lulak

Oszukiwanie na wadze

Polecane posty

Sadek    1115

Kilka razy sprzedawałem tuczniki jak i wybrakowane maciory ważone na własnej wadze (waga nie kombinowana) i tuczniki raz przeważyli na własnej wadze i stwierdzili że więcej nie ma sensu ważyć (było to co fakt dawno bo dziś kupujący wybrakowane maciory ma własną wagę która pokrywa się z moją tzn +/- 2kg ale różnica pomiędzy ważeniami też do kilku godzin była).

 

Dziś już nie ważę przed sprzedażą bo nie widzę sensu jak z jednymi ludźmi handluje się już 10 lat lub więcej. .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes_he    1

Witam,

jeżeli chodzi o wagi elektroniczne to magnes nawet neodymowy nie działa, wagi po prostu są odpowiednio kalibrowane (regulowane) i oszukują o ileś tam procent, co niektóre wagi do żywca (np te montowane na klapie) posiadają pilota którym można przełączać między masą brutto, netto i tarą, w tedy taki handlarz taruje np. 50 kg, pilotem przełącza na masę brutto i waga wskazuje "0" a w pamięci ma wtarowane 50 kg, podczas wprowadzania zwierząt na wagę przełącza pilotem na masę netto i odejmuje w ten sposób 50 kg od masy zwierzęcia, tak to mniej więcej wygląda.

proszę zwracać uwagę na handlarz z rękami w kieszeniach,

do tego typu oszustw stosuje się zazwyczaj niemieckie wyświetlacze firmy Rhewa 82 comfort ( zdjęcia wyświetlacza można znaleźć w necie)

jak waga jest z takim wyświetlaczem to na 95 %. handlarz kombinuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Porozmawiaj z ludźmi co montują /składają wagi a się dowiesz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

hermes_he ma racje

 

najlepiej jak się ma własną wagę elektroniczną, która jest systematycznie legalizowana

jeśli handlarzowi coś nie pasuje to pokazuje się mu potwierdzenie legalizacji jeśli się stawia że nie to kopnąć w tyłek i wygnać

 

ale każdy kij ma 2 końce, równie dobrze można zapytać się jego o legalizacje wagi (każda waga wykorzystywana w celach komercyjnych musi być legalizowana) jeśli ma nielegalizowaną to jest to mocny argument do ważenia na waszej legalizowanej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Mam wagę nielegalizowaną (tzn skończyła się kiedyś) ale nie miałem takiego przypadku aby kupujący miał wątpliwości co do ważenia. Lochy wybrakowane odbiera 2, 1 z nich ma wagę na samochodzie to waży na swojej (kiedyś jak nie miał ważył na naszej) drugi na naszej i nigdy nie było problemu co do wagi. Kiedyś jak woziłem na skup i ważyłem u siebie lochę to różnica była max +/- 2 kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@Sadek a do tego z wagą przeważasz wcześniej czy idziesz na "żywca"

 

to o czym pisałem to sposób na cwaniaków B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Kiedyś ważyłem ale dziś już nie robię tego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale coś muszę powiedzieć.

Jeżeli zauważycie, że pośrednik was oszukuje - dzwońcie po policję.

Jeżeli zauważycie, że pod wagą jest piłka, dętka, guma i co tam jeszcze można zakombinować przy wagach tradycyjnych - dwońcie na 112

Jeżeli zauważycie, że waga pokazuje inaczej niż wasza sztuka ważona na legalizowanej wadze ( np. w pkt. sprzedaży pasz lub węgla jest zazwyczaj możliwość pobrania wydruku, a tam wagi są legalizowane) a na wadze pośrednika jest zauważalnie mniejsza waga - dzwońcie po policję.

Jeżeli posiadacie legalizowaną wagę i u pośrednika jest znacząca różnica choćby miał legalizację - dzwońcie po policję

Jeżeli rozliczacie się poubojowo, to nie macie możliwości sprawdzenia w ubojni ile faktycznie ważył cielak/prosiak, jednak policja ma takie możliwości i może sprawdzić, czy faktycznie zostaliście oszukani ( tu jednak proponuję trochę umiaru, chyba że macie doświadczenie w tym temacie i potraficie w miarę dokładnie oszacować wagę)

Każdy pośrednik oszukujący na wadze popełnia przestępstwo i to zagrożone karą do 8 lat więzienia, można orzec też inne środki karne

 

Nieuczciwych pośredników należy jak najszybciej eliminować z rynku, bo to jest korzystne dla wszystkich, nie tylko dla was. Ktoś pisał o paszach dostarczanych na terenie Niemiec. Tam takie praktyki też musiały zostać zwalczone, a i przez społeczeństwo nie są tolerowane.

 

Nie ma co patrzeć, że DO MNIE już nie przyjeżdża, bo pojedzie do innych, których też oszuka, a oszukiwane są najczęściej osoby ufne, starsze, mniej ogarnięte. Posiedzi na rynku rok lub dwa a na jego miejsce pojawi się następny. Gdyby przy pierwszych kilku razach został przyłapany i postawiony przed sądem, to z czasem procent takich nieuczciwych zmarginalizowałby się.

 

Jeżeli macie jakieś problemy z nieuczciwymi kontrahentami to piszcie na priv. Z pewnością odpowiem i w miarę możliwości pomogę.

 

ps. jakbyście mieli problemy z przyjazdem policji na miejsce to też pomogę ;).

 

ps2. w przypadku kiedy obie wagi tj. wasza i pośrednika są legalizowane, to zawsze biegły na zlecenie policji może je zbadać.

Edytowano przez MarcinStawiarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0

Firma  Małek Trojanowice- Zielonki (małopolskie ) kanci na wadze ile wejdzie przedtem jeżdził po wsi prawie codzień teras nikt nie chce z nim handlować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

misia6@ Tak nie jeździ u Ciebie, ale jeździ u mnie we wsi i okolicy.

Dwa razy tata sprzedał mu i wyrobił sobie takie samo zdanie jak Twoje. Cenę da większą, ale na wadze odejmie 

 

Sąsiada przekonywałem, żeby zmienił, ale woli "wyższe" ceny u mallka


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

I zasada : przy ważeniu ręce z kieszeni

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek118    0

Witam  koledzy co do fimy małek są to chłopaki troche cwaniaki ale od zawsze odbierają od nas bydło z okolicy wstawiają również byczki na odchów ale nigdy nie  było z nimi problemu co do wagi jeśli koledzy macie cos do ich wagi to zważcie byka na ich wadze i powiedzcie że poedziemy przeważyć i wtedy zobaczycie jak jest naprawde moi sąsiedzi tak robili i jak narazue nikt nie powie złego słowa

 

W [iątek sprzedawałem im byki po 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Mi to zalatuje reklamą, nowy użytkownik, pierwszy post i od razu chwali konkretnego odbiorcę, trochę naciągane.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomix4156    0

Rolnicy, uważajcie na wagi elektroniczne, większość handlarzy oszukuje na takiej wadze. Gdy każą nam się zważyć to waga się zgadza, a gdy ciężar jest powyżej 120kg to waga elektroniczna zaczyna oszukiwać. Na każdej sztuce bydła potrafią oszukiwać od 30 do nawet 80kg. Waga elektroniczna powinna być podniesiona w powietrzu a nie postawiona na ziemi podczas ważenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Co Ty, przełączają pilotem w kieszeni tarę i tyle, nawet ze zwierzakiem będziesz ważyć tyle samo

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

I robią to przewżnie w chwili wchodzenia zwierzęcia na wagę, kiedy wskazania się zmieniają. Przed ważeniem muszą tą tarę ustawić więc ktoś musi być na wadze (przeważnie sprzedający), więc im jest lżejszy tym mniej traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Łódzkie, uważajcie na p. Podsiadly, na bank na byku po ustaleniu faktów 100kg mniej, myślałem ze te piloty to ściema, ale jednak się przekonałem i żałuję że nie kazalem sprawdzić go jeszcze raz, bo ojciec dobra jest, nie ma czasu, od lat mu sprzedaje... Do czasu, nie potrafi klienta traktować uczciwie, inni nie będą go traktować. Ubojnia broszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu25    1

 Dlatego jakiś czas temu kupiłem wagę w Wagach Wielkopolskich. Są bardziej dokładne niż inne, których do tej pory używałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam moja opcja to taka. Ważę się sam na wadzę i patrze ile pokazuje np 80 kg wchodzi byk np waży 600 i wchodzę ja czyli powinno być 680 jesli tego nie ma wyganiam tego handlarza i ma reputację już zmarnowaną złapałem tak już 2! A potem Panie my ci doliczymy te kg tylko nie mów nikomu panie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj