Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 kwiecień 2011 - 11:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Temat o przewidywaniu cen po żniwach jak najbardziej, ale wpierw można zapodać np. taki. "Czy warto przygotować kombajn do żniw", które zapowiadają się wg. co niektórych jako wyjątkowo urodzajne z bardzo niskimi cenami, czy tez wyjątkowo słabe, z uwagi na zniszczenia spowodowane suszą i innymi plagami a,la egipskie.
Co do cen zboża, to radzę wstrzymać się ze sprzedażą tym nielicznym, którzy jeszcze posiadają jakieś zapasy, choć najlepszą radą, jak mówią, jest rada-'nigdy nie słuchać czyichś rad" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 12:50
  •  

#1902 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Xemit, ja zawsze słucham twych rad, mam jeszcze 100kg pszenicy i również powstrzymam się z sprzedażą. :D
Co do prognozy zbiorów to pszenżyt u nas nie ma na polu, nawet nie wiem czemu? Wysmalenia? Liczę na 2t średnio.(Nie odsiewam bo susza). Pszenice jako takie, ale bez rewelacji. Rzepak, gdzie nie wymokł to jakiś jest, gdzie wymokł to goła ziemia.Ja prognozuję że rzepak w żniwa 1700zł, pózniej tylko do góry.Pszenica w żniwa 700-800 pózniej tylko w górę. paszowe 650 i tylko w górę. :lol: Czy ktoś oprócz @metoporatora7 się ze mną nie zgodzi? :D

#1903 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No ja mam jeszcze do sprzedania pszenice, i po świętach majowych chcę ją sprzedać, ale chyba się wstrzymam, co mówicie? Cena oscyluje u mnie w granicach 1050zł netto...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1904 Share tomek230

tomek230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) elwis2,gdzie po tyle płacą Wielkopolsce

#1905 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 23:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) farmermf, piszesz że pszenżyta u was nie ma a pszenica jako taka. My mamy niestety odwrotnie - pszenica marna, pszenżyto całkiem ładne. Rzepak to podobnie jak u Ciebie. Jak w poprzednie lata o tej porze można było liczyć na spokojne 4t z hektara tak teraz to z 1000kg:/
Tyle że co do ceny rzepaku to liczę raczej na lepsze ceny od Twoich, chyba że doczekamy się deszczów i ceny będą wg prognoz jednego z forumowiczów:PP

#1906 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 01 maj 2011 - 12:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Rozmawiałem ostatnio z właścicielem skupu i On przewiduje na rzepak cenę w okolicach 2000 zł/t. Prawdę mówiąc to nie bardzo chce mi się wierzyć w te przewidywania, w moim rejonie rzepaki ładne i podejrzewam że będzie w okolicach 1700-1800 zł/t.
A na pszenice już dziś można podpisać umowę na 750 zł/t netto w PZZ.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1907 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:47

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć fajfusie. Powinienes czyscic ludziom buty a nie marzyć o tytułowaniu cie panem. Piszesz o idiotyzmie innych, a ja powiadam najpierw sam z niego wyrośnij, bo ja nigdzie nie spekulowałem na temat przyszlych cen, wspomnialem ze jestes zbyt cienki w uszach, zeby cokolwiek przewidzieć. To kolejny dowód na to ze nie jestes zbyt rozgarniety, o czym swiadczy brak umiejetności czytania ze zrozumieniem. Koniec dyskusji na tym jakze ci dobrze znanym bagiennym poziomie. Sayonara ty nasz intelektualisto

Obrażanie innych użytkowników - %

Widzę że moderator który śledzi ten dział nie odbiega daleko poziomem od @matoperatora7. Nie ma to jak obiektywność.

Edytowany przez BlackMamba, 01 maj 2011 - 17:15.

#1908 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 maj 2011 - 17:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Rzeczywiście, jest za co sypać procentami. A nawet jak by napisał coś obraźliwego to dajcie już spokój z obroną czyjeś psychiki. Wątpię żeby ktoś przeżył jakąś traumę z powodu nazwaniem go fajfusem (według mnie zasłużył sobie na to w 100%, i dawno powinien zostać pogoniony za zaśmiecanie tematu).

A wracając do ukarania BlackMamba to straszna głupotą jest próbować wywalić kogoś z niezaprzeczalną wiedzą o rolnictwie z forum gdzie 99% procent użytkowiników to gimnazjaliści lub ludzie ze śladową wiedzą i to często mylną robiących masę błędów.
Tych od których można się czegoś wartościowego dowiedzieć można policzyć na palcach jednej ręki i na pewno nie oni stracą na tym jeśli opuszczą to forum ale cała reszta.
Takich ludzi powinno się starać utrzymać żeby forum trzymało pewien poziom wiedzy intelektualnej ( bo nie oszukujmy się ale na razie przede wszystkim jest to miejsce gdzie dzieci mogą pochwalić się zakupem nowego rozrzutnika przez tatusia, a nie miejsce gdzie można zasięgnąć fachowej wiedzy o rolnictwie i wymienić się spostrzeżeniami o niuansach produkcji roślinnej czy zwierzęcej).

#1909 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 01 maj 2011 - 20:50

Rzeczywiście, jest za co sypać procentami. A nawet jak by napisał coś obraźliwego to dajcie już spokój z obroną czyjeś psychiki. Wątpię żeby ktoś przeżył jakąś traumę z powodu nazwaniem go fajfusem (według mnie zasłużył sobie na to w 100%, i dawno powinien zostać pogoniony za zaśmiecanie tematu).

A wracając do ukarania BlackMamba to straszna głupotą jest próbować wywalić kogoś z niezaprzeczalną wiedzą o rolnictwie z forum gdzie 99% procent użytkowiników to gimnazjaliści lub ludzie ze śladową wiedzą i to często mylną robiących masę błędów.
Tych od których można się czegoś wartościowego dowiedzieć można policzyć na palcach jednej ręki i na pewno nie oni stracą na tym jeśli opuszczą to forum ale cała reszta.
Takich ludzi powinno się starać utrzymać żeby forum trzymało pewien poziom wiedzy intelektualnej ( bo nie oszukujmy się ale na razie przede wszystkim jest to miejsce gdzie dzieci mogą pochwalić się zakupem nowego rozrzutnika przez tatusia, a nie miejsce gdzie można zasięgnąć fachowej wiedzy o rolnictwie i wymienić się spostrzeżeniami o niuansach produkcji roślinnej czy zwierzęcej).

Wedlug mnie jeszcze troche i kolego na ciebie trzeba bedzie uwazac zeby nie sypnac procentem. Po pierwsze nie jestes mna ani ja toba skad wiesz jak moglbym sie poczuc kolego ???
Po drugie kultura obowiazuje na forum ciekawe jakbys sie ty czul jakby ciebie obrazal i wyzywal jakis po podstawowce!!!!!Musisz sie jeszcze duzo nauczyc zeby to zrozumiec mam nadzieje ze moderatorzy czuwaja pozdrawiam ich serdecznie:)

Widzę że moderator który śledzi ten dział nie odbiega daleko poziomem od @matoperatora7. Nie ma to jak obiektywność.

Znowu prosze moderatora jak mozna siebie tak obrazac ??? ten forumowicz powinien dostac dozywotniego Bana za takie cos moim zdaniem trzeba dac przyklad innym zeby mogli sie zachowac przyzwoicie.

Edytowany przez matoperator7, 01 maj 2011 - 20:51.

#1910 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 01 maj 2011 - 20:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pozdrawiaj, pozdrawiaj a sam dostaniesz % :D za zaśmiecanie tematu, mi została jeszcze taczka pszenicy, młyn CHełm płaci po 1050 brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2011 - 21:41

Wedlug mnie jeszcze troche i kolego na ciebie trzeba bedzie uwazac zeby nie sypnac procentem. Po pierwsze nie jestes mna ani ja toba skad wiesz jak moglbym sie poczuc kolego ???
Po drugie kultura obowiazuje na forum ciekawe jakbys sie ty czul jakby ciebie obrazal i wyzywal jakis po podstawowce!!!!!Musisz sie jeszcze duzo nauczyc zeby to zrozumiec mam nadzieje ze moderatorzy czuwaja pozdrawiam ich serdecznie:)

Znowu prosze moderatora jak mozna siebie tak obrazac ??? ten forumowicz powinien dostac dozywotniego Bana za takie cos moim zdaniem trzeba dac przyklad innym zeby mogli sie zachowac przyzwoicie.

Myślę że tegoroczne plony rzepaku nie zaspokoją potrzeb na surowiec potrzebny do produkcji wazeliny.

Edytowany przez xemit, 01 maj 2011 - 21:45.

#1912 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 02 maj 2011 - 05:38

pozdrawiaj, pozdrawiaj a sam dostaniesz % :D za zaśmiecanie tematu, mi została jeszcze taczka pszenicy, młyn CHełm płaci po 1050 brutto.

to sprzedaj taczke pszenicy po tej cenie :):) widze ze za nic ma dla ciebie godnosc ludzka szkoda gadac nawet!

#1913 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 02 maj 2011 - 21:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i sprzedałem :D a co do wazeliny :lol: to popyt wzrasta :D

#1914 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 maj 2011 - 09:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Koledzy proszę o rozmowę na temat bez obrażania bo % polecą. Koniec OT.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1915 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:31

elwis2,gdzie po tyle płacą Wielkopolsce

Młyny mixt, ale musi mieć parametry no i termin płatności mają długi. Jeszcze troche poczekam ze sprzedażą...

#1916 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 06 maj 2011 - 20:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Oto zapowiedzi http://www.polsus.pl...sci.php?id=1465
Jak dobrze pojdzie to duzo zboza moze byc u nas rok temu nie bylo go.

Edytowany przez matoperator7, 06 maj 2011 - 20:35.

#1917 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) darchem słupca pszenica paszowa 1020 brutto, pszeżyto 920 brutto

#1918 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:00

Oto zapowiedzi http://www.polsus.pl...sci.php?id=1465
Jak dobrze pojdzie to duzo zboza moze byc u nas rok temu nie bylo go.

niema czym się cieszyć,znowu śmieci nawiozą, okoliczne młyny za konsumcje po 1080 brutto płacą.

#1919 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) młyn zamość 1150 brutto, wie ktoś ile płaci Bryła i Kapka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 07 maj 2011 - 22:29

niema czym się cieszyć,znowu śmieci nawiozą, okoliczne młyny za konsumcje po 1080 brutto płacą.

śmieci ??? chcialbys miec takie klasy ziemi jak oni tam maja nawet bez nawozu beda mieli dobre plony