ferguson235

New Holland TL 100A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kronolus    1

dobra weź kto cię na moda wzioł koniec tematu macie pomagać i info prowadzić CHYBA !!

 

ale widze same zgrywy koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego to chyba Ty się zgrywasz sugerując jakoby w JD 6610 były pompowtryski-tak przy okazji to niepokojąco przypominasz mi mojego kolegę twierdzącego że jego TL100A waży 5300 kg,pali 8 l/ha ciężkiej orki itp.,itd-jakiś klub czy jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

niepokojące to jest to co sami gadacie to ile wam pali TL 100 na 1 ha 20litrów chyba oleju opałowego i się zastanawiają że ciągniki mocy nie mają ok kasuje swoje posty.

Czytając wypowiedzi typu Zetor jest lepszy to jest śmiech na sali ok już mam dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
TL-ka jest naprawde do lekkich prac gosciu ciaga 3x30 bo niedaje sobie rady z 4x40 smiech na sali

 

Dziwne, żeby ciągnik 100 konny nie dawał sobie rady z pługiem do c-360.... ;) To on musi mieć beton, a nie ziemię do orania bo o takich rzeczach jeszcze nie słyszałem :D U nas 85 koników (z silnika TL) chodzi z 5x30 i przydało by się jeszcze trochę szerokości, której nie ma :D Ale za to ziemie są niezbyt "ścisłe", a gadka że 100 chodzi z 90cm pługiem to straszna bajeczka.... ;)

 

Radzę pisać poprawną nazwę seri/modelu, ponieważ ja już sie pogubiłem, czy chodzi o TL czy TL-A w tym temacie....

 

PS. TL (TL-A mają 4,5l) mają silniki swoich mniejszych braci(3,9l), może stąd pochodzi ich pomocnicze przeznaczenie.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

@wsk125ccm niewiezysz twoja sprawa chcesz przyjec sprawdzisz to niejest tak ze on niedaje rady ciagnac tych 4x40 tylko poprosty no nieda sie orac bo caly czas go sciaga skoro tak mowi wlasciciel tego NH to znaczy ze tak musi być i on tym NH ciaga 3x30 a 4x40 ciaga U-914 sobie tego niewymyslilem przeciez skoro NH niemoze podolac 4x40 to czepia te male bo narazie niema innych gleby ma 3 i 4 klasa ale 3 to tylko kawalkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w tym przypadku gościu pługa nie umiał ustawić. TLA z 4 nie widziałem, ale jx 95 z 4*38 jak orał to tak, wolno, ale orał, gościu mówił że jak na zimę orał to musiał jeden korpus odkręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
@wsk125ccm niewiezysz twoja sprawa chcesz przyjec sprawdzisz to niejest tak ze on niedaje rady ciagnac tych 4x40 tylko poprosty no nieda sie orac bo caly czas go sciaga skoro tak mowi wlasciciel tego NH to znaczy ze tak musi być i on tym NH ciaga 3x30 a 4x40 ciaga U-914 sobie tego niewymyslilem przeciez skoro NH niemoze podolac 4x40 to czepia te male bo narazie niema innych gleby ma 3 i 4 klasa ale 3 to tylko kawalkami

 

@B0gdan ma racje, właściciel nie umie ustawić pługa, skoro go ściąga. To nie znaczy że ciągnik nie daje rady go uciągnąć... Ja też mogę powiedzieć, że 3512 stawał mi bokiem w pługu 2x30 i nie dawał rady choć niektórzy ciągają 3x30.... A winą było złe ustawienie + zardzewiałe odkładnie....

 

 

EDIT :

<-700 postów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Moze i tak przeciez niebedziemy sie sprzeczac o czyjs sprzet:) on twierdzie ze to wina kolka kture jest na srodku pluga a nie na koncu i ze NH jest za lekki ja tylko pisze to co mi mowil (niechce sobie robic wrogów wsrud włascicieli NH) ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
TL ma wagę bez obciązników około 3900 kg, mój JD o tej samej mocy 4900, także sprawa uciagu to w tym ciągniku jakieś nieporozumienie. Tylko do lekkich prac. :D

Spróbuj założyć go do takiego pługa jak targam swoich Jankiem. A i ten hektar w 40 minut, czyli 1,5 ha/h, dobre ;):D;)

Być może za tego posta któryś moderator nalej mi do kieliszka (%), ale muszę to napisać bo po prostu szlag mnie trafia. Słuchaj koleś czytając twoje posty mam wrażenie że mamy tu do czynienia z jakimś pyszałkiem. Przeglądając AF już kilka razy natknąłem się na twoje wypowiedzi ( czy to w tematach czy pod zdjęciami) na temat innych sprzętów. I mniej więcej sprawa wygląda tak, że piszesz że ten sprzęt przy twoim Johnym to powinien się schować bo John Deere na którym masz przyjemność pracować to wogóle jest najlepszy, najmniej pali, ciąga największe pługi i ogólnie inne ciągniki powinny mu bić pokłony. Niestety muszę cię rozczarować, ale prawda jest taka, że ty nie masz nic czym mógłbyś się pochwalić bo sprzęt na którym pracujesz należy do twoich rodziców a to co ty zarobiłeś własnymi rękami może jedynie starczyć na paczkę landrynek na festynie w czasie odpustu parafialnego. Fakt, że pracujesz na gospodarstwie swoich rodziców, ale tylko pomagasz bo taka jest rola dzieci.

 

Proszę innych userów o nie komentowanie mojego posta.

 

EDIT Co do posta usera Caseon to popieram zdanie WSK125, że typ nie umiał ustawić pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a co ty powiesz na to ze KUBOTA ME 9000 ciaga 4x40 topory z unii i idzie ,ciagnik ma moze 80 km, a ty piszesz bajki ze ciagnik majacy 100 km nie da rady w 4 skibowcu, moze i nie jak maja tam jakas nieztworzona gline bywa i tak, ale to nie fer z twojej strony"CASEON" tak krytykowac inne marki, to napisz nam ile pali twoj JOHNY, ja mysle ze masz wir w zbiorniku.!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Człowieku czytaj uwaznie napisalem ze go sciaga oto mi chodzilo a co ty powiesz na to ze U-914 co ma 80km ciaga 4x40 a tak wogole chcialbym miec Johna ale niemama wiec skad mi go przypisales? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

przeczytalem u "malutkiego" i apropo ja MTZ 80 bez przedniego napedu ciagam 4 skibowca ruskiego lamacza skiby i bierze na korpus chyba jak sie miemyle 37 cm , cos tak.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

to przeczytaj jeszcze raz jego posta i zobaczysz o czyjego JOHNA chodzi bo napewno o niemojego ktorego niemama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ale teraz wasze wypowiedzi w żadnym stopniu nie są związane z tematem, tzn NH TL-A.... Proszę wyjaśnić sobie sprawę na PW, a nie tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Dobra KONIEC ja nienapisalem ze NH to zly ciagnik tylko o tych plugach nadodatego tego niewymyslilem jesli obrazilem tym uzytkownikow NH to sorry niemialem tego na celu i niejestem niefeer w stosunku do innych marek jak to napisal kolega wczesniej ;) . Jesli ktos ma jeszcze jakies watki to pisac na PW POZDR. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

Jeszcze raz się wypowiem i opiszę mam TL100 i pracuje z pługiem 4 obrotowym i nic nie ściąga i naprawdę daje radę

wożąc buraki do cukrowni krasnystaw około 40 km na placu spotkałem wielu użytkowników NH 70 i 90 kM jak i nawet John Deer i Mf itp. i jeśli użytkownik mf 125kM mówi mi że na ha w 4 zwykłych pługach pali mu nawet do 25 litrów paliwa to ja thx. Ale mój brat miał Mf i mu mało palił --niemożna mówić ten najlepszy ten zły---- zły to jest uważam zetor z lat od 2000.

Są niedopracowane i robione na ilość nie jakość mam jednego i po 400mth zostało w nim wymienione wszystko od silnika po skrzynię bo od wibracji odkręcały się filtry olejowe i śrubki w kabinie .

 

 

definicja jest prosta aa jeszcze coś znajomy mi pokazywał w John Deer jego orginalne nazwy i tam na skrzyni pisze ZETOR

na bloku silnika pisze ZETOR więc ja nie kumam tej orginalności .Wracając do tematu jak się trafi zaraza nie ważna marka

to i tak go przklniesz. Są i niezadowoleni posiadacze NH to tylko maszyna .

 

w tych pługach pracuje 17dc004a0020d02a494224bak2.jpg

Pług trzeba umieć ustawić obrotowy --jak nie umiesz to choć byś i 300kM zaczepił to nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ok kasuje swoje posty.

 

No to najpierw piszesz a potem kasujesz, czyli wycofujesz to co wcześniej napisałeś, ok ;)

 

Być może za tego posta któryś moderator nalej mi do kieliszka (%), ale muszę to napisać bo po prostu szlag mnie trafia. Słuchaj koleś czytając twoje posty mam wrażenie że mamy tu do czynienia z jakimś pyszałkiem. Przeglądając AF już kilka razy natknąłem się na twoje wypowiedzi ( czy to w tematach czy pod zdjęciami) na temat innych sprzętów. I mniej więcej sprawa wygląda tak, że piszesz że ten sprzęt przy twoim Johnym to powinien się schować bo John Deere na którym masz przyjemność pracować to wogóle jest najlepszy, najmniej pali, ciąga największe pługi i ogólnie inne ciągniki powinny mu bić pokłony. Niestety muszę cię rozczarować, ale prawda jest taka, że ty nie masz nic czym mógłbyś się pochwalić bo sprzęt na którym pracujesz należy do twoich rodziców a to co ty zarobiłeś własnymi rękami może jedynie starczyć na paczkę landrynek na festynie w czasie odpustu parafialnego. Fakt, że pracujesz na gospodarstwie swoich rodziców, ale tylko pomagasz bo taka jest rola dzieci.

 

Tak jasne, jestem żonaty, pracuje w gospodarstwie i nic do mnie nie należy.

 

Co do pochwalenia, to pochwal się co Wy posiadacie w gospodarstwie, ile zarobiłeś własnymi rękoma???

 

Wyraziłem opinie na temat TL-ki i zgasiłem gościa który twierdzi ze miał w 6610 pompowtryski a następnie pokasował posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Ach... Ręce opadają. Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojego posta. Trudno. Jest Wigilia i nie chce mi się z tobą użerać.

A co do chwalenia to nie jestem typem kolesia co lata po wszystkich forach i się chwali sprzętem swoich rodziców.

Zdanie można wyrażać w różny sposób a ty robisz to w sposób prześmiewczy zawsze starając się wykazać wyższość swojego sprzętu.

A to że jesteś żonaty to mnie rozbawiłeś - co to za argument ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja tam się nie chce sprzeczać ale w moim claasie jest rozłozenie mas przód tył 50 na 50, podobnie jest np. w valtrach

 

miałem NH T5060 na testach (następce serii tla) i tam niestety w instrukcji było podane rozłożenie mas przód 35%, tył 65

także na pewno ma to wpływ na uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ach... Ręce opadają. Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojego posta. Trudno. Jest Wigilia i nie chce mi się z tobą użerać.

A co do chwalenia to nie jestem typem kolesia co lata po wszystkich forach i się chwali sprzętem swoich rodziców.

Zdanie można wyrażać w różny sposób a ty robisz to w sposób prześmiewczy zawsze starając się wykazać wyższość swojego sprzętu.

A to że jesteś żonaty to mnie rozbawiłeś - co to za argument ??

 

To ze nie jestem dzieckiem na utrzymaniu Rodziców.

 

Następna sprawa to to że jestem tylko tutaj zalogowany, nie latam po innych forach.

 

Kolejna to właściwie skąd wiesz co jest moje, co moich Rodziców, ile ja mam hektarów itd, teczkę moją w IPN-ie oglądałeś?

 

Zresztą forum jest do wyrażania opinii, a ze mamy sprzeczne myśli to już Twój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Witam was agrofotowicze. Mój znajomy posiada NH TL 100 już od 5 lat, przez pierwsze 2 lata orał pola ( 160 hektarów )pługiem Kvernelanda 4 skibki. Ciężko miał aby się wyrobić z obrobieniem tego pola ciągnik pracował prawie całą dobę ( 2 kierowców ), później znajomy na szczęście kupił NH TM-130 (jest w mojej galerii dla tych co niewieżą). Po tych dwóch latach zarypiecie ciężkiej pracy bo połowę także obsiewał tym ciągnikiem musiał zrobić kapitalke silnika bo miał z nim pewne problemy. Po tej kapitalce TL chodzi w lekkim transporcie i pracuje z turem do tej pory bezawaryjnie. Od początku zakupu był z niej zadowolony jak i z TM, to że musiał zrobić w niej kapitalke to go nie zdziwiło bo naprawdę dostała w du… Teraz myśli nad zakupem czegoś z serii 7000. Sory ale te wasze przepychanki to nie w tym temacie. Pozdrawiam i wesołych świąt życzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1
Wyraziłem opinie na temat TL-ki i zgasiłem gościa który twierdzi ze miał w 6610 pompowtryski a następnie pokasował posty

 

 

hehehh zgasiłeś gościu sam nie wiesz co piszesz a to że już sporo ludzi nie chce się z tobą użerać to objaw inteligencji

 

i jest prosta zasada nie miałeś tego sprzętu nie gadaj o nim---pisz w dziale John Deer .

I wkurza mnie to że skoro dostałeś wsioo od rodziców na tacy ,krytykujesz innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
To ze nie jestem dzieckiem na utrzymaniu Rodziców.

O ile mi wiadomo to mieszkasz w domu swoich rodziców, ojciec płaci za prąd, wodę, gaz, kanalizację, kupuje chlebuś, masełko, herbatę i szynkę na śniadanie więc jak śmiesz napisać że nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

 

Następna sprawa to to że jestem tylko tutaj zalogowany, nie latam po innych forach.

Muszę cię zaskoczyć ale przeglądałem kilka for rolniczych i na większości znalazłem twoje wpisy.

 

Kolejna to właściwie skąd wiesz co jest moje, co moich Rodziców, ile ja mam hektarów itd, teczkę moją w IPN-ie oglądałeś?

No to napisz gdzie chodzisz do pracy, ile miesięcznie odkładasz i co za własną pensję kupiłeś ??

 

A żeby nie było nie w temacie to w moich okolicach pracuje kilka New Hollandów z różnych serii ( TD, TM, TVT) i z rozmowy z właścicielami wywnioskowałem że to dobre maszyny tylko trzeba im sprzęt dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj