Skocz do zawartości

Zdjęcie

AWARYJNOŚĆ VALTRY

262 odpowiedzi na ten temat

#101 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:25

AWARYJNOŚĆ VALTRY Wcale nie taka mała ok 7 zł-na wymianie 60l to420zł taniej.Dzięki :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AWARYJNOŚĆ VALTRY Dzisiaj, 01:08
  •  

#102 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 12 luty 2010 - 08:42

AWARYJNOŚĆ VALTRY Jak był u mnie przegląd na 100mth robiony to serwisant mi powiedział ze zna przypadek rolnika który zamiast oleju Valtry kupił shella niby o tych samych parametrach a jak to stwierdził serwisant zrobiło mu się w skrzyni z tego oleju toffi. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć poza tym oni sami używają w serwisie smarów shella zamiast oryginalnych Vatry. najlepsze jest to że serwisant sprzedał mi jedną tubkę za 30zł jak się później okazało 100% drożej niż bym normalnie kupił
http://hand-all.pl/s...04kg-p-335.html

@lukas120 możesz podać dokładną nazwę tego oleju shella?

#103 Share goldzio

goldzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2010 - 08:57

AWARYJNOŚĆ VALTRY tez mam valtre m120 u niej byl w jesieni przeglad 1000:) awaryjnosc bylo troche lecz sprzet nie do zabicia cos zwarcie bylo w skrzynce z bezpiecznikami bo jak sie naciskalo stop to swiatla sie wlaczaly lecz od sobola przyjechali na przeglad to i to zrobili:) dalej won sie ukrecil z tylu przyczyna nie wiadoma:) oraz blad wyskoczyl ze sie sprzeglo slizgalo lecz serwis przyjechal i jest ok:) a ona stale pracuje lato zima....

#104 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 luty 2010 - 13:02

AWARYJNOŚĆ VALTRY

Jak był u mnie przegląd na 100mth robiony to serwisant mi powiedział ze zna przypadek rolnika który zamiast oleju Valtry kupił shella niby o tych samych parametrach a jak to stwierdził serwisant zrobiło mu się w skrzyni z tego oleju toffi. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć poza tym oni sami używają w serwisie smarów shella zamiast oryginalnych Vatry. najlepsze jest to że serwisant sprzedał mi jedną tubkę za 30zł jak się później okazało 100% drożej niż bym normalnie kupił
http://hand-all.pl/s...04kg-p-335.html

@lukas120 możesz podać dokładną nazwę tego oleju shella?

Zamiast Valtra engine E15W-40 Rimula R3 X 15W-40
zamiat do skrzyni biegów Valtra Transmisin HT 100 Donax TD 10W-30
do przedniej osi zamiast LS 80W-90 Spirax 90LS
A dilera Shella ta się musicie dowiedzieć gdzie najblizej ja biorę z firmy Pro-Oil z Opola
Opowiadają bajki że z oleju shella robi się emilsja a przecież oleje valtry są od shella a własnie różnica cen smaru retinax HD2 W vALTRZE I SHELLU dała mi do myślenia 7zł/kartiszu
Z innych ciekawostek to na oleju fuchsa rozlatują się sprzęgła :D

#105 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 luty 2010 - 13:08

AWARYJNOŚĆ VALTRY To o tym rozlatywaniu się to oczywiście zdanie konkurencji ?

#106 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 luty 2010 - 14:22

AWARYJNOŚĆ VALTRY ba ta gadka daje penyjkę

#107 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 luty 2010 - 15:26

AWARYJNOŚĆ VALTRY Co daje? :D Też słyszałem o rozpuszczaniu się tarczek w sprzęgłach,ale to może po zmieszaniu różnych olei.Ciekawe ile mtg wytrzymają w normalnej eksploatacji.

#108 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:30

AWARYJNOŚĆ VALTRY Analfabeta ze mnie miało być ta gadka daje pensyjkę znajomy podłącza do valtry sprzęt co pracuje z ursusami ten olej jest mętny a dalej ciągnik pracuje normalnie
widziałem w warsztacie valtrę z przebiegiem grubo powyżej 10tyś mth to chciaż z jakiegoś wypadku był pęknięty wałek WOMu to tarczki szprzęgłowe jeszcze miały nadruki :D
a usłyszane od znajomego serwisanta że w jednej waltrze przy 8tyś mth sciągał głowice bo się upaliła końcówka wtryskiwacza to z układu spuścił 15 litrów płyny a mimo to tuleje były jak nowe i ten ciagnik dalej pojechał w pole bo nie mieli czau na wymianę oleju wymieszanego z paliwem w silniku

#109 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:44

AWARYJNOŚĆ VALTRY Najlepiej jak ciągnik jest z tymi samymi maszynami i na odwrót,wtedy jest spokój z olejem.Kiedyś wiosną przyjechał facet valmetem 8850,bo pękły mu paski w takiej mulczarce,którą pracował w lesie,to był ciągnik z2004r,chyba ostatni wypust miał nabite 16000mtg.Silnik nie ruszany,ale mówił,że troszkę oleju podciąga :P Jedynie ta przystawka od WOM była rozbierana,bo coś się tam ukręciło.Gościu mówił,że mieli różne ciągniki,ale wszystkie klękają w tej robocie,tylko valmet jakoś się trzyma.Wałek przekażnika do tej maszyny to jakiś dorabiany z półośki od czołgu-normalnie szok.Wogóle to myślę że ciągniki z lat 90tych były lepsze jakościowo-dotyczy to wszystkich marek.

#110 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:48

AWARYJNOŚĆ VALTRY no właśnie duzo się takich opini słyszy jak dłużej popracujemy naszymi maszynami to zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 luty 2010 - 16:20

AWARYJNOŚĆ VALTRY Dzisiaj zobaczyłem lekki wyciek oleju w moście napędowym,tam gdzie są przeguby.Odkrciłem korek wlewu i było tam duże ciśnienie powietrza.Czy niema tam odpowietrznika.I zastanawiam się,czy symering się nie uszkodził.Mieliście takie przypadki?

#112 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 luty 2010 - 19:37

AWARYJNOŚĆ VALTRY nie z czym takim się nie spotkałem wiem że jest odpowietznik w tylnym moście ale w przednich zwolnicach raczej czegoś takiego niema przynajmniej nie zauważyłem

#113 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:26

AWARYJNOŚĆ VALTRY Nie chodzi mi o zwolnice tylko o most.Już się dowiedziałem od serwisanta,ze niema odpowietrznika i ,że mogło być za dużo oleju.Jak go postawiłem na równym to wyleciało z korka z 1,5l.Tylko niewiem co z tym symeringiem ;[

#114 Share dzikv

dzikv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 maj 2010 - 20:46

AWARYJNOŚĆ VALTRY Witam wszystkich mam valtre N 111 .Chcialbym wymienic olej w skrzyni na jakis polski odpowiednik , czy taka zamiana jest wogole realna ,czy lepiej wymienic na jakis drozszy np. z shella? Jezeli tak to jaki olej moglki byscie mi polecic .

#115 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 czerwiec 2010 - 17:04

AWARYJNOŚĆ VALTRY przestan kombinowac z olejami:)
zaoszczedzisz na wymianie 100zł a podzespoly dostana po d*p...
ja popieram stosowanie wysokiej klasy olejow, fabrycznie zalakowanych a nie rozlewnych, nie raz mialem z tym problemy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#116 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 17:51

AWARYJNOŚĆ VALTRY wszystko można zrobić żaden z producentów maszyn nie jest producentem olejów dużo pisałem o tym parę postów wyżej i nie zauważyłem zadnych kłopotów w pracy sprzętu

#117 Share VarioSpeed

VarioSpeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Sport Informatyka Rolnictwo Zwierzęta

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:17

AWARYJNOŚĆ VALTRY

przestan kombinowac z olejami:)
zaoszczedzisz na wymianie 100zł a podzespoly dostana po d*p...
ja popieram stosowanie wysokiej klasy olejow, fabrycznie zalakowanych a nie rozlewnych, nie raz mialem z tym problemy

No i wtedy 30tyś w plecy... Ostatnio w moich okolicach w dwóch Valtrach poszła skrzynia biegów :) Ale w Valtrze podobno jest gwarancja na 3 lata i jednemu wymienili skrzynie na gwarancji a drugi musiał za nią już płacić.

#118 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 18:53

AWARYJNOŚĆ VALTRY Możesz napisać w których modelach padły te skrzynie? Wiadomo jaka były przyczyny awarii?

#119 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:49

AWARYJNOŚĆ VALTRY Jak już ktoś wspomniał o skrzynkach biegów w Valtrach, to się podepnę pod temat o awaryjności bo interesują mnie opinie o skrzyni biegów w modelach Versu. Póki co się rozglądam po różnych markach i zbieram wszelkie informacje. Wiem, że to nowa konstrukcja ale pewnie już ktoś miał styczność z tą przekładnią. Jak ona się zachowuje? Obsługa jest w miarę łatwa?

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 czerwiec 2010 - 20:53

AWARYJNOŚĆ VALTRY Konstrukcja zachowuje się bdb, u nas pracują Versu nie tylko w gospodarstwie ale i także w transporcie także już niedługo druga wymiana oleju. Ogólnie to bardzo dobry power shift o intuicyjnej obsłudze po kilku minutach wiesz o co biega i spokojnie jeździsz
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem