Zaloguj się, aby obserwować  
look2305

Zetor 8441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
look2305    0

Co byście wybrali na moim miejscu z turem? Czy zetora 8441(lub podobnego), a może jagiegoś John deere'a(seria 6030),New hollanda(seria T5000),lamborghini(r2 lub r3) lub kubotę?Które z tych ciągników najmniej palą i mają najtańszy serwis?Ciągnik ma służyć jako pomocniczy w gospodarstwie 50ha, w którym jest jeszcze ursus1224,c-360-3p izetor 7211.Za wszelkie odp. zgóry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad ma proxime z turem track lift 220 i nie jest z niej zadowolony co prawda ciagnik sie nie psuje bo pracuje tylko w turze i opryskiwaczu robiac okolo 150 mtg rocznie ale i tak go nie poleca mowi ze jesli bylby to jego glowny ciagnik to poszedl by z torbami ze wzgledu na zuzycie paliwa no i ten nieszczesny tur ktory przez kretynskie umieszczenie tlumika jest za daleko wysuniety do przodu jesli ma na turze okolo 500 kg to musi solidnie uwazac zeby go nie przewrucic juz kilka razy nie wiele brakowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No bo sąsiad kupił za duży tur z tego co słyszałem 220 jest za duży do proximy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Może i jest za duży ale nie przesadzajcie bo ja podnosiłem nie raz 700 kg bez problemów. A spalanie nie jest wcale takie duże jak mowa w tych głupich legendach o zetorze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Z tych ciągników jako pomocniczy wybrał był Lambo R3, bądź Kubotę np.M6040, lub M7040. Jako pomocnik nie jest potrzebna wysoka masa (np.zetor), ale niskie spalanie w lekkich pracach. Serwis tańszy będzie oczywiście Lambo, ale za to Kubota nadrabia wyposażeniem, np. rewers bez sprzęgła w standardzie, klimatyzacja itd.. R3 w tańszej wersji Standard będzie "goła" i sporo tańsza od kuboty.

 

PS. Po co ci tyle ciągników na tyle ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A temat ten nie powinien sie znajdowac w dziale jaki ciagnik wybrac?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w r3 evo 85 z turem można spokojnie liczyć na spalanie poniżej 4 l/godz solidna przednia oś i w standardzie opony 14,9/24 oraz skrętne błotniki to duże atuty do tura, minus to jednak jak już ktoś pisał lubi zaboksować tylnymi kołami do tyłu, nie wydaje mi sie zeby to było ze względu na mase a raczej na rozłożenie masy na ciągniku i charakterystyke silnika, dlatego trzeba by się do tego przyzwyczaić i obciązniki na tył, minus r3 do tura MUSI mieć szkalny dach bo wyżej ciągnika nic nie widać.

Co do zetora podzielam zdanie @Timasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek zapraszam do mnie . proponuje pługi czwórki i orkę po kukurydzy a sie zdziwisz ile to twoje lambo łyknie . gwarantuję ze sporo ponad 10 l. dla ciekawych test w top agrar 02: 2008

lambo-moc max. i moc nom jednostkowe zuż paliwa 344

proxima 291 i 304

td 80 295 i 299

mf 5435 263 i 328

godzinowe zużycie paliw przy mocy nom. lambo 21,1

proxima 18,9

td80 16,2

mf 18,9

ogólnie perkinsy nie wypadly w porównaniu do zetora jakoś oszałamiajaco. tak więc jak pisał kolega bardziej w głowach panuje przesąd ze zetor to smok a inne to 3 l na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Dokładnie .@ferdek nie wie ile mu lambo spali bo nie jest dobrze obciażone .Ja równiez zapraszam do mnie na orke po kuku traktor z 4skibowym pługiem 4*35 ma jakies 10%zapasu mocy na biegu 3 polowej tj 5kmh , a nawet z 3skibowym pługiem ma ciężko jak cholera wiec i swoje spali .A propo spójrz na testy spalania tak jak kolega wyżej pisze . Pamiętam jak ojciec orał po kuku ursusem 360 na 3polowej i traktor ryczał normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiem o tym teście i dziwny jest dla mnie ten wynik, bo r3 ma system antyprzeciążeniowy że silnika nie da sie przeciążyć ciągnik spada z obr i tyle po przez mniejszenie dawki paliwa więc nie wiem jakim cudem osiągneli taki wynik na hamopwni, pyatny o to dieler twierdził że to dlatego że wersja gs i sprzęgło hydrauliczne ma duży pobór mocy, co do moich doświadczeń staram sie nie katować ale w talerzówce na wyższych biegach i 4x4 więcej jak 7-8l nie spali, może jak bym sie bardziej postarał 10 by pękło ale watpie, bo puki co większego wyniku jak 7-8l nie uzyskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-siła złego na jednego ;)-no to i ja się jeszcze do tych złych dołączę-ciekawe jak bym tak do swego pługa te Lambo Ferdka podczepił albo do belarki i heja w torfy hardcore uskuteczniać :o-pewnie skończyłyby się teksty o rewelacyjnym spalaniu jak ręką odjął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Talerzówka talerzówką ale weż go pusć w orke z pługiem 4skibowym po kukurydzy gdzie od 2 mies deszcz nie spadła ziemia mocno przesuszona to zobaczysz ile łyknie , my jednego roku oraliśmy pługiem 5*35 bo nam sie korpusu nie chciało odkrecac i traktor był 100% obciazony , dym z komina było lekki widac a traktor był prawie nowy rok miał no ale jakoś sie poorało ale teraz to 3*30 oramy 5km/h szybciej pług wychodzi z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A ja Wam powiem Panowie ze chcąc zrobić dobrą robotę to każda marka zawiruje w baku ;)

,,mtz mało pali, mało pali" dac mu tak 2500obr w orce na cztery skiby na ciezkiej ziemi to pewnie w 12l/mth sie nie zmieści


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

święte słowa marcin.znam człowiek co kupil td 80 i teraz klnie ze za duzo mu pali i wiekszoścć robót wykonuje c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy wyjaśnijcie mi proszę jaki wpływ na zużycie paliwa ma sprzęgło hydrauliczne, kolega Ferdek w każdym temacie broni zużycia w Lamborghini tym że to sprzęgło ma duży pobór mocy. Wdług mnie sprzęgło hydrokinetyczne to tak ale hydrauliczne, nie jestem aż takim znawcą techniki a pewnie na forum są koledzy lepiej znający temat techniczny więc chętnie wysłucham opinii.

Akurat się składa że ostatnio siedziałem w AGROFARMIE 85 z ładowaczem i potwierdzam że bez szklanego dachu to mocna lipa, stosunkowo kabina jest niska i przy układaniu np. sterty ze słomą to po kilku godzinach pewnie szyja da się we znaki. W wersji z klimatyzacją i normalnym dachem rozwiązanie umieszczenia klimy dodatkową nadbudową na dachu tzw. grzybem (moje skojarzenie) jest fatalne nie po dzisiejsze czasy co dodatkowo podwyższa ciągnik. Szklany dach dopłata ile???

Co do zużycia paliwa i słynnego testu TA, kiedyś przeliczyłem zużycie na uzyskiwaną moc przez ciągniki w teście, teraz nie pamiętam ale wyszły mi w zasadzie różnice bardzo małe, co uświadomiło mi że tak naprawdę w teście tym ZETOR nie jest smokiem o jaki go posądzają, oraz fakt że PERKINS też taką rewelacją nie jest. Zwracam uwagę na fakt pominięty w teście, że ciągniki testowane miały w zasadzie każdy z nich inne systemy zasilania paliwem. Najstarszy i najprostszy to ZETOR pompa tłoczkowa, MF pompa wirowa, LAMBORGHINI chyba pompowtryskiwacze (zaznaczam że tutaj pewności nie mam) co moim zdaniem też ma wpływ na zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
Z tych ciągników jako pomocniczy wybrał był Lambo R3, bądź Kubotę np.M6040, lub M7040. Jako pomocnik nie jest potrzebna wysoka masa (np.zetor), ale niskie spalanie w lekkich pracach. Serwis tańszy będzie oczywiście Lambo, ale za to Kubota nadrabia wyposażeniem, np. rewers bez sprzęgła w standardzie, klimatyzacja itd.. R3 w tańszej wersji Standard będzie "goła" i sporo tańsza od kuboty.

 

PS. Po co ci tyle ciągników na tyle ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja tam jestem tego zdania ze spalanie zawsze idzie w parze z mocą... przykład C-360, popma przetyrana -ciągnik na 5biegu nie moze sie poradzić, uzywana do oprysków częsciowo siania nawozów, wieloraka -lekkie prace w gosp. jak dwa razy w miesiącu sie tankowało... zimą przeszła mały remoncik, pompa po regeneracji, zmienione koncówki wtryskiwaczy, ciągnik dosłownie rakieta tylko ze kilka razy pod rząd maszerowałem z pola po paliwo, spalanie konketne teraz ma...

Podobny przykład

 

kolo ma zetora 5211, kupuje farmtraca na 70 (bez przodka) pytam go o spalanie, zachwycony mówi ,,ło tego jak zatankuje to jezdze i jezdze"

po 2 miechach pytam go ,,a jak tam farmtrac spisuje sie?" a on ,,ło miekki jest, miekki, zetor w trzech skibach mróczy a ten ma cieżko"

Morał z tego taki ze jedno jest dobre do cięzkiej roboty a jedno do lekkiej

 

Myslę ze w tym temacie powinien kazdy opisac (szczerze przede wszystkim) swoje spostrzezenia na temat spalania, nie prowokowac do kłótni bo czyjs pali mniej.... kolega który założył temat by miał czarno na białym który ciągnik do jakich prac i luzik ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj jak Wy jeździcie po tym biednym ferdku :o ale na szczęście chłopak się nie daje i dzięki temu rodzą się ciekawe dyskusje :D

 

 

co do spalania ciągników to mnie się wydaje, że kiedyś (EuroI) różnice w spalaniu pomiędzy modelami tej samej mocy różnych marek były większe, teraz kiedy silniki muszą spełniać wyższe normy spalin to różnice się zmniejszyły...mam porówanie U4512 do MF5455 i mam gdzieś testy ciągników 80-90Km z 98r jak poszukam to napisze coś więcej...

 

a co do szklanego szyberdachu w Lambo to do pracy z ładowaczem na pewno bym do niego dopłacił, ale w tym roku miałem okazję przetestować swój organizm przy zwożeniu słomy C-330 + tur1 :D i po bitych 14h jeżdżenia (przez ten czas byłem dosłownie 30min na obiedzie) wogóle nie odczuwałem braku tego wynalazku pomimo, ze widoczność na ładowacz jest fatalna i żeby zobaczyć wierzchołek drugiej kostki na wysokości 4m trzeba było głowę położyć na kierownicy...ale za to kolana to myślałem ze mi wybuchną-strasznie bolały, cały czas sprzęgło, gaz, hamulec.

 

także bez szyberdachu można się obyć, bez EH rewersu nie... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co byście wybrali na moim miejscu z turem? Czy zetora 8441(lub podobnego), a może jagiegoś John deere'a(seria 6030),New hollanda(seria T5000),lamborghini(r2 lub r3) lub kubotę?Które z tych ciągników najmniej palą i mają najtańszy serwis?Ciągnik ma służyć jako pomocniczy w gospodarstwie 50ha, w którym jest jeszcze ursus1224,c-360-3p izetor 7211.Za wszelkie odp. zgóry dzięki.

Zapominacie się Panowie i robicie oczywiście oftopic, bo oczywiście poruszył ktoś temat bestseler na Af czyli spalanie w orce, jak juz zaczeliście to ja dodam tylko ze nic w przyrodzie nie ginie jaki opór taka moc potrzebna żeby opór pokonac i spalanie adekwatne do tej mocy,

Napiszcie lepiej jak sie dane ciągniki sprawdzają z ładowaczami i jakimi ładowaczami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

kolego pioter nie zalezy mi na tym aby na koledze ferdek jeździć, tylko chcę wiedzieć czy faktycznie to sprzęgło ma takie zapotrzebowanie mocy to po pierwsze, zgodzę się w 100% że po tylu godzinach pracy to noga od sprzęgła może nieźle dać w kość a po drugie to żywotność sprzęgła elektrohydraulicznego jest z pewnością dłuższa niż suchego.

Z tym spalaniem masz rację, osobiście uważam że obecna norma spalin EURO III niestety nie wpływa korzystnie na nas portfel, tzn. silniki zostały zduszone z mocy, dodano recyrkulatory spalin EGR, a w wielu modelach niestety dodano elektronikę typu common rail co zwiększyło ceny maszyn i zwiększyło skomplikowanie budowy czego przykładem jest np. MF seria 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mckylo nie wiem jaka jest dokładnie kostrukcja tego sprzęgła, ale podejrzewam że są to tarcze w kąpieli olejowej więc siłą żeczy tarcze i cały mechanizm sprzęgał pracujący w oleju ma większy opór niż sprzęgło suche obracające się w powietrzu, więc jakis pobór mocy musi być jeśli wentylator od chłdonicy stawia opór to dlaczego sprzeglo w kąpieli olejowej nie stawia, moim zdaniem nawet większy opór niż wentylator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja ładowacza nie psoiadam więc ci nie powiem , powiem aby że zetor mógł by miec lepszy skęt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No właśnie jacyś panowie z urzędu wprowadzają nowe i coraz bardziej surowe normy spalań, a ciągniki palą coraz więcej ;) A jaka jest różnica w poborze mocy jak coś się kręci w oleju, a w powietrzu? Tego to nie za bardzo kumam :o


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

olej jest gęstszy od powietrza i to dużoo więc przy obrocie stawia większy opór i trzeba użyć większej siły aby obrócić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj