szaleniec

pług śnieżny do c 330

Polecane posty

szaleniec    0

Witam jak zrobić jakiś prosty pług śnieżny "made in stodoła" ? Żeby go zapiąć do c330 i żeby był w miarę funkcjonalny ;]


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he do ciapka, ale chcesz to z przodu zrobić czy jakies ciągane? bo u nas standard to 2 długie na 3-4m dechy grube przynajmniej calowe zbite w trójkąt lub w literę A dociążyć to jakimiś kłodami i się ciąga na lince za ciągnikiem, jak ciapek nie radzi to sie odpina żeby zrobić ślad a potem się czepia, lub niektórzy mają po 2 takie trójkąty jeden wąski żeby przetrzeć tyle co szerokość ciągnika a 2gi duży, inwencja twórcza jest duża, a żeby ciaper miał jakotaką siłę pchania to trzeba by coś ciężkiego na podnośnik dodatkowo zapinać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0

wolał bym na przód ale musi być podnoszony a to w tej sytuacji problem więc coś na tył musi być zapinane do podnośnika ;)

na jakiejś metalowej ramie i nie wiem czy te deski nie trzeba by na dole jakąś gumą obłożyć czy coś w tym stylu


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

coś ty bez przesady przecież nie będziesz odsnieżał setek kilometrów zwykłe dechy ani nei zedrą sie ani nic nie uszkodzą, ja to robie tak że kolec do bel na kolec bela a nisko ten trójkąt jak jade na wprost to opuszczam na trójkąt bele i idzie jak sie kopie to w górę, no ale to prowizorka, na allegro były takie pługi coś około 4 tyś zł ale czy jest sens do c 330 sam sie zastanów bo musiał byś z 600kg na podnośniku wozić żeby to jakos szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Nie wiem czy jest sens unas jak odsnierzaja to jak sie kopia to biora rozped i jada jakos ale sie slizgaja strasznie

Wujek ma plug na podnosnik z tylu do 60 jest to zespawane 2 kawalki metalu do trujkata jak nie daje rady to do gury i i jak wyjedzie to tylem z tarana na bok i gitara :o bylo to zrobine pare lat do tylu teraz zim niema i stoi bez urzytecznie

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

U mnie do ursusa c-360 (wiem że to nie c-330 ale wykonać to można dość podobnie) pług do odśnieżania prawie skończony. Zostało jeszcze zrobić wieżyczkę na ciągniku, kupić siłownik, węże i wszystko ładnie pomalować. Szufla jest zrobiona ze starego bojlera przeciętego w pół. Zawieszenie przy ciągniku jest zrobione z grubych kątowników, dodatkowo jest umieszczona belka do tylniego dolnego zaczepu żeby to wszystko usztywnić. Będzie możliwość mechanicznego przestawiania kąta pługa przód-bok(wystarczy wymienić tylko jedno ramię-było to łatwiejsze i tańsze w wykonaniu niż siłownik hydrauliczny).Jak będę miał możliwość zrobienia zdjęcia to dodam je na AF i będzie można zobaczyć jak to na dzień dzisiejszy wygląda. Na zimę będzie wszystko gotowe o ile będzie co odśnieżać ;):o


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0

właśnie dlatego sie zastanawiam jak to rozwiązać :D :D ;) będę wdzięczny za jakieś zdjęcia :o:D


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0

Prace ruszyły ;) jak skończę to wrzucę kilka fotek ramo robię od podstaw a całość będzie zapinana na podnośnik :o


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0

Bardzo ładny ale za dużo roboty ;p Ja już zrobiłem swój ale nie wiem czemu mi nie chce fotek dodać :P :angry:


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Witam mam pewien dylemat. Tworzymy z Tatą pług do śniegu(fotki w moim profilu)i zastanawiamy się jaki zastosować siłownik jednostronnego czy dwustronnego działania? Który będzie w tym przypadku lepszy? Dodam że pług jest dość ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze zima tuz tuz zaprezentuje pług który wykonałem rok temu, nie jest to nic specjalnego ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Bardzo dużą zaleta jest szybki montaż na przednim zaczepie i tylnej belce:)

 

 

http://img221.imageshack.us/my.php?image=11439037qk7.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=39289316ob4.jpg

http://img221.imageshack.us/my.php?image=13ku9.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=img3663hl5.jpg

 

 

W tym roku postanowiłem wykonać pług który będzie miał podnoszony lemiesz za pomocą tuza który już jest wykonany. Zostało mi tylko skończyć sam lemiesz i zamieścić zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

do PacyficVista

 

Jaki masz tam siłownik jedno czy dwustronnego działania ,jaka jest jego średnica?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do PacyficVista

 

Jaki masz tam siłownik jedno czy dwustronnego działania ,jaka jest jego średnica?

 

Siłownik jest dwustronnego działania ale podłączony jest tylko pod jedno wejście czyli wlot---->wysuwanie. Wg mnie nie ma sensu montować dwustronnego działania ponieważ mogłoby dźwigać przód w ciągniku oraz szybciej zdzierała by się guma. Do odśnieżania starczy tylko docisk wywołany przez masę samej konstrukcji. Serednica tłoka to 80mm a części wysuwnej 25mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Szybko podnosi pług?

 

Jak Myślicie jaki zastosować siłownik jedno czy dwustronnego działania?

Chcę mieć pewien zakres ustawiania wysokości ponieważ nie mam u dołu gumowego lemiesza. Czy podłączając go pod wywrot będę miał taką możliwość?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Po co się głowić o pług do 30 jak mozna sobie zafundować takie cudo co ma kolega @zenit może coś odśnieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za odpowiedz.

Szybko podnosi pług?

 

Jak Myślicie jaki zastosować siłownik jedno czy dwustronnego działania?

Chcę mieć pewien zakres ustawiania wysokości ponieważ nie mam u dołu gumowego lemiesza. Czy podłączając go pod wywrot będę miał taką możliwość?

 

Ja mam podłączony pod wywrót i nie mam problemu masa konstrukcji będzie go dociskać do ziemi a jak będziesz potrzebował ciut wyżej to zawsze można podnieść. Niestety nie mierzyłem czasu podnoszenia ponieważ zależy to od obrotów silnika ale nie trwa to długo na pełnym gazie to tylko troszkę dłużej niż czas zmiany biegu z 4 na R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Dzięki PacyficVista. Widziałem zdjęcia przedniego Tuza kawał dobrej roboty. :)

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie:

Czy gdy zastosuje siłownik o większej średnicy to szybciej mi będzie podnosił czy ma to tylko wpływ na udźwig siłownika/podnośnika?

Sorry ,że tyle pytań ale widzę, że znasz się na rzeczy więc pytam :);)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki PacyficVista. Widziałem zdjęcia przedniego Tuza kawał dobrej roboty. ;)

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie:

Czy gdy zastosuje siłownik o większej średnicy to szybciej mi będzie podnosił czy ma to tylko wpływ na udźwig siłownika/podnośnika?

Sorry ,że tyle pytań ale widzę, że znasz się na rzeczy więc pytam :):)

Bedzie wolniej podnosił, ponieważ większa średnica= większa pojemność, czyli pompa bedzie musiała wtłoczyć więcej oleju, ale jest jeszcze kwestia przełożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Czyli tak sprawa wygląda .Szukam kompromisu pomiędzy szybkim podnoszeniem a dużym udźwigiem(Niewykluczone, że podnośnik do pługa będzie miał inne zastosowanie dlatego chodzi mi o w miarę dobry udźwig)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0
Po co się głowić o pług do 30 jak mozna sobie zafundować takie cudo co ma kolega @zenit może coś odśnieży

Nie musi mnie kolega reklamować, odśnieży i to całkiem dobrze te cudo jak to nazywasz ma wydajność 60 ton/h to całkiem sporo i wole tym koło domu odśnieżyć niż 30 kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiej dlugości jest ten siłownik, a tak poza tym to nie nie możesz zrobic dużego udzwigu bo:

1- pod obciążeniem nie będziesz dał rady skręcać(chyba że masz orbitro).

2-zbyt mała wytrzymałość przedniego zawieszenia.

3- bedzie mały nacisk na tylną oś, czyli mała siła uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

No z tym udźwigiem to może przesadziłem. Siłownika jeszcze nie mam stąd moje wszystkie pytania bo jak już kupić ten siłownik to raz a dobry a nie potem kombinować ;) . W końcu jak już to robić to żeby to miało ręce i nogi. :):)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Też planowałem zrobic do C 330 (aktualnie zakładam i kompletuje weże hydrauliczne do wspomagania) ale wybór padł na 4512 - kabina, orzewanie, no i no problem na mrozie, chodzi na płynie, i poprostu lepszy uciąg..

Rozwiązanie moje jest w galerii wynalazków.. ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj