Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 październik 2008 - 18:53

Kiszonka z kukurydzy Tata słyszał od jednego rolnika że jak kukurydza jest zielona soczysta to podczas robienia kiszonki na pryżmie przeklada się ją pszenną słomą tzn kilka przyczep kiszonki na to wałek słomy i znowu kiszonka. Słoma zatrzymuje soki i jes więcej na pryżmie. Czy ktoś się w to bawil jak tak to jak się zakisiła i czy słoma nie psuła kiszonki. My kiedyś do kukurydzy włożyliśmy 2 przyczepy liści buraczanych zakisily się dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 październik 2008 - 19:29

Kiszonka z kukurydzy my położyliśmy słomę na "dno" pryzmy i powiem Ci że nie za ciekawie to wygląda :/ Kuku niby nie gnije(narazie) tylko słoma zgniła :/ a w przekładanie warstwami lepiej się nie baw w to :P
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#3 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 październik 2008 - 19:32

Kiszonka z kukurydzy A jaki cel ma koszenie kukurydzy gdy jeszcze soki z niej płyną :P

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 20:37

Kiszonka z kukurydzy Ja kładę słomę pod pryzmę i tej słomy krowy nie jedzą. Przekładanie kuku słomo nie da nic bo i tak słoma do wywalenia będzie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 20:49

Kiszonka z kukurydzy Nie warto kłasc żadnej słomy, ja nigdy tego nie robie i mam zawsze bardzo dobrze zakiszone. Raz tylko wyłożyłem słomą bo zaczeło padac i błoto się wciągało to nie było wyjścia, a chcieliśmy dokończyc ciecie bo nadawali jeszcze więcej deszczu.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#6 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:13

Kiszonka z kukurydzy ja u siebie na dno daję folie z ubiegłego sezonu żadnej słomy nic i jest ok chociaz jesli ma sie duzo słomy to mozna ja dac na dno a potem zostawić i wiosna przyorać

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:19

Kiszonka z kukurydzy ja nic nie daję i robie normalnie na ziemi. z folią byłyby kłopoty podczas wybierania wycinakiem.

#8 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 23:01

Kiszonka z kukurydzy Ja raz tylko zrobiłem taką zielenine i nie robie już takiej. Robie kukurydzę tak jak powinno być w tej fazie półwoskowej czy cos takiego i ok 30 % suchej masy żeby miała i najleprza w tedy wychodzi a nietaki ocet jak się wybiera ostry kwas. i bez żadnych podscieleń słomą i folią normalnie na ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 10:45

Kiszonka z kukurydzy Ja taki jak kolega wyżej robię gdy juz troche podsycha a nie kosi ją jak cała jest zielona a na pryżmie jak ugniata to jest kałuża ja tam jak robie na prźmie to daje folje na spód kukurydze a na kukurydze folje i przyciskam oponami a jka robie w silosie to folje daje tylko żeby przykryć ze słomą nigdy nie próbowałem dawać na wierzch anie na spód mówią że jak dasz na kukurydze i przykryjesz folją to kukurydza nie przymarza do folji ale czy to prawda nie wiem:)
Rolnictwo jest Super!!!!

#10 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:14

Kiszonka z kukurydzy A spód pryzmy macie wylany betonem??, czy macie gołą ziemie. Co lepsze??

#11 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:18

Kiszonka z kukurydzy Ja mam gołą ziemię ale staram się zawsze robić w takim miejscu zeby odpływ wody był

#12 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:42

Kiszonka z kukurydzy Niezawsze można czekać aż kuku będzie odpowiednia do cięcia bo dziki robią z nią swoje, jak ja w ostatnim sezonie miał bym czekać aż będzie odpowiednia to by mi nawet pół nie zostało ;) Była w miarę zielona, ale dobrze ukisła, tylko spodnia warstwa jakieś 15cm jest galancie wilgotna, ale nie stanowi to problemu, krowy wpiepszają aż im sie uszy trzęsą B) Robimy zawsze na folii z poprzedniego roku i zawsze jest dobrze B) Trawe robiliśmy w tym roku na słomie i słoma jest spleśniała, ale na szczęście trawie nic sie nie dzieje B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#13 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:54

Kiszonka z kukurydzy ja w tym roku położyłem maty kukurydzę kosimy zazwyczaj zieloną kukurydza dobrze mi się zakisza

#14 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:59

Kiszonka z kukurydzy Ale wylać betonem jest lepiej?? Napewno wygodniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:05

Kiszonka z kukurydzy No wiadomo że lepiej twardo nie ma błotka ale jak mam lać beton to od razu i ściany postawić i zrobić silos w tedy już jest najlepiej