kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Zacznij od policzenia sobie wielkości ekonomicznej swojego gospodarstwa. Musisz spełnić podstawowy warunek 13000 euro. Tak jak napisałem wcześniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jeśli mam dzierżawę to w razie kontroli z MR. będe musiał sie okazać jakimś potwierdzeniem że opłacam czynsz czy coś  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kamil trzeba będzie złożyć wniosek o dopłaty w tym roku. Caryx321 wszystko zależy od tego co masz w umowie dzierżawy na temat wysokości czynszu czy terminu jego opłacania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Freetaxi a orientujesz się jak wygląda sytuacja z najniższą powierzchnią wymaganą w młodym rolniku w województwie mazowieckim?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tam gdzie jest mniejsza średnia niż krajowa przyjmujemy areał wojewódzki. Średnia krajowa w Polsce to 10,56 ha. U nas w mazowieckim jest 8,54. Czyli jest mniejsza niż krajowa więc musisz utworzyć gospodarstwo o takiej powierzchni, przy czym 5,98 musi stanowić własność. Pozostałe średnie z każdego województwa z roku 2016 znajdziecie pod tym linkiem https://prow2014-2020.pl/2016/11/22/srednia-powierzchnia-gospodarstwa-w-2016-roku/


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Własność lub dzierżawę  z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie umowy dzierżawy zawartej na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy. Jeśli dzierżawisz od osób fizycznych to dzierżawa na 10 lat ale nie krócej niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ostatnio się dowiedziałem ze za posiadanie zwierząt są dodatkowe punkty ... prawda to ?
Jeśli będę miał wydzierżawione 12ha bez żadnych zwierząt na jakie maszyny mogę przeznaczyć premię/ jakie maszyny mogą być wpisane we wniosku ? Czy miniładowarka lub paszowóz kwalifikują się do podania we wniosku ? Czy tylko i wyłącznie maszyny do prac polowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz sobie w współczynniki i pomnóż przez ilość każdej uprawy w plonie głównym, którą będziesz miał we wniosku o dopłaty. Masz produkcję zwierzęcą?

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/nabor_2017/Zalacznik_1_B_Plan_MR.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Współczynniki dla województwa łódzkiego są w regionie C. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Czyli jeśli mam 15ha (dodam,że mam już na siebie całe gospodarstwo) to powinienem się załapać jeśli chodzi o powierzchnię. Tylko,że w tych 15ha mam trochę lasów i łąk, a do średniej wojewódzkiej liczone są tylko grunty orne,czy jak?

Edytowano przez Domelek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lasy nie są zaliczane do użytków rolnych. Jeśli w mazowieckim masz te 8,54 i wyjdzie Ci wyjściowa wielkość ekonomiczna na poziomie minimum 13000 euro to już wstępne warunki spełniasz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

to co najlepiej wpisac w wysokosci czynszu zeby potem agencja sie nie czepiala ? a jesli czynsz place "do reki" to jak agencja moze to sprawdzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A obojętnie co wpiszesz abyś wpisał jakąś kwotę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

działki muszą być przejęte na własność? nie może być że ktoś ma prawo do 1/4 działki? najlepsze rozwiązanie to podział tego na dwie działki?

 

ktoś da odpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

@freetaxi , Jak to jest z tymi uzyczeniami , jesli rodzice uzyczaja mi pomieszczen do utrzymywania bydla  to w tym pomieszczeniu beda mogly stac tylko sztuki z moimi numerami kolczykow? bo na przyklad jak uzyczaja maszyn to ze ja bede z nich korzystal i rodzice to nie robi problemu , a czy z budynkami jest tak samo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

jeszcze jedno pytanie do @freetaxi , jak to jest z dzialkami ktore sa nie przeksztalcone , np mamy dzialke ktora ma 2.0000ha na wniosku o platnosc obszarowa pisze ze uprawiam tam 2.000 pszenicy a na wypisie z rejestru gruntow mam grunty orne 1.1000 gruntow ornych i 0.9000 laki trwale ...  nie bedzie to robilo problemow przy pisaniu biznes planu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ostatnio się dowiedziałem ze za posiadanie zwierząt są dodatkowe punkty ... prawda to ?

Jeśli będę miał wydzierżawione 12ha bez żadnych zwierząt na jakie maszyny mogę przeznaczyć premię/ jakie maszyny mogą być wpisane we wniosku ? Czy miniładowarka lub paszowóz kwalifikują się do podania we wniosku ? Czy tylko i wyłącznie maszyny do prac polowych ?

@freetaxi wypowiesz się na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj