowych lemieszach.

Jakość orki jest bdb. Orałem Turem unii i jednakowo orze, chodzi mi o pługi 4x40. Cześci scieralne powinny być twardsze i tu jest cały szkopuł ale jakby nie patrzeć to i tak wiele lat bede musiał orać zeby je zedrzec a czećci do nich nie są drogie. Moge polecić model U-006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Staltech nie posiada strony internetowej agro-masz za kółko gumowe ceni sobie około 100-150 a staltech 200-250.Tak mi mówili przez telefon handlarze.Staltecha 4 160cm na gumowym kółku można kupić do tej pory 5300zł,udało mi się znalesć ostatnio za 4700zł na gumowym kole pewnie dlatego taniej że sezon się kończy.Nie wiem ile w tym prawdy ale mówią że staltech ma wytrzymalsze ramy,bo wizualnie niczym praktycznie nie odbiega od agro-masz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Jeszcze do niedawna strona staltechu istniała ale komuś się nie spodobało i skasował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzondir    0
Jeszcze do niedawna strona staltechu istniała ale komuś się nie spodobało i skasował ;)

 

No rtaczej sie stronek nie kasuje...

Jesli juz, to pewnie nie oplacicli domeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kari77    0
Tak na przyszłość, to ja juz od wielu osób słyszalem, że warto zastanowić się nad pługami z Agro-Maszu

http://www.agro-masz.eu

A udało Ci się rowiązać Twój problem?

Pozdrawiam,

Stachu

A ja słyszałem cos calkiem innego. Z kim bym nie romawiał to każdy polecał mi pługi STALTECHU, bo ma mocniejsze ramy itd.. Zastanawiam się nad kupnem od nich agregatu uprawowo-siewnego bo maja takie w ofercie. Ma może już ktos agregat od nich i może mi coś o nim napisac?

 

Mam dla wszystkich użytkowników tego pługa niemiłą niespodziankę.

 

Mianowicie od niedawna STALTECH nie produkuje już odkładnic do tego pługa.

Jak do nich dzwoniłem (identyczne odkładnie są w Vogel Noocie i kupowałem od nich), to proponują odciąć w kopycie wzmocnienie i przespawać, żeby ta nowa odkładnia weszła. Gość tłumaczył, ż to nie ich wina, ,,że teraz odkładnia jest 3cm wcześniej wywinięta i nie pasuje do profilu kopyta, to firma która dla nich to produkuje tak im zrobiła i oni zmienili teraz kopyto pod odkładnie, a wszyscy którzy do tej pory nabyli pług muszą sobie poodcinać w kopycie wzmocnienia i przespawać w inne miejsce''.

Ja STALTECH do tej pory chwaliłem, ale teraz uważam, że naprawdę nie ma co pchać się w sprzęt ,,stodołowej'' produkcji, do którego brak podstawowej części zamiennej.

Ja w zeszłym roku w wakacje kupiłem u nich jedno belkowy 4 skibowy. Odkładnice maja z firmy UNIROL. Nazwa jest z tyłu wybita więc nie ma ściemy:) Troszkę hektarów już nim zaorałem, a mianowicie ok 50 i jak na razie deski się trzymają i jest wszystko oki. Tak jak napisałem wcześniej zastanawiam się nad agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja posiadam agregat talerzowy z staltechu 3 metry z chydropakiem, ale wiele na jego temat ci nie powiem bo dopiero go kupiłem, jednak prube robiłem i wypadł super no ale ziemia mokra więc nie wiem jak to będzie na suchej i twardej glebie, relacje jak się sprawuje moge ci zdać po żniwach, co do konstrukcji to wygląda bardzo solidnie a na talerzach jest napisane made in italy to pewnie włoskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj