kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Lucatoni    1

Witam. Przeczytałem poprzednie posty i chciałbym uporządkować. Jako że do tej pory nie miałem nic wspólnego z rolnictwem  ale chciałbym skorzystać z tego porgramu mam pare pytań. W chwili składania wniosku muszę być tylko w posiadaniu minimum 1 ha i mieć ponizej 40 lat i są to jedyne wymagania podczas składania wniosku? Natomiast jeśli decyzja o przyznaniu pieniędzy będzie pozytywna mam 9 miesięcy :

-wejście w posiadanie minimum około 5 ha ( jestem z podkarpackiego )

-Gospodarstwo ma mieć wielkośc ekonomiczną minimum 13 tys euro

i 3 lata na uzupelnienie wyksztalcenia

Zgadza się? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Lucatoni

 

Warto dodać, że po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu premii masz do 9 miesięcy na złożenie wniosku o wypłatę pierwszej raty. W momencie kiedy składasz ten wniosek musisz mieć średnią krajową, a jeśli jesteś z województwa w którym średnia wojewódzka jest niższa od krajowej to wtedy brana pod uwagę jest średnia wojewódzka.

W twoim przypadku to jest niecałe 5ha, z czego 70% na własność reszta może być w dzierżawie.

Tylko jest takie jedno "ale". Mianowicie w ciągu 3 lat musisz dorównać do średnie krajowej (na chwilę obecną 10,56ha).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma czegoś takiego jak zrównanie powierzchni ze średnią krajową. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ? 

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

 

Jak przejmujesz gospodarstwo to przejmujesz zobowiązanie taty, łącznie ze wzrostem i ale, że masz współwłaścicieli to musiałbyś się z nimi dogadać i musieliby ci odpisać swoje części żebyś mógł złożyć na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

freetaxi

 

A to znieśli ten przepis czy nigdy go nie było? Dałbym sobie rękę uciąć że jeszcze w 2015r był taki przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W starym PROW był. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Czyli z tego wychodzi że muszę posiadać gospodarstwo większe od średniego w województwie i osiagnać pow ekonomiczna powyzej 13 tys euro. Pytanie czy muszę to osiagnac przed zlozeniem wniosku o pierwszą ratę (decyzja o przyznaniu bedzie pozytywna) czy mam na to 3 lata po odebraniiu pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mrirw-nie-wyklucza-zmian-w-mlodym-rolniku,69254.html

ciekawe czy podniosą i do ilu

 

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W starym PROW był. 

 

Brałem MR z PROWu 2007-2014, założyłem że chcę kupić dwie maszyny, środki dostałem w listopadzie 2014, kupiłem od razu w styczniu 2015 maszyny lecz inne niż we wniosku. Czy teraz da radę zmienić biznesplan i wpisać maszyny które zakupiłem?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Czyli jak coś można już urządzać gospodarstwo. To i można składać przy okazji wniosek na PROW który będzie po MR? Czy jakieś są przepisy nowe? Wiem ze nie można łączyć tych dwóch dofinansowań....


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można składać w nadchodzącym naborze na MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tak. 

 

Mój doradca za sto baniek mówi że nie wie, i żebym lepiej kupił jeszcze coś za 40tyś zł. Tłumaczył że trzeba było najpierw z nimi to ustalić i napisać papiery że chcę kupić coś innego ale wtedy jak to zatwierdzą. Jesteś absolutnie pewien że jeśli zakupiłem coś innego niż w biznesplanie to teraz da radę to wciągnąć? Pewnie chcą więcej kaski wyciągnąć by częściej zmieniać plan.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wydałeś wymagane 70 % premii to wystarczy zrobić stosowne zmiany i po sprawie. Ze dwa tygodnie temu w lubelskim robiłem podobną zmianę z PROW 2007-2013.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

To prawda, że ubiegłym roku zdecydowana większość dostała premię dla młodego i tylko wystarczyło, że przekroczono wymagane 15pkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Witam może ktoś podać kalkulator do MR 2017 ? Czy za maszyny również są punkty ?

Wszystko było podane stronę wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Witam,

W tym roku chcę złożyć wniosek na MR i zastanawia mnie jedna kwestia. Mianowicie chodzi o to, że według rozporządzenia można mieć maksymalnie 30% dzierżaw. Ale czy po prostu nie mogę mieć na siebie więcej niż 30%, czy ilość powyżej tych 30% nie będzie mi liczona a mogę mieć i 100 ha dzierżaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

A gdzie tak pisze, że możesz mieć maksymalnie 30% dzierżaw?  Na pewno nie w rozporządzeniu.

Średnia krajowa lub wojewódzka, z czego minimum 70% na własność.

 

Inna sprawa, że te wszystkie wytyczne nie są wiążące na chwile obecną, bo tak jak ktoś wyżej pisał zasady mogą się jeszcze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam do was pytanie. Jestem w 4kl technikum, nie zdałem jednego egzaminu. Czy na mlodego rolnika wystarczy samo swiadectwo ukonczenia technikum agrobiznesu? Czy przy skladaniu wnioskow trzeba mieć to świadectwo czy mozna je donieść(kiedys bylo na to 3 lata)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ktoś wie czy mogę wydać 100% premii na zakup ziemi rolnej? I jak to wygląda, czy muszę kupić jakąś konkretną działkę czy wystarczy aby cena się zgadzała i średnia krajowa ceny?

@edit
Już doczytałem że ziemia jest zaliczana do środków trwałych i mogę tak zrobić, była tam jeszcze poruszona kwestia zwierząt, ktoś się w to bawił? Czy jak zakupie za tą pomoc np. Krowy to muszę mieć te same sztuki konkretnie przez 5 lat? Jak to wygląda np. Jak zdechnie lub sprzeda się na rzeź?

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj