Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym jest lepiej wozic kuku ?

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 październik 2008 - 21:50

Czym jest lepiej wozic kuku ? Czym jest lepiej wozic kukurydze przyczepami czy rozrzutnikami napiszcie jakieś wasze spostrzezenia na ten temat
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym jest lepiej wozic kuku ? Dzisiaj, 12:35
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 październik 2008 - 22:50

Czym jest lepiej wozic kuku ? Przyczepa to szybszy rozładunek, rozrzutnik to rozładunek bardziej równomierny jednak wolnijeszy. Można przyspieszyć go zapinając WOM 1000, w efekcie traktorzysta na fotelu wykonuje ruchy frykcyjne jak zajączek podczas kopulacji a łańcuchy w rozrzutniku wydłużają sie o jakieś 20% ;)

Na pryzmie pracować będą fizyczni czy 4x4 z turem bądź innym rozpychadłem? Ludzikom z widłami darowałbym przyczepe bo nawet nie będą mieli kiedy piwa wypić :/

Obecnie w mojej okolicy chyba wszyscy korzystają z rozrzutników.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 październik 2008 - 23:52

Czym jest lepiej wozic kuku ? przyczepę na pryzmie jest bardzo łatwo przewrócić. Zwali wszytko w jedno miejsce i potem trzeba to rozgarniać. Jak masz do dyspozycji tura to ok ale ręcznie to zanim rozgarniesz masz następną do zwalenia a kiedy ugnieciesz?? najlepszy jest rozrzutnik albo przyczepa samozbierająca. Dobrze gdy ma jeszcze wałki rozwalające.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 październik 2008 - 00:45

Czym jest lepiej wozic kuku ? przyczepę jest łatwo przewrócić na małej pryzmie ale np w moim przypadku kiedy ma ona 8-9 metrów szerokości przyczepa jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ wywrót trwa chwile a że na pryzmie pracują ciągniki nie mniejsze jak 100 KM z turem lub spychem na TUZ rozgarnięcie kukurydzy jest dużo szybsze i łatwiejsze niż czekanie na opróżnienie rozrzutnika. Właśnie dlatego w mojej okolicy rozrzutniki wychodzą z użycia no chyba ze ma ktoś jakiś 10- 12 tonowy, bo tak poza tym to pracują u nas przyczepy o objętościach 10-14 m3 więc dużo większych niż powszechnie spotykanie 4t rozrzutniki.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2008 - 09:00

Czym jest lepiej wozic kuku ? ale wywracasz do tyłu czy na bok?? przyczepę i na szerokim mona przewrócić jak skrzynia jest do tyłu podniesiona a jedno koło za głęboko w kuku wejdzie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 październik 2008 - 14:28

Czym jest lepiej wozic kuku ? zawsze do tyłu i od kiedy pamiętam jeszcze nigdy się przyczepa nie przewróciła a pozatym jak jest róno i dobrze ugniecione to nie ma takich dziur żeby cos się mogło stać.

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 16 październik 2008 - 16:01

Czym jest lepiej wozic kuku ? U nas się wozi tylko rozrzutnikami jednoosiowymi i przyczepami samozbierającymi.

Najlepsze są samozbierające z walcami rozrzucającymi, bo po nich wystarczy ugnieść, bez żadnego rozgarniania. Jeśli jest dobry operator rozrzutnika(albo długa pryzma) to także nie trzeba rozgarniać. Pryzmę ugniata 1 ciągnik z jakimś sprzętem do rozgarniania, ale nie koniecznie. Oczywiście jakiś człowiek z łopatą też się przydaje ;)

Z tego co widziałem na YT, to po wywrotkach musi rozgarniać co najmniej 2 ciągniki z turami, ale ciągniki do wożenia mogą być słabsze...

#8 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:47

Czym jest lepiej wozic kuku ? U nas to głównie wożą słynnymi w naszych stronach rozrzutnikami T-088, które chodzą z ciągnikami o mocy ok 120 KM. Na prymie zawsze znajduje się ciągnik z turem, który rozgarnia a zarazem gniecie kiszonkę, no chyba, że jest duża pryzma i dużo ciągników wozi to 2 ciągniki depczą. Moim zdaniem takie rozrzutniki są najlepsze do zwożenia kuku bo nie ma tyle rozgarniania, a poza tym są pojemne.
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:49

Czym jest lepiej wozic kuku ? no kolega @wsk125ccm ma racje. tez uwazam ze najlepsze sa przyczepy zbierajace z walkami rozrzucajacymi. ja co roku uzywam 4 rozrzutniki tandemy ale wszystkie maja przerobiony posow tasmy na szybszy(zalozony lancuszek). popierwsze przy takim rozwiazaniu wlacza sie maly bieg, wolne obroty i jest wszystko rownomiernie rozrzucone,a po drugie tasma sie tak nie rozciaga bo nie ma takiego szarpania bo rownomiernie lancuch ciagnie. co do przyczep to 2-osiowych nie polecam bo sa bardzo wywrotne jezeli wywraca sie do tylu. u mnie we wiosce juz w tym roku jedna przewrocili i nadaje sie tylko na zlom bo cala rama pogieta no i skrzynia tez. no ale za to przyczepy nie sa tak awaryjne jak rozrzutniki. najlepsze chyba sa przyczepy zbierajace i przyczepy na tandemie. w tym roku nie mialem ani jednego czlowieka z widlami tylko ciagnik ze spychem na przednim tuzie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 22:40

Czym jest lepiej wozic kuku ? ja w zyciu nie uzywałem rozutnika i nie bede po pierwsze wjezdzać na pryzme nie wieżdzam wogóle mozezpocząku jak jest mała z 0,5m zawsze wywalamy pod pryzma i wpychamy turem zarazem ugniatając. i przy taimrozładunkui ugniataniu to wszystkie przyczepy wywracamy na bo chyba ze nie da sie inaczej przyczepa po odjechaniu rozciaga ładnie kuke i nasroku jest jej najwiecej w tedy nie trzeba duzo popychac tylko czubek sie zepchnie i gniecenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:55

Czym jest lepiej wozic kuku ? Moim zdanie to jak mówią inni przyczepa to szybszy rozładunek ale przyczepa wywala w jedno mjejsce a rozrzutnikiem można rozładować kiszonke bardziej równomiernie.

#12 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:20

Czym jest lepiej wozic kuku ? w moich stronach kukurydze najczęściej worzą rozrzutnikami natomiast my wozimy rozrzutnikiem i przyczepą. Rozrzutnik ma zmieniony posów tak jak opisał @Henius91 a przyczepą to nigdy nie wywracamy do tyłu tylko zawsze na boki po czym jest małe prawdopodobieństwo przełamania przyczepy, co do przyczepy to musi byc też pojetny operator i nie ma wielkiego strachu a nawet łatwiej rozgarnoąć kukurydze jak umiejętnie rozładuje kukurydze. Do rozgarniania i ugniatania używamy zetorka z turem i spokojnie styka jeden ciągnik na dwa zestawy wożące przyczepa(własna) i rozrzutnik(mamy wynajety) a najlepszą sprawą jest tak jak koledzy wyżej opsiali przyczepa samozbierająca z wałkami piekna sprawa widziałem jak znajomy nią ładnie rozładowywał kiszonke poprostu sam układał sobie pryzme fakt ze uniego jeszcze woziły kolejne 2 przyczepy zbiejrające z tymi wałkami.

#13 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:26

Czym jest lepiej wozic kuku ? Najlepiej to przyczepą zbierającą z wałkami dozującymi ;)
Przyczepą jest szybszy rozładunek, ale w jedno miejsce. Natomiast rozrzutnikiem wolniej, ale równomiernie. Ale jak kosi wydajna sieczkarnia i na pryzmie jest ciągnik z turem lub inne "rozpychadło" to chyba lepiej jest wozić przyczepami :P U nas w okolicy jest różnie, wożą czym sie da B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#14 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:18

Czym jest lepiej wozic kuku ? My wozimy przyczepą i rozrzutnikiem lepiej rozrzutnikiem bo ładnie się równomienie rozsypie się a przyczepą połowa spadnie za kopiec i można wyrwać sobie tłok i spadnie cała skrzynia ( wiem bo już coś takiego mieliśmy ) a na czasie nam nie zależy bo tniemy własną jedno żędówką
Case <3

#15 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:09

Czym jest lepiej wozic kuku ? Ja worze rozrzutnikiem,lepiej rozsypuje,a w sąsiedniej wsi ma 8 ton na tandemie i jeszcze do tego ma podczepiony agregat ten co rozwala gnój po polu,poziome wały ma,więc sobie zrobił taką zastawkę, zakłada,trochę odchyla i tak ładnie rozsypuje po pryźmie,że aż się che widłami poprawiać, a z wywrotki to ręce opadają,ciężko i dużo roboty jest.

#16 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 04 styczeń 2009 - 18:59

Czym jest lepiej wozic kuku ? Ja w swojej praktyce tylko popieram przyczepy z tego względu, że wyładowuje wszystko w jednym miejscu (zawsze to jest początek pryzmy) i następnie posiadam 2,5metrowy lemiesz rozgarniający, w którym pracuje ciągnik 4x4.Wystarczą mi 3 przejazdy wzdłuż pryzmy i po takiej d 47z podwójnymi burtami nie ma śladu. Każdy robi tym, co posiada:D
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#17 Share john6630

john6630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 19:05

Czym jest lepiej wozic kuku ? Ja wożę przyczepami łatwiej wyrzucić na pryzmę

#18 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:38

Czym jest lepiej wozic kuku ? wg. mnie kazdy wozi co posiada albo zaleznie gdzie ma byc wywalona ta kukurydza :P wg. mnie jesli ma byc na pryzmie to do tego celu lepsze sa rozrzutniki a jesli w silosach to przyczepy :) dodaje linka jak sie umnie to robi :)

http://pl.youtube.co...re=channel_page
lub
http://pl.youtube.co...re=channel_page
zapraszam ;)

#19 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:34

Czym jest lepiej wozic kuku ? Ja wożę dwoma rozrzutnikami 4t, kosimy jednorzędówką i C-360. Tempo koszenia jest takie, że akurat zdążę zwalić i ugnieść. Da się w ten sposób zrobić ok 1,5ha dziennie. Sieję ok 7ha kukurydzy i zbieram w dwie pryzmy, ponieważ część kuku sieję po życie zbieranym wiosną na kiszonkę. Żyto kiszę razem z trawą kupkówką, która dojrzewa w tym samym czasie. Kukurydza po życie dojrzewa później ponieważ wysiewam ją w drugiej połowie maja. W plonie głównym sieję kukurydzę ok 20-25 kwietnia, stąd zbiór w dwie pryzmy. Jeśli ktoś sieje więcej niż 10 ha to nie polecam takiej metody zbioru jak moja bo to poprostu zbyt długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo