Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

tomaszpa1    0

po 3 latach to wołki zbozowe ci sie wdadzą i wtedy moze nikt ci nie kupic zboza takze wiesz. ja z pszenica cierpliwie czekam do poczatku roku . pozostało mi około 110 ton zboza jeszcze na sprzedanie w tym około 40 ton pszenicy. około 110 ton juz sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moje zboże, mój problem. A tobie chu... do tego i to taki smierdzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

juz na ukrainie duze firmy porobily zakupy wiec za 2-3 tyg wysyp zboza i kukurydzy u nas niestety...podobno ma spasc w kraju kukurydza do 500zl netto no to Ci co po tyle kupili i wysuszyli w tym roku doloza i wielkie inwestycje w suszarnie nie bedzie czym splacic... przewioza nas ze zbozem czuje to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

@książe to jest temat ceny zbóż, a nie prognozy. jak masz konkrety po ile sprzedałeś zboże, lub po ile kupują to pisz, a nie gdybaj, bo to już jest naprawdę meczące co drogi post twój i do tego nic nie wnoszący. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja sprzedałem 30 ton pszenicy paszowej po 710 i wg mnie to troche malo wiec czekam na lepsze czasy z reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

jak nie wnoszacy?? ratuje cala polske podpowiadajac co maja czynic... a nie biore za to nawet grosza wrozka to wrozy i kasuje a ja podpowiadam i to za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

bzdury piszesz a nie podpowiadasz. każdy robi jak uważa a ty to zamęt siejesz na forum. myślę, że sporo osób myśli tak jak ja o tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

zaklad o 10 tys ze mam racje?? dawaj nr konta i dane gdzi kasa polzezy do grudnia bo juz pod koniec listopada sie prognozy sprawdza....wchodzisz w to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Mieliśmy tutaj wypisywać aktualne ceny zbóż, a nie kłócić się o to czy zdrożeje czy stanieje. Mam propozycje do @ksiaze żeby założył sobie bloga i tam wpisywał swoje prognozy i ci którzy będą chcieli będą je czytali, i żeby nie zaśmiecał więcej tego tematu. Twoje zdanie już znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

zaklad o 10 tys ze mam racje?? dawaj nr konta i dane gdzi kasa polzezy do grudnia bo juz pod koniec listopada sie prognozy sprawdza....wchodzisz w to?

 

Ja moge wejsc z toba w zakład tylko gwarantuje ze jak przegrasz to 10 koła popłyniesz chocbym miał ci ksiazki z gimnazjum sprzedac :lol:

 

 

Cena placowa w Niepołomicach 800 zł tona ;)

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Na mazowszu, powiaty Płock/Gostynin pszenica paszowa 700 netto, jakosciowa 800 netto, nikt o obnizkach nie mówi, sprzedających niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

dolnośląskie młyny ujazd górny pszenica konsumpcyjna 730 netto donas obniżki już dotarły .a sprzedawałem już po 830 netto na początku września.trzeba troszke poczekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

xemit Mój tato już trzymał pszenice dwa lata :). Wołków nie było ale z jakością tez szału nie było. Ale sprzedalismy ją w takim dołku że to nie miało kompletnie znaczenia jej jakość. Też jestem zdania że nie wolno oddawać za darmo. lepiej kupic bina żeby z następnych zbiorów się zmieściła i zaproscić kogoś do zgazowania pszenicy ze dwa razy. Natomiast w tym roku sprzedałem pszenice w żniwa i zaraz po chyba pierwszy raz w życiu może strace może nie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jakie ceny pszenicy? trzymać czy sprzedawać ? co myślicie bo agrobiznes krzyczy zę cena w dół i portale w necie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja bym cierpliwie czekał do wiosny , bynajmniej ja taka taktyke stosuje. mysle ze ceny pojda w gore euro idzie w góre to i nasz eksport ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

BYNAJMNIEJ NIE ZNACZY PRZYNAJMNIEJ!

 

A nawiązując do tematu - zdecydowałem sprzedać pszenicę w listopadzie, gdyż w skali globalnej prognozuje się dobre zbiory, co nie wróży dobrze wzrostowi cen... Obecnie cena paszówki stoi na tym samym poziomie co w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Województwo Lubelskie : Agropol Motycz : pszenica paszówka 630zł+vat, pszenżyto i jęczmień po 600zł+vat

 

Mała zniżka bo nieco ponad miesiąc temu sprzedawałem po 650zł+ vat. I teraz zastanawiam się czy z uporem trzymać. Bo mam jeszcze nieco paszówki i lepszej która ma z pewnością jakieś parametry - ale tą trzymam do okolic maja/czerwca.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas pszenica poważnie leci w dół paszowa już tylko 630 netto najwyższa cena 720 netto konsumpcja ale najwyższe parametry z tego co wiem zbliżają się kolejne obniżki przynajmniej mówił tak mi facet który w tym siedzi.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

stasiex, wiesz co prognozy to jeszcze nie wszystko , przyjdzie jakas kleska zywiołowa i mozesz nic nie zebrac takze prognozy nie sa najlepszym wyznacznikiem tego jaka przyjac taktyke sprzedazy zobza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ok, ale jest to jedno z ważniejszych kryteriów. Poza tym liczy się indywidualne podejście - osobiście wolę sprzedać przed zimą, żeby:

- mieć kasę na zakup nawozów, śor itp

- nie męczyć się z targaniem przyczep po zaśnieżonych drogach

- nie przejmować się, że zbożu zaszkodzi wilgoć w magazynie (nie jest on "rewelacyjny")

- mieć wolny magazyn, żeby móc grzebać zimą przy ciągnikach

itp itd

 

Skąd można wiedzieć jaka cena będzie wiosną? Może spróbuję zadzwonić do Wróżbity Macieja :lol:

(swoją drogą ciekawe jaka byłaby jego reakcja na takie pytanie ;) )

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj