kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kamil1985    4

Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/

Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

 

Dnia 13.11.2016 o 12:40, michal12301 napisał:

Na maszyny na Prow już się bardzo nie nastawiaj, kasy im brakło

 

Dnia 13.11.2016 o 15:27, kamil1985 napisał:

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

 

https://prow2014-2020.pl/2016/10/27/wiecej-srodkow-na-modernizacje-gospodarstw-rolnych/

Kopertę zwiększyli ale na wnioski złożone w tym roku.Było coś chyba około 30tys wniosków. Jeśli sie nie mylę to w harmonogramie naborów nie ma wpisanego naboru na obszar D w 2017r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

Jesteś "lewy" z przepisów a chcesz robić działalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

 

z tego co pamiętam to rok musisz być na krusie czyli chyba po roku ale dalej musisz pozostać kierującym gospodarstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rok od wypłaty premii trzeba być ubezpieczonym jako rolnik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ominiesz tego. Rok trzeba odczekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1984    0

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

Możesz śmiało zakładać działalność, tylko nie możesz przekroczyć progu zysku z działalności jaki ustala krus

z tego co pamiętam  3 tys

 

płacisz wtedy podwójny krus, 650 zł

 

jak tak śmigam od 3 lat i z mr nie koliduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może śmiało założyć DG jak mu minie rok od wypłaty premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

 Jak tak czytam o tych zasadach to w sumie ciesze się, że wziałem tę premie parę lat temu. Te przepisy są chyba coraz bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Ostatni był w kwietniu 2016 a najbliższy ma być w 2 kwartale 2017 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymorning    2

Wie ktoś ile trzeba mieć lat, aby ubiegać się o dofinansowanie na młodego rolnika? Czy kwaliwikacja R3 wystarczy i ukonczone 16 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Witam ludzie mam pytanie czy można zmienić biznes plan bo mam napisane ze będę miał na siebie pewną działkę a mogę teraz zmnienic że będę dzierzawil inna działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lauda3    0

Witam

 

Mam pasiekę zarejestrowaną na siebie więc nie mogę wziąć dotacji, ale chcielibyśmy wziąć dotację na żonę.

Czy jest możliwość otrzymania dotacji na pasiekę, oraz czy musimy mieć rozdzielność majątkową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

Witam, mam takie pytanie, chcąc zostać MR czy muszę zrezygnować z pracy bo wiem że muszę być minimum  rok ubespieczony w krusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można trochę później :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol780    0

Witam serdecznie,
jeśli złoże dokumenty na młodego rolniks,bedzie zaakceptowane, to w jakim czasie tata musi mi przepisać ziemie? w ciagu roku,trzech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa o pracę odpada. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

Ostatni był w kwietniu 2016 a najbliższy ma być w 2 kwartale 2017 

 

skąd info ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj