Polecane posty

piootr    4

Ja na jesieni kupiłem 5000l z orlenu paliwa i narazie OK wcześniej skad innąd mi przywoził i też padły mi wtryski

 

@Ferdek07 jak bedzie -30 to może będe przesłaniał coś , dzisiaj woziłem obornik i temp trzymał tak jak zawsze tylko dość długo musiałem czekać aż zgaśnie kontrolka od grznia przy pierwszym odpaleniu silnika

 

 

W instrukcji piszą żeby benzyny nie dolewać do ON ja w MF przy dużych mrozach dolewałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no chyba w mf-ie wtryski padły a nie w df?

No ja też obornik woziłem i nie gasiłem przy nakładaniu to spadało troche delikatnie, no ale ja się troche pobawie z tym przysłanianiem górnego wlotu na masce bo z góry całe zimne powietrze wpada właśnie w tą chłodnicę paliwa a tak chłodnica paliwa była by tak jakby przysłonieta ;)

Bo to jest tak że instrukcja podaje żeby nie dawać wysokich obr na zimnym silniku i tak robie max 1400-1500 obr i wtedy długo sie nagrzewa a wystrczy przejechać kawałek na 1800-2000 obr i bardzo szybko łapie temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Witam myśleliście kiedyś nad tematem tuningu swojego ciągnika http://www.44tuning.pl/traktor-tuning/chip...ere-valtra.html gadałem z gościem koszt około 4tyś zł podobno z 100-konnego np agro farma można wydobyć około 15-25 km podobno wszystkie silniki nowego typu są zaprojektowane pod tym kątem i nie wpływa to na żywotność silnika firma robi wszystkie testy po zamontowaniu pomiary na hamowni z tylnego womu co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalKa    0

Z tego co się orientuję to w Agrofarmach jest ten sam silnik co w Agrotronie K100 i K120 (K110 ma 6cyl)

z tym że w Agrotronie jest intercooler i EMC. Podniesienie mocy silnika nie jest problemem. Równie łatwo z K110 zrobić

K130 a nawet K150 trzeba tylko przeprogramować. Wystarczy znaleźć mechanika-magika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Silnik w agrofarmie jest sterowany mechanicznie ,w agrotronie elektronicznie więc nie bardzo łatwo jest to zrobić w agrofarmie.napewno jest taniej podnieść moc silnika sterowanego elektroniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nprawde brakuje wam mocy w 100kach?> :)

 

Czy ktoś na af pracował 100ką z kosiarką rotacyjną 1,85m lub 2,1m? (1,65m technicznie niemożliwe nawet uczepić :) )

Jak ciągnik zgrywa sie z rotacyjną, czy da sie ustawić kosiarke żeby cała szerokość robocza była wykożystana, bo przednia oś ma większy rozstaw i przód idzie o te 5-7cm na śladzie szerzej od tyłu więc czy to wogóle wykonalne żeby kosiarka całą szerokością kosiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalKa    0

W Agrofarmie podnoszenie mocy może odbyć się na dwa sposoby: założyć EMC (elektroniczne sterowanie wtryskiem) co jest całkowicie nieopłacalne bądz próbować montować intercooler co powinno dać dodatkowe 10% mocy.

W Agrotronach sprawa ułatwiona bo EMC i intercooler są, wystarczy tylko przeprogramować...

 

Tylko tak jak Ferdek zauważył czy rzeczywiście brakuje mocy?

 

Moim zdaniem jak się już kupiło ciągnik to wszystkie maszyny powinny być do niego dobrane, a nie nagle się okazuje że za ciężko... :) i zaczyna się kombinowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Nprawde brakuje wam mocy w 100kach?> ;)

 

Czy ktoś na af pracował 100ką z kosiarką rotacyjną 1,85m lub 2,1m? (1,65m technicznie niemożliwe nawet uczepić ;) )

Jak ciągnik zgrywa sie z rotacyjną, czy da sie ustawić kosiarke żeby cała szerokość robocza była wykożystana, bo przednia oś ma większy rozstaw i przód idzie o te 5-7cm na śladzie szerzej od tyłu więc czy to wogóle wykonalne żeby kosiarka całą szerokością kosiła?

 

Kosiarke 165 cm da rade zaczepić ja kosiłem swoim

 

2 sprawa 185cm i 210 cm to dla mnie porażka miałem okazje kosić z Famarolu 185cm i lipa konkretna ,dużo ciężej jak 165cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he i szła robota dobrze? ale chyba pełnej szerokości roboczej to nie wykożystywałeś? miałem czepiać na próbę do r3 ale jakoś nigdy nie było czasu, a masz osłony na tej kosiarce, bardzo blisko tylnej opony osłona sięgała? no i pewnie stabilizatory na ramionach tuz na maxa w prawo? no i jaka to kosiarka chyba ma zwykłe mocowania bez przesuwanych bolców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
2 sprawa 185cm i 210 cm to dla mnie porażka miałem okazje kosić z Famarolu 185cm i lipa konkretna ,dużo ciężej jak 165cm

 

Nie przesadzaj, że Famarol 185cm to taka porażka. U mnie chodzi taka z C360-3p i na równym polu bez problemu koszę na 4 biegu, a jak jest lekko z górki to na 5 biegu ;) czyli tak około 20km/h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@LowRider Ja kosiłem MF 255 i on 165cm nie czuje na 2 biegu a w tej 185 cm nie dawał rady i na dodatek przód ściagało musiałem 1 kosić także lipa

 

@jaro dobrze oceniam DF , silnik krasi cały ciągnik ;)

 

Z wad to za ciężko sprzęgło chodzi i troche za ciasna kabina

 

Wycieków nie ma żadnych z MF ciekło odrazu a teraz to już się nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

mam jeszcze jedno pytanie dla czytelników "tygodnika rolniczego" wydawnictwa "top agrar".w numerze z 12.12.2008

jest opisany Agrofarm 100 GS z turem . podane jest tam że pali on średnio 5-7l na mtg. w tym temacie jest dużo aktywnych właścicieli agrofarma. czy to prawda że on tyle pali?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nieprawda że aż tyle, ten ciągnik pali mniej z turem :rolleyes:

(oczywiście przy rozsądnym obchodzeniu się z pedałem gazu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

a ile pali podczas orki?

w tej gazecie była mowa o rewersie przy kierownicy.ja wiem że jest przy fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

jak myślicie ??? lepiej bym wyszedł kupując explorer3 100, agrofarm 100 czy lamborghini r3 evo 100????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Weź tego, Który bardziej Ci się podoba, bo są praktycznie identyczne. Ceny zależą nie od marki a raczej od deelera. Ja radziłbym Ci kupić takiego, który będzie akurat miał najbliżej serwis, bo to później będzie się bardziej opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

przy odsprzedaży najwięcej weźmiesz za df

ps. a te ciagniki to mają wadiwe wężyki od układu chłodzenia i hydrauliki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Nic mi nie wiadomo o waqdliwych wężykach. U mnie na razie nic się nie dzieje, aczkolwiek zrobiłem moim Agrofarmem dopiero 270 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

najblizej mam do same, w Kalsku 91 (WLKP)

Z tymi wężykami to jakiś mit, ja nic nie słyszałem o czyms takim

A tak wogule to ile pali ten agrofarm na hektar orania 3-skibowym kvenerland???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer66    0

Mój Agrofarm 100 spisuje się jak narazie bardzo dobrze. Mam go od ponad roku . jesienią sprawdzałem ile pali i wyszło 45 l na 4 ha w 4x35 unia jest bardzo skrętny ma niezłą widoczność fajnie się w nim pracuje

Edytowano przez Olik
Post piszemy w okienku u góry strony, a nie w okienku "Enter trackback links"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a tam się mieści siedzenie dla pasażera, podobno tylko kobietę na kolanach można tam posadzić :) Jak się pytałem dilera to coś bąkał że nie takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer66    0

a po co ty chcesz brać żonę na pole niech siedzi w domu wypoczywa gotuje obiad a jak jest ci już bardzo potrzebna na polu to wsać ją na tylny zaczep lub z przodu na maskę a ty sam włącz klimę dodaj gazu i czuj się jak prawdziwy farmer.

A teraz powarznie w tej kabinie jest mało miejsca na 2 osobę która tam jest wogóle niepotrzebna ale masz za to bardzo dobrą widoczność szyby nie parują a kabina szybko się nagrzewa. U mnie jest zamontowany mechaniczny fotel Gramera nie ukrywam że pneumatyczny byłby lepszy ale ceny nie znam. Fotel pasarzera jest w opcji za dopłatą ok. 1900 zł , widziałem nie polecam. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez papuszka23
      Witam!!!!
      Czy robiliście już pruby na swoich traktorach i z biodislem?
      Jak wygląda spalanie i osiągi w porównaniu do ON?
      Dzia za odpowiedzi!!!!!!11
    • Przez sydney
      Co wiecie o tym ciągniku?  
    • Przez Zuro95
      Witam. Posiadam Agrofarma 420 z rewersem mechanicznym, skrzynia 20x20 bez półbiegów, od dłuższego już czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać głośne skrzypienie najprawdopodobniej łożyska oporowego/ślizgowego, sprzęgło stawia przy tym dość mocny opór, moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy ktokolwiek zna jego rozwiązanie, bo przy dłuższej pracy można sobie faktycznie nogę zerwać.
    • Przez Bercik92
      Witam. U mnie w agrofarmie od niedawna ubywa po trochu oleju 1mm na bagietce na kilkadziesiąt godzin. podejrzewam ze mam nieszczelna turbine  ponieważ podczas przyspieszania lub ruszania z miejsca i wydobywania się sadzy widać malą chmurke jasno niebieskiego dymu dodam że to się dzieje sporadycznie. ale najczęściej jak ciągnik jest obciążony czasami tez niebieski dymek pojawia się  podczas zapalania cieplego lub zimnego silnika (na zimnym jest wszystko ok a jak zgasi się i zapali to ten dymek się pojawia ale tez nie zawsze) może ktoś mi doradzi co i jak ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj