Skocz do zawartości

Zdjęcie

AWARYJNOŚĆ VALTRY

266 odpowiedzi na ten temat

#41 Share michal121

michal121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 luty 2009 - 13:56

AWARYJNOŚĆ VALTRY My mamy N121, narazie niema wile godzin bo zaledwie 660,ale jak do tej pory to tylko lac i jechac. A w pługu czy agregacie to dostaje troche po garach bo nasze ziemie do lekkich nie nalężą (żuławy wiślane, tylko że te niskie -1,2m p. p .m, tak więc przeważnie albo bardzo mokra glina albo jak przeschnie to masakra to doprawić)W kosiarkach to za bardzo ich nie czuje (przód 2.9 tył2,1m). Tak więc na razie nie jest żle. A przeglady pierwszy i drugi były gratis.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AWARYJNOŚĆ VALTRY Dzisiaj, 17:10
  •  

#42 Share Wojciech09

Wojciech09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2009 - 11:25

AWARYJNOŚĆ VALTRY Koszt serwisu na 500 mth wynosi około 1.800 brutto, przeglad na 1000mth kosztuje 3.600 brutto wymiana wszystkich rodzaji oleju, wszystkie filtry, ustawienie zaworow jesli jest ustawianie mechaniczne, ja mam valtre serii T130, mam juz 1350 mth, jedyne co bylo wymieniane to zawór przedniego tuza i tej zimy akumulator musiałwm wymienic ciągnik mam od 2006 roku.

#43 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:08

AWARYJNOŚĆ VALTRY odpukać to mi jeszcze akumulator kreci jak się należy ale niezna się godziny a jaki wstawiłeś Varty czy coś z krajowych ?

#44 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 19 luty 2009 - 11:15

AWARYJNOŚĆ VALTRY Z akumulatorem to nic nie wiadomo. Jeden pochodzi 10 lat a inny rok. Jak kupiliśmy lanosa to ako wytrzymało pół roku. Jedna cela pękła....

#45 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2009 - 18:54

AWARYJNOŚĆ VALTRY z pęknięciem cel to w aku Auto part na gwarancji 2* nam się przydażyło o tej firmie to słyszeć niechcę

#46 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:19

AWARYJNOŚĆ VALTRY Mnie dziwi jedno w Valtrze T 190: ma niby 190km a na max 210, a w sąsiedniej wsi na 500ha ją kupili i pług 6 skib 40cm na korpus+ wał i nie dawała rady, kupili więc 5 skib i z wałem jakoś szło dopuki nie nawaliła skrzynia. Ziemia dosyć ciężka. Dziwi mnie to dlatego że ja teoretycznie mam słabszy traktor i z 5 skib zabiera 260cm zmierzone, sobie nieźle radzi. Kolega sprzedawał Valtry u Vlokmana i jak kupował traktor to kupił Deerka, bo jak twierdził Valtra ma słabe skrzynie i np. T190 na niskich biegach ma 170km bo tyle wytrzyma a na wyższych 190km. Niewiem ile w tym prawdy ale jak ja kupowałem to też mi odradzał tą marke choć mi sie podobała. Według mnie Valtra ma dwa mankamenty 1 to trzy połówki a nie cztery 2 to to siodełko do pasażera jak w 360 na błotniku.

#47 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:37

AWARYJNOŚĆ VALTRY mi ta skrzynia wydaje się dodrze zestopniowana a tylko 3 pólbiegi jak dla mnie nie są mankamentem a podził na szybkości i moc już w obecnych T191 nie występuje znajoni mają T180 i na cięzkich zieniach z pługiem 6x40 spokojnie sobie radzi

#48 Share hifihiend

hifihiend

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:40

AWARYJNOŚĆ VALTRY O ile mi wiadomo Valtra T 191 ma 176 kM przy 2200 obr silnika to żadna moc na ciężkie warunki glebowe!

Edytowany przez brzozak2, 20 luty 2009 - 21:05.
% za post nie w temacie

#49 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 luty 2009 - 22:01

AWARYJNOŚĆ VALTRY To ja nie wiem skąd ty to wiesz, bo Valtra przy 1800 obr ma maksymalną moc.

Edytowany przez farmer40, 26 czerwiec 2009 - 12:10.
myslisz, ze jak edytujesz swoj post to juz jest sprawa zapomniana?? na dodatek drugi raz z bledem

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 luty 2009 - 22:45

AWARYJNOŚĆ VALTRY przy 1500 obr/min????? prosze nie zalamuj nas, to ty bzdety piszesz, znajdz sobie jakis wykres valtry, nawet eco power ma maxa chyba troche wyzej
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hifihiend

hifihiend

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 luty 2009 - 15:45

AWARYJNOŚĆ VALTRY Żeby była jasność :Valtra T191 moc znamionowa 176kM przy 2200 obr. silnika wg ECE-R24.
Oczywiście moc max jest parę koni wyższa i osiągana przy 2000 obr. silnika.
Moc w pracach transportowych i na wom jest odpowiednio jeszcze wyższa.

#52 Share FirlejM

FirlejM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:00

AWARYJNOŚĆ VALTRY Ja mam Valtre 6400 z turem.
Od czego by tu zaczac...]
Najpierw pourywaly sie blotniki z przodu, chociaz ciagle je dokrecalem. Ale to jeszcze nic
po dwoch latach uzytkowania zatarla sie pompa wtryskowa, chociaz paliwo kupowalem tylko na duzych stacjach benzynowych. Koszt naprawy to 4500zl
Nastepnie padly wtryskiwacze - 600zl
na kole zamachowym jest taki pierscien, ktory sluzy do rozrusznika(do odpalania), ktory pekl, ale zostal wymieniony podczas gwarancji ciagnika
Pewnego dnia podczas mycia ciagnika - bylem z tylu maszyny, uslyszalem dziwny dzwiek - okazalo sie ze przednia szyba pekla - SAMA!!! W serwisie powiedzieli ze nie mam co sie przejmowac bo w Valtrach tak sie zdarza.
Nastepnie spalil sie rozrusznik - 1600zl za nowy
Potem drugi raz zatarla sie pompa wtryskowa- kolejne 4500zl
Pompa wody cieknie - robilem ja dwa razy teraz juz trzeba wymienic na nową
Teraz padl sterownik od pompy wtryskowej - 1000 zl
Synchronizator od czwartego biegu równiez sie skonczyl, wiec wrzucanie "czworki" przypomina jazde ciagnikiem z lat 80...

#53 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 23 luty 2009 - 19:14

AWARYJNOŚĆ VALTRY oki ale zanim ci uwierzymy w to co piszesz,
to będziesz musiał przynajmniej zrzucić parę fotek hehe <_<
widzę że jesteś świeżo upieczonym użytkownikiem stad ta nieufność

to wykluczy ,np; że jesteś dilerem lub konkurencją valtry więc czekamy na fotki pozdrowienia
w innym razie ten post będzie można powiedzieć bardzo naciągany po wrzuceniu fotek zwrócę honor za nie ufność :lol:

ps ;do agrofotowiczów pytanie w jakich latach były sprzedawane te modele 6400 coś mi się wydaje że je już dawno nie są w sprzedaży ma ktoś jeszcze taką ? :D
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#54 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 23 luty 2009 - 20:13

AWARYJNOŚĆ VALTRY Seria 6 tysięcy była robione do 2007. Bo na zastępstwie miałem bodajże 6555.

Pompa i wtryski to ewidentna wina paliwa :) .

Olany przez firmę Valtra..... hm.... miałeś jakikolwiek kontakt z Paczkowem? Bo tam jest siedziba główna na Polskę. A może to z fabryki z Finlandii.
Nie wydaje mi się. W Olsztynie jest jakaś prywatna osoba sprzedająca ciągniki tej marki. Więc nie pisz na forum że zostałeś olany przez firmę Valtra. Tylko napisz jaka to konkretnie firma Cię olała :) .

Ps.:
Popraw posta :) .

#55 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 luty 2009 - 20:58

AWARYJNOŚĆ VALTRY w olsztynie nie prywatna tylko agroma

#56 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 24 luty 2009 - 09:44

AWARYJNOŚĆ VALTRY A ta agroma do kogo należy? Do Valtry? Raczej nie :) . Jak już to należy do jednej(prywatnej)osoby lub jest jakąś spółką. I z valtrą ma tyle wspólnego że sprzedaje ciągniki tej marki. O to mi chodzi.

Żeby nie było jak z tą firmą co sprzedawała JD.... Że teraz Valtra napisze do Jacka że to pomówienia i oni jako firma nie mają z tym nic wspólnego. Bo to sprawa pomiędzy klientem a danym dilerem....

#57 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 luty 2009 - 10:45

AWARYJNOŚĆ VALTRY moim zdaniem jeśli valtra pozwala serwisować takim podmiotom to po części ponosi odpowiedzialniść z tą obsłógę
ps. jeśli pada synchronizator skszyni biegów to nie wina serwisu no chyba że nie naleli oleju co też mogło by się zdarzyć jakość serwisów nie tylko valtry pozostowia wiele do życzenia

#58 Share lolo32

lolo32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:48

AWARYJNOŚĆ VALTRY Zgadzam się z poprzednikiem kaziu6011 masz rację to bubel niby dobre ale z tego co mówia rolnicy któych znam to szybko siadaja rózne pierdoły i skrzynie biegów:) także nie polecam tej marki (bubel)pozdrwaiam :) :) :) :) :)

#59 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 25 luty 2009 - 10:12

AWARYJNOŚĆ VALTRY Zulus dobrze powiedziane że nie tylko "serwis valtry"(Chociaż nie oczerniam tamtych serwisantów. Nasz serwisant jest wporządku i zna sie na rzeczy). Przecież jeżeli jakaś osoba w serwisie lub oddział serwisowy jest mało kompetentny to główna siedziba od skowronków sie tego nie dowie. Szkoda że FirlejM sie na forum nie pokazuje i nie rozwinął tematu...
Jak do mnie przyjechali agregat serwisować to im szła robota.... tak że potem do fabryki musieli go zabrać...

@lolo32
No to faktycznie argumenty twarde jak asfalt :) . Bo ludzie tak mówią :) , dobre. A wiesz co u nas mówią? Na każdą markę coś sie znajdzie. Jak by tak pozbierać opinie z całej okolicy to żadna marka nie jest dobra i wszystkie ciągniki to buble!
A więc jeśli nie miałeś styczności z ta marką to sie lepiej nie wypowiadaj!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 25 luty 2009 - 11:16

AWARYJNOŚĆ VALTRY zastanawiają mnie te wręcz fascynacje awaryjnością Valtry a ostatnia awaria o jakiej słyszałem w starej valtrze tej kwadratowej serii ukręcił się wałek WOM w srodku w szkrzyni awaria była związana z jakimś uszkodzeniem maszyny toważyszącej dodam że zestaw pracuje w lesie od 2001 r z przebiegiem ponad 16000mth i poza ta awarią tylko wtryski były ruszane nie licząc tego co pourywane np przednie błotniki a dla ciekawości dodam że tarczki szprzęgła WOM były w takim stanie że jeszcze było widać wytłoczone numery na części cierne mogłem zrobić foto no ale nie pomyslałe

ps

słyszałem od pewnego mechanika że wtryskiwacze w tych silnikach są wrażliwe na jakość paliwa i w jednej spółce wymienia koćówki niemalże regóralnie co 2-2,5 tyś mth ale ja sam się zastanaeiam nad jaloćią paliwa mimo certyfikatu puki co w moim ciągniku wtryski jeszcze są oryginalne