kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Radas12    8

Ja już dawno po kontroli, poprawki tez złożone i po dłuższej rozmowie z panią weryfikujaca wniosek dowiedziałem się ze część wniosków jest zatwierdzona, gotowa do wydawania decyzji a do reszty są wnoszone poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Również mam takie informacje. Większość wniosków jakie rozpatruje "mój" urzędnik w ARIMR ma już zatwierdzone pozytywne decyzje które czekają na resztę. Niestety z tego co również się dowiedziałem, z tą mniejszą częścią wniosków jakie zostały do rozpatrzenia są mniejsze lub większe problemy i tak naprawdę tylko od nas - wnioskodawców zależy jak szybko ogarniemy poprawki i pozwolimy urzędnikom dokończyć formalności.

Ale z tego co tutaj piszą ludzie to jeszcze nie wszędzie były kontrole w gospodarstwach więc zostaje nam cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

ale tez nie wszedzie beda kontrole

 

No raczej wszędzie będą, na jakiej podstawie urzędnicy mają sprawdzić poprawność danych w biznesplanie i ustalić początkową wartość SO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

zarowno doradca jak i babka w agencji mowila mi ze moge miec kontrole ale nie musze to zalezy czy zleci ja osoba ktora weryfikuje wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

U mnie tak samo cisza ani kontroli ani poprawek (kuj-pom) a z tego co wiem to już dawno zaczeli rozpatrywać u nas wnioski. Moim zdaniem troche to wszystko jest dziwne bo powinni jakies pisma wysyłać że wniosek podlega obserwacji czy coś bo tak to mozna sobie rozmyślać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Kujawsko pomorskie kontrol  w czwartek i w naszym wojwództwie maja podobno wydać decyzje do 15 listopada. Kontrole oczywiście ze nie każdy musi mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

Szymon 2662 a powiedz czy mierzył dokładnie wszystkie pomieszczenia i stanowiska dla bydła itp
Szymon 2662 a powiedz czy mierzył dokładnie wszystkie pomieszczenia i stanowiska dla bydła itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon2662    3

mierzyli każde pomieszczenia, wyliczyli że wszystkie pomieszczenia się zgadzają wpisane w biznesplanie, sprawdzali tak bardzo ogólnikowo <_< :) z tego co panowie mówili to będą każdego wnioskodawcę tak kontrolować :mellow:

 

Edytowano przez szymon2662

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Panowie , Ubezpieczonym jako rolnik trzeba byc rok od wyplaty pierwszej czy 2 raty premii  ? bo chcialbym jeszczcze dzialalnosc otworzyc i nie wiem jak to sie ima do premii

Edytowano przez Krousik09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja tez mialem kontrol ale jakies 2 miesiace temu ciekawe  tylko kiedy beda jakies wyniki

Edytowano przez 90mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Składając wniosek 25.05 dowiedziałem się, że maja 180 dni na decyzje wiec nie pozostaje nam nic innego jak poprostu cierpliwie czekać. Ale swoją droga już bliżej niż dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drewtrans    0

http://www.agrofoto.pl/finanse/decyzje-z-prow-dla-mlodych-miesiac-pozniej,74318.html

 

210 dni, a nie 180 jak dotychczas, potrzebuje ARiMR na rozpatrzenie wniosków o premie z PROW dla młodych rolników.

Edytowano przez Drewtrans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

W takim razie jeśli dostaniemy pozytywną decyzje to i tak już marne szanse by na wiosne miec już sprzęt  <_<  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

później znowu przesuna i w ogóle... Ale trzeba czekać dzwoniłem dziś do Poznania i mówią że pod koniec listopada powinna być lisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Skoro przedłużają tremin to od razu powinna być taka informacja na stronie agencji... szkoda słów. (chyba że gdzieś to pisz ale nie dopatrzyłem to przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na razie jest projekt rozporządzenia zmienającego rozporządzenie. Zmiany wejdą w życie niebawem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj