tom007

New Holland z serii TM

Polecane posty

tom007    4

witam, zamierzam kupic ciagnik powyzej 130km. narazie naj bardziej atrakcyjna wydaje mi sie wlasnie TM-ka w wersji 155 z skrzynia range command. mam nadzieje ze mi pomozecie :) czekam na wasze opinie co do uzytkowania, serwisu(glownie koszty i czas oczekiwania na czesci zamienne),ekonomicznosc tych ciagnikow no i ogolne uwagi(plusy i minusy tych maszyn). zgory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Kolega ma TM 130, u nas jest spoko serwis, z czesciami nie ma proboblemów, mówił ze na początku mial problemy z pompą wtryskową, ale mu ją puzniej ustawili i troszke podkrecili ze ma wiecej mocy. Pozatym to mówił ze jest ok, duży ciągnik, spalanie to różnie zalezy przy jakiej pracy. Przy ciezkiej to z tego co wiem ze pali nie mało, ale jeśli taka nie mocno cieżka to ujdzie, on leje wiaderkiem wiec trudno okreslic ile doklanie spali, ale paliwo to one chyba lubią :)


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Mój kumpel ma od tego roku TM 190 na 200 ha gospodarstwie i sobie bardzo chwalą i plecają jak najbardziej!!!

Pozdrawiam i życze dobrego wyboru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Teraz wyszła nawa seria, T7000 z tego co rozmawiałem z dealerem a bardziej z serwisantem to ma byc o wiele mniej awaryjny od TM, serwisant chwalił TVT (obecnie T7500) mówił ze jak narazie zadnych wad nie było ani awarii. A sprzedane ciągniki zrobiły juz ponad 1000 MTH. Seria T7000 ma całkeim przebudowaną skrzynie biegów ma byc o wiele mniej awaryjana od tych w TM chodzi mo o skrzynie z "PowerShiftem" to sie nazwyało chyba AutoCommand.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

witam

sory ze zbaczam z tmatu ale mam wilka prosbe wie moze ktos jak sie programuje biegi w NH g190 albo seri TM bo byc moze ze jest podobnie. Dajcie jakies wskazowki zebym mniej wiecej wiedzial to moze jakos mi sie uda to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Wersje NH TM maja bardzo wygodne kabiny i bardzo dobże wyposażone!!!!!!wiec bardzo polecam!!!!!

post-2011-1185912698_thumb.jpg


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

kolega posiada NH TM moc oklo 150 km obrabia nim 140 ha i jest z niego zadowolony tylko podobno w ciezszej robocie potrafi sporo spalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Mam New Hollanda TM 190 (dopiero od roku) ale narazie jestem z niego zadowolony. pracuje na 300 hektarach i radzi sobie dosc dobrze. Dobra maszynka pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

TM-y to dobre maszyny ładne, mocne, ale szkoda, że montują w nich jeszcze stare typy silników (7,5 litra pojemności). Ale ogólnie są bardzo dobre. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Moim zdaniem ta pojemnosc 7,5 litra to plus dla tych ciagników lepiej sobie radzi gdy wezmiemy 6 litrów a 7,5 o tej samej mocy to ten drugi wygra z pewnoscia napewno lepiej trzyma se na obrotach:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja mam TM165 od nowości a jest 2002 rok. Ta pjemność jest super szczególnie przydaje się przy transporcie (nie trzeba tak naciskać na guziki i biegi zmieniać ;) ). Przy obciążeniu 90-100% silnika pali nie więcej niż 22 litry. W normalniej orce spalanie wychodzi mi około 13,5 litra|(głębokość 21 cm). W porównianiu do tych nowych ciągników TM to jeszcze prosta konstrukcja(no może skrzynia i podnośnik jest trochę rozbudowany, ale silnik(poza TM170 i Tm190) nie posiadają elektroniki do sterowania(normalnie jak duże ursusy). Dobry ciągnik w którym zdażają się głupie i drobne warie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

mialem przyjemnosc pracowac w ostatnie wakacje tm165 z 2002r. i przebiegiem ok 3000h w pelnej specyfikacji.przyznaje ze maszyna zrobila na mnie dobre wrazenie a szczegolnie silnik, jest elastyczny i ma sile przy kazdych obrotach.

powershift dzialal bardzo dobrze bez szarpania.

bardzo przyjemny traktorek szczegolnie ze skretna osia i amortyzowana kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak kolega TC56 TM165 tylko z 2001r.przebieg ok 6400mh. Sprawuje sie wysmienicie. Tyle lat i zadnej najmniejszej naprawy poprostu nic. Tylko teraz rozrusznik musze naprawic i blotnik lewy pekl u dolu.

Posiadam takze Tm140 z 2006r to z nim co jakis czas sa jakie problemy.

Jestem orgomnie zadowolony z serii TM. Moim zdaniem najmniej awaryjne ciagniki NH :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na ilu hektarach chodza u ciebie te dwa TM-y??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo to byl sam TM165 i on robil samiutki:agretem przed oraniem,oranie,agregatem przed siewnym oraz samym siewnikiem areal w granicach 200h, 2lata temu jak doszedl tm140 to robi agregatem przed siewem,obornik wywozi i w przyszlym orke zacznie robic bo nowy plug zostal zakupiony, bo takto troszke mocy ma za malo co do 165;/ ale jesli dobrze pamietam to 2lata temu gdy kupilismy 2gospodarstwo to obrobil wszystko samiutki czyli okolo 500h. Tylko orka byla pozno wiec uporal sie jeden czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Mój znajomy ma 4 NH i naprawdę chwali je na max

W tym jednego TM 125 nie powiem zdarzyły się awarie, ale ten ciągnik prawie trzy tygodnie co roku to w samej kukurydzy wożeniu chodzi od świtu do nocy

Serie TM uważam za jedne z najlepszych i naprawdę godno uwagi


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a w tm-ach była bezstopniówka? ja gadałem z synem włascieciela tm175 i nie jest zbyt zadowolony bo czasem coś elektronika szwankuje,sprzęgło przypala...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a w czym mialaby byc lepsza od przekladni bezstopniowej???

pelen automat??? to samo co na kolach zebatych tylko ze szybciej biegi zmienia, to nie az taka rewelacja.

 

w czym TM jest lepszy od TVT, bo ja nie bardzo rozumiem?? ;) bo jest bardziej popularny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chodzi mi o rodzaj przekładni jaka może być w serii TM. TM nie miał bezstopniowej więc najlepszą skrzynią w serii TM jest pełen automat. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
a w czym mialaby byc lepsza od przekladni bezstopniowej???

pelen automat??? to samo co na kolach zebatych tylko ze szybciej biegi zmienia, to nie az taka rewelacja.

 

w czym TM jest lepszy od TVT, bo ja nie bardzo rozumiem?? ;) bo jest bardziej popularny?

 

przyłącze sie do pytania :D nawet w przekładni tvt bije tm-a na głowe bo ma bezstopniówke. a ten TM jest chyba z 2004 roku


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Chodzi mi o rodzaj przekładni jaka może być w serii TM. TM nie miał bezstopniowej więc najlepszą skrzynią w serii TM jest pełen automat. :D

tak myslalem pozniej, ze ci o to chodzilo, ale wiedzialem ze sie szybko wyjasni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to już wszystko jasne ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemekk22
      Witam mam problem z TM165 mianowicie chodzi o to że po rozgrzaniu podczas zmiany kierunku jazdy zapala się i gaśnie kontrolka ciśnienia skrzyni ,szarpie przy zmianie na 13 bieg.  Również zapala się przy zmianach biegu, na zimnym wszystko dobrze nie szarpnie na 13 i nie zapala się kontrolka. Co to może być?.
    • Przez adam1968z
      Witam wszystkich, Mam pytanie czy w nch pompka zasilająca powinna pracować po przękręceniu kluczyka w stacyjce cały czas czy tylko dopompowywać ciśnienie i się wyłaczać. Proszę o podpowiedzi jeżeli ktoś coś wie.
    • Przez Ziomek111222
      Cześć !
      Chciałbym zapytać o wskazania temperatury w New Holland TM 120. W moim ciągniku wykres jest elektroniczny, a skala jest kreseczkach. Chciałbym zapytać jak to odczytać? 

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj