Zaloguj się, aby obserwować  
DJBOMBA12

Hassia DKL300 Full vs. Amazone D7 Super/Specjal

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DJBOMBA12    12

Ostatnio z tatą powiększyliśmy Areał do 30 Ha i mamy problem ponieważ mamy Mały Siewnik(samoróbkę) i jest już dla nas za mały i planujemy zakupić Siewnik wraz z Agregatem na Hydropaku. Agregat już wybraliśmy ale mamy dylemat nad zakupem Siewnika podobają nam się siewniki wymienione w tytule tematu. Doradźcie nam w sprawie tego siewnika mi z tatą osobiście podoba się Hassia DKL300 z Wyposażeniem na Full... ;):o


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja równiez polecam Hassie siewniki bardzo dobre jedne z najlepszych... sam posiadam starszy model ale dwóch moich znajomych (sąsiadów) posiada dkl 300 i sa z niego bardzo zadowoleni sam bym sie na taki przesiadł gdybym miał więcej ha i kasy;d


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

witam

 

mam podobny problem co wybrac hassia dk 300(posiada komputer) czy amazone d8?

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hm ,moim zdaniem za hassia przemawia wyposażenie a za amazone jakość ,ale cena zakupu d8 wyzsza na pewno od hassia. Części do amazone bardzo drogie a szczególnie d8 powalaja nie wspominam d9 :).Wybrałbym hassia choc zalezy od budżetu jaki macie ,choć sam posiadam amazone i jest bezawaryjny o ile sie kupi sie w ładnym stanie maszyne .


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

a ja mam od dwóch sezonów Lemkena DKA3000 (taka nowsza Hasia tylko naklejki inne) - nabudowanego, z kompjuterem - praktycznie bezobsługowy - sypać i jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

jutro jade oblookac( kupic) hassie dk 300 (full wypass) :) i amazone d8 zobaczymy w jakim stanie beda oba siewniki cena jest b podobna za obydwa.

zobaczymy jak to bedzie... ale chyba postawie na hassie z tego co slyszalem sa to dobre siewniki nieodbiegajace znacznie od amazone a komputer umili prace :)

 

pozdro i dzieki za odpowiedzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam podobny problem między nordstenem lift-o-matick 3m wypasionym, a amazone D7. Nordsten już ten nowszy z czerwonym przykrywkiem skrzyni i ciemnym kolorze :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

W Sobotę Jadę z Tatą Do Wielkopolski oglądać Amazone D7 Super TYP 30... wszystko to samo co w Hassia DKL300 Tyle że nie ma licznika Ha...


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja sam mam amazone d7 typ 30 z 1985roku ( handlarz mówił, że wychodziły do 1989, a po tym roku to już d8) i jestem z niego bardzo zadowolony. Zapotrzebowanie na moc o wiele niższe niż przy poznaniaku, zboże równo wysiane, lejki się nie zapychają, można siać nim nawet rzepak i gorczycę na nasiona.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Za Kraśnikiem znalazłem dwóch handlarzy zajechaliśmy do nich z tatą i Jeden ma Amazone D7 Super S Typ 30 Szerokość 3M A drugi ma też Amazone tyle że D8 Super(typu nie znam) Szerokość 2,50 M... I Różnią się Tylko Cenowo o 1000 zł... I tak Sobie Pomyśleliśmy z tatą że Jak Byśmy wzięli D8 2,50 to I byśmy Wzięli Agregat do Niego Aktywny a Do D7 Trzeba by Agregat Bierny... :D


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRSZAKAL    0

Witam mam problem zakupiłem hassie dkl 300 i nie mam podzialki wysiewu na siewniku, mógl by ktoś poratować i wysłac jakieś foto i drugi problem może ktoś ma tabele wysiewu do tego modelu lub podobnego mogą być również od demeter classic bo to prawie to samo z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Szukam tabeli wysiewu do hassia dkl 300 w jezyku polskim jesli ktos takowa posiada to bylbym wdzieczny za jakies ksero lub mozliwosc odkupienia moj adres e-mail przemos17@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj