kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

tomn95    51

Czy istnieje taka mozliwosc zeby cala kwote z MR przeznaczyc na budowe tuneli foliowych na maline? Nie skladalem jeszcze nic i tak sie nad tym zastanawiam. Dzierzawie ziemie od ojca o pow 6 ha j place Krus od niedawna. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam,   Ile czasu trzeba byc na krusie po decyzji o  przyznaniu dofinansowania MR? Pisaliście  że rok. a  cos gdzies czytalem że trzeba byc na krusie 5 lat.

 

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczeniu w KRUS musisz podlegać minimum rok od wypłaty premii na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

@freetaxi sytuacja wyglada tak ze dyplom zawodowy bede mial dopiero w maju czy mozna wystosowac jakies pismo do agencji o wydluzenie czasu w ktorym mozna te dokumenty dostarczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od terminu zakończenia naboru. Do 20 dni od tego terminu można robić zmiany, które będą miały wpływ na pkt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenia nie przeskoczysz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu. Czy wcześniejsze skorzystanie z dotacji dla bezrobotnych z funduszu pracy na zalozenie dzialalnosci gospodarcze nie koliduje z uzyskaniem premi na MR??? Jest to pomoc de minimis. Chodzi mi o to czy jak taka premie otrzymalem, rozliczylem, dzialalnosc przez rok utrzymalem obecnie zakonczylem a teraz spelniam wymogi odnosnie MR to nie bedzie zadnych zastrzezen ze strony agencji.

 

podwieszam pytanie..freetaxi może Ty znasz odp. na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ubezpieczeniu w KRUS musisz podlegać minimum rok od wypłaty premii na konto.

 

 

Wporzadku rozumiem. A przed  wypłatą premi moge byc na ZUS?

 

 

Czyli bedąć na Zusie moge zlozyc wniosek o MR i czekać na odpowiedź. Dostanę odpowiedz po ok miesiącu czy dwóch o np pozytywnym rozpatrzeniu  wniosku. Wtedy pisze kolejny wniosek o wypłate pierwszej raty i wtedy mam przejsc na  KRUS?

 

@Freetaxi jak to wygląda czasowo  z tymi etapami żebym zdążył sie zwolnić z pracy. ale też nie chce  zwolnić się zbyt wcześnie bo jak nie dostane  MR to bede musial dalej  pracować.

 

Jeżeli teraz sie nie załapie na program czyli braknie funduszy lub co malo prawdopodobne ze braknie mi punktów  ( bedzie najmniej 12) to mogę sie ubiegać ponownie w przyszlym roku?

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Fieldshunter dotacja na założenie DG nie ma nic do rzeczy. Śmiało możesz się starać o MR o ile spełniasz warunki. Tomi382 w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy możesz podlegać ubezpieczeniu w ZUS. Ubezpieczeniu w KRUS musisz podlegać rok od momentu wypłaty premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jaka jest srednia powierzchnia gospodarstwa w mazowieckim zeby moc sie starac o dotacje MR. Jak zloze wniosek o platmosc to musze byc wlascicielem ziemi czy moge stac sie nim pozniej? Jak jest z wyksztalceniem rolniczym? Musze miec ukonczona szkole czy moge byc w trakcie edukacji? Chcialbym isc na przyspieszony kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Comb    1

Mam pytanie odnośnie tego KRUSU. No bo wiadomo że po przyznaniu MR przez rok trzeba być na KRUS, co za tym idzie nie można podjąć pracy bo automatycznie przeskakujemy na ZUS. Ale teoretycznie osoba posiadająca status ucznia/studenta będąca na umowie zlecenie- (powiedzmy że wynagrodzenie w okolicach 3k) jest zwolniona ze składek ZUS. W takim wypadku można opłacać KRUS. Myślicie że to może przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Weź jeden z drugim rozporządzenie przeczytaj to sie dowiesz! Hektar hektarowi nie równy liczy się to co bedzie tam uprawiane w roku naboru czyli 2017 - u jednego starczy hektar kwiatów na gruncie a u innego 20 ha żyta będzie mało. Każda roślina ma swoją wartość https://kalkulator-so.pl/   tu wypełniasz co rośnie, jakie zwierzęta są i masz wyliczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rozporządzenia, to czy przy nadchodzącym naborze warunki przyznania premii będą takie jak w 2016 roku, czy coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianMusia    0

Witam wszystkich forumowiczów! Chcialbym zapytac o dopłaty do rozbudowy obory,czy ktos cos wie na ten temat

Nie jestem rolnikiem z zawodu boptacije jako stolarz ale uprawiam i hoduje bydlo narazie hobbistycznie a chcialbym powiększyć to i wyzyc z tego bo bardzo ineresuje mnie chow bydla i chce to robic anie robic to czego nielubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Weź jeden z drugim rozporządzenie przeczytaj to sie dowiesz! Hektar hektarowi nie równy liczy się to co bedzie tam uprawiane w roku naboru czyli 2017 - u jednego starczy hektar kwiatów na gruncie a u innego 20 ha żyta będzie mało. Każda roślina ma swoją wartość https://kalkulator-so.pl/   tu wypełniasz co rośnie, jakie zwierzęta są i masz wyliczone. 

 

wyliczyłem tym kalkulatorem wartość gosp delikatnie powyżej 15 tyś euro czyli ok.

Czyli mam rozumieć że nie muszę spełniać średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Poszukaj w google - chcesz dostać 100k premii to poświeć trochę czasu bo to dopiero początek drogi, im lepiej się teraz wczytasz w rozporządzenie i wymagania tym mniej nerwów i  załatwiania potem będziesz miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mazowieckim będziesz musiał mieć 70 % z 8,54 na własność. Reszta może być dzierżawa z datą pewną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj