Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszukiwanie na wadze

120 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:07

Oszukiwanie na wadze hermes_he ma racje

najlepiej jak się ma własną wagę elektroniczną, która jest systematycznie legalizowana
jeśli handlarzowi coś nie pasuje to pokazuje się mu potwierdzenie legalizacji jeśli się stawia że nie to kopnąć w tyłek i wygnać

ale każdy kij ma 2 końce, równie dobrze można zapytać się jego o legalizacje wagi (każda waga wykorzystywana w celach komercyjnych musi być legalizowana) jeśli ma nielegalizowaną to jest to mocny argument do ważenia na waszej legalizowanej wadze
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszukiwanie na wadze Dzisiaj, 19:32
  •  

#82 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 22:02

Oszukiwanie na wadze Mam wagę nielegalizowaną (tzn skończyła się kiedyś) ale nie miałem takiego przypadku aby kupujący miał wątpliwości co do ważenia. Lochy wybrakowane odbiera 2, 1 z nich ma wagę na samochodzie to waży na swojej (kiedyś jak nie miał ważył na naszej) drugi na naszej i nigdy nie było problemu co do wagi. Kiedyś jak woziłem na skup i ważyłem u siebie lochę to różnica była max +/- 2 kg.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#83 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:56

Oszukiwanie na wadze @Sadek a do tego z wagą przeważasz wcześniej czy idziesz na "żywca"

to o czym pisałem to sposób na cwaniaków B)
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:27

Oszukiwanie na wadze Kiedyś ważyłem ale dziś już nie robię tego.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#85 Share MarcinStawiarz

MarcinStawiarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:56

Oszukiwanie na wadze Temat stary ale coś muszę powiedzieć.
Jeżeli zauważycie, że pośrednik was oszukuje - dzwońcie po policję.
Jeżeli zauważycie, że pod wagą jest piłka, dętka, guma i co tam jeszcze można zakombinować przy wagach tradycyjnych - dwońcie na 112
Jeżeli zauważycie, że waga pokazuje inaczej niż wasza sztuka ważona na legalizowanej wadze ( np. w pkt. sprzedaży pasz lub węgla jest zazwyczaj możliwość pobrania wydruku, a tam wagi są legalizowane) a na wadze pośrednika jest zauważalnie mniejsza waga - dzwońcie po policję.
Jeżeli posiadacie legalizowaną wagę i u pośrednika jest znacząca różnica choćby miał legalizację - dzwońcie po policję
Jeżeli rozliczacie się poubojowo, to nie macie możliwości sprawdzenia w ubojni ile faktycznie ważył cielak/prosiak, jednak policja ma takie możliwości i może sprawdzić, czy faktycznie zostaliście oszukani ( tu jednak proponuję trochę umiaru, chyba że macie doświadczenie w tym temacie i potraficie w miarę dokładnie oszacować wagę)
Każdy pośrednik oszukujący na wadze popełnia przestępstwo i to zagrożone karą do 8 lat więzienia, można orzec też inne środki karne

Nieuczciwych pośredników należy jak najszybciej eliminować z rynku, bo to jest korzystne dla wszystkich, nie tylko dla was. Ktoś pisał o paszach dostarczanych na terenie Niemiec. Tam takie praktyki też musiały zostać zwalczone, a i przez społeczeństwo nie są tolerowane.

Nie ma co patrzeć, że DO MNIE już nie przyjeżdża, bo pojedzie do innych, których też oszuka, a oszukiwane są najczęściej osoby ufne, starsze, mniej ogarnięte. Posiedzi na rynku rok lub dwa a na jego miejsce pojawi się następny. Gdyby przy pierwszych kilku razach został przyłapany i postawiony przed sądem, to z czasem procent takich nieuczciwych zmarginalizowałby się.

Jeżeli macie jakieś problemy z nieuczciwymi kontrahentami to piszcie na priv. Z pewnością odpowiem i w miarę możliwości pomogę.

ps. jakbyście mieli problemy z przyjazdem policji na miejsce to też pomogę ;).

ps2. w przypadku kiedy obie wagi tj. wasza i pośrednika są legalizowane, to zawsze biegły na zlecenie policji może je zbadać.

Edytowany przez MarcinStawiarz, 08 sierpień 2014 - 20:58.

#86 Share misia6

misia6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2015 - 22:05

Oszukiwanie na wadze

Firma  Małek Trojanowice- Zielonki (małopolskie ) kanci na wadze ile wejdzie przedtem jeżdził po wsi prawie codzień teras nikt nie chce z nim handlować 

#87 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, sport, motoryzacja, modelarstwo, rolnictwo,

Napisany 26 luty 2015 - 18:11

Oszukiwanie na wadze

misia6@ Tak nie jeździ u Ciebie, ale jeździ u mnie we wsi i okolicy.

Dwa razy tata sprzedał mu i wyrobił sobie takie samo zdanie jak Twoje. Cenę da większą, ale na wadze odejmie 

Sąsiada przekonywałem, żeby zmienił, ale woli "wyższe" ceny u mallka

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

#88 Share podol21

podol21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 luty 2015 - 22:13

Oszukiwanie na wadze

witam.Trzeba pilnowac ktoregos kupujacego z mazowieckiego?

#89 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 27 luty 2015 - 17:37

Oszukiwanie na wadze Kolego, zasada ograniczonego zaufania dotyczy wszelkich tranzakcji.

#90 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 luty 2015 - 19:20

Oszukiwanie na wadze

I zasada : przy ważeniu ręce z kieszeni

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Jarek118

Jarek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Jestem wraz z rodzicami rolnikiem chodujemy bydło i tuczniki

Napisany 07 czerwiec 2015 - 11:02

Oszukiwanie na wadze

Witam  koledzy co do fimy małek są to chłopaki troche cwaniaki ale od zawsze odbierają od nas bydło z okolicy wstawiają również byczki na odchów ale nigdy nie  było z nimi problemu co do wagi jeśli koledzy macie cos do ich wagi to zważcie byka na ich wadze i powiedzcie że poedziemy przeważyć i wtedy zobaczycie jak jest naprawde moi sąsiedzi tak robili i jak narazue nikt nie powie złego słowa

W [iątek sprzedawałem im byki po 8 zł

#92 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 11:28

Oszukiwanie na wadze

Mi to zalatuje reklamą, nowy użytkownik, pierwszy post i od razu chwali konkretnego odbiorcę, trochę naciągane.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#93 Share Jarek118

Jarek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Jestem wraz z rodzicami rolnikiem chodujemy bydło i tuczniki

Napisany 07 czerwiec 2015 - 14:00

Oszukiwanie na wadze

Przyjacielu jesli chcesz to możesz zawitać u nas na gospodarstwie

#94 Share Tomix4156

Tomix4156

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 17:16

Oszukiwanie na wadze

Rolnicy, uważajcie na wagi elektroniczne, większość handlarzy oszukuje na takiej wadze. Gdy każą nam się zważyć to waga się zgadza, a gdy ciężar jest powyżej 120kg to waga elektroniczna zaczyna oszukiwać. Na każdej sztuce bydła potrafią oszukiwać od 30 do nawet 80kg. Waga elektroniczna powinna być podniesiona w powietrzu a nie postawiona na ziemi podczas ważenia. 

#95 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 09 lipiec 2015 - 21:30

Oszukiwanie na wadze Czyli co? Jak np. ważę 121 kg lub wejdą 2 osoby na wagę to da się zauważyć oszustwo?

#96 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 21:44

Oszukiwanie na wadze

Co Ty, przełączają pilotem w kieszeni tarę i tyle, nawet ze zwierzakiem będziesz ważyć tyle samo

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#97 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 22:07

Oszukiwanie na wadze

I robią to przewżnie w chwili wchodzenia zwierzęcia na wagę, kiedy wskazania się zmieniają. Przed ważeniem muszą tą tarę ustawić więc ktoś musi być na wadze (przeważnie sprzedający), więc im jest lżejszy tym mniej traci...

#98 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 18:18

Oszukiwanie na wadze Łódzkie, uważajcie na p. Podsiadly, na bank na byku po ustaleniu faktów 100kg mniej, myślałem ze te piloty to ściema, ale jednak się przekonałem i żałuję że nie kazalem sprawdzić go jeszcze raz, bo ojciec dobra jest, nie ma czasu, od lat mu sprzedaje... Do czasu, nie potrafi klienta traktować uczciwie, inni nie będą go traktować. Ubojnia broszki

#99 Share grzechu25

grzechu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 11:51

Oszukiwanie na wadze

Dlatego jakiś czas temu kupiłem wagę w Wagach Wielkopolskich. Są bardziej dokładne niż inne, których do tej pory używałem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:15

Oszukiwanie na wadze

Witam moja opcja to taka. Ważę się sam na wadzę i patrze ile pokazuje np 80 kg wchodzi byk np waży 600 i wchodzę ja czyli powinno być 680 jesli tego nie ma wyganiam tego handlarza i ma reputację już zmarnowaną złapałem tak już 2! A potem Panie my ci doliczymy te kg tylko nie mów nikomu panie ....