Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszukiwanie na wadze

120 odpowiedzi na ten temat

#61 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 luty 2012 - 18:42

Oszukiwanie na wadze A to niby do kogo slawek2301?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszukiwanie na wadze Dzisiaj, 19:04
  •  

#62 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:58

Oszukiwanie na wadze

A to niby do kogo slawek2301?

do kolegi z okolic płocka stary wpis bo z 23 października 2008 roku wpisane o godz 19,27 śmiech mnie bierze na takie gadanie bzdur znam temat od podszewki na WBC jeszcze lepiej mogą chłopa wyrżnąć niż na żywą wage

czytam te żale na handlarzy że kroją na wadze ale więkrzość rolników sama sie o to prosi też nie są święci wystarczy sie umówić na godzine i bydło jest okarmione i opojone że aż trzeszczy nieraz to i 15% obcinki nie wystarcza tak są doje...ne a gospodarz prawie sie żegna że jeszcze nic nie jadły,najlepiej było by bez potrącenia i za śmiecia taka sma cena jak za mięsnego a co jeszcze ciekawe chłop drugiemu nie powie ile wzioł za swojego bydlaka tylko dołoży z 50gr a pużniej drugi sprzedając powołuje sie na sąsiada i też chce dużą cene noto co trzeba zrobić jak duża cena to trzeba rąbnąć gościa na wadze i jest ok klijent nie patrzy że został rąbnięty tylko cieszy sie z dużej ceny a wsumie to wzioł paredziesiąt groszy taniej znam taki przypadek że tak okarmili byka na spęd że pękł mu żołądek i za byka wartego 4500 wzieli 2300 i tak wykombinowali

Najlepiej byłoby pisać kto nas oszukał na wadze

Tylko nie wiem czy moderatorom to się spodoba
A ja napiszę a co , oszukali mnie na wadze w rzeźni Kostry Śmiejki i jeszcze kilku z mojej gminy i teraz w okolicy nikt do nich nie sprzedaje

tak kolego tylko że w kostrach jest dwie ubojnie która jest taka mądra ja myśle że obu nic nie brak

mnie w poniedziałek próbowali oszukać handlarze(nie wiem dokładnie skąd)przyjechali brązowym MAN'em z początkiem rejestracji TST-już więcej się nie pokażą!!!

HE HE ten brązowy man co robi sie sławny

#63 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:28

Oszukiwanie na wadze Znasz tych gości???

Z karmieniem bydła przed sprzedażą to nie jest tak do końca ok-bo co na przykład jak nie odbiorą?a bydlak jest napompowany śrutą i wodą jak bańka?? TYdzień albo i więcej karmienia za friko zanim dojdzie do siebie.... Oczywiście można a nawet należy dać bardzo solidny futer przed sprzedażą a zwłaszcza na żywą wagę ale nie do przesady.... wiem z opowieści ojca,że byli w naszej okolicy magicy,którzy jak sprzedawali X lat temu cielaki na PZH to lali im wężem wodę do żołądków....aż jeden przedobrzył i cielę pękło :wacko: :unsure:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:57

Oszukiwanie na wadze nie znam tylko na sporej ilości wpisów o nich piszą

#65 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:42

Oszukiwanie na wadze Ja również nie chciałbym ich poznawać a jednak się trafiło..............

3000 postów

#66 Share lubelszczyzna

lubelszczyzna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 09:33

Oszukiwanie na wadze ja sprzedaję na ciepło czyli płacą mi poubojowo wychodzi rożnie ale nie narzekam

#67 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:59

Oszukiwanie na wadze Z tym karmieniem przed sprzedażą to jak poprzednicy piszą jest różnie bo to też oszukaństwo, kolega napasł trzodę przed sprzedażą nie przyjechali i sprzedał dopiero za 3 dni uważa że były lżejsze niż przed "rasowaniem" gdyż przez 3 dni nic nie jadły prawie.

My ich na "upojeniu / opaśnięciu" oni nas na wadzę i każdy się cieszy a nikt nie zarobił.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#68 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 08:42

Oszukiwanie na wadze jak ktos leje wode wezem to powinien zaraz odbyc sie sad polowy wyrok przesiedlenie do miasta za 10 lat .A co do wagi waga musi byc wlasna a handlarz jak chce to niech sobie sam przewza na swojej wadze po raz drugi

#69 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:03

Oszukiwanie na wadze ja obserwuje skupującego, jak trzyma ręce w kieszeni przy ważeniu to od razu wyganiam z podwórka
kiedyś przy wódce jeden sie wygadał że mają takie piloty że może i 150 kilo zabrać tak że nawet ważąc się samemu i potem z bydlakiem nie można sie zmiarkować że kroją
teraz to tylko na swojej wadze wypada ważyć

#70 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 05:51

Oszukiwanie na wadze wcale nie musi mieć pilota żeby cie ładnie wystrugać na kilogramach

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 czerwiec 2013 - 21:00.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 czerwiec 2013 - 08:43

Oszukiwanie na wadze U nas zawsze się ważę na wadze w kilku miejscach sam a potem z bykiem/krową, przeważnie wychodzi to samo.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#72 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 20:48

Oszukiwanie na wadze michal1993 możesz ważyć sie i w stu miejscach na wadze z bykiem bez byka razem osobno jak tylko ci sie podoba wszystko będzie sie zgadzać oprócz wagi bydlaka

#73 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:01

Oszukiwanie na wadze Coś w tym może być. Kiedyś handlarz mi powiedział czy widziałem grabie, które grabią od siebie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#74 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:37

Oszukiwanie na wadze z tego co wiem to na elektronicznych wagach jak mają ustawione np -50kg ,gdy na wadze jest min 500kg , to żadne cuda nie pomogą z ważeniem się człowiek plus byk-bo będzie git. np byk 700kg [waga urywa 50kg],dochodzi człowiek np 80kg,aga pokazuje 780kg-czyli niby ok-lecz 50kg na byku ciągle brak. michal1993 w twoich okolicach jest pośrednik co zgadza się na wagę sprzedającego....

#75 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:09

Oszukiwanie na wadze A możesz mnie naprowadzić kto taki? Jak nie tu to chociaż na PW.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#76 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:32

Oszukiwanie na wadze Kilka razy sprzedawałem tuczniki jak i wybrakowane maciory ważone na własnej wadze (waga nie kombinowana) i tuczniki raz przeważyli na własnej wadze i stwierdzili że więcej nie ma sensu ważyć (było to co fakt dawno bo dziś kupujący wybrakowane maciory ma własną wagę która pokrywa się z moją tzn +/- 2kg ale różnica pomiędzy ważeniami też do kilku godzin była).

Dziś już nie ważę przed sprzedażą bo nie widzę sensu jak z jednymi ludźmi handluje się już 10 lat lub więcej. .

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#77 Share hermes_he

hermes_he

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:30

Oszukiwanie na wadze Witam,
jeżeli chodzi o wagi elektroniczne to magnes nawet neodymowy nie działa, wagi po prostu są odpowiednio kalibrowane (regulowane) i oszukują o ileś tam procent, co niektóre wagi do żywca (np te montowane na klapie) posiadają pilota którym można przełączać między masą brutto, netto i tarą, w tedy taki handlarz taruje np. 50 kg, pilotem przełącza na masę brutto i waga wskazuje "0" a w pamięci ma wtarowane 50 kg, podczas wprowadzania zwierząt na wagę przełącza pilotem na masę netto i odejmuje w ten sposób 50 kg od masy zwierzęcia, tak to mniej więcej wygląda.
proszę zwracać uwagę na handlarz z rękami w kieszeniach,
do tego typu oszustw stosuje się zazwyczaj niemieckie wyświetlacze firmy Rhewa 82 comfort ( zdjęcia wyświetlacza można znaleźć w necie)
jak waga jest z takim wyświetlaczem to na 95 %. handlarz kombinuje,

#78 Share handlarz

handlarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 22:23

Oszukiwanie na wadze Hermes skąd akie rzeczy wiesz?

#79 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 08:02

Oszukiwanie na wadze Porozmawiaj z ludźmi co montują /składają wagi a się dowiesz.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share handlarz

handlarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów