Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TL 100A

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:26

New Holland TL 100A @Kronolus na mojej wiosce, 2 domy dalej pracuje TL-ka i Zetor 11441 w tym samym gospodarstwie, NH do lekkich prac a Zetor w ciężkich bo NH nie dawał rady. Przy NH ma ladowacz czołowy, przedni napęd już 2 razy był robiony :D

TL ma wagę bez obciązników około 3900 kg, mój JD o tej samej mocy 4900, także sprawa uciagu to w tym ciągniku jakieś nieporozumienie. Tylko do lekkich prac. :D

Spróbuj założyć go do takiego pługa jak targam swoich Jankiem. A i ten hektar w 40 minut, czyli 1,5 ha/h, dobre ;) ;) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TL 100A Dzisiaj, 02:42
  •  

#22 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:48

New Holland TL 100A ;)

#23 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:51

New Holland TL 100A TL-ka jest naprawde do lekkich prac gosciu ciaga 3x30 bo niedaje sobie rady z 4x40 smiech na sali

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:55

New Holland TL 100A

jak byś miał kawałki po 8 do 14 ha w tafli nie dziwił byś się a skoro kręcisz się na kawałku 100 na 100 metrów hmmm

No ja akurat mam najwieksze 27 ha ;) i na nim robiłem 1,35 ha/h co widać na filmiku ale orząc 8,5 km/h z szerokoscią 2 m.
To Ty musisz jeździć 12 km/h swoim ;)

#25 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:09

New Holland TL 100A pozdrawiam .Wesołych Swiąt:)

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:13

New Holland TL 100A A to od kiedy w 6610 były pompowtryski?

#27 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:23

New Holland TL 100A dobra weź kto cię na moda wzioł koniec tematu macie pomagać i info prowadzić CHYBA !!

ale widze same zgrywy koniec tematu.

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:33

New Holland TL 100A Kolego to chyba Ty się zgrywasz sugerując jakoby w JD 6610 były pompowtryski-tak przy okazji to niepokojąco przypominasz mi mojego kolegę twierdzącego że jego TL100A waży 5300 kg,pali 8 l/ha ciężkiej orki itp.,itd-jakiś klub czy jak ;)

#29 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:46

New Holland TL 100A niepokojące to jest to co sami gadacie to ile wam pali TL 100 na 1 ha 20litrów chyba oleju opałowego i się zastanawiają że ciągniki mocy nie mają ok kasuje swoje posty.
Czytając wypowiedzi typu Zetor jest lepszy to jest śmiech na sali ok już mam dość

#30 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:01

New Holland TL 100A

TL-ka jest naprawde do lekkich prac gosciu ciaga 3x30 bo niedaje sobie rady z 4x40 smiech na sali

Dziwne, żeby ciągnik 100 konny nie dawał sobie rady z pługiem do c-360.... ;) To on musi mieć beton, a nie ziemię do orania bo o takich rzeczach jeszcze nie słyszałem :D U nas 85 koników (z silnika TL) chodzi z 5x30 i przydało by się jeszcze trochę szerokości, której nie ma :D Ale za to ziemie są niezbyt "ścisłe", a gadka że 100 chodzi z 90cm pługiem to straszna bajeczka.... ;)

Radzę pisać poprawną nazwę seri/modelu, ponieważ ja już sie pogubiłem, czy chodzi o TL czy TL-A w tym temacie....

PS. TL (TL-A mają 4,5l) mają silniki swoich mniejszych braci(3,9l), może stąd pochodzi ich pomocnicze przeznaczenie.... ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:17

New Holland TL 100A choć jeden ;) ;)

#32 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:32

New Holland TL 100A @wsk125ccm niewiezysz twoja sprawa chcesz przyjec sprawdzisz to niejest tak ze on niedaje rady ciagnac tych 4x40 tylko poprosty no nieda sie orac bo caly czas go sciaga skoro tak mowi wlasciciel tego NH to znaczy ze tak musi być i on tym NH ciaga 3x30 a 4x40 ciaga U-914 sobie tego niewymyslilem przeciez skoro NH niemoze podolac 4x40 to czepia te male bo narazie niema innych gleby ma 3 i 4 klasa ale 3 to tylko kawalkami

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:43

New Holland TL 100A w tym przypadku gościu pługa nie umiał ustawić. TLA z 4 nie widziałem, ale jx 95 z 4*38 jak orał to tak, wolno, ale orał, gościu mówił że jak na zimę orał to musiał jeden korpus odkręcać

#34 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:55

New Holland TL 100A

@wsk125ccm niewiezysz twoja sprawa chcesz przyjec sprawdzisz to niejest tak ze on niedaje rady ciagnac tych 4x40 tylko poprosty no nieda sie orac bo caly czas go sciaga skoro tak mowi wlasciciel tego NH to znaczy ze tak musi być i on tym NH ciaga 3x30 a 4x40 ciaga U-914 sobie tego niewymyslilem przeciez skoro NH niemoze podolac 4x40 to czepia te male bo narazie niema innych gleby ma 3 i 4 klasa ale 3 to tylko kawalkami

@B0gdan ma racje, właściciel nie umie ustawić pługa, skoro go ściąga. To nie znaczy że ciągnik nie daje rady go uciągnąć... Ja też mogę powiedzieć, że 3512 stawał mi bokiem w pługu 2x30 i nie dawał rady choć niektórzy ciągają 3x30.... A winą było złe ustawienie + zardzewiałe odkładnie....

EDIT :
<-700 postów ;)

#35 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:00

New Holland TL 100A Moze i tak przeciez niebedziemy sie sprzeczac o czyjs sprzet:) on twierdzie ze to wina kolka kture jest na srodku pluga a nie na koncu i ze NH jest za lekki ja tylko pisze to co mi mowil (niechce sobie robic wrogów wsrud włascicieli NH) ;) ;)

#36 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:00

New Holland TL 100A

TL ma wagę bez obciązników około 3900 kg, mój JD o tej samej mocy 4900, także sprawa uciagu to w tym ciągniku jakieś nieporozumienie. Tylko do lekkich prac. :D
Spróbuj założyć go do takiego pługa jak targam swoich Jankiem. A i ten hektar w 40 minut, czyli 1,5 ha/h, dobre ;) :D ;)

Być może za tego posta któryś moderator nalej mi do kieliszka (%), ale muszę to napisać bo po prostu szlag mnie trafia. Słuchaj koleś czytając twoje posty mam wrażenie że mamy tu do czynienia z jakimś pyszałkiem. Przeglądając AF już kilka razy natknąłem się na twoje wypowiedzi ( czy to w tematach czy pod zdjęciami) na temat innych sprzętów. I mniej więcej sprawa wygląda tak, że piszesz że ten sprzęt przy twoim Johnym to powinien się schować bo John Deere na którym masz przyjemność pracować to wogóle jest najlepszy, najmniej pali, ciąga największe pługi i ogólnie inne ciągniki powinny mu bić pokłony. Niestety muszę cię rozczarować, ale prawda jest taka, że ty nie masz nic czym mógłbyś się pochwalić bo sprzęt na którym pracujesz należy do twoich rodziców a to co ty zarobiłeś własnymi rękami może jedynie starczyć na paczkę landrynek na festynie w czasie odpustu parafialnego. Fakt, że pracujesz na gospodarstwie swoich rodziców, ale tylko pomagasz bo taka jest rola dzieci.

Proszę innych userów o nie komentowanie mojego posta.

EDIT Co do posta usera Caseon to popieram zdanie WSK125, że typ nie umiał ustawić pługa.

#37 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:11

New Holland TL 100A a co ty powiesz na to ze KUBOTA ME 9000 ciaga 4x40 topory z unii i idzie ,ciagnik ma moze 80 km, a ty piszesz bajki ze ciagnik majacy 100 km nie da rady w 4 skibowcu, moze i nie jak maja tam jakas nieztworzona gline bywa i tak, ale to nie fer z twojej strony"CASEON" tak krytykowac inne marki, to napisz nam ile pali twoj JOHNY, ja mysle ze masz wir w zbiorniku.!!!
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#38 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:15

New Holland TL 100A Człowieku czytaj uwaznie napisalem ze go sciaga oto mi chodzilo a co ty powiesz na to ze U-914 co ma 80km ciaga 4x40 a tak wogole chcialbym miec Johna ale niemama wiec skad mi go przypisales? :angry:

#39 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:20

New Holland TL 100A przeczytalem u "malutkiego" i apropo ja MTZ 80 bez przedniego napedu ciagam 4 skibowca ruskiego lamacza skiby i bierze na korpus chyba jak sie miemyle 37 cm , cos tak.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:22

New Holland TL 100A to przeczytaj jeszcze raz jego posta i zobaczysz o czyjego JOHNA chodzi bo napewno o niemojego ktorego niemama