Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TL 100A

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:26

New Holland TL 100A Ale teraz wasze wypowiedzi w żadnym stopniu nie są związane z tematem, tzn NH TL-A.... Proszę wyjaśnić sobie sprawę na PW, a nie tutaj...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TL 100A Dzisiaj, 11:52
  •  

#42 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:57

New Holland TL 100A Dobra KONIEC ja nienapisalem ze NH to zly ciagnik tylko o tych plugach nadodatego tego niewymyslilem jesli obrazilem tym uzytkownikow NH to sorry niemialem tego na celu i niejestem niefeer w stosunku do innych marek jak to napisal kolega wczesniej ;) . Jesli ktos ma jeszcze jakies watki to pisac na PW POZDR. ;)

#43 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 08:55

New Holland TL 100A Jeszcze raz się wypowiem i opiszę mam TL100 i pracuje z pługiem 4 obrotowym i nic nie ściąga i naprawdę daje radę
wożąc buraki do cukrowni krasnystaw około 40 km na placu spotkałem wielu użytkowników NH 70 i 90 kM jak i nawet John Deer i Mf itp. i jeśli użytkownik mf 125kM mówi mi że na ha w 4 zwykłych pługach pali mu nawet do 25 litrów paliwa to ja thx. Ale mój brat miał Mf i mu mało palił --niemożna mówić ten najlepszy ten zły---- zły to jest uważam zetor z lat od 2000.
Są niedopracowane i robione na ilość nie jakość mam jednego i po 400mth zostało w nim wymienione wszystko od silnika po skrzynię bo od wibracji odkręcały się filtry olejowe i śrubki w kabinie .

definicja jest prosta aa jeszcze coś znajomy mi pokazywał w John Deer jego orginalne nazwy i tam na skrzyni pisze ZETOR
na bloku silnika pisze ZETOR więc ja nie kumam tej orginalności .Wracając do tematu jak się trafi zaraza nie ważna marka
to i tak go przklniesz. Są i niezadowoleni posiadacze NH to tylko maszyna .

w tych pługach pracuje Dodany obrazek
Pług trzeba umieć ustawić obrotowy --jak nie umiesz to choć byś i 300kM zaczepił to nie dasz rady.

#44 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:37

New Holland TL 100A

ok kasuje swoje posty.

No to najpierw piszesz a potem kasujesz, czyli wycofujesz to co wcześniej napisałeś, ok ;)

Być może za tego posta któryś moderator nalej mi do kieliszka (%), ale muszę to napisać bo po prostu szlag mnie trafia. Słuchaj koleś czytając twoje posty mam wrażenie że mamy tu do czynienia z jakimś pyszałkiem. Przeglądając AF już kilka razy natknąłem się na twoje wypowiedzi ( czy to w tematach czy pod zdjęciami) na temat innych sprzętów. I mniej więcej sprawa wygląda tak, że piszesz że ten sprzęt przy twoim Johnym to powinien się schować bo John Deere na którym masz przyjemność pracować to wogóle jest najlepszy, najmniej pali, ciąga największe pługi i ogólnie inne ciągniki powinny mu bić pokłony. Niestety muszę cię rozczarować, ale prawda jest taka, że ty nie masz nic czym mógłbyś się pochwalić bo sprzęt na którym pracujesz należy do twoich rodziców a to co ty zarobiłeś własnymi rękami może jedynie starczyć na paczkę landrynek na festynie w czasie odpustu parafialnego. Fakt, że pracujesz na gospodarstwie swoich rodziców, ale tylko pomagasz bo taka jest rola dzieci.

Tak jasne, jestem żonaty, pracuje w gospodarstwie i nic do mnie nie należy.

Co do pochwalenia, to pochwal się co Wy posiadacie w gospodarstwie, ile zarobiłeś własnymi rękoma???

Wyraziłem opinie na temat TL-ki i zgasiłem gościa który twierdzi ze miał w 6610 pompowtryski a następnie pokasował posty

#45 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:58

New Holland TL 100A Ach... Ręce opadają. Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojego posta. Trudno. Jest Wigilia i nie chce mi się z tobą użerać.
A co do chwalenia to nie jestem typem kolesia co lata po wszystkich forach i się chwali sprzętem swoich rodziców.
Zdanie można wyrażać w różny sposób a ty robisz to w sposób prześmiewczy zawsze starając się wykazać wyższość swojego sprzętu.
A to że jesteś żonaty to mnie rozbawiłeś - co to za argument ??

#46 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:18

New Holland TL 100A ja tam się nie chce sprzeczać ale w moim claasie jest rozłozenie mas przód tył 50 na 50, podobnie jest np. w valtrach

miałem NH T5060 na testach (następce serii tla) i tam niestety w instrukcji było podane rozłożenie mas przód 35%, tył 65
także na pewno ma to wpływ na uciąg

#47 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:42

New Holland TL 100A

Ach... Ręce opadają. Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojego posta. Trudno. Jest Wigilia i nie chce mi się z tobą użerać.
A co do chwalenia to nie jestem typem kolesia co lata po wszystkich forach i się chwali sprzętem swoich rodziców.
Zdanie można wyrażać w różny sposób a ty robisz to w sposób prześmiewczy zawsze starając się wykazać wyższość swojego sprzętu.
A to że jesteś żonaty to mnie rozbawiłeś - co to za argument ??

To ze nie jestem dzieckiem na utrzymaniu Rodziców.

Następna sprawa to to że jestem tylko tutaj zalogowany, nie latam po innych forach.

Kolejna to właściwie skąd wiesz co jest moje, co moich Rodziców, ile ja mam hektarów itd, teczkę moją w IPN-ie oglądałeś?

Zresztą forum jest do wyrażania opinii, a ze mamy sprzeczne myśli to już Twój problem

#48 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:26

New Holland TL 100A Witam was agrofotowicze. Mój znajomy posiada NH TL 100 już od 5 lat, przez pierwsze 2 lata orał pola ( 160 hektarów )pługiem Kvernelanda 4 skibki. Ciężko miał aby się wyrobić z obrobieniem tego pola ciągnik pracował prawie całą dobę ( 2 kierowców ), później znajomy na szczęście kupił NH TM-130 (jest w mojej galerii dla tych co niewieżą). Po tych dwóch latach zarypiecie ciężkiej pracy bo połowę także obsiewał tym ciągnikiem musiał zrobić kapitalke silnika bo miał z nim pewne problemy. Po tej kapitalce TL chodzi w lekkim transporcie i pracuje z turem do tej pory bezawaryjnie. Od początku zakupu był z niej zadowolony jak i z TM, to że musiał zrobić w niej kapitalke to go nie zdziwiło bo naprawdę dostała w du… Teraz myśli nad zakupem czegoś z serii 7000. Sory ale te wasze przepychanki to nie w tym temacie. Pozdrawiam i wesołych świąt życzę. ;)

#49 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:19

New Holland TL 100A

Wyraziłem opinie na temat TL-ki i zgasiłem gościa który twierdzi ze miał w 6610 pompowtryski a następnie pokasował posty

hehehh zgasiłeś gościu sam nie wiesz co piszesz a to że już sporo ludzi nie chce się z tobą użerać to objaw inteligencji

i jest prosta zasada nie miałeś tego sprzętu nie gadaj o nim---pisz w dziale John Deer .
I wkurza mnie to że skoro dostałeś wsioo od rodziców na tacy ,krytykujesz innych.

#50 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:21

New Holland TL 100A

To ze nie jestem dzieckiem na utrzymaniu Rodziców.

O ile mi wiadomo to mieszkasz w domu swoich rodziców, ojciec płaci za prąd, wodę, gaz, kanalizację, kupuje chlebuś, masełko, herbatę i szynkę na śniadanie więc jak śmiesz napisać że nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

Następna sprawa to to że jestem tylko tutaj zalogowany, nie latam po innych forach.

Muszę cię zaskoczyć ale przeglądałem kilka for rolniczych i na większości znalazłem twoje wpisy.

Kolejna to właściwie skąd wiesz co jest moje, co moich Rodziców, ile ja mam hektarów itd, teczkę moją w IPN-ie oglądałeś?

No to napisz gdzie chodzisz do pracy, ile miesięcznie odkładasz i co za własną pensję kupiłeś ??

A żeby nie było nie w temacie to w moich okolicach pracuje kilka New Hollandów z różnych serii ( TD, TM, TVT) i z rozmowy z właścicielami wywnioskowałem że to dobre maszyny tylko trzeba im sprzęt dopasować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:43

New Holland TL 100A Ja też muszę poprzeć Roberta. Każdy dostaje coś od rodziców ,jedni mniej drudzy więcej. @Malutki ty wszystko kupiłeś? Napewno dostałeś coś od rodziców więc się nie czepiaj. ;) A sprzęt. Każdy się chwali czy może ;)

#52 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:47

New Holland TL 100A zebrało sie dwóch takich... jeden kronolus pisze bajeczki ( dobrze gościu że nie możesz cytatów ze swoich postów zmieniać - bajki dla potomnych zostaną ;) ), drugi, Malutki szuka i prowokuje konflikty... lepiej zmieńcie forum

#53 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:51

New Holland TL 100A

O ile mi wiadomo to mieszkasz w domu swoich rodziców, ojciec płaci za prąd, wodę, gaz, kanalizację, kupuje chlebuś, masełko, herbatę i szynkę na śniadanie więc jak śmiesz napisać że nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

A może to jest na głowie służącej a nie taty? ;)

No to napisz gdzie chodzisz do pracy, ile miesięcznie odkładasz i co za własną pensję kupiłeś ??

Książkę piszesz czy z Policji jesteś?

Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość, weź się za robotę a nie kimś innym się interesujesz ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#54 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 13:24

New Holland TL 100A Zazdrościć to ja mu nie mam czego. A nawet wręcz przeciwnie życzę mu aby miał jak najwięcej hektarów, krów, mleka i ciągników. Tylko niech pamięta skąd to ma. I niech nie szydzi z innych.
A co do reszty wypowiedzi to mi się nie chce z wami konwersować bo spełniacie tu tylko rolę klakierów a z takimi nie dyskutuje.

#55 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:26

New Holland TL 100A Panowie radzę wrócić do tematu - za każdy kolejny post nie związany z wątkiem będzie % bo powoli te przepychanki robią się żałosne, a nie chce abyście robili syf w moim dziale (na spółkę z @wsk125ccm)... ;) Problemy prywatne rozwiązywać na PW bądź GG

Pozdrawiam

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#56 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:21

New Holland TL 100A

Muszę cię zaskoczyć ale przeglądałem kilka for rolniczych i na większości znalazłem twoje wpisy.

Tak, jeśli chodzi o PPR o byłem tam tylko chwile i nigdy tam nie wróce bo nie ma po co.

Gdzie pracuje -w swoim i Rodziców gospodarstwie, a które maszyny ile ha figuruje na mnie to juz nie Twoja sprawa. Od tego mamy galerie i forum aby dzielic się swoimi spostrzeżeniami. Wstawiaj foty i bedziemy komentować.

Za własne pieniążki właśnie szykuje dom.

Tym sposobem koncze, wracajmy do tematu ;)

#57 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 23:57

New Holland TL 100A Cześć forumowicze!
Na początku wszystkiego najlepszego na te święta. Panowie jak tak poczytałem te Wasze posty to normalnie żal serce ściska jak się traktujecie, ludzie mamy święta!!!!!! Na górze politycy się gnoją a tu na dole wcale nie lepiej.
Myślę że każdy powinien wyciągnąć refleksję ze swojego postępowania i nie chcę umoralniać nikogo.
Wracając do tematu (a to właśnie chodzi) opinie o TL-100A czyli CASE JXU 1100. Co do starszych modeli NH TL100 to całkiem inna historia i nie ma co porównywać z TL100A. TL100 silnik IVECO 3,9 litra, z tego co znam użytkowników ale pobieżnie to są zadowoleni i z jakości i parametrów. Mogę uwierzyć że pociągnie pług obracalny 4 skibowy ale generalnie to nie jest ciągnik do ciężkich prac, da się ale to jest niszczenie ciągnika, moim zdaniem jest za lekki a już zestaw agregat i siewnik tym bardziej chociaż jak nalać wody w koła to pewnie z podrywaniem nie byłoby źle. Co do ładowacza czołowego to myślę że to idealny ciągnik. TL100A co do wagi to praktycznie to samo ale zdecydowanie nowocześniejsza jednostka napędowa 4,5l IVECO lepsze parametry a obecnie to już T5000 i EURO III. Osobiście to i tak nie kupiłbym NH ale to moja prywatna opinia i nie będę pisał dlaczego bo zaraz ktoś się przyczepi że oczerniam lub takie coś. Wypowiadanie się również że ZETOR to lipa i takie tam, jak chcesz mieć dobry ciągnik to nie kupuj ZETORA to uważam za wypowiedzi godne przedszkolaków.

#58 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:32

New Holland TL 100A

Je pierdyle, ale dramat, mieszka z rodzicami, a Ciebie wygnali czy co? A może sam sobie poszedłeś bo to nie honor mieszkać ze starymi? Szacun, jesteś tfffardy jak stal ;) Tak sie składa że podobnie jak Robert mieszkam z rodzicami w domu w spadku po pradziadku (ś.p.), za wode i kanalizacje nie płace bo mam studnie, szambo i meprozeta. Jeśli poczujesz sie lepiej to moge Ci wyszczególnić na PW kto za co płaci w naszym domu, bo widzę że strasznie Cie interesują takie sprawy. Pracuje razem z rodzicami ale tak sie stało że źródła dochodu mamy inne - to dopiero zagadka, co? OK, może nie będe już wiecej pisał bo zacznie mnie ścigać grupka kiboli z Rzeszowa (a niby fajne miasto, raz byłem).

Królik, dawaj te procenty albo sam se wlepie póki jeszcze moge ;)

Co do niu-hollanda to szczerze przyznam że nie miałem przyjemności pracować takim, jedynie posiedziałem troche na placu u Gabrysia. Patrząc na specyfikacje to ciągnik zdaje sie być odpowiedni do gospodarstw posiadających hodowlę i lekkie grunty orne. Na hamowni w teście "top technika" silnik (T5060) wypadł bardzo dobrze, praktycznie między 1800 a 2350rpm dostępna jest maksymalna moc, wzrost momentu rewelacyjny.

@MCKYLO
Ten nowy silnik 4,5 nadal jest produkcji Iveco?

#59 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:47

New Holland TL 100A Silnik jest na 100% IVECO, bo sam się interesowałem tym ciągnikiem tylko, że w kolorze czerwonym ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 26 grudzień 2008 - 18:06

New Holland TL 100A @b0gdan! Po pierwsze nie znajdziesz New Hollanda TL 100A w kolorze czerwonym (czerwonego to mogłeś ew. dostać, ale TL 100 )
Po drugie New Holland TL 100A ma silnik CNH Engine (New Holland Family)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.