ValtraN82

John Deere 6130 lub 6230

Polecane posty

ValtraN82    0

Witam!

 

Przymierzam się do kupna używanego ciągnika takiego z 2007 lub 2008r. max. 1000 h na 20 ha. Ciągnika miałby współpracować z agregatem uprawowo-siewnym + siewnikiem 3m lub 2,5m, z pługiem 3 lub 4 skiby obracanym oraz z ładowaczem. Interesują mnie 2 modele JD: 6130 Premium i 6230 Premium. 6130 jest nowością z tego co wiem, ale zakup paluję na początku 2009 roku. Ale pytanie moje takie: czy 6130 w ogóle będzie w wersji Premium? 6130 raczej nie da rady z uprawowo-siewnym + siewnik 3m, a czy dałby radę z 2,5m?

 

Wybór ciągnika będzie zależał przede wszystkim od tego, czy 6130 będzie w wersji Premium i czy da radę pociągnąć cały zestaw uprawowo-siewny.

 

Pozdrawiam! :o


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Siemanko :o Ja sam myślę nad zakupem John Deere 6230 Premium +JD633.Też jak chciałbym do niego pług obrotowy kverenelanda, ale to już 3*55 z pakomatem i uprawowo-siewny z kongskild. Jaki chcesz ten agregat uprawowo-siewny z tej firmy co ja (agregat bierny +siewnik). Jeśli chodzi ci o 2,5m do 6130 Premium to spokojnie da radą i dobrze myślisz bo na przód to trzeba dociążyć. Myślę, że tur w zupełności powinien starczyć i nakładziesz kamieni do łychy ;)

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja też myślę o zestawie uprawowo-siewnym z firmy Kongskilde (biernym), ale nie wiem, jaki siewnik 2,5 byłby lepszy: czy zwykły (NCS 1125), czy nabudowany (NCS 3125)? Jeżeli nie uda mi się kupić JD 6130 Premium, to wezmę 6230 Premium, a wtedy to raczej agregat będzie 3-metrowy.

Więc pytam jeszcze raz: czy wie ktoś coś na temat JD 6130, czy będzie wersja Premium?

 

Pozdrawiam! ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Jak chcesz to mam cennik z Kongskilde, to mogę ci podać cenę agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego 3m, który i mnie też interesuje :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jak możesz to podaj ten cennik w mojej okolicy 2 proximy pracują z agregatem uprawowo siewnym 3m z siewnikiem nadbudowanym wiec ten jd to bez problemu, jedna ma 71km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ok chłopaki czego chcecie? :D Mam ceny siewników zbożowych, agregatów uprawowo-siewnych i siewników punktowych :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ok @brzozak2 :lol: To w tym poście napisze :D

A mam pytanie nie wiesz czasem czy jest agregat uprawowo-siewny talerzowy z siewnikiem nabudowanym ?

Podaj mi firmę i linki jak wiesz :D Zdjęcia zestawu.


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

O chyba John Deere 6230 Premium nie da rady z tym zestawem, bo za potrzebowanie pisało 120-140 koni :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@farmerak papier wszystko wytrzyma, z uciągiem JD 6230 w sprzyjających warunkach by sobie poradził, ale gorzej może być z udźwigiem podnośnika i stabilnością ( jakaś bombka na przód :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ciągnik będzie z turem i przednim tuzem :lol: Z udźwigiem da sobie rade ;)Tylko czy siewnik przy tym agregacie można odpiąć???

 

Czy ktoś wie czy można odpiąć siewnik?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A czy ktoś z was posiada taki agregat uprawowo-siewny?Jeśli tak to jak się sprawuje i czy jest godny polecenia?

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj