Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program do obslugi stada bydla

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share RobertIwanski87

RobertIwanski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 09:59

No sam system podobno, kolega korzysta który utrzymuje krowy i mówił że OBORA to koszt około 1000 zł rocznie, ja nie korzystałem z tego. Teraz próbuje rolnikona, mam jeszcze okres próbny. a ty wolisz excela? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program do obslugi stada bydla Dzisiaj, 04:04
  •  

#42 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 21 marzec 2015 - 21:06

W sumie to excel jest mi najbardziej znany i jest to na tyle elastyczny program że sama sobie tworzę tabele i wprowadzam formuły aby uzyskiwać oczekiwane efekty. Polega to na tym że w arkuszu zestawiłam listę krów, imiona, numery, terrminy inseminacji, i rzeczywiste terminy wycieleń. To tyle wprowadzam. Natomiast excel sam przelicza mi termin wycielenia, termin kiedy zasuszyć, okres poprzedzający przygotowanie do zasuszenia, okres wprowadzania pasz treściwych przed porodem, status cielnosci, i dzieli krowy na 3 grupy pod względem dni laktacji. Więc wiele więcej mi nie trzeba.

Stworzyłam sobie również kalkulator do tworzenia dawek pokarmowych względem wagi, ilości mleka oraz parametrów tłuszczu i białka, oraz mieszanek produkcyjnych, oraz datkowo przelicza wartość pokarmową pasz na podstawie wyników z analizy.

Może sobie kiedy kupię jaki program, jak już tyle będzie krów że w excelu nie ogarnę... ;)  Ale to dobra sprawa, polecam :) pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share domi113

domi113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 19:57

Program Obora kosztuje ok 2500netto. Niedawno zamówiłem. Dochodzi jeszcze miesięczna aktualizacja bazy danych (to znaczy po każdym próbnym udoju) w zależności od ilości krów w stadzie, ok 60zł netto.

Dodaj odpowiedź