Zaloguj się, aby obserwować  
Zetor90

Zetor Forterra 11441

Polecane posty

luk122    0
cześć ja mam 11441 i 9641 co do 110KM odrazu mówię że moje zdanie mojże być stronnicze bo mam te traktory wady to np. nie ma rewersu na 4biegu i moc ma dopiero od 1400 - 1500 obr/min jak turbo dostanie powietrza wtedy silnik miło pracuje a poniżej jest mółowaty, traktor oceniam jako prosty w budowie, schludne wykonanie, nie ma takiego komfortu w kabinie jak zachodnie marki np.FENDT czy JD ale wszystko jest na swoim miejscu a osiągi są porównywalne z najlepszymi traktorami np wzrost momentu obrotowego 41% czy 5,8tony podnośnik mówią same za siebie relacja ceny do jakości jest bardzo dobra a w paliwie też jest dobrze ja tak dokładnie nie litrarzuje ale zrobie to w najbliższmy czasie ale ok 11 do 12,5 litra na godzine mu wystarcza w orce z 4x48 obrotek z UNI GRUDZIĄDZ pozdrawiam Krzyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No widzę,że tu jest spór o spalanie.

A dla jasności @danielhaker twoja Forterra ma udźwigu nie całe 6 ton a dokładnie to 5800kg i wraz tyle nie uniesie bo byś ją musiał dobrze obciążyć.

Wiadomo, że ciągnik ciężki spali więcej w lekkich pracach niż lekki w lekkich, ale za to ciężki w ciężkich spali mniej niż lekki w ciężkich. Każdy zachwala swoje, no są wyjątki ale raczej większość chwali swoje rzeczy. Przyjęła się teoria,że zetory są paliwożerne i dużo spalą, nie wiem może i te starsze tak ale nowsze na pewno nie, każdy ciągnik spali dużo pod jakimś względem, bo jeden z turem spali mało ale w orce dużo w porównaniu z innym, drugi na odwrót, itp. Spalanie zależy od ciągnika ale jak najbardziej od kierowcy i pracy, bo nawet jeśli ciągnik ma zamontowany oszczędny silnik to i tak kierowca może nim tak jeździć,ze spali dużo wiecej niz ciągnik ze zwykłym silniczkiem, którym jeździ inny kierowca.

@krzysiu przesadził trochę z tym porównaniem forterry do ursusa 1614 ale pewnie ma rację co do spalania swoim zetorkiem, bo przecież dokładnie nie wiemy jakie on ma ziemie, na jaką głębokość orze, czy mierzył spalanie na suchej czy mokrej glebie, bo to wszystko ma różnicę.

 

Mam pytanie do autora tematu czyli osoby która chcę kupić takową forterrę.

Powiedz nam chociaż do czego ma być ta forterra i czy to ciągnik pomocniczy, główny, czy zależy ci na niskiej cenie, czy masz dużo do wydania, czy oczekujesz wygody, elektryki czy prosty w obsłudze, łatwiejszy w naprawie, tańszy w eksploatacji ciągnik?

Bo ty zapytałeś o zetora forterre ale nie wiadomo dlaczego tylko ten ciągnik, czemu nie wybierzesz nic z innych łatwiej porównać kilka i wybrać najlepszy niż wybrać jeden, kupić a potem żałować( nie mówię, że zetory są słabe tylko,ze lepiej dobrze się zastanowić przed kupnem nowego ciągnika).

Czy interesuję cie tylko ta marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Robi robi, bo jak na tylni podnośnik dasz 6 ton i dobrze przód obciążysz to podnośnik pójdzie na spawach albo pęknie w innym miejscu, po prostu nie wytrzyma, nawet et dokładnie 5800 kg tez nie wytrzyma, bo pójdzie pewnie już przy 5500 kg, na papierze co innego a w praktyce co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel123a7    0

masz całkowitą rację, ja mam Ursusa 1014 i powzmacniałem hydraulikę, założyłem nowe grubsze siłowniki, dużo lepszą pompę, dociążyłem przód. Podnośnik kilka razy podniósł bardzo duże ciężary, przodu nie-podrywało, po ok 3-latach wracałem z pola na podnośniku miałem coś ok 5 ton, bujnęło mnie na dole i poszedł cały podnośnik, po prostu cały tył się porozrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj