Zetor90

Program do obslugi stada bydla

Polecane posty

bhdemeter    37

Ma może ktoś zwykłą księge stada bydła w exelu lub PDF gdzie można wpisywać wszystko samemu? Tzn chodzi mi o taki pdf z fleszem który jest edytowalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfugat    0

Witam.

Dysponuje autorskim rozwiązaniem realizowanym pod wymagania klienta

1. Zarządzanie ksiegą bydła

2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną

3. Zarządzanie przemieszczeniami

 

Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych.

Wydruki oraz export do popularnych formatów.

 

Cena do negocjacji.

Możliwość rozbudowy.

 

Kontakt: donio78@gmail.com

tel. 668 145 091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ja od kilku lat posiadam SystemObora. Ludzie pracujący w Zeto znają sie na robocie, za odpowiednia kasę są wstanie napisac łatkę specjalnie pod gospodarstwo. Jedyna wada tego oprogramowania to stale rosną ce wymagania sprzętowe. jakies 8 lat temu wystarczył zwykły PC, natomias w tej chwili jest juz pełnoprawny serwer hp.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekS21    0

Witam, chciałbym odświeżyć temat. macie jakieś nowe programy które pomagają w ogarnięciu dokumentacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidk21    1

Proponuje rolnikona sam z niego korzystam od miesiąca i mi odpowiada. KRB mam elektroniczna wszystkie druki do arimr wypełniam automatycznie, mam ewidencje śor, zaczynam ogarniać wszystkie wydatki i przychody. osobiście polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś zeskanowaną kartę wsadową do Księgi rejestracji bydła? lub plik .jpeg .pdf w dużej rozdzielczości

wzór:25.gif

potrzebny mi w dużej rozdzielczości, żeby po wydukowaniu był wyraźny. bo ten jest nieczytelny po zydrukowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas pisałem na tych starych drukach:) może być przez to jakiś problem, że mam stare karty wsadowe?

czy o wydanie nowej księgi trzeba składać jakiś wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Nie trzeba składać nowego wniosku, po prostu zapisuj zdarzenia na nowych kartach :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Ja robie wszystko na excelu, zarządzam stadem, wycielenia zasuszenia, układanie dawek, mieszanek itd. Zawsze taniej i również skutecznie jak przy użyciu drogich programów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

jasne :) rozglądałam się już dawno za takimi żywieniowymi i np. Inration kosztował jak dobrze pamiętam ok. 1600 zł.   Inny program, np. Soymax ok 500zł (DLG)

A ten program Obora wiesz ile może kosztuje? Ponoć współpracuje z Hodowcą Online Z Federacji.

 

Ostatnio kopara mi opadła jak zobaczyłam cenę całego systemu czy programu do hali udojowej w połączeniu do zarządzania stacją paszową... 1X XXXzł .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sam system podobno, kolega korzysta który utrzymuje krowy i mówił że OBORA to koszt około 1000 zł rocznie, ja nie korzystałem z tego. Teraz próbuje rolnikona, mam jeszcze okres próbny. a ty wolisz excela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

W sumie to excel jest mi najbardziej znany i jest to na tyle elastyczny program że sama sobie tworzę tabele i wprowadzam formuły aby uzyskiwać oczekiwane efekty. Polega to na tym że w arkuszu zestawiłam listę krów, imiona, numery, terrminy inseminacji, i rzeczywiste terminy wycieleń. To tyle wprowadzam. Natomiast excel sam przelicza mi termin wycielenia, termin kiedy zasuszyć, okres poprzedzający przygotowanie do zasuszenia, okres wprowadzania pasz treściwych przed porodem, status cielnosci, i dzieli krowy na 3 grupy pod względem dni laktacji. Więc wiele więcej mi nie trzeba.

Stworzyłam sobie również kalkulator do tworzenia dawek pokarmowych względem wagi, ilości mleka oraz parametrów tłuszczu i białka, oraz mieszanek produkcyjnych, oraz datkowo przelicza wartość pokarmową pasz na podstawie wyników z analizy.

Może sobie kiedy kupię jaki program, jak już tyle będzie krów że w excelu nie ogarnę... ;)  Ale to dobra sprawa, polecam :) pozdr.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Program Obora kosztuje ok 2500netto. Niedawno zamówiłem. Dochodzi jeszcze miesięczna aktualizacja bazy danych (to znaczy po każdym próbnym udoju) w zależności od ilości krów w stadzie, ok 60zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Podpinam się pod pytania kolegów wyżej.
Program wygląda obiecująco, lecz przydała by się opinia osoby użytkującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chevchelios    1
Dnia 31.01.2018 o 17:54, Zetor7745WU napisał:

Drogi ten program ? Jeżeli ktoś korzysta to niech oceni 

Ja użytkuję aktualnie ten program u teścia w gospodarstwie, program jest wliczony w cenę usługi za ocenę czyli nas nic nie kosztuje. Ogólnie jakoś strasznego problemu z tym programem nie miałem żeby go się nauczyć  kwestia chęci wszystko staje zrozumiałe, poza tym możemy zadzwonić na wsparcie techniczne tego programu i na pewno ktoś nam pomorze. Dostęp do programu odbywa się za pośrednictwem strony internetowej.

Strona programu www.stadoonline.pl

Edytowano przez chevchelios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm1989mm    0
Dnia 21.03.2015 o 21:06, 7891Firefox napisał:

W sumie to excel jest mi najbardziej znany i jest to na tyle elastyczny program że sama sobie tworzę tabele i wprowadzam formuły aby uzyskiwać oczekiwane efekty. Polega to na tym że w arkuszu zestawiłam listę krów, imiona, numery, terrminy inseminacji, i rzeczywiste terminy wycieleń. To tyle wprowadzam. Natomiast excel sam przelicza mi termin wycielenia, termin kiedy zasuszyć, okres poprzedzający przygotowanie do zasuszenia, okres wprowadzania pasz treściwych przed porodem, status cielnosci, i dzieli krowy na 3 grupy pod względem dni laktacji. Więc wiele więcej mi nie trzeba.

Stworzyłam sobie również kalkulator do tworzenia dawek pokarmowych względem wagi, ilości mleka oraz parametrów tłuszczu i białka, oraz mieszanek produkcyjnych, oraz datkowo przelicza wartość pokarmową pasz na podstawie wyników z analizy.

Może sobie kiedy kupię jaki program, jak już tyle będzie krów że w excelu nie ogarnę... ;)  Ale to dobra sprawa, polecam :) pozdr.

Witam serdecznie czy mogę prosić o udostępnienie arkusza w exelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11
Dnia 15.05.2018 o 14:52, mm1989mm napisał:

Witam serdecznie czy mogę prosić o udostępnienie arkusza w exelu

Mógłbym tez prosić o arkusz? 🙂

Dnia 21.03.2015 o 21:06, 7891Firefox napisał:

W sumie to excel jest mi najbardziej znany i jest to na tyle elastyczny program że sama sobie tworzę tabele i wprowadzam formuły aby uzyskiwać oczekiwane efekty. Polega to na tym że w arkuszu zestawiłam listę krów, imiona, numery, terrminy inseminacji, i rzeczywiste terminy wycieleń. To tyle wprowadzam. Natomiast excel sam przelicza mi termin wycielenia, termin kiedy zasuszyć, okres poprzedzający przygotowanie do zasuszenia, okres wprowadzania pasz treściwych przed porodem, status cielnosci, i dzieli krowy na 3 grupy pod względem dni laktacji. Więc wiele więcej mi nie trzeba.

Stworzyłam sobie również kalkulator do tworzenia dawek pokarmowych względem wagi, ilości mleka oraz parametrów tłuszczu i białka, oraz mieszanek produkcyjnych, oraz datkowo przelicza wartość pokarmową pasz na podstawie wyników z analizy.

Może sobie kiedy kupię jaki program, jak już tyle będzie krów że w excelu nie ogarnę... ;)  Ale to dobra sprawa, polecam :) pozdr.

Moglbym prosić o arkusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez janbers
      Biznes i dodatkowe stałe dochody jako Ambasador wsi. Jako ambasador projektu przede wszystkim zyskujesz uznanie mieszkańców dostarczając im różne udogodnienia i korzyści. 
      Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych promocji oraz rabatów na wszystkie produkty i usługi firm w setkach branż które z nami współpracują. 
      Zyskujesz również możliwość dodatkowego, pasywnego zarobku bez konieczności rezygnowania ze swoich obecnych obowiązków i przyjemności. 
      Bycie naszym partnerem nie jest pracą. To przywilej który dostaje tylko jedna osoba w całej społeczności każdej wsi. 
      Powyższa osoba dostaje tym samym wyłączność uczestnictwa w strukturze krajowej oraz szereg dedykowanych dla niej profitów. Więcej na stronie oraz po kontakcie  https://www.bezkredytu.net/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj