Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszukiwanie na wadze

121 odpowiedzi na ten temat

#41 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 luty 2010 - 09:34

Oszukiwanie na wadze Elektroniczna wagą spokojnie oszukasz, u nas jak przyjechali gościu wszedł na wagę i mówił ze wazy 72, rzeczywiście na ich wadze tyle wyszło, ale naszej 78 wiec....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszukiwanie na wadze Dzisiaj, 15:24
  •  

#42 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:48

Oszukiwanie na wadze Najlepiej samemu na wagę stawać a nie jakiś mi tu gościu będzie się ważył.

#43 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 marzec 2010 - 12:51

Oszukiwanie na wadze Kiedyś sprzedawaliśmy tuczniki i u nas na wadze ważył jeden 103kg a na elektronicznej ważył 93 :( taka niestety jest polska kantują jak mogą byle by rolnikowi mniej kasy dać i doprowadzić do bankructwa
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:54

Oszukiwanie na wadze Na wadze ważyłem 84km, przyjechałem do domu za 2 godz, po drodze odlałem się i w domu na wadze 91km, a dodam że kiedyś przed laty na tej samej wadze na skupie i na domowej wadze ważyło tak samo, ale z tym się nie wygra, albo cena wyższa i kręcą na wadze, albo ważą dobrze i ceny nie dają :(

#45 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 19:48

Oszukiwanie na wadze Ferdek07 nową jednostkę wagi wymyśliłeś :)

#46 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:51

Oszukiwanie na wadze Sposobów na oszustwo jest mnustwo np. podkładanie magnesów, kładzenie ukrytych ciężarków na odpowiednich dźwigniach, tarowanie wagi pomiędzy tarą a brutto, podpiłowanie kamieni na dźwigniach, i na pewno wiele innych sposobów ale kradzież ma krótkie nogi i kiedyś wyjdzie na jaw.
A najlepszym sposobem aby ustrzec się od kradzieży jest unikać złodzieji!
Moja rada przed każdym ważeniem tarować wagę i jej pilnować do końca ważenia.

#47 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 04 luty 2012 - 10:54

Oszukiwanie na wadze panowie tak sobie czytam, i myśle że znalazłem byćmoże dobry dla mnie sposób, otóż przyjeżdża handlarz i najpierw idziemy do obory i robimy wycenę (tyle za kg i tyle za %potrąceń) żeby było dogadane, później przed ważeniem byka waże siebie(oczywiście wiedząc co do kg ile dokładnie sam ważę) następnie pakuje im na wagę paletę 700kg nawozu i ważąc ściągam pokolei z 3 -4 worki , i oczywiście jakaś druga osoba od początku obserwuje handlarza

Ortografia!

Edytowany przez krolikNH, 13 luty 2012 - 18:47.

#48 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:21

Oszukiwanie na wadze no moze i dobry sposob tylko musisz znac wage palety samej,pozatym ie wiem czy worki nawozu 50 kg nie maja tolerancji + - 2 kg tak cos mi sie kojazy

najlepiej znac wage zwieza ,chociaz miec go dobrze zmiezonego miara zoometryczna, dobrze gdy jedna osoba stoi caly czas przy monitorku-wagi elektr. Pod zadnym pozorem kupiec nie dotyka nic po starowaniu lub gdy drugi zamyka zwieza na wadze, wiem ze oni w kazdej chwili moga zrobic - 40 , -60 to jest sekunda.... Nie opuszczac monitora z oczu miec tam kogos ojca,zone,tesciowa...najlepiej byc samemu. My chodzimy przy zwiezu 2lta,a cwaniaki w kilka minut rabna polowe zysku-nie dac sie

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 czerwiec 2013 - 20:57.
Cytowanie poprzedniego posta

#49 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:39

Oszukiwanie na wadze U mnie są specjaliści którzy mają w autach podobno zbirniki z wodą i jak ludzie jadą na wagę zbiorową w odpowiednim momencie spuszczają tą wodę. Najczęściej jak jadą z bykami na wagę bo nimy się odlały.
Niedaleko mnie mieszka taki jeden specjalista ma samochód z wagą elektroniczną który 2x w tygodniu skupuje tuczniki i wywozi gdzieś tam czyli ok 70 sztuk w tygodniu. To mu wystarcza aby utrzymać 5-o osobową rodzinę a żyją sobie nieźle. Nawet ostatnio jego sąsiad mówił że basen sobie zrobili nie taki chiński tylko wykopany w ziemi z 10 m długi. Więc ile on musi okoantować ludzi jak miesięcznie wywozi ok 300sztuk. Na moje to minimum ma 20zł na sztuce czyli ok 4 kg. Nawet mam w dalszej rodzinie też podobnego specjalistę tylko ten więcej jeździ. Co ciekawe nawet brat mu tucznika nie sprzedaje. Ale ten wagę na mechaniczną pewnie nauczył się na niej kantować i elektronicznej nie kupił. Jedynym sposobem na takich jest własna waga.
The Truth Is Out There

#50 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 luty 2012 - 19:10

Oszukiwanie na wadze Na takich cwaniaczków to tylko i wyłącznie własna waga i po problemie-przyjeżdżają ważymy na mojej...........i jak chcą to na ich(rzadko to robią) i jest ok. ale drugi raz rzadko przyjeżdżają ci sami narazie tylko jedna firma przyjeżdża od dwóch lat regularnie ....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:23

Oszukiwanie na wadze Panowie ile to sztuk muśeli byśmy sprzedac żeby po zakupie takiej wagi wyjśc na swoje.Myślę że samemu to się nie opłaca.

Panowie ile to sztuk muśeli byśmy sprzedac żeby po zakupie takiej wagi wyjśc na swoje.Myślę że samemu to się nie opłaca.

#52 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 05 luty 2012 - 20:26

Oszukiwanie na wadze a jak jest cena takiej wagi zwykłej

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4528 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:31

Oszukiwanie na wadze Poszukać trudno : http://allegro.pl/li...ge_view=Pokaż >

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:15

Oszukiwanie na wadze Najlepszym sposobem na oszustwo mieć swoja wage która nie oszukuje :) Ja jak sprzedaje coś na żywą wage (najczęściej lochy) waże sam firma przyjezda i też sobie waży ale ja już przed przyjazdem znam wage danej sztuki raz przyjechali weszł maciora na wage i widze 160 kg a na mojej wadze miała 218 :) nawet było widać że nie jest mała i napewno ma te 200 kg przecież nikt gapami nie jest karminy ale panowie co skupuja chyba myślą że ludzie są głupie a firma co skupuje ma zawsze najwyższe ceny skupu loch conajmniej 20 gr co konkurencja już wiadomo dlaczego aha i co dalej jakimś cudem jak powiedziałem im że są poje.... bo maciora waży dużo więcej nie powiedziałem ile to zaczeli sie tłumaczyć że może coś źle ustawili i jakimś cudem po chwili waga wzrastała aż było 215 :) takze najlepiej mieć swoja wage samemu przeważyć i nie dać sie oszukać !

#55 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4528 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:21

Oszukiwanie na wadze Odnośnie macior sprzedaję do takiego gościa że jak kupiłem wagę to zacząłem ważyć i co się okazało różnica na wadze była tylko wyłącznie wtedy jak maciora się załatwiła mimo przejechania 10 km. i już kilka lat nie ważę, ale drugi nieraz odbiera to jak mu powiem że ważona to nawet na swojej już nie waży zgadza się na słowo ( przy zganianiu pewnie zważy ale się zgadza bo nic nigdy nie mówi).

Na takich krętaczy to nawet ważyć nie potrzeba aby waga stała w widocznym miejscu i już się będą bali (moja nie stoi)

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#56 Share wiesieki1202

wiesieki1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 15:33

Oszukiwanie na wadze chcialbym przestrzec przed praktyka stosowana przez oszustow na wagach mechanicznych z tzw podwojnym zerem.po krotce polega to na tym ze do ciezaru 100 kg czyli wiekszosci chlopow wszystko jest cacy a powyzej setki rypie kilka kg tj 3-6.proponuje wazyc sie pojedynczo i po kilku na raz a pozniej pilnowac zeby przeciwwagi nie tykal.

#57 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4528 postów

Napisany 13 luty 2012 - 22:34

Oszukiwanie na wadze To mojego taty to nie tyczy, waży więcej jak wspomniane kg..

Edytowany przez Sadek, 13 luty 2012 - 22:34.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#58 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:20

Oszukiwanie na wadze Najlepiej byłoby pisać kto nas oszukał na wadze

Tylko nie wiem czy moderatorom to się spodoba
A ja napiszę a co , oszukali mnie na wadze w rzeźni Kostry Śmiejki i jeszcze kilku z mojej gminy i teraz w okolicy nikt do nich nie sprzedaje

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#59 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 luty 2012 - 08:51

Oszukiwanie na wadze mnie w poniedziałek próbowali oszukać handlarze(nie wiem dokładnie skąd)przyjechali brązowym MAN'em z początkiem rejestracji TST-już więcej się nie pokażą!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:47

Oszukiwanie na wadze jesteś gorszy głupi niż ustawa przewiduje na WBC co z tego że szary pracownik stoi przy wadze jak ona jest wcześniej ustawiona ile procent ma zdjąć są sposoby żeby sprawdzić jak naprawde sie wybił twój towar tylko trzeba wiedziec kogo i oco pytać i jakie dokumenty żeby ci pokazali i z kturej wagi tak że rżną ciebie ile sie da aty sie cieszysz że wszystko jest OK