ferguson235

New Holland TL 100A

Polecane posty

krystiano35    0

Opini na temat tego ciągnika wyraźić nie mogę bo niemiałem z nim styczności ale zato mam dane techniczne.

 

Dane techniczne:

ilośc cylindrów/poziom emisji - 4 Turbo/Tier II

Pojemność - 4500 cm(3)

Moc znaminowa ISO TR 14396 - 2000/25-EC (kW/KM) - 73.5/100 km

Prędkość obrotowa (obr/min) - 2500

Maksymalny moment przy 1400 (Nm) - 370

Przyrost momentu (%) - 35

Pojemność zbiornika paliwa std/opcja (l) - 127/167

Przekładnia Shuttle Comand 30 i 40 km/h :

Ilość biegó/z biegami pełzającymi (P-T) - 12x12/20x12

Przekładnia Dual Command 30 i 40 km/h :

Ilość biegów (P-T) - 24x12

Przekładnia Dual Command z PowerShuttle 30 i 40 km/h :

Ilość biegów (P-T) - 24x24

 

Układ hydrauliczny:

Zamknięty wydatek oleju,std/opcja (l/min) - 51/59

Ciśnienie w układzie maksymalne (bar) - 198

Wydatek pompy 2WD/4WD (l/min) - 30/39.5

Mechaniczna/elektroniczna kontrola oporu narzędzia - M / E

Maksymalny udźwig podnośnika (kg) - 5060

Prędkość obrotowa WOM 540,540/540E,1000 obr/min

Prędkość obrotowa silnika 540/540E/1000 (obr/min) - 2199/1715/2382

Promień skrętu przy najwęższym ustawieniu:

Optymalny promień skrętu 2WD/4WD (mm) - 3770/4050

Kąt skrętu 2WD/4WD (Stopni) - 55/55

 

Wymiary masa (opony 16.9 x 34)

Dł.maks/szerokość min./wysokość maks. (mm) - 3914/2012/2578

Wysokość od środka tylnej osi do dachu kabiny (mm) -1786

Masa minimalna z kabiną 2WD/4WD (kg) - 3850/4250

Dopuszczalna masa całkowita (kg) - 6200

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja Posiadam już rok TL90A(10 km mniej) i jak zarazie sprawuje się bardzo dobrze mam w nim przepracowane 524 mtg i niedługo czeka mnie druga wymiana olejów... :o Więc Bardzo Polecam ten ciągniczek... ;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Ceny niestety nie znam chciaż raz pytałem o new hollanda 100 km tylko niepamiętam jaka to była seria ale cena była w tamtym roku ok 150 000 zł netto coś takiego ale niepowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

Posiadam TL 100 już 7 lat i jest wręcz niezastąpiony

pracowałem kilkoma ciągnikami i podług spalania paliwa i ekonomiczności to wygrywa z każdym a w szczególności z Jon Deer

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam TL100A od maja tego roku, mam na nim tura. Praca nim a szczególnie z ładowaczem to czysta przyjemność. Rewersik to jest coś co ciągnik z turem powinien mięć . Poza tym to mało pali jest bardzo zwrotny itp. itd.. Polecam zajefajny ciągniczek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

mój wujek ma już 3lata i nie było poważniejszych awarii i w ogule fajnie się jezdzi jest szybki i zwrotny


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaliczam sie do posiadaczy TL100A z turem :) mam go z roku 2006 i przebieg prawie 2000mg mam teraz problem z napedem bo jakis maly czujnik sie zapsul i ciagle mi sie kontrolka pali, w serwisie u wronskicj powiedzieli mi ze kosz tego czujnika to 700zl :) ale ogolnie super maszynka,lecz kupuje jeszce TD50D lub TD60D bo cholernie duzo mi pali, w granicach 10-12l ;/ to TM165 przy orce mi pali 16 na 5skibach.. Cena jaka kupywalem go 2latka temu to ponad 120tys,drogi kurs euro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

witam serdecznie, jestem poważnie zainteresowany new hollandem tl 100A, jakbyście mogli doradzić - czy bez problemu bedzie pracował z pługiem kverneland em85 4 skibowym obrotowym, oraz zestawem uprawowo-siewnym (tego jeszcze nie wybrałem)? na glebach 5,6 klasy? czy wg was raczej słaby do tego ciągnik. Z jakimi maszynami u was współpracuje? Może lepiej kupić zetora 11441 Forterra? proszę o poradę, ten new holland to ostatnia sztuka jeszcze w lepszej cenie, teraz juz są te nowsze 106 KM, ale 15000 droższe. mozna pisac na priva lub maila kris@promax.media.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledze dopisalem na gg. Nie radzilbym zakladac do takiego ciagnika 4skib,on u mnie ma problem z agregatem i siewnikiem polonez 3m(nie mowie o pracy boto nie realne) lepiek dobra trojke kupic i nie meczyc tak ciagnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
witam serdecznie, jestem poważnie zainteresowany new hollandem tl 100A, jakbyście mogli doradzić - czy bez problemu bedzie pracował z pługiem kverneland em85 4 skibowym obrotowym, oraz zestawem uprawowo-siewnym (tego jeszcze nie wybrałem)? na glebach 5,6 klasy? czy wg was raczej słaby do tego ciągnik. Z jakimi maszynami u was współpracuje? Może lepiej kupić zetora 11441 Forterra? proszę o poradę, ten new holland to ostatnia sztuka jeszcze w lepszej cenie, teraz juz są te nowsze 106 KM, ale 15000 droższe. mozna pisac na priva lub maila kris@promax.media.pl

 

pozdrawiam

 

4 x Em85 do TL100a ;/

 

Zarżnąć chcesz ten ciągnik albo na dwóch kołach jeździć?

 

Kup sobie 6030 Deltę do 4 x albo bierz 3x EM 85 do Tl-a.

 

Zetory sobie odpuść jak chcesz porządny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10141    2

Sorki że się wtrącam ale żeby 1ha w 40 minut orać 4ką obrotową to takie bajeczki dzieciom na dobranoc.

I pozostałe sprawy to też nie wieżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no bo pole kolegi kronolus ma 16 km długości i on śmiga po ciężkiej ziemi z pługiem o szerokości 1,60 metra z prędkością 10km/h ;) ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kronolus strasznie wąski ten Twój NH skoro pług 4X40 bierze jeszcze 10cm za koło... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Kronolus na mojej wiosce, 2 domy dalej pracuje TL-ka i Zetor 11441 w tym samym gospodarstwie, NH do lekkich prac a Zetor w ciężkich bo NH nie dawał rady. Przy NH ma ladowacz czołowy, przedni napęd już 2 razy był robiony :D

 

TL ma wagę bez obciązników około 3900 kg, mój JD o tej samej mocy 4900, także sprawa uciagu to w tym ciągniku jakieś nieporozumienie. Tylko do lekkich prac. :D

 

Spróbuj założyć go do takiego pługa jak targam swoich Jankiem. A i ten hektar w 40 minut, czyli 1,5 ha/h, dobre ;);):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

TL-ka jest naprawde do lekkich prac gosciu ciaga 3x30 bo niedaje sobie rady z 4x40 smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jak byś miał kawałki po 8 do 14 ha w tafli nie dziwił byś się a skoro kręcisz się na kawałku 100 na 100 metrów hmmm

 

No ja akurat mam najwieksze 27 ha ;) i na nim robiłem 1,35 ha/h co widać na filmiku ale orząc 8,5 km/h z szerokoscią 2 m.

To Ty musisz jeździć 12 km/h swoim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj