Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1701 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 luty 2011 - 18:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Xemit
"Zapewniam cię że ci co dzisiaj maja zboże wiedzą jak je przechować.Sam sprzedałem parę tygodni temu zboże ze żniw 2008 i 2009 i nic mu się nie działo za wyjątkiem ceny która różniła się diametralnie od tej którą proponowali mi hodowcy w momencie zbioru."
Coś nie chce mi się wierzyć że trzymasz tak długo zboże :o ,nie wal ściemy :D
Hubi
Zacznie się wiosna i nikt tego nie będzie oglądał :P

Edytowany przez kamil900830, 25 luty 2011 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 11:30
  •  

#1702 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 20:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jakbyś przeczytał dokładnie mój post, dowiedziałbyś się że pisałem ze zboże sprzedałem, a nie trzymam go dalej. To co pozostało to zboże zeszłoroczne i tylko takowe mam jeszcze na stanie.
Zresztą twoich zarzutów nie mam zamiaru komentować, a to czy wierzysz czy nie wierzysz mam centralnie w du** :P
Kto mi nie wierzy niech zobaczy post nr 299 i 309 z tego tematu i datę jego napisania.Ja nie sprzedawałem bo wierzyłem w coś co było wtedy dziwnie odbierane, a wiara wraz z doświadczeniem czyni cuda :D a czy trzymałem i namawiałem do tego innych-odpowiedz jest rownież w tym temacie np post 281
Co do cen zboża to dzisiaj na giełdzie kierunek- północ i to ostro http://www.cmegroup....seed/wheat.html

Edytowany przez xemit, 25 luty 2011 - 21:51.

#1703 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) przy obecnej sytuacji w hodowli zwierzat to po zniwach najbardziej obleganym tematem bedzie-gdzie najtaniej kupic piec do palenia zbozem. sam bede mial troche zboza i wcale mnie ta perspektywa nie cieszy, bo teraz zboze drogie wiec nawoz i opryski w cenie, a nie mam czego sprzedac[powodz]ziarno do siewu musze kupic[prawie 200zl]nawozow przydaloby sie wiecej wysiac bo czesc woda wymyla.
ta cena zboza to czysta spekulacja i nie ma zadnego ekonomicznego uzasadnienia i pewnie predzej czy pozniej rynek sie zalamie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1704 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 21:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Kto wycina stado na dołku cenowym jest głupcem, podobnie jak ten który zwiększa je z okazji ekstremalnie wysokich cen.
Jeśli polskiego zboża nie zjedzą świnie polskie, zjedzą je duńskie czy niemieckie.
A Polak, Polak mądry po szkodzie :(
P.S. Jacuś ja mam piec na zboże i w zeszłym roku kupiłem drugi.Pale w nich mieszanką zboża z miałem niezależnie od ceny.A palę mimo wysokiej ceny dlatego, ze rozumiem skąd i dlaczego wysoka cena się bierze B)

Edytowany przez xemit, 25 luty 2011 - 21:37.

#1705 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 25 luty 2011 - 21:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) popieram przedmówce cena nie wzieła się z nieba,u mnie 30% mniej zboża a oziminy 60% poszło mi pod pług i u znajomych podobnie

#1706 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2011 - 00:09

Kto wycina stado na dołku cenowym jest głupcem, podobnie jak ten który zwiększa je z okazji ekstremalnie wysokich cen.

Czyli należy kupując zboże na cele paszowe, zaciskać pasa i doprowadzać do zaburzenia płynności finansowej? Rozumiem, że chodzi o nie wypadnięcie z rynku, ale jednak zdrowy rozsądek należy mieć. Wiem stabilizacja, ale życie to nie je bajka. Dodany obrazek

#1707 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2011 - 13:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wielkość stada musi mieć ścisły związek z bilansem paszowym.Jeśli nie posiada się własnych pasz, środków finansowych na ich zakup w okresie korzystnych cen to wiara że jakoś to będzie najczęściej prowadzi do chaotycznych decyzji często błędnych ekonomicznie.
Wyobraż sobie rolnika który uwierzy w trwałe ceny rzepaku na poziomie 2000 zł/t i pszenicy 950 i na podstawie tak skalkulowanych kosztów zadłuży się na zakup np. nowego sprzętu . Co się stanie gdy po drodze produkty stanieją, a koszty wzrosną-łatwo przewidzieć.Podobne nieszczęście czeka tych którzy zwabieni ceną ok 5 zł za tucznika, a 400 za tonę zboża rozdmuchali produkcję bez minimalnej wyobrażni co się stanie w przypadku nadmiernej podaży tucznika i wzrostu popytu na zboże.
A życie to nie bajka, tylko zdrowy rozsądek obserwacja rzeczywistości i co najważniejsze-zabezpieczenie finansowe w postaci oszczędności, które pozwalają przeżyć, przeczekać, przetrzymać produkty własnej pracy by nie być zerżniętym przy pierwszej lepszej sposobności przez byle dupka o podejrzanej reputacji.

#1708 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 26 luty 2011 - 13:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Masz trochę racji xemit ale kilkanaście lat temu były stałe ceny wszystkich produktów przez cały czas i wszystkiego wystarczało każdy mógł sobie chociaż zaplanować koszty i dochody jakie otrzyma a dziś nic nie wiadomo i twoim zdaniem tak jest dobrze.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1709 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2011 - 14:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Epoka stałych cen skonczyła się dość dawno, na tyle dawno że większości piszących tu forumowiczów nie było na świecie.
Co do decyzji gospodarczych to porywanie się z "motyką na księżyc" rzadko kiedy przynosiło korzystne wyniki finansowe B) a co najgorsze oszołomi tak działający psują rynek i działają destrukcyjnie na stabilizację cen :(.
Już widzę oczami wyobrażni sierpniowe zasiewy rzepaku, rosnące z tego tytułu zapotrzebowanie na N i krach cenowy w 2012 w przypadku braku reakcji sił natury.

Edytowany przez xemit, 26 luty 2011 - 14:14.

#1710 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 luty 2011 - 16:56

Wielkość stada musi mieć ścisły związek z bilansem paszowym.Jeśli nie posiada się własnych pasz, środków finansowych na ich zakup w okresie korzystnych cen to wiara że jakoś to będzie najczęściej prowadzi do chaotycznych decyzji często błędnych ekonomicznie.
Wyobraż sobie rolnika który uwierzy w trwałe ceny rzepaku na poziomie 2000 zł/t i pszenicy 950 i na podstawie tak skalkulowanych kosztów zadłuży się na zakup np. nowego sprzętu . Co się stanie gdy po drodze produkty stanieją, a koszty wzrosną-łatwo przewidzieć.Podobne nieszczęście czeka tych którzy zwabieni ceną ok 5 zł za tucznika, a 400 za tonę zboża rozdmuchali produkcję bez minimalnej wyobrażni co się stanie w przypadku nadmiernej podaży tucznika i wzrostu popytu na zboże.
A życie to nie bajka, tylko zdrowy rozsądek obserwacja rzeczywistości i co najważniejsze-zabezpieczenie finansowe w postaci oszczędności, które pozwalają przeżyć, przeczekać, przetrzymać produkty własnej pracy by nie być zerżniętym przy pierwszej lepszej sposobności przez byle dupka o podejrzanej reputacji.

Tak kolego, pogłowie mamy najniższe od 1965 roku, niemcy duńczycy i holendrzy też ograniczają pogłowie, cena ziarna u nich też jest bardzo wysoka. Wg mnie i tak znajdujemy się w bardziej konfortowej sytuacji niż hodowcy z zachodu Europy, bo robocizna u nas sporo tańsza, więc tym możemy z nimi konkurować. Większe fermy w Polsce mają wyniki zbliżone a nawet lepsze niż wiele farm holenderskich i duńskich. Ale niestety, prawa finansowe jest jedno musisz więcej dostwawać za sprzedane produkty niż kosztuje ich wyprodukowanie, bo jak z kupki ubierasz a nie dokładasz to pieniądz szybko topnieje.
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1711 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 luty 2011 - 17:37

Jak sprzedaż w tej cenie to popełnisz duuży błąd.Jęczmienia nie ma i popyt na pewno będzie.

mylisz się. trzeba zacząć od tego, że u mnie duże firmy już nie kupują więc w grę wchodzą tylko rolnicy, a z nich nikt więcej nie płaci.zboża nie było na tyle dużo żeby wziąć większy środek transportu.zapomniałem dodać że gość płacił gotówką.

#1712 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2011 - 18:02

Tak kolego, pogłowie mamy najniższe od 1965 roku, niemcy duńczycy i holendrzy też ograniczają pogłowie

Tylko co niektórzy zapominają ze w latach 60-70 zeszłego stulecia z kilograma mięsa powstawało o,7 kg wyrobów mięsnych.Obecnie powstające wyroby mięsopodobne, z różnymi dodatkami, wypełniaczami zawierają w swoim składzie niewiele prawdziwego mięsa i z kilograma powstaje dużo więcej, ba są wyroby które mimo nazw zastrzeżonych dla parówek czy kiełbas mięsa nie widziały.o podrobach już nie wspomnę, gdyż stosunek kaszy do podrobów przerasta granicę przyzwoitości w większości kaszanek.
Liczba ludności w krajach które stać na zakup mięsa nie uległa większej zmianie wobec czego dzisiejsze mniej znaczy więcej.
A ograniczanie pogłowia nie jest kompletnie potrzebne.Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i utrzymywać je w granicach zapewniających godziwe zyski, podobnie jak czyni OPEC z ropa naftową.
Wszelkie pospolite ruszenia na aktualnie opłacalny kierunek kończą się tragicznie dla finansów hurra-optymistów , pociągając za sobą racjonalnie myślących.

Edytowany przez xemit, 26 luty 2011 - 18:08.

#1713 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:09

Xemit
"Zapewniam cię że ci co dzisiaj maja zboże wiedzą jak je przechować.Sam sprzedałem parę tygodni temu zboże ze żniw 2008 i 2009 i nic mu się nie działo za wyjątkiem ceny która różniła się diametralnie od tej którą proponowali mi hodowcy w momencie zbioru."
Coś nie chce mi się wierzyć że trzymasz tak długo zboże :o ,nie wal ściemy :D

wczoraj sprzedałem zboże z przed 3 lat w stanie idealnym ;)

#1714 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, majsterkowanie, muzyka, sport.

Napisany 27 luty 2011 - 19:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica paszowa 840nett u pośrednika-powiat Jędrzejów, dzwoniłem też do jednego gościa który ogłaszał się w necie że kupuje zboża w rejonie południowo-wschodnim to powiedział mi 890brutto z odbiorem z gospodarstwa. A jak płacą u Was??

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

#1715 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pozwolę przyłączyć się do dyskusji na temat cen zbóż i ogólnie opłacalności rolniczej. Zacznę od tego jak pisał Xemit wielu rolników planowało zakupy sprzętu za unijne pieniądze i kalkulowało ceny zboża po 900 zł/t a tucznika po 5 zł żywiec i mocno na tej kalulacji dostali po d*pie. Przez dwa lata ceny zboża poszybowały w dół a tuczniki opłacały sie jako tako bo zboże było tanie. Koledzy pytali sie mnie czego nie kupujesz nowego sprzętu ? Odpowiadalem że mnie nie stać na nowy- poprostu. Śmiali się ze mnie. Ja uważam że postęp należy realiować poprzez prawidłową uprawę roli, dobre ph, systematyczne nawożenie NPK oraz wprowadzanien nowoczesnych odmian a robię to maszynami używanymi dotychczas ktore w miarę posiadanych środkówe powolotku wymieniam.Ale po co tak robić lepiej być zdłużonym i sprzedawać produkty po kosztach bo na ratę trzeba zawieść do banku. Potem prace polowe i widzę "siutanie " nawozami po polu i narzekanie na marne plony a niby na czym miały urosnąć ? I wychodzi na to że nowym sprzętem nie ma co zbierać i widać to plantacjach -niedozywione bo na czymś trzeba zaoszczędzić. A ja troszkę się pochwalę co roku od lat stosuję stosuje tą samą metodę, zawsze mam tyle pieniędzy żeby bez wzgledu na cenę stosować pełną technologię uprawy. W tym roku odkułem się za dwa lata bo i przetrzymalem jęczmień z 2009 r bo mnie było na to stać. W tym roku jest ta sama sytuacja nawozy nie idą, wszyscy dilerzy nawozowi narzekają że ruchu w nawozach nie ma i o materiał siewny orginał nikt nie pyta. Gdzie są pieniądze rolników ? Odpowiedź jest prosta u dilerów maszyn. Wszystkie dopłaty i zarobione pieniadze rolników zgarniają dilerzy maszyn. Już widać że plony będą marna bo na czym urosną, nie wspmnę o skutkach zimy. Niech jeszcz dojdzie sucha i naprzykład zimna wiosna i lato suche klapa murowana i bariera 1000 zł za pszenicę prysnie jak bańka mydlana. A maszyny na nich się świat nie kończy, trzeba sobie zadać pytanie czy żyję żeby pracować czy pracuję żeby żyć (choćby na przyzwoitym pozimie) ?pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Jerzy :)

#1716 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 27 luty 2011 - 20:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @jerzy zgadzam się z tobą w 100%.

#1717 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) powiat płock - Agrobud Ślepkowo:
pszenica konsumcyjna 960 zl/t netto
pszenica paszowa 860 zl/t netto

Edytowany przez point, 27 luty 2011 - 20:44.

#1718 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 27 luty 2011 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @jerzy nie tak dosłownie u dilerów maszyn lecz banków, gdzie kredyty za owe maszyny trzeba spłacać.

#1719 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:02

Pozwolę przyłączyć się do dyskusji na temat cen zbóż i ogólnie opłacalności rolniczej. Zacznę od tego jak pisał Xemit wielu rolników planowało zakupy sprzętu za unijne pieniądze i kalkulowało ceny zboża po 900 zł/t a tucznika po 5 zł żywiec i mocno na tej kalulacji dostali po d*pie. Przez dwa lata ceny zboża poszybowały w dół a tuczniki opłacały sie jako tako bo zboże było tanie. Koledzy pytali sie mnie czego nie kupujesz nowego sprzętu ? Odpowiadalem że mnie nie stać na nowy- poprostu. Śmiali się ze mnie. Ja uważam że postęp należy realiować poprzez prawidłową uprawę roli, dobre ph, systematyczne nawożenie NPK oraz wprowadzanien nowoczesnych odmian a robię to maszynami używanymi dotychczas ktore w miarę posiadanych środkówe powolotku wymieniam.Ale po co tak robić lepiej być zdłużonym i sprzedawać produkty po kosztach bo na ratę trzeba zawieść do banku. Potem prace polowe i widzę "siutanie " nawozami po polu i narzekanie na marne plony a niby na czym miały urosnąć ? I wychodzi na to że nowym sprzętem nie ma co zbierać i widać to plantacjach -niedozywione bo na czymś trzeba zaoszczędzić. A ja troszkę się pochwalę co roku od lat stosuję stosuje tą samą metodę, zawsze mam tyle pieniędzy żeby bez wzgledu na cenę stosować pełną technologię uprawy. W tym roku odkułem się za dwa lata bo i przetrzymalem jęczmień z 2009 r bo mnie było na to stać. W tym roku jest ta sama sytuacja nawozy nie idą, wszyscy dilerzy nawozowi narzekają że ruchu w nawozach nie ma i o materiał siewny orginał nikt nie pyta. Gdzie są pieniądze rolników ? Odpowiedź jest prosta u dilerów maszyn. Wszystkie dopłaty i zarobione pieniadze rolników zgarniają dilerzy maszyn. Już widać że plony będą marna bo na czym urosną, nie wspmnę o skutkach zimy. Niech jeszcz dojdzie sucha i naprzykład zimna wiosna i lato suche klapa murowana i bariera 1000 zł za pszenicę prysnie jak bańka mydlana. A maszyny na nich się świat nie kończy, trzeba sobie zadać pytanie czy żyję żeby pracować czy pracuję żeby żyć (choćby na przyzwoitym pozimie) ?pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Jerzy :)

Bardzo mądre słowa, podoba mi się twój tok rozumowania. Nie powiem sam wziełem trochę maszyn na prow, wsparłem się kredytem, ale śmieszy mnie to jak u mnie na wiosce chłopaki mają po 25 ha ziemi i trochę produkcji zwierzęcej i walą wnioski na pełną pulę 300 tys, zwrotu. Kiedy oni to odrobią, a później płacz i zgrzytanie zębów że na ratę nie ma. Lepiej za zarobioną kasę, do bugarii pojechać, bo do egiptu bym nie ryzykował :>
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1720 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 27 luty 2011 - 22:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) na jutro umowiony kupiec po 910 brutto zabierze co zostalo i po stresie ze moze bedzie drozsze albo tansze:)