kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dziś dostałem pismo, że wzywają mnie do poprawek. 

Dostałem cały biznesplan co uzupełnić lub poprawić.

I takie pytanko mam wpisany siewnik do warzyw i napisano mi aby go wywalić bo siewnik przysługuje od 4,8 ha warzyw jak zrobić aby ten siewnik został?

i odnośnie brony talerzowej napisano mi, że jeśli nie ma obornika to do czego talerzówka. Co z takim fantem zrobić?

Edytowano przez Karolek517541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

z talerzówką to by przeszło pewnie jak byś miał zamiar kupować obornik. Mnie się pytali po co mi presa skoro nie mam zwierząt. Coś nadgorliwie te wnioski sprawdzają. Przecież niby w młodym rolniku nie obowiązuje dobór maszyn co do wielkości areału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Jak oprócz warzyw masz zboże to przecież talerzówka może służyć do uprawy ścierniska i doprawieniu pola przed siewem. Co do siewnika do warzyw to się nie znam ale jak ja miałem za duży zbożowy to napisałem że mam rozdrobnione i daleko pola od siebie. Ogólnie ja mam wporządku osobe co rozpatróje mój wniosek i ona sama mi podpowiadała co mam pisać w uzasadnieniach bo jej to tylko zależy aby była kryta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

U mnie poprawki po raz drugi, prowadzący także zmienił się dwukrotnie ;P

Ogólnie, sporo drobnych głupot, trzeba zagryźć zęby i zmienić jak chcą, choć czasem nie ma w tym logiki. Nie wiem czy Agencja sama wie jak powinny być wypełnione te wnioski, A być może prowadzi je armia stażystów ;) 

Najciekawsze kwiatki:

1. Prośba o przesłanie potwierdzenia tytułu prawnego do działki, której jeszcze nie przejąłem na własność, a jedynie zdeklarowałem chęć przejęcia

2. Pouczenie o nieaktualnych danych w ewidencji gruntów i polecenie złożenia wniosku o aktualizację - podczas gdy nie jestem posiadaczem ani właścicielem tych działek, czyli nie mam uprawnień do aktualizacji :)

3. Nakaz wypełnienia użytków rolnych według protokołu kontroli na miejscu, podczas gdy błąd pomiaru sięga 10% powierzchni działki

4. Nie wliczanie powierzchni siedliska do użytków rolnych gospodarstwa :) Wg prowadzącego "grunty rolne zabudowane" to nie użytki rolne, ciekawe, że systematyka ewidencji gruntów głosi inaczej ;)

5. Zapytanie dlaczego ogólna powierzchnia użytków rolnych nie zgadza się z powierzchnią upraw gospodarstwa - najlepiej aby 100% użytków było pod uprawą :P Zapytałem jak wyobrażają sobie to osiągnąć, jeżeli z pomiarów wyszła im mniejsza powierzchnia działki niż w ewidencji gruntów :)

Ogólnie zmierzają w kierunku wymagań jak w modernizacji - najlepiej analiza doboru maszyn, przykładowe oferty cenowe.

Miałem budowę, ale wykreśliłem w pierwszych poprawkach - przez chwilę chcieli szczegółowy kosztorys i pozwolenie na budowę :P Oczywiście w momencie, gdy nawet nie jestem właścicielem działki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SlawekSS86 napisał:

 

Ogólnie zmierzają w kierunku wymagań jak w modernizacji - najlepiej analiza doboru maszyn, przykładowe oferty cenowe.

Miałem budowę, ale wykreśliłem w pierwszych poprawkach - przez chwilę chcieli szczegółowy kosztorys i pozwolenie na budowę :P Oczywiście w momencie, gdy nawet nie jestem właścicielem działki ;P

z jakiego województwa jesteś?

z tą budową to jest masakra. też zrezygnowałem wziąłem na maszyne żeby potem wprowadzic poprawki że jednak na budowe. w ciągu 2 tygodni nie byłem w stanie załatwić projektu, rysunków, itd itp było tych wymagań co do budowy  mnóstwo.  chciałem dosłac przykładową oferte cenową jednego z biur architekta, ale nie. i na nic zdały się tłumaczenia że działka na której ma być budowa jest w trakcie wydzielania i jaki czas to w urzędach zajmie to nie zależy ode mnie..

no tak u mnie najlepszym zapytaniem było czy obora ma być na krowy mleczne.. przy czym w projekcie chyba z 20 razy pojawiły się MAMKI Z CIELAKAMI.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

Podkarpacie

Dostałem pismo, zadzwoniłem do prowadzącej wniosek zapytać o co im chodzi z tym projektem i kosztorysem, a ona mi na to:  "To już nie aktualne, proszę zignorować pismo, bo wczoraj mieli spotkanie i uznali, że takie wymogi na tym etapie to zbyt dużo, gdyż młody rolnik dopiero przejmie gospodarstwo i nawet nie jest posiadaczem działki"

Jakby się to dalej potoczyło - nie wiem. Dla świętego spokoju zrezygnowałem z małej budowy (rozbudowa budynku o magazyn śor), gdyż miałem ją wpisaną głównie dla dodatkowych punktów, gdyby było więcej chętnych niż pieniędzy. Pieniędzy starczy dla wszystkich, więc "zoptymalizowałem" wniosek na wymagane 12pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety moja prowadzaca nadal utrzymuje że te dokumenty są jej niezbędne do zliczenia ilości punktów i weryfikacji wniosku.. zrezygnowałem z tłumaczeń bo widziałem że nie ma sensu i zmieniłem na maszyne. ale mam zamiar wrócić na budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A co jeśli we wniosku mam zakup ziemi ale dziś się okazało ze sprzedający się wycofał ze sprzedaży ze względów rodzinnych i teraz nie będzie czego kupić w okolicy to mogę zmienić na maszyny jakieś? Kiedy to zrobić kombinować jeszcze teraz czy poczekać na decyzje i po decyzji wprowadzać zmiany? W ogóle ile czasu jest na wydanie pierwszej transzy pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ups , sorry , nie w tym temacie napisałem więc usuwam .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Jarekvip99, jeśli jeszcze nie dostałes poprawek to najprosciej będzie zmienic z ziemi na maszyny przy uzupełnianiu poprawek. Po otrzymaniu decyzji też można, ziemia nie ma punktów to na gorsze sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

Wszystko da się zrobić, tylko że trzeba analizować konsekwencję zmian, bo jeśli przyrost SO miał być realizowany zwiększeniem areału a nie zmianą struktury upraw, to takie szybkie wykreślanie nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Witam. U mnie kontrola była na początku września i od tej pory cisza. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

To jeśli zamienię we wniosku na maszyny to czy jest szansa dostać gruber 3 metry agregat uprawowy 4.6 m  do tego uprawowo siewny jakiś i opryskiwacz 1200 albo 1500 litrów na areal 23 ha własnych? Ciągnik jest jako użyczenie od ojca 120 koni wiec maszyny odpowiednie dla niego tylko ciekawi mnie czy nie będzie coś ze za duże maszyny na taki areal. A czy 20% premii mogę przeznaczyć na nawozy opryski itp bo słyszałem ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie agregat agro masz as3 na 11 ha przeszedł bez problemu, tak samo kosiarka samba 2,4m na 2 ha łąki :) Oczywiście jest kilka razy tyle tego ale we wniosku było tylko tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Przeszła, faktycznie będzie kosiła jakieś 9ha na pokos. Tyle że ja z naboru z poprzedniego roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to odnośnie maszyn oni się kierują tym dokumentem jest klika wzorów ale podobno można to obejść tym, że w przypadku opryskiwacza bierzesz większy zbiornik bo np masz dalej pola oddalone od gospodarstwa. 

Link do strony ARiMR z doborem maszyn https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mam takie pytanie jeszcze bo posiadam gosp o potwierzchni 10.70 a obrabiane jest tylko 10ha reszta bo budynki  i las .czy bede brac pod uwage cale gosp czy tylko obrabiane . Bo srednia krajowa to 10.65

Edytowano przez audia424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj