Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 październik 2008 - 16:32

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Mam dla wszystkich użytkowników tego pługa niemiłą niespodziankę.

Mianowicie od niedawna STALTECH nie produkuje już odkładnic do tego pługa.
Jak do nich dzwoniłem (identyczne odkładnie są w Vogel Noocie i kupowałem od nich), to proponują odciąć w kopycie wzmocnienie i przespawać, żeby ta nowa odkładnia weszła. Gość tłumaczył, ż to nie ich wina, ,,że teraz odkładnia jest 3cm wcześniej wywinięta i nie pasuje do profilu kopyta, to firma która dla nich to produkuje tak im zrobiła i oni zmienili teraz kopyto pod odkładnie, a wszyscy którzy do tej pory nabyli pług muszą sobie poodcinać w kopycie wzmocnienia i przespawać w inne miejsce''.
Ja STALTECH do tej pory chwaliłem, ale teraz uważam, że naprawdę nie ma co pchać się w sprzęt ,,stodołowej'' produkcji, do którego brak podstawowej części zamiennej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Dzisiaj, 21:17
  •  

#2 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 październik 2008 - 20:34

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. o ile mi wiadomo to odkładnice unii grudziądz pasują do tego typu pługa (u170)

#3 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 październik 2008 - 07:46

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Do tego który ma stałą szerokość orki to od grudziądza, a ten z regulowaną szerokością miał identyczne jak Vogel Noot, typ odkładni W-350.

#4 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 październik 2008 - 14:22

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. może masz jakiś inny typ jescze bo w katalogu częsci zamiennych pisze ze odkladnice mozna unijne zakładać , bo ten pług ma tylko samą ramę na licencji V&N a reszta to z uni , przynajmiej w moim tak jest , ja mam rocznik 2007

#5 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 październik 2008 - 20:18

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Zapodałem zdjęcie tego pługa z odkładnicami o jakich piszę.
Zdjęcie jest zapożyczone z ,,AF''.

#6 Share dzondir

dzondir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 23:08

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Tak na przyszłość, to ja juz od wielu osób słyszalem, że warto zastanowić się nad pługami z Agro-Maszu
http://www.agro-masz.eu
A udało Ci się rowiązać Twój problem?
Pozdrawiam,
Stachu

#7 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 09:28

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Jeżeli chodzi o Staltech i agro-masz to jedna firma była tylko się rozdzieliła tylko kolesie się rozdzielili i każdy robi na własną rękę,materiał ten sam co agro-masz kółka również tylko staltech ma trochę mocniejszą ramę odkładnie piersi zgarniacze płozy są wykonane ze stali gatunkowej poddanej obróbce cieplnej.Znowu agro-masz pisze że są wykonane ze stali borowej.Sam chce kupić pługi z zdecydowałem się na Staltecha orałem agromaszem i nie podobało mi sie tzn:słabo wkręcali,w mojej miejscowości dwie osoby mają staltecha i chwalą te pługi jak za tą kase myśle że warto można sobie jeszcze zamówić z gumowym kółkiem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#8 Share dzondir

dzondir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:31

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. A nie wiesz, moze jak w razie czego te firmy podchodza do spraw gwarancyjnych? Działo sie cos z tymi pługami?

... jak za tą kase myśle że warto można sobie jeszcze zamówić z gumowym kółkiem.

Tez mi sie wydaje, ze jak zamawiac, to tylko z gumowym kolkiem, bo te z metalowym wygladaja obciachowo:
http://www.allegro.p...y_staltech.html
Niestety nie moge wyszukac ich stronki z oferta.
Znalazlem tylko agro-masz z gumowym kolkiem
http://www.agro-masz...gi_jednobelkowe

Ktos wie, jak ajest strona staltecha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 17:12

A nie wiesz, moze jak w razie czego te firmy podchodza do spraw gwarancyjnych? Działo sie cos z tymi pługami?

co do gwarancji to ja jestem z serwisu zadowolony. Pług zrobiony w terminie oddany na nowych lemieszach.
Jakość orki jest bdb. Orałem Turem unii i jednakowo orze, chodzi mi o pługi 4x40. Cześci scieralne powinny być twardsze i tu jest cały szkopuł ale jakby nie patrzeć to i tak wiele lat bede musiał orać zeby je zedrzec a czećci do nich nie są drogie. Moge polecić model U-006

#10 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 20:26

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Niestety Staltech nie posiada strony internetowej agro-masz za kółko gumowe ceni sobie około 100-150 a staltech 200-250.Tak mi mówili przez telefon handlarze.Staltecha 4 160cm na gumowym kółku można kupić do tej pory 5300zł,udało mi się znalesć ostatnio za 4700zł na gumowym kole pewnie dlatego taniej że sezon się kończy.Nie wiem ile w tym prawdy ale mówią że staltech ma wytrzymalsze ramy,bo wizualnie niczym praktycznie nie odbiega od agro-masz.

#11 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 20:30

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Jeszcze do niedawna strona staltechu istniała ale komuś się nie spodobało i skasował ;)

#12 Share dzondir

dzondir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 18:43

Jeszcze do niedawna strona staltechu istniała ale komuś się nie spodobało i skasował ;)

No rtaczej sie stronek nie kasuje...
Jesli juz, to pewnie nie oplacicli domeny...

#13 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 16:50

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Zdecydowałem się na Stal-tech i kupiłem ciekawe jak będzie się sprawował w orce.

#14 Share kari77

kari77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2009 - 09:25

Tak na przyszłość, to ja juz od wielu osób słyszalem, że warto zastanowić się nad pługami z Agro-Maszu
http://www.agro-masz.eu
A udało Ci się rowiązać Twój problem?
Pozdrawiam,
Stachu

A ja słyszałem cos calkiem innego. Z kim bym nie romawiał to każdy polecał mi pługi STALTECHU, bo ma mocniejsze ramy itd.. Zastanawiam się nad kupnem od nich agregatu uprawowo-siewnego bo maja takie w ofercie. Ma może już ktos agregat od nich i może mi coś o nim napisac?

Mam dla wszystkich użytkowników tego pługa niemiłą niespodziankę.

Mianowicie od niedawna STALTECH nie produkuje już odkładnic do tego pługa.
Jak do nich dzwoniłem (identyczne odkładnie są w Vogel Noocie i kupowałem od nich), to proponują odciąć w kopycie wzmocnienie i przespawać, żeby ta nowa odkładnia weszła. Gość tłumaczył, ż to nie ich wina, ,,że teraz odkładnia jest 3cm wcześniej wywinięta i nie pasuje do profilu kopyta, to firma która dla nich to produkuje tak im zrobiła i oni zmienili teraz kopyto pod odkładnie, a wszyscy którzy do tej pory nabyli pług muszą sobie poodcinać w kopycie wzmocnienia i przespawać w inne miejsce''.
Ja STALTECH do tej pory chwaliłem, ale teraz uważam, że naprawdę nie ma co pchać się w sprzęt ,,stodołowej'' produkcji, do którego brak podstawowej części zamiennej.

Ja w zeszłym roku w wakacje kupiłem u nich jedno belkowy 4 skibowy. Odkładnice maja z firmy UNIROL. Nazwa jest z tyłu wybita więc nie ma ściemy:) Troszkę hektarów już nim zaorałem, a mianowicie ok 50 i jak na razie deski się trzymają i jest wszystko oki. Tak jak napisałem wcześniej zastanawiam się nad agregatem.

#15 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:19

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. Ja posiadam agregat talerzowy z staltechu 3 metry z chydropakiem, ale wiele na jego temat ci nie powiem bo dopiero go kupiłem, jednak prube robiłem i wypadł super no ale ziemia mokra więc nie wiem jak to będzie na suchej i twardej glebie, relacje jak się sprawuje moge ci zdać po żniwach, co do konstrukcji to wygląda bardzo solidnie a na talerzach jest napisane made in italy to pewnie włoskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:40

Staltech jednobelkowy z regulowaną szerokością orki. "Ktos wie, jak ajest strona staltecha?"

Staltech - Zakłady Produkcji Maszyn Rolniczych ;)