Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Pronar 82sa problem z elektryką

61 odpowiedzi na ten temat

#41 dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • 1270874

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:18

Pronar 82sa problem z elektryką U mnie był ten sam problem z elektryką
wom blokada i światła działały przy dużych obrotach (SA)
powodem było uszkodzone uzwojenie
elektryk za 100 zrobił alternator (wsadził nową część tą na środku) ale teraz patrze że bardziej chyba opłaca się kupić nowy alternator
  • 0
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#42 Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 17 październik 2011 - 20:19

Pronar 82sa problem z elektryką Też mam pronara 82 TSA już 10 lat i o jego części elektrycznej wiem już niemal wszystko, łącznie z rozbieraniem i naprawianiem tablicy wskaźników. Światła tylne, jedna para przednich i elektryczne zaączanie WOM jest zasilane poprzez mały przekaźnik. Przekaźnikiem tym steruje alternator poprzez specjalne wyjście, na którym pojawia się napięcie, gdy alternator zaczyna ładować. Więc w przypadku uszkodzenia alternatora nie będzie można uruchomić tych urządzeń, bądź uruchomią się dopiero na najwyższych obrotach. Również z alternatora pobierany jest sygnał do obrotomierza. Czyli jak nagle podczas jazdy obroty spadają do zera to świadczy o uszkodzeniu alternatora (najczęściej).
  • 0
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#43 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5456 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 październik 2011 - 21:53

Pronar 82sa problem z elektryką a niedziałającego podgrzewania świec żarowych gdzie byś szukał?
Pytam bo jakoś mam wrażenie że mój 952.3 gorzej pali jak się ochłodziło.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#44 Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 18 październik 2011 - 21:54

Pronar 82sa problem z elektryką Tu jak patrzę na schemat mojego ciągnika to albo przepalona sama świeca żarowa (można wykręcić i wizualnie zobaczyć albo sam przycisk załączania uszkodzony. Myślę że bezpiecznik już dawno sprawdziłeś.
  • 0
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#45 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5456 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 październik 2011 - 09:14

Pronar 82sa problem z elektryką tak - bezpiecznik sprawdzony.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#46 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5030 postów
  • 11353504

Napisany 20 październik 2011 - 06:55

Pronar 82sa problem z elektryką Czy pronar ma taka samą inst. jak mtz? . Mogą być dwie opcje jeśli chodzi o sama świece, albo nie działa sam żarnik albo nie otwiera sie zaworek puszczający paliwo. Mi się zapchał jakimś syfem i też robił jaja. Moze być klawisz, kabelki gdzieś po drodze albo przekaznik.Daj znać jak z tą inst. to wstawie fote z mtz-ta.

Edytowany przez seweryn20, 20 październik 2011 - 06:57.

• 0
KPK Kumurun Team

#47 gczester

gczester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:11

Pronar 82sa problem z elektryką

Czy pronar ma taka samą inst. jak mtz? . Mogą być dwie opcje jeśli chodzi o sama świece, albo nie działa sam żarnik albo nie otwiera sie zaworek puszczający paliwo. Mi się zapchał jakimś syfem i też robił jaja. Moze być klawisz, kabelki gdzieś po drodze albo przekaznik.Daj znać jak z tą inst. to wstawie fote z mtz-ta.

kolego bardzo bym prosił o jakieś wskazówki poniważ kupiłem mtz i ma trochę po przerabianą jnstalację stycznik od załanczania bendiksa rozrusznika pominięty do tego doszedłem sam ale świeca płomieniowa też podłączona jest na krótko i tego rozwikłać już nie mogę czy tam też jest jakiś stycznik? Płomieniówka grzeje ale nie załancza się żarnik na desce nie otwiera się też zaworek e świecy ale to chyba wina cewki w świecy bo nawet po podłączeniu na krótko nie chce pykać
  • 0

#48 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5030 postów
  • 11353504

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:35

Pronar 82sa problem z elektryką Po włączeniu prądu masz możliwość włączyć tylko żarnik. Dopiero gdy przekręcasz stacujke na rozrusznik otwiera się zaworek ale w dalszym ciągu musisz trzymać włącznik grzania żarnika. Jest za to odpowiedzialny przekaznik. A jeśli się nie myle to dwa. jeden tzw przekaznik silnik stop i drugi od rozrusznika. Jak tu masz coś grzebane to w tym może tkwić przyczyna. Jeśli chcesz moge ci wstawić schemat elektryczny i opis do niego. Nie ma tam specjalnie folozofi.

• 0
KPK Kumurun Team

#49 gczester

gczester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:35

Pronar 82sa problem z elektryką jakiś schemat to by się przydał dzisiaj znalazłem orginalną kostkę od włącznika świecy (nie była podpięta do włącznika pewnie dlatego że włącznik jest stopiony i ciągle zamyka obwód)po podpięciu na krótko zapalił się żarnik niestety nie miałem czasu aby sprawdzić czy płomieniówka też grzeje z wcześniejszego postu wnioskuję że zaworek w płomieniówce otworzy się dopiero wtedy gdy będzie prąd na obu jej zaciskach.
  • 0

#50 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5030 postów
  • 11353504

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:52

Pronar 82sa problem z elektryką Tak dokładnie. Pstryczek zamyka dwa osobne obwody. jeden to żarnik a drugi zaworek w świecy. Ale zaworek otworzy się dopiero po przekręceniu stacyjki a guzik od świecy w tym czasie należy ciągle trzymać. Jutro rano wstawie schemat.

Masz schemat i opis. Co prawdza to do mtz-ta ale możlewe że to to samo jedynie koloru mogą byc inne ale jakoś to zgrasz.

http://zapodaj.net/1...3eb444.jpg.html

http://zapodaj.net/5...7bbba1.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 14 styczeń 2012 - 10:31.

• 0
KPK Kumurun Team

#51 gczester

gczester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 23:02

Pronar 82sa problem z elektryką czegoś takiego szukałem jutro sobie wydrukuje na kartce i przestudiuje w razie jakiś nie jasności jeszcze się odezwę a puki co wielkie dzięki
  • 0

#52 grzesiek250990

grzesiek250990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:22

Pronar 82sa problem z elektryką mam problem z elektryką w pronarze 82sa ponieważ po przekręceniu kluczyka nie świeci się deska rozdzielcza i nic nie działa i nie da się zapalić, przekaźnik wymieniliśmy i nic nie dało prosze o pomoc
  • 0

#53 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2958 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:14

Pronar 82sa problem z elektryką Po pierwsze pytanie czy masz podłączone akumulatory. Nie wiem czy masz 12, 24 czy 12/24 i ile akumulatorów.
Może połączenie miedzy akumulatorami nie łączy, brak masy,
Musisz sprawdzić czy prąd jest na stacyjce.
Masz jakiś prosty miernik albo probówkę do instalacji samochodowej?
  • 0

#54 grzesiek250990

grzesiek250990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:47

Pronar 82sa problem z elektryką akumulatory podłączone dwie 12 w stacyjce raczej prądu nie ma bo wygląda na to tak jakby w całęj kabinie nie było. Ale jutro dla pewnośći sprawdze stacyjkę i połaczenie miedzy akumulatorami dzięki za rade
  • 0

#55 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:25

Pronar 82sa problem z elektryką Ciągnik posiada przełącznik 12/24v?
  • 0

#56 gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:33

Pronar 82sa problem z elektryką Masz przepalony bezpiecznik który jest przed kabiną na obudowie hydrauliki.
  • 0

#57 grzesiek250990

grzesiek250990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:39

Pronar 82sa problem z elektryką były spalone bezpieczniki. Ale problem się rozwiązał bo przetar się kabel co idzie do alternatora plusowy i zmasowany był rurką jakoś i paliło bezpieczniki teraz obilozowałem i jest ok. dzięki za pomoc
  • 0

#58 krzycho880

krzycho880

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 17:25

Pronar 82sa problem z elektryką witam koledzy mam taki problem znikneły mi wszystkie kontrolki w pronarze 82a wskazniki też nie działają w ogóle nie ma zasilania w kablach odpowiedzialnych za to gdzie szukać przyczyny? dodam że to jest pronar z tymi starymi zegarami?
  • 0

#59 ziemowitpl

ziemowitpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:19

Pronar 82sa problem z elektryką SPRAWDZ TEN PRZEKAZNIK 1 Z 4 CO JEST POD TYM DUZYM BEZPIECZNIKIEM MOZE BYC USZKODZONY
  • 0

Google AgroFoto Ads Pronar 82sa problem z elektryką

• Reklama google
Dzisiaj, 17:45
  •  

#60 krzycho880

krzycho880

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:04

Pronar 82sa problem z elektryką no patrzyłem przekaźniki te które widać po odkreceniu tychze kontrolek i zegarów one sa jaby w srodku deski to o te chodziło czy o inne?
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s