Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 11441

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 18:38

Zetor Forterra 11441 Napisałeś w porównaniu do JD i MF nie wypada żle.

Tak w lekkich robotach pali powyżej przeciętnej. Traktor do konkretnej pracy. Po prostu zakładać konkretne maszyny a koszty jednostkowe spadną :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 11441 Dzisiaj, 01:31
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:40

Zetor Forterra 11441

Napisałeś w porównaniu do JD i MF nie wypada żle.

Tak w lekkich robotach pali powyżej przeciętnej. Traktor do konkretnej pracy. Po prostu zakładać konkretne maszyny a koszty jednostkowe spadną :P

wszystko sie zgadza, zauwaz ze to bylo pisane prawie rok temu i jakos tak to bylo, ze w innym temacie przedstawialem ta sama sytuacje i nie chcialem sie powtarzac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:54

Zetor Forterra 11441

szczerze to nie chcę się upierać tak 100% ziemie mam tam gdzie mierzyłem dokładnie 30ha klasy 4a i troche gliny jest może z 1/3 takiej dosyć to nie uciągnie tam 1 szosową, tylko jest jeszcze taki myk że ja tak bardzo głęboko nie orzę, a nigdy tak co do godziny nie mierzyłem ale jak mój ojciec jeździł tam to nawet dzisiaj go pytałem to ma faktury że np rano w domu bak do pełna 8 wyjazd i o 20 zjerzdżał z pola to jesest 12h to tankował 160 litrów i na pole musiał dojechać w tych godzinach 7km i mówi że kilka razy tak wypalał za ten czas 157 a 170 litrów więcej już na temat spalania nie piszę dopóki sam dokładnie nie zmierzę, a co do pól to też nie mówie że jakieś super ciężkie ziemie bo może wy gospodarujecie na jakichś pagórkowato ułożonych polach lub macie rzeczywiście cięższe ziemie a dużą różnice robi to jak byś np. na zime orał 5cm głębiej niż ja i nieporównywalnie opory wzrastają ja pod zboża to nie za głęboko U 1234 i 1614 napewno nie pójdą lepiej i napewno spalą więcej paliwa a reszta jest zdecydowanie lepszymi traktorami niż Zetor, jeszcze jedno nie mam u siebie prędkościomierza sprawdziłem w instrukcji na 1 szosowej i 2200obr/min jedzie 11,3km/h a na 4 polowej na 2200obr/min 9,17km/h to troche wolniej przy tych obrotach co podałem pozdrowionka...

u mnie półbiegi są w porządku moi sąsiedzi mają Fendt 309CI a drudzy jeżdżą półrocznym JD 6920 i akurat rozwiązanie półbiegów obydwoje chwalili. Nie wiem jak Same ale wiem jak to jest w Fendt 309CI niepaliwożerny póki roboty nie zobaczy a w moim pługu moi sąsiedzi sami stwierdzili że nawet 1 gram mniej nie spali na godzine zegarową rewelacja bez obciążenia bo 4,5litra, tylko trzeba kupować chyba traktor pod zapotrzebowanie maszyn a nie tak jak znajomi moi 309CI na co dzień z wozem paszowym 5m3 i świecą zużyciem 4,5litra

No fakt że 1234 nie zrobi więcej ale 1614?? http://farmphoto.com...aspx?mid=490759
Widzisz przy tym swoją forterre??
Ursus & JD Rulezzzz

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 13:50

Zetor Forterra 11441 Forterra przy takim pługu? Dobre. Już nie chodzi o uciąg ale o podniesienie. Zresztą w życiu nie uciągnie tyle co 16-ka :(

#25 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:04

Zetor Forterra 11441 nio może troche przesadziłem znaczy nie o to mi troche chodziło ale ok. ja mojego na 1614 bym nie zamienił i tej 5 wogóle bym nie uciągnoł, podnośnik z pamięci pisząc to chyba ona mocniejszego nie ma co najwyżej by przodek mi poszedł do góry i nie ruszył bym go na przód

#26 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:06

Zetor Forterra 11441 swietny ciagnik-naprawde....warty kupna,ZETOR-SUPER SPRZET

#27 Share luk122

luk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:41

Zetor Forterra 11441

cześć ja mam 11441 i 9641 co do 110KM odrazu mówię że moje zdanie mojże być stronnicze bo mam te traktory wady to np. nie ma rewersu na 4biegu i moc ma dopiero od 1400 - 1500 obr/min jak turbo dostanie powietrza wtedy silnik miło pracuje a poniżej jest mółowaty, traktor oceniam jako prosty w budowie, schludne wykonanie, nie ma takiego komfortu w kabinie jak zachodnie marki np.FENDT czy JD ale wszystko jest na swoim miejscu a osiągi są porównywalne z najlepszymi traktorami np wzrost momentu obrotowego 41% czy 5,8tony podnośnik mówią same za siebie relacja ceny do jakości jest bardzo dobra a w paliwie też jest dobrze ja tak dokładnie nie litrarzuje ale zrobie to w najbliższmy czasie ale ok 11 do 12,5 litra na godzine mu wystarcza w orce z 4x48 obrotek z UNI GRUDZIĄDZ pozdrawiam Krzyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 czerwiec 2009 - 09:29

Zetor Forterra 11441 Mi 11441 w 4*40 w głębokiej orce pali 10l na ha. A udźwigu ma 6 ton.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#29 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 12:45

Zetor Forterra 11441 No widzę,że tu jest spór o spalanie.
A dla jasności @danielhaker twoja Forterra ma udźwigu nie całe 6 ton a dokładnie to 5800kg i wraz tyle nie uniesie bo byś ją musiał dobrze obciążyć.
Wiadomo, że ciągnik ciężki spali więcej w lekkich pracach niż lekki w lekkich, ale za to ciężki w ciężkich spali mniej niż lekki w ciężkich. Każdy zachwala swoje, no są wyjątki ale raczej większość chwali swoje rzeczy. Przyjęła się teoria,że zetory są paliwożerne i dużo spalą, nie wiem może i te starsze tak ale nowsze na pewno nie, każdy ciągnik spali dużo pod jakimś względem, bo jeden z turem spali mało ale w orce dużo w porównaniu z innym, drugi na odwrót, itp. Spalanie zależy od ciągnika ale jak najbardziej od kierowcy i pracy, bo nawet jeśli ciągnik ma zamontowany oszczędny silnik to i tak kierowca może nim tak jeździć,ze spali dużo wiecej niz ciągnik ze zwykłym silniczkiem, którym jeździ inny kierowca.
@krzysiu przesadził trochę z tym porównaniem forterry do ursusa 1614 ale pewnie ma rację co do spalania swoim zetorkiem, bo przecież dokładnie nie wiemy jakie on ma ziemie, na jaką głębokość orze, czy mierzył spalanie na suchej czy mokrej glebie, bo to wszystko ma różnicę.

Mam pytanie do autora tematu czyli osoby która chcę kupić takową forterrę.
Powiedz nam chociaż do czego ma być ta forterra i czy to ciągnik pomocniczy, główny, czy zależy ci na niskiej cenie, czy masz dużo do wydania, czy oczekujesz wygody, elektryki czy prosty w obsłudze, łatwiejszy w naprawie, tańszy w eksploatacji ciągnik?
Bo ty zapytałeś o zetora forterre ale nie wiadomo dlaczego tylko ten ciągnik, czemu nie wybierzesz nic z innych łatwiej porównać kilka i wybrać najlepszy niż wybrać jeden, kupić a potem żałować( nie mówię, że zetory są słabe tylko,ze lepiej dobrze się zastanowić przed kupnem nowego ciągnika).
Czy interesuję cie tylko ta marka?

#30 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:28

Zetor Forterra 11441 Jaki ty dokładny. Przy 6 tonach to te 200 kilo nie robi wielkiej różnicy.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#31 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:17

Zetor Forterra 11441 Robi robi, bo jak na tylni podnośnik dasz 6 ton i dobrze przód obciążysz to podnośnik pójdzie na spawach albo pęknie w innym miejscu, po prostu nie wytrzyma, nawet et dokładnie 5800 kg tez nie wytrzyma, bo pójdzie pewnie już przy 5500 kg, na papierze co innego a w praktyce co innego.

#32 Share pawel123a7

pawel123a7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:01

Zetor Forterra 11441 masz całkowitą rację, ja mam Ursusa 1014 i powzmacniałem hydraulikę, założyłem nowe grubsze siłowniki, dużo lepszą pompę, dociążyłem przód. Podnośnik kilka razy podniósł bardzo duże ciężary, przodu nie-podrywało, po ok 3-latach wracałem z pola na podnośniku miałem coś ok 5 ton, bujnęło mnie na dole i poszedł cały podnośnik, po prostu cały tył się porozrywał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:42

Zetor Forterra 11441 @pawel123a7 co tam takiego zawiesiłeś, że było aż 5t :)

Dodaj odpowiedź