Skocz do zawartości

Zdjęcie

AWARYJNOŚĆ VALTRY

262 odpowiedzi na ten temat

#61 Share FirlejM

FirlejM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:21

AWARYJNOŚĆ VALTRY Witam ponownie!
Wiec tak oto fotka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AWARYJNOŚĆ VALTRY Dzisiaj, 15:53
  •  

#62 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 25 luty 2009 - 20:59

AWARYJNOŚĆ VALTRY szef serwisu w Valtrze to Pan Grzegorz Wawrzynkiewicz
a odnośnie ciągnika sprawdzałeś stopień sprężania jak wyglada zużycie oleju silnikowego? bo kwestia turbiny była by odnotowane przez komputer

#63 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 25 luty 2009 - 23:00

AWARYJNOŚĆ VALTRY firlejM SZACUN ^_^ zwracam honor i pozdrawiam

jak już masz ten ciągnik i oczywiście nie masz go zamiaru sprzedawać

to zostaje ci go podreperować te awarie to nie mtz by sie psuł co 100 mt hehe
albo to trafiłeś na konkretny bubel

zapewne jest to jakaś drobnostka nie wiem jak tam wygląda sytuacja wtrysku ale zapewne jest jakieś sterowanie poprzez komputer może tam cza szukać , poza tym jest sporo drobnych przyczyn
np, sprawdź czy paliwo swobodnie dopływa do pompy czy filtry nie pozaklejane są ,
-przydało by się zmierzyć ciśnienie sprężania
-turbinę
-no i ten komputer oprogramowanie albo zastosuj chip tuning hehe

u nas był podobny problem ale z landini rolnik miał z nim o d początku problem z pompą wtryskową mulił strasznie miał mieć 115kM a miał ok90 kM serwis oczywiście nie usuną usterki on sam na swój koszt pojechał do Niemiec i tam wymienili mu tłoczki i jakieś części w pompie i do tej pory bez awaryjnie mu służy ok 5 lat trudna sytuacja przyznam pozdro
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:17

AWARYJNOŚĆ VALTRY ja bym polecil zrobienie kompletnej diagnostyki, a nie wymienianie wszystkiego po kolei na zasadzie, moze sie trafi bo to troche duzo $$ wychodzi :)
nie po to ludziska wymyslali skomplikowane parametry by z nich nie korzystac (oczywiscie nie mowie o sprawdzeniu programem diagnostycznym).
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2009 - 07:53

AWARYJNOŚĆ VALTRY Zaraz,zaraz-w takim przypadku jak kol.Firleja skłaniałbym się jednak do tego aby nie doradzać jemu co może być przyczyną lub co może zrobić jeszcze aby jechać :) lecz do wymienienia krok po kroku co należy przedsięwziąść aby nakłonić serwis do poważnego zajęcia się problemem-lub też w przypadku "olewania" przez w/w serwis kol.Firleja pomoc (podpowiedzi podobnie życiowo doświadczonych kolegów)w skierowaniu sprawy na drogę sądową-oczywiście wszystko to w przypadku gdy sprawy mają się w 100% tak jak kol.Firlej opisał.
Z drugiej strony parę razy już pisałem o pechowym Farmtracku mojego kolegi do którego serwis formalnie koleiny w asfalcie wyrżnął-pomijając fakt że nabył bubla trzeba też oddać sprawiedliwość serwisowi-przyjeżdżali na każdy telefon-a u kolegi już trzecia oś przednia siedzi :)-a taka Valtra-było nie było firma o nieco chyba większym potencjale niż Farmtrack-co robi ?

#66 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 luty 2009 - 09:43

AWARYJNOŚĆ VALTRY A więc zwracam honor :) .
Fotkę mogłeś wstawić do galerii :) .

Co do paliwa to mogę napisać ze w naszej okolicy jest JD 8320 na wtryskach CR. I dwa razy miał awarie układu paliwowego. Za pierwszym razem wtryski. Za drugim chyba to była pompa. I koleś też tankował z dobrych stacji....

Serwis sprawdzał czy przypadkiem komp. nie zapomniał wywalić jakiegoś błędu?
Jak duży jest to spadek mocy? O połowę? U nas tak było. To wina leżała po stronie modułu ID silnika...

#67 Share BadylekG13

BadylekG13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 13:13

AWARYJNOŚĆ VALTRY

no lukas120@ masz racje o tym wypowiadaiu sie ludzi na temat na który wogóle nie mają pojęcia,albo wypowiadają sie w każdym dziale (np.zeby nabijać posty,ale ja osobiście nie wiem po co tak naprawde to robić :blink: )

moim zdaniem moderatorowie powinni coś z takimi "miglancami"(w dobrym znaczeniu tego słowa) robić :D

Ja mam małe problemy z komputerem a poza tym świetnie chodzi pracuje na okolo 200ha a orientuje sie ktoś w cenach valtry z serii A z turem bo mam w planach dokupić

#68 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:55

AWARYJNOŚĆ VALTRY Ciekawi mnie co to znaczy małe problemy z komputerem?

#69 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 13:22

AWARYJNOŚĆ VALTRY może to być taki problem który nie utrudnia pracy i można go poprosty nie wymieniać i jeszcze kwestja czy to komputer od skrzyni biegów silnika czy EHRu

#70 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:47

AWARYJNOŚĆ VALTRY a co powiecie o tej valtrze? gdzie w małopolsce jest serwis i części do valtry ?
http://www.allegro.p...rzedni_tuz.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 19:16

AWARYJNOŚĆ VALTRY Mam Valtrę T160 z 2003 roku. Zrobione 2800mtg. Awarie: Wyciek gazu z klimatyzacji, co do tej pory nie jest naprawione przez serwis a wyciek był już od samego początku. Wymieniony parownik (1800zł), który miał 14 mikrootworów- wada fabryczna. Wyciek jednak dalej się pojawia. Koszt/rok to 200 zł, bo za tyle znajomy 2 razy w roku dobija mi gaz:). Druga rzecz to w tym miesiącu kilka razy miałem problem z EHR-em. Tyle z awarii. A jak jest z nowymi modelami to nie wiem.

#72 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 08:54

AWARYJNOŚĆ VALTRY Witam,
posiadam Valtre N82 Hi Tech z 2005 roku przepracowane ma 2 500 mtg (hodowla), wyposazona jest w ładowacz czołowy Valtra i jedynie na co moglismy do tej pory narzekac to przerwana wiazka swiatel wzwwolana przez gryzonia nieznanego gatunku :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#73 Share markr

markr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 październik 2009 - 16:29

AWARYJNOŚĆ VALTRY Ze wzgledu na rozmowy prowadzone z importerem z Paczkowa wycofuje swoją opinię.

#74 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 23:43

AWARYJNOŚĆ VALTRY mam Valtrę N111 HiTech z końca 2008 roku, do tej pory ma nakręcone 470 mth i nie było jak dotąd żadnej awarii, naprawdę świetne ciągniki, bardzo oszczędne w zużyciu paliwa, świetna hydraulika, dobrze zestopniowana skrzynia biegów... czego chcieć więcej ;)
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 08:38

AWARYJNOŚĆ VALTRY w ostatnich testach n121 advanced okazala sie klapa, mozna chciec mniejszego zuzycia paliwa na przyklad ;)
pogadamy ja bedziesz mia 14 000 mth, albo chociaz 4 000 o awaryjnosci.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#76 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 12:21

AWARYJNOŚĆ VALTRY 470 mth bez awarii to nie jest powód do chwalenia się. Dobrze przedmówca mówi zrób 10 razy tyle to wtedy zobaczymy. Dla mnie jak ciągnik ma awarię przy 400-500 mth to ruina, co będzie potem dopiero. My mamy w ciągnikach odpowiednio 5700, 5500, 5200, a w czwartym nie wiem 4000 (roczniniki 02,04,06,08)czy coś i można się wypowiadać wtedy o awaryjności tego czy tamtego modelu, na naszym przykładzie widać że dwa ciągniki tej samej marki i serii ( NH tm 175 i 155) mają różny stopień bezawaryjności a traktowane są tak samo, regularne przeglądy wszystko zadbane 1 kierowca.

#77 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 19:29

AWARYJNOŚĆ VALTRY Czekaj bo nie rozumiem, w pierwszym z 2002 masz 5700 mtg, w drugim z 2004 masz 5500, w trzecim z 2006 masz 5200 mtg, z w czwartym z 2008 masz już 4000mtg, jak można w rok zrobić 4 koła mtg w niecałe dwa lata gdy pozostałymi robiłeś od 815-1750mtg rocznie???
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#78 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 22:26

AWARYJNOŚĆ VALTRY Pomyliłem się. Ten ostatni to rocznik 2007 a nie 2008. Szybko pisałem i dlatego.Jeszcze raz
2002 rok 70 koni - 5700 kupiony w lipcu
2004 rok 100 koni - 5200 kupiony na jesieni
2006 rok 175 koni - 5500 kupiony marzec kwiecień
2007 rok 155 koni - coś koło 4000 +/-200 mth, kupiony w kwietniu
te przebiegi to stan na 15 listopada 2009. Ale to temat o Valtrze więc jak masz jakieś pytania to na priv.

Co do tematu to sprzedawca Same'a śmiał się z Valtry bo tam rolnicy mówili na targach do niego że Valtra się nie psuje a on powiedział ''no to się nie psuje bo tego prawie nie ma w polsce, popsuje się ich 5 a jest ich 200, a innych marek jest 5000 a popsuje się 15 ciągników to bardziej o tym słychać''. Ja jestem za tym aby kupować to co się ma blisko serwis. Przypadek z wczoraj. Dzwoni ojciec z pola że czujnik oleju w skrzyni biegów wywaliło i cieknie. No ja akurat byłem w domu to szybko do serwisu (4 km) po czujnik i na pole, czujnik wymieniliśmy i dalej jazda, cała operacja trwała 30 minut. Ciągnik był unieruchomiony i jedź po czujnik 50 czy 80 km albo dzwoń po serwis.

#79 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 00:31

AWARYJNOŚĆ VALTRY u mnie serwis nh jest 5 km od miejsca zamieszkania i z przecietym kablem amortyzacji przedniej osi walczyli 3 tygodnie. fakt ze podczas zniw zwracali uwage na pewno na wazniejsze awarie, ale troche sie zaniepokoilem jesli chodzi o przyszlosc. na szczescie nie jest to jedyny serwis nh ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 00:35

AWARYJNOŚĆ VALTRY Sam (czytaj mój ojciec) mam Valtre N82 Hi Tech z 2005 i jestem z niej bardzo zadowolony teraz rozważamy zakup dwóch T182 Versu. Chwalę sobie tę markę, wiadomo tam gdzie elektronika tam jest więcej awarii, chodzi mi o to że ostatnim ciągnikiem (z 2007) roku pracujesz znacznie więcej. Co do serwisu to się z tobą całkowicie zgadzam. Ja Valtrą mam obecnie 2600 mtg przy hodowli.