edzio

AWARYJNOŚĆ VALTRY

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

w ustawieniach przekładni -( guzik pod reversem) można wybrać czas załączania rewesu i powershiftu jest to opisane w instrukcji ale samemu bym się w to nie bawił bo możesz sobie go rozstroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

w n82 tych ustawien nie ma bo mam tez t133 i tam mozna sprzeglo i rewers ustawic a w 'n' tak sie nie da nawet w instrukcji nie napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

w n82 tych ustawien nie ma bo mam tez t133 i tam mozna sprzeglo i rewers ustawic a w 'n' tak sie nie da nawet w instrukcji nie napisali

 

Mi kalibrowali bo szarpał delikatnie na rewersie i sprzegło wysoko brało. Niestety już się nie da skalibrować wchodząc do komputera pokładowego musi serwis wejść przez komputer EDTa

 

Mam N101 od marca 2013r nowa i zauważyłem że od jakiegoś czasu piszczy kierownica, czy u was tez tak jest?

A awarie miałem takie:

pęknięty przewód od wolnego spływu

zaciety zawór od tylnego tuz jak sie puźniej okazało zawór został zniszczony przez rozdzielacz od ładowacza quicke,

w rozdzielaczy od ładowacza rozpadł sie zaworek i popłyną przewodem do zaworu od TUZ

 

 

Sprawdź najpierw czy guma na drążku przy podłodze się nie przesunęła i nie wydaje nieprzyjemnych dźwięków. Po prostu poruszaj kierownicą i zerkając co się dzieje na wyłączonym ciągniku.

Edytowano przez TheBazyllo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam Panowie. Czy ktoś z Was posiada dane na temat rozrządu w serii A. Dokładniej chodzi o ustawienie. Konkretne pytanie to czy znak na kole zamachowym to oznacza że tłok jest w górnym martwym punkcie czy moment wtrysku.

Edytowano przez MAHU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czvb22    0

Witam wszystkich forumowiczów w mym pierwszym poście :)

 

Mam pytanie do użytkowników skrzyni Versu w ciągnikach Valtra odnośnie jej żywotności . Czy są może na forum osob które nakręciły już ładne pare tysiecy mth ?

 

W najblizszym miesiącu kupuje któryś z tych modeli możecie coś podpowiedziec dodac od siebie bo naprawde wybór ciężki (ciagnik głownie w orke, kultywator i siew na 100ha)

 

- Valtra N 123 ze skrzynią HiTech 5 ( około 250 tys. netto )

 

- Valtra N143 Versu ( 300.000 tys.)

 

- Valtra N143 HiTech 3 (280.000 tys.)

 

W temacie dodam od siebie ze znajomy ma Valtre bodajże T 171 z HiTech jakos z 2007 r. i jeszcze nic mu sie tam nie posypało przy 4000 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czvb22    0

No właśnie boje sie tej H5 bo to nowa konstrukcja za to Versu juz jest troche wiec może ktoś wyrazi opinie o niej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Versu a H5 nie różnią się zbytnio jeśli chodzi o charakterystykę pracy. różnica tkwi chyba tylko w hydraulice. Versu ma oddzieloną hydraulikę od skrzyni, oczywiście ta jest wydajniejsza i sama przekładnia ma więcej funkcji, ale działanie jest takie same. i jedna i druga to Semi-Powershift, obie mają 4 grupy i 5 półbiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

teoretycznie tak, jednak mając nowy ciągnik będziesz podczepiał do niego maszyny które współpracują z hydrauliką starych ursusów czy zetorów? przeważnie tak jest że każdy ciągnik w gospodarstwie ma swoje maszyny i żaden inny z nimi nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czvb22    0

No wiadomo że raczej nie podłączam innych maszyn no ale oddzielny olej to zawsze zaleta. a może tak być ze versu i h5 to te same skrzynie tylko inne sterowanie, w końcu obie maja 4 zakresy i 5 pod obciążenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Budową sie zbytnio nie różnią prócz tego, że w jednej zmieniasz biegi ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@PATr kolejny raz piszesz coś o czym nie masz pojęcia. biegi w H5 jak i w Versu zmieniane są za pomocą przycisków tyle że w Versu umieszczone są one na podłokietniku a w H5 na nieruchomej "rączce". obydwie mają takie same funkcje automatyczne, tak jak wspomniałem różnią się oddzielnym olejem i wydajnością hydrauliki. w Versu hydraulika sterowana jest za pomocą elektrozaworów, w H5 mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W takim razie przepraszam, skoro jest hitech 5 i hitech 3 to zmusza do myślenia że jedna ma 3 pólbiegi a druga 5, stąd to wywnioskowałem ponieważ nie dowiadywałem się bo nie mam zamiaru kupować h5, dlatego chodziło mi ogólnie że hitech oraz versu budową są podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slabiszczak    0

Valtra N103 200 godzin brak mocy, nie radzi sobie poniżej 1500obr. ogolnie porazka. awaria to od poczatku wysokie obroty, na parkingu i neutralnym o 200 obr wyzsze niz podaje producent, odradzam 3 cylindrowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U nas w okolicy tez panuje opinia aby 3 unikać.

w mojej 101 nawaliła stacyjka czasem nie łączyła nie było to zbyt uciażliwe ale... i jeszcze czujnik poziomu paliwa jak mało to sie zacina tez będzie wymieniony. 800 h nakręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Dziś w mojej n101 hitech odmówił posłuszeństwa rewers. Napęd załącza tylko do tyłu a w przód ani drgnie. Nie wyskakuje żaden błąd nic nie zgrzytnęło, nic nie cieknie a do przodu ni .....Miał ktoś podobna awarię?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Komputer na prawym słupku pokazuje kierunek jazdy do przodu? U mnie w n101 nakręcone 2800 mth i narazie nic nie szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slabiszczak    0

wracając do mojej N103 H3 3 cylindrowej. miałem obawy co do jej mocy wiec zamówiłem hamownie. okazało się że przy maks mocy zamiast 111kM przy 2000obr.min ma zaledwie 101kM a przy mocy nominalnej 76 kW (103,36kM) przy 2200obr.min wykazalo 89kM. rownież wykonane było badanie ogólnego stanu ciągnika m.in wskazania sondy lambda AFR itd. które były niezgodne z parametrami ciągnika. W protokole z hamowni wyszczególnione było że ciągnik jest w kiepskim stanie tech i praca powzej 1600 obr skutkuje uszkodzeniem rożnych podzespołów silnika. Oczywiscie zero reakcji na te sygnały ze strony sprzedawcy-dystrybutora-serwisu, ze niby hamownia nierzetelna. co sie okazało dzisiaj poszedł EGR :) a nie mówił im specjalista, wystarczy posłuchac. Czekam az posypie sie cały i wymienia na nowy bo co wieksza robota to musze najmowac znajomego bo moj traktor tylko pieknie wyglada a przy ciezszej robocie nawala, strata pieniedzy i nadszarpniete nerwy po rozmowach ze specjalistami Valtry, ogolnie uwazam ze niektórzy nie powinni zajmowac danych stanowisk jesli nie maja kompetencji. a co do reszty usterek przy zaledwie 200 motogodzinach od nowości, to tak oprocz tej mocy i dzisiejszego EGR, uszczelka tylnej szyby, siłownik od parkingu(to niby jakas kampania na wymiane byla) cieknacy siłownik tylniego tuza, przecieki pod zaslepka w boku silnika tam gdzie znajduje sie mechaniczna pompa paliwa pod EGRem, do tego te obroty wysokie na postoju i parkingi, ostatnio jeszcze posypal sie licznik i czekam na wymiane bo przeklamuje co do predkosci i co najwazniejsze temp. wody bo stoi na 40 bezwzgledu na to jakie prace wykonuje, zle zamontowany przewod do tura co przyczyniło sie do przeciecia go przez kabine i wyciek oleju, to chyba na tyle ale i tak wiecej jak wszystkie usterki powyzej mojego postu :P nie wiem chyba dostalem jakis lipny egzemplarz, az odchodzi ochota by nastepny ciagnik kupic z Valtry. O upominam wszyskich o pelne dokumentowanie usterek i wszystko miec na papierze bo inaczej to jestesmy z niczym. Pozdrawiam wszystkich, podejzewam ze niedlugo sie odezwe z nowosciami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego czekamy na te twoje dokumenty które masz za potwierdzenia bo nie wygląda twoje konto na realne, 0 aktywności na forum, założyłeś konto i tylko tu napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj