kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

mickas092    499

Wystarczająco dużo doczytałem - bez tego sam nie dostał bym kasy ;) A skoro tak dużo doczytałeś to co jeszcze tu szukasz ? :) Możesz pracować na umowie zleceniu i zarabiać tylko do określonej kwoty, było to już wałkowane wiele razy, tyle że w innym temacie. Są telefony zadzwoń do BP albo do centrali w wawie i pytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

Jak to jest z dorywczą pracą za granicą np. zimą a warunkiem ubezpieczenia jednego roku w krusie?

 

Spróbuj popytać bezpośrednio w KRUS lub na jakimś forum prawnym. Mój stan wiedzy na ten temat jest raczej ubogi, ale z tego co wiem to jak jest to praca sezonowa to zastosowanie będzie miało ustawodawstwo polskie, czyli dostaniesz umowę o pracę u bauera i obowiązkowo informujesz KRUS. KRUS poświadczy, że właściwe jest ustawodawstwo krajowe (może też inaczej). O tym fakcie powiadamiasz  też ZUS. Dostajesz formularz z ZUS (chyba nazywa się E101) potwierdzający, że w stosunku do danej osoby stosuje się  polskie ustawodawstwo i dajesz pracodawcy. Potem bauer śle składki do studni bez dna zwanej w Polsce ZUS.  

 

Jakie są konsekwencje dla Ciebie jak jesteś w okresie związania z wymogiem ubezpieczenia w KRUS jako Młody Rolnik? 

Drastyczne.

 

Przy okazji masz rację,  możesz zarządzać  swoim gospodarstwem (sprawować funkcję kierowniczą) bez wkładu własnej siły fizycznej. Musisz jednakże zabezpieczyć się pod katem prowadzenie uproszonej rachunkowości oraz ew. kontroli ARiMR (ustanowić pełnomocnictwa).

Pozwolę sobię zapytać bo jestem zielony mam ok 14 ha(ok 10 orne reszta łąki) (Warmia-mazury) spełniam SO (dzięki uprawie 1ha ziemniaka ) i tutaj moje pytanko Muszę posiadać min 10,48 ziemi na własność ?

Po otrzymaniu dotacji przez 5 lat muszę utrzymywać wzrost gospodarstwa na poziomie 10 czy 20 % ? 

W momencie składania wniosku muszę mieć minimum 1 ha dzierżawy na minimum 10 lat a później przejąć resztę gruntów opisanych we wniosku ?

jak to jest z tymi wyliczeniami na maszyny bo jeżeli mi na te 10 ha ornego przysługuje pług obrotowy 2 skiby to jest jakiś margines %  i uwarunkowań np. terenu który pozwoli mi na nabycie pługu 3 skibowego zważywszy na to że mam proste jak stół pola ?

 

 

Co wlicza się w te minimalną wymaganą ilośc punktów? (ok 12.) Wykształcenie, hektary, różnica wieku?

 

mając wykształcenie średnie NIEROLNICZE i 3 letni staż pracy w gospodarstwie, a będą w trakcie kursu R3 (niestety egzamin dopiero w czerwcu, a papierek z CKE ok. września) jaka jest maksymalna możliwość otrzymania punktów ? pewnie R3 nijak się w to wliczać nie będzie skoro papierka nie mam. najniższa punktacja?

 

 

Przepraszam na wstępie  za czepliwość. Wasze opisy do c.v. kandydata na młodego rolnika wygląda tak: "nadaję się". Trzeba punkty ocenić rzetelnie w różnych wariantach, przeliczyć dochodowość. To są informacje poufne, często dotykające spraw rodzinnych l(podziałów majątku, itp). Napiszcie na priv to coś tam bez zobowiązań sprawdzę.

 

 

 
Edytowano przez EuroPlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaba93    1

Czy można płatność przeznaczyć na budowę obory? W ARiMR twierdzą, że składane wcześniej wnioski w zakresie budynków były jedynie na modernizacje a na budowę nie są przekonani czy jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

EuroPlan dzięki za odpowiedź. Też podejrzewałem, że raczej nie w wchodzi to w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam mam pytanko .jesli bym dołoczyl żone do gospodarstwa jako wspólwlasicielka to załapie sie na mlodego rolnika?skola rolnicza musi byc tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Witam
Mam pytanie czy pierwszą część wypłaty MR moge przeznaczyć na wkład własny do finansowania fabrycznego na zakup ciągnika ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

pierwszą część premii możesz przeznaczyć na zakup ciągnika w tym zakup fabryczny pamiętaj tylko o wpisaniu tego do biznesplanu jako celu wydatku pieniędzy. 

 

Co do KRUSu, to nie ma wymogu byś przed podjęciem zobowiązania na MR musiał być na KRUSie a jedynie jest to opcjonalne jako częściowe udokumentowanie wykształcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memek93r    0

Witam . Szkolenia dla osób, które zobowiązały się spełnić kryteria punktowe we wnioskach złożonych do ARiMR w ramach działania "Premie dla Młodych Rolników" poprzez udział w wybranych  szkoleniach. 

Szkolenia odbędą się w LODR w Końskowoli, ul. Pożowska 8, 24-130 Końskowola w terminach 02.03.2017 r., 09.03.2017 r. i 16.03.2017 r. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam pytanie może nie w temacie ale je zadam.

Jestem po zawodówce Mechanik-Operator pojazdów i maszyn rolniczych a tera kończe liceum ogólno-kształcące dla dorosłych, czy to wykształcenie wystarczy do przejęci gospodarstwa po rodzicach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

witam pytanie może nie w temacie ale je zadam.

Jestem po zawodówce Mechanik-Operator pojazdów i maszyn rolniczych a tera kończe liceum ogólno-kształcące dla dorosłych, czy to wykształcenie wystarczy do przejęci gospodarstwa po rodzicach

Jesteś w tej samej sytuacji co ja. Tak możesz przejąć gospodarstwo i nawet możesz składać o pomoc dla młodych rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Moim zdaniem wszystkie dofinansowania powinny być przekierowane na Modernizację i wtedy każdy by zakupił to co potrzebuje - ten co już ma swoje ha i ten co chce przejąć i się rozwijać. MR w większości wprowadza sztuczne wydzielanie z gospodarstwa rodziców małych gospodarstw. Wiadomo, że 100tys nikogo nie zachęci do tworzenia gospodarstwa od podstaw.

I żeby nikt mnie nie posądzał, nie składałem wniosku na obecną modernizację.a gdybym był młodym rolnikiem to też bym złożył wniosek bo jak dają to się bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Z modernizacji wystarczyło by wywalić tych co wzięli już na więcej jak 200k zwrotu i tej puli co jest dla wszystkich by starczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Wie ktoś jak jest z posiadaniem zwierząt? mam na siebie 2 konie, mogę składać wniosek o MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

nabor prawdopodobnie w kwietniu ale dokladnie narazie nic nie oglosili co do gruntow tam ktos u gory pytal to musisz miec na wlasnosc chyba 70% wymaganej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ja mam takie pytanie bo już się gubię. Jeżeli posiadam wykształcenie wyższe nie rolnicze oraz mam 3 letni staż jako domownik to po otrzymaniu premi muszę uzupełnić wykształcenie poprzez kurs r3 np.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

<p>

Jak kupiłeś (a nie nabyłeś np. w wyniku spadku) to pozamiatane z młodym rolnikiem bo z dniem wejścia w posiadanie (samoistne - własność) co najmniej 1 ha UR fizycznych miałeś obecnie (po zmianie rozporządzenia MR bo wcześniej było 12 m-cy) 18 m-cy na złożenie wniosku do ARiMR. Twoja ścieżka do kariery młodego rolnika jest więc chyba zamknięta. Szkoda bo wymiana pokoleń na wsi jest bardzo ważna. Może się ubezpieczyłeś od tego nabycia w KRUS jako rolnik to może inna ścieżka: >>> restrukturyzacja małych gospodarstw - 60 tyś premii>> potem na głęboką wodę>>modernizacja gospodarstw?

</p>
<p>Dzieki za pomoc, w krusie niestety nie jestem.</p>

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu. Czy wcześniejsze skorzystanie z dotacji dla bezrobotnych z funduszu pracy na zalozenie dzialalnosci gospodarcze nie koliduje z uzyskaniem premi na MR??? Jest to pomoc de minimis. Chodzi mi o to czy jak taka premie otrzymalem, rozliczylem, dzialalnosc przez rok utrzymalem obecnie zakonczylem a teraz spelniam wymogi odnosnie MR to nie bedzie zadnych zastrzezen ze strony agencji.

Edytowano przez fieldshunter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja mam takie pytanie bo już się gubię. Jeżeli posiadam wykształcenie wyższe nie rolnicze oraz mam 3 letni staż jako domownik to po otrzymaniu premi muszę uzupełnić wykształcenie poprzez kurs r3 np.?

Ja miałem też wyższe nie rolnicze (skończyłem nauki polityczne)plus 3 lata opłacania składek jako domownik przy rodzicach i nie musiałem nic uzupełniać .Był to nabór 2011 ale to się nie zmieniło i o wykształcenie nie musisz się obawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pod koniec stycznia biorę ślub moja żona ma na sobie ziemię około 8 lat ja planuje złożyć wniosek na MR czy nie bd to kolidowalo przy premi w agencji każdy mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj