Skocz do zawartości

Zdjęcie

regulacja sprzęgła

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 20:47

regulacja sprzęgła Witam,w Jumzie jest dodatkowa dżwignia do włączania sprzęgła umiejscowiona na podłodze, za dzwignią zmiany biegów do przodu patrząc z miejsca kierowcy, i aby wcisnąć drugi stopień sprzęgła należy prawą nogą wcisnąć tą dżwignie, a lewą sprzęgło, wówczas sprzęgło głębiej się wciska i działa drugi stopień sprzęgła, ja mam tak u siebie i tak to działa, a regulacja co do odległości łopatek od łożyska to wynosi 3mm tak jak koledzy wyżej podawali, a ów dojście do regulacji to jest od spodu, jest taki dekielek na cztery śruby i dostęp jest przez ten otwór :) Pozdrawiam.Edit: ja u siebie właśnie ustawiłem na 3mm i działa bez zarzutu tak pierwszy jak i drugi stopień jak był większy odstęp to zgrzyt był przy włączaniu biegów ,a wałka przekażnika nie szło włączyć wcale.

Edytowany przez wieslaw16, 10 wrzesień 2013 - 20:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
regulacja sprzęgła Dzisiaj, 11:31
  •  

#22 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:27

regulacja sprzęgła @wiesław16 mógłbyś wstawić foto tego pedała od załączania II stopnia

#23 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:07

regulacja sprzęgła Witam, z miłą chęcią bym zrobił i wstawił zdjęcie ale nie mam dobrego przewodu aby podłączyć do kompa aparat, ale dość szczegółowo opisałem umiejscowienie tego przycisku do sprzęgła, jest on zaraz przed kolumną kierownicy, a prawie obok dżwigni zmiany biegów z jej prawej strony w kiurunku pedałów hamulca, nie sposób tego nie zauważyć jeśli jest, chyba że ktoś wcześniej to zdemontował lub też innej wersji ciągnik i jest bez tej dżwigenki :rolleyes: Pozdrawiam.

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 21:37

regulacja sprzęgła Jeżeli masz dużą kupe to po co chcesz zatrzymywać wom? Bo piszesz tak że nie wiadomo o co Ci chodzi. Chyba oto chodzi żeby wom chodził całą parą a ciągnik stał i tojest mistrzostwo świata w MTZ wciskasz pedał do oporu bez żadnego pier**lamento ciągnik stoi a WOM pracuje i prasa wciąga bo o to odpowiada kosz z taśmami. Wogole w czym masz problem w żandym ciagniku nie masz takiego rozwiązania na dzień dzisiejszy po co chcesz pedałem wom zatrzymywać? Tak było w archaicznych C-360. Dzisiajw żadnym ciągniku nie mjasz beznadziejnego sprzęgła 2 stopniowego tylko 1 stopień. Al;e ty widze raczej nie kumasz o co chodzi w MTZ, JD fendt deutz Fahr itp skoro wolisz drugi stopień jak w C-360 i innych padaczkach

Edytowany przez UrsusCzesio, 12 wrzesień 2013 - 21:42.

Mój Wladimirec podbija świat

#25 Share Zwonariew

Zwonariew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 13:36

regulacja sprzęgła 360 to nie padaczka obywtelu wielu to poświadczy

#26 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 listopad 2013 - 00:39

regulacja sprzęgła Kolega wyżej nie napisał wprost, że akurat C360 to padaczka. Napisał o innych tego typu starych konstrukcyjnie ciągnikach. 60-tka występuje w jego wypowiedzi oddzielnie. Zresztą tu nie temat o tym

Mam pytanie. Wyłączacie napęd WOM w MTZ i Jumzach przy wyrzucaniu beli z prasy?
Bo ja nie wyłączam, bo wtedy szybciej wyskakuje.
Moim zdaniem radzieccy inżynierowie lepiej to pomyśleli z tym WOMem, bo jadąc z prasą (obojętnie jaką) kiesy trafi sie kupa materiału i wciśniemy sprzęgło w C360 za głęboko, zacznie tarcza ślizgać i nastąpi zapchanie, co W MTZ nie będzie miało nigdy miejsca :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#27 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 17 listopad 2013 - 19:31

regulacja sprzęgła Dokładnie! Sam w to nie wierzyłem ale miałem okazję pracować z rozrzutnikiem obornika i bardzo to sobie chwalę. Wcześniej miałem mieszane uczucia.

KPK KUMURUN TEAM

#28 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 21:28

regulacja sprzęgła

Ja bym chciał przeregulować sprzęgło w swoim c-360 bo załanczanie wałka bardzo ciężko wchodzi Dodam że tarcza ma pół roku.

Może mi ktoś podpowiedzieć w kturą strone śruby dokręcić czy odkręcić i ile obrotu? myślę że pół obrotu dokręcić.

#29 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 16 maj 2015 - 11:40

regulacja sprzęgła

Witam, chciałbym dowiedzieć się które z cięgien nalezy skręcić lub rozkręcić.Są dwa. Jedno idzie tak jakby w skrzynie i to drugie długie. Objawy sa takie. Cięzko wrzucić bieg gdyż zgrzyta.

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 maj 2015 - 12:43

regulacja sprzęgła

To długie. Krótkie jest od hamulca sprzęgła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 17 maj 2015 - 05:34

regulacja sprzęgła

http://www.agrofoto....lacja-sprzęgła/

Post nr. 10.

KPK Kumurun Team

#32 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:10

regulacja sprzęgła

Patrzyłem Sewerynie już wcześniej na to, ale mam dziwne wrażenie jakby u mnie było jakoś inaczej z tymi cięgnami.

Edytowany przez mchammer, 17 maj 2015 - 08:11.

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:28

regulacja sprzęgła

Raczej nie. Możesz mieć takie wrażenie bo na rysunku nie są zachowane proporcje odnośnie odległości. 

Zawsze możesz dać fotkę i się obejrzy.

KPK Kumurun Team

#34 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 30 maj 2015 - 10:16

regulacja sprzęgła

Oto fotosy.
http://pics.tinypic....boe1ajggoup.jpg

http://files.tinypic...0pb8j552i5b.jpg

Pytania. Które cięgno jest od czego, na moje wychodzi że są trzy.

Jak opanować sprzęgło. Gdy pedał jest bardzo nisko przy podłodze traktor zaczyna jechać i dość mocno zgrzyta przy wrzucaniu biegów.

#35 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 30 maj 2015 - 10:35

regulacja sprzęgła

Jeżeli pedał wpada w podłogę, to jest opcja zmniejszenia luzu między ł. wyciskowym a łapkami sprzęgła. Rozkręcasz cięgno 7, to najdłuższe fi14 popuszczając nakrętki 12 możesz je wydłużyć, wykręcając z widełek.Jeżeli nie ma zbytniego luzu to jest możliwość wyciągnięcia pedału wyżej nad podłogę śruba 10.http://www.google.pl...d=0CIoBEDMoYTBh  Jedna dźwignia z dodatkowych odciąża układ druga służy do uruchamiania hamulca wałka głównego skrzyni, taka namiastka synchronizatorów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#36 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 30 maj 2015 - 10:44

regulacja sprzęgła

Ta krótka bardziej od przody traktora to chyba od hamulca tak? 

#37 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 30 maj 2015 - 13:54

regulacja sprzęgła

Tak, to ta na wspólnej dźwigni 5.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#38 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 30 maj 2015 - 15:01

regulacja sprzęgła

A jeszcze taka kwestia. Jak łapki są te 2-3 mm od łożyska to jest "brak sprzęgła" zgrzyty jak skurczybyk. Natomiast jeśli ustawię łapki tak że łożysko się ciągle kręci to elegansio wchodzą biegi. Jaka diagnoza? Tak wygląda jakby za mały skok pedała był ale to chyba jest niemożliwe. Tylko że u mnie długie cięgno jak zresztą widzicie na zdjęciu jest inaczej zaczepione niż w katalogu

Edytowany przez mchammer, 30 maj 2015 - 15:02.

#39 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 30 maj 2015 - 19:38

regulacja sprzęgła

Jest jeszcze jedno miejsce regulacji, śrubami na docisku. Nimi można wychylić łapki w stronę łożyska oporowego. Pewno właśnie tej regulacji Twoje sprzęgło potrzebuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 31 maj 2015 - 07:36

regulacja sprzęgła

Jeszcze szwagier dołożył swoje pięć groszy do wszystkiego, ale chyba sprawa się wyjaśni. Na pozór moja debilna teoria z małym skokiem pedała chyba będzie miała zastosowanie. Z ojcem na to nie wpadliśmy ale szwagier odepchnął rurkę od wyjścia hydraulicznego i pedał dodatkowo wychodzi 5 cm do góry. Czyli tak na moje oko tyle ile brakowało tego żeby dobrze wysprzęglało jeśli łapki były ustawione na te 2-3 mm.

Dodaj odpowiedź