kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

mickas092    499

Moze i zielona ale sa ludzie ktorzy sa od tego by zrobic dokumenty mi tylko chodzi czy jest sens podchodzic i czas marnowac z tym co mam

 

Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Najpierw poczytaj rozporządzenie dopiero potem pytaj, bo ilość dzierżaw jakie posiadasz nic nam nie mówi. Ważne jest wykształcenie, ile czasu masz gospodarstwo, jakie województwo, jaka wartość ekonomiczna, ile gruntów własnych. Chcesz dostać 100k premii a nie chce Ci się poświęcić paru godzin na spokojne przeanalizowanie rozporządzenia? Tam są zobowiązania do spełnienia - nie chcesz wiedzieć w co się masz zamiar wpakować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie, na kierunku innym niż wymienione w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą, lub

 

Czy musi być zachowana ciągłość tego okresu? Pytam ponieważ od 03.2015 do 08.2016 pracowałem na umowę zlecenie/o pracę a chciałbym ubezpieczyć się wstecz jak zasugerował Sławek. Od 06.2012 studiowałem wieczorowo gdzie mógłbym "wpasować" wsteczne ubezpieczenie. Co o tym sądzicie? 

Oczywiście udam się z tym do KRUSu ale chciałbym miec już rozeznanie w temacie a na www nie ma jednoznacznej informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak Ci pisałem. W KRUS się dowiesz wszystkiego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyny już zarejestrowanej na dealera nie można kupić na młodego rolnika?

Edytowano przez Aureliusz365

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie bo to już używany, da się kupić ciągnik pokazowy który ma 1000 mth a nowego zarejestrowanego nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Tj planowany harmonogram naboru wniosków, który widnieje już od stycznia br na stronie arimr'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

Też Sprawdzam codziennie Kiedy ruszy nabór i jakoś im się chyba nie śpieszy mam jeszcze takie 2 pytania mianowicie z tytułu przekazanego gospodarstwa na start Mam już 12,5 punkt z wykształceniem Czy muszę podejmować się realizacji innych rzeczy takich jak plany nawozowe udział w szkoleniach itp Czy wystarczą mi czy wystarczą mi tylko te punkty które dostanę z tytułu przekazania gospodarstwa i wykształcenia drugie pytanie zamierzam kupić opryskiwacz do 60000 agregat uprawowo siewny za około 8000 i myjka ciśnieniowa około trzech tysięcy zł Co daje 71000 zainwestowane w środki trwałe Rozumiem że w momencie posiadania tych maszyn mój biznes plan zostaje zrealizowany i mogę złożyć wniosek o wypłatę pozostałych 20000 jeśli nie to prosiłbym o poinstruowanie mnie jak to wygląda według rozporządzenia Aha i jeszcze jedno pytanko Czy Korzystając z premii dla młodego rolnika można na przykład po roku lub dwóch skorzystać z modernizacji gospodarstw zakupić na przykład ciągnik rolniczy Wielkie dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można prosić jakieś namiary na kogoś kto kompleksowo zajmuje się przygotowaniem dokumentacji do złożenia na MR, najlepiej z województwa świętokrzyskiego.

Szukam już jakiś czas i ciężko znaleźć, byłem w dwóch ODR-ach coś się dowiedzieć ale tam nikt nic takiego nie robi.

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

Można prosić jakieś namiary na kogoś kto kompleksowo zajmuje się przygotowaniem dokumentacji do złożenia na MR, najlepiej z województwa świętokrzyskiego.

Szukam już jakiś czas i ciężko znaleźć, byłem w dwóch ODR-ach coś się dowiedzieć ale tam nikt nic takiego nie robi.

 

Z góry dzięki

 

W Sandomierzu świadczą takie wsparcie za dodatkową opłatą. Robią to podobno oficjalnie w ramach działalności ODRu a rachunek regulujesz w kasie. Kuzyn korzystał z ich usług przy zeszłorocznej MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Tam jeszcze nie byłem,

 

Mam jeszcze jedną sprawę, otóż ogólnie mam 11ha, przy czym 95% dochodów mam z 1,5ha

Reszta to same zboża. I teraz pytanie czy mogę te pozostałe pola oddać w dzierżawę notarialnie a zostawić sobie jedynie to na czym mi zależy czyli 1,5ha? Czy muszę sam uprawiać minimalną ilość jaka przypada na świętokrzyskie?

Dzierżawa ustna mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale jakby dobrze to rozgryźć to jak dam w dzierżawę to dalej jestem właścicielem tych gruntów tylko ktoś inny tam uprawia.

Dla mnie chory przepis, muszę męczyć się przez 5 lat ze zbożem tylko po to by zaspokoić jakieś wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Witam , mój znajomy 2 lata temu starał sie o pomoc dla młodego rolnika dostał pozytywna decyzje ale nie odebrał tych pieniędzy ani nie miał przepisanego gospodarstwa bo wyjechał czy może jescze raz starać się o dopłate na MR ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

nie

 

Edit. Oczywiście, że może- jeśli spełni pozostałe warunki. Przepraszam ale przeczytałem, że MIAŁ przepisane gospodarstwo już dwa lata temu.

Edytowano przez PawełWie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

jesteś pewien ? uzasadnij


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniu1232    0

Panowie a mam pytanie? jesli ta premie chciałbym przeznaczyc na zakup ziemi, to musze napisac ile ha chce kupic i jakas klase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

 

Witam , mój znajomy 2 lata temu starał sie o pomoc dla młodego rolnika dostał pozytywna decyzje ale nie odebrał tych pieniędzy ani nie miał przepisanego gospodarstwa bo wyjechał czy może jescze raz starać się o dopłate na MR ?

Wg mnie może. prawdopodobnie decyzja o przyznaniu pomocy została wygaszona więc nie był beneficjentem tego programu, czyli może się ubiegać znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

orientuje się ktoś czy w czymś to przeszkadza jeśli rodzice przekazują mi całą gospodarkę 36ha ziemi, krowy, maszyny oprócz 1 ha łąki (jest to współwłasność a wujek nie chce się zgodzić na rozdzielenie)? nie wiem gdzie o to pytać
jeśli chodzi o krus to tu akurat wiem że nie będzie problemu bo wystarczy jak mi rodzice wydziezawią ten kawałek
proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Dzięki za odp ;) wiem że od tego roku będzie musiał miec przepisane ok 1 ha gruntów aby móc składać wniosek , pamiętam że 4 lata temu było odwrotnie pierw wniosek potem grunty :)

 

Ninja

mogą ci nie przepisywać ale muszą ci wydzierżawić  bądź się zrzec aby dostali rentę ;)

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ninja nie możesz mieć współwłasności z wujkiem w młodym rolniku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

tak tak freetaxi ja się tylko zastanawiam czy w czymś to może przeszkadzać jeśli przekazuje się całe gospodarstwo prócz 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

już dokładnie nie pamiętam ale prawdopodobnie nie dostaniesz
...ciąg dalszy ( cholerna aplikacja) nie dostaniesz punktów za przekazanie całego gospodarstwa, czyli spora strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Parę punktów odleci.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj