Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 24 luty 2011 - 11:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i dziś na giełdach kolejne mocne obniżki-to już nie korekta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 03:43
  •  

#1682 Share bocian13

bocian13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:technika historia

Napisany 24 luty 2011 - 12:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) 250 euro na matif co przy kursie 3,99 daje prawie 1000

#1683 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 luty 2011 - 15:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jakim sposobem spadnie cena pszenicy konsumpcyjnej której nie ma na świecie? Jeśli taki kraj jak Niemcy kupują pszenicą konsumpcyjną to tylko świadczy o braku tego jakże cennego produktu. Aktualne wahania ceny to jest tylko działanie rynku i gra o niższą cenę aby zmusić rolników do sprzedaży.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jeden ma drugi nie ma... po co te spory...tu chodzi o co innego i nikt tego nie zauważa... Wszędzie szczekają że wina drogich produktów spożywczych to wina rolnika bo przetrzymuje zboże, nazywa sie ich spekulantami, a miasto to już mało nam serca pazurami nie wyrwie. Wiadomo ci co nie mają zboża też nie są zbytnio zadowoleni, a szczególnie ci którzy nie zaopatrzyli się w środki do produkcji na nowy sezon. Panowie nie dajcie się ponosić emocjom... spokojny zawsze wygrywa... Tak jak mówie media robią z nas spekulantów... a drozeje jeszce ropa,cukier, NAWOZY!!! i tam spekulacji nie ma, tam są prawa rynku...

#1685 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) MASKIN - 1000% racji !!!

#1686 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) 840zł netto jest dobrą ceną na żyto??

#1687 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 24 luty 2011 - 22:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To zależy czy kupujesz czy sprzedajesz .
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1688 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sprzedaje jako konsumpcje

#1689 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dobra cena. Przeczytałem ostatnie posty i myślę że @xemit gada bardzo mądrze i zna się na rzeczy co i jak. JA także myślę że zboże pójdzie w górę a ci wszyscy w polityce musza straszyć bo jak by zapewniali że zboże podrożeje to nikt by nie sprzedawał tylko czekał i cena szła by do góry a tak postraszą to ci słabsi się wyłamią i jakoś to idzie :) Z tatą już od miesiąca czekaliśmy i wiedzieliśmy że za chwile będzie dołek bo już za długo drożało zboże no i się doczekaliśmy :) ale po dołu będzie i górka.

#1690 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) "nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy akurat w tym roku plony były rekordowe" to cytowane zdanie uzytkownika "pandanus" wiec ja twierdze masz pan prawo pisac co chcesz kiedy chcesz ja tylko stwierdzam ze piszesz glupoty jakich malo na tym forum opolszczyzna daleko od slaskiego nie lezy a rekordy to u mnie jedynie w cenach widac a nie w plonach.Wiec nie bede z toba prowadzil wiecej konwersacji poniewaz nie stoisz w brodziku moich potrzeb intelektualnych co koliduje z moja wysublimowana wiedza na ww. temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 luty 2011 - 07:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) co ty piepszysz ?
ja akurat mieszkam na granicy z dolnośląskim wiec kawałek jest od ciebie
ale to i tak bez znaczenia
róznice w plonach to były nawet w miejscowości obok tj 5 km a co tu mówić o 150km
tam bylo duzo podtopien, woda miejscami stała przez 2 miesiące a moja miejscowosc akurat znajduje sie wyzej i
u nas ziemie są bardzo przepuszczalne i w mokry rok są plony w suchy niestety nie - połowa tego co w ubiegłym
a co do twojej "wysublimowanej wiedzy na ww. temat" to mam pewne zastrzeżenia

#1692 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Może i ceny będą rosły ale na razie w mojej okolicy za pszenicę paszową dają max 850 netto. ceny spadły tydzień temu ok 20 zł.Po prostu niedługo czas wychodzić w pole i niektórzy muszą sprzedawać to jest okazja do obniżek.

#1693 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @Lambogrand i musze Cie zasmucic co do tych plonow bo ja tez jeczmien mialem po ok 7t/ha :blink: tylko ze mnie nie zalało ale moze tez do tego przyczyniala sie odmiana i nowe nasiona. W brew pozorom nie wszystkich zalalo i nie kazdy mial jakies duze problemy z grzybem. Tylko co z tego ze tyle jeczmien synal jak rzepak 1,5t i tak na jedno mi wyszlo.
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#1694 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 14:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Cytat z Agrobiznesu:

,, Na rynku jest tak dużo rzepaku, że przetwórcy zastanawiają się gdzie rolnicy go składowali''

Śmiać się czy płakać?

#1695 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 luty 2011 - 14:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Po prostu zakłady nie mają już rzepaku chcą kupić i nie ma skąd a nawet jak jest to cena cholernie wysoka więc starają się ją obniżyć :P
Co się dziwisz, dostali kasę na program to sieją zamęt i spustoszenie żeby sponsor był zadowolony ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1696 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie w okolicy jest kilka osób uprawiających rzepak ale nie znam nikogo kto by przetrzymywał do teraz, każdy wyzbywa się po żniwach, ciekawe gdzie oni go tyle mają
pewnie tak samo jak było po żniwach z zapasami pszenicy

Edytowany przez malkolm, 25 luty 2011 - 14:25.

#1697 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 15:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Po prostu zakłady nie mają już rzepaku chcą kupić i nie ma skąd a nawet jak jest to cena cholernie wysoka więc starają się ją obniżyć :P
Co się dziwisz, dostali kasę na program to sieją zamęt i spustoszenie żeby sponsor był zadowolony ;)

Nie dziwie się tylko to co oni tam wygadują przechodzi ludzkie pojęcie. Mimo wszystko ludzie to oglądają...

#1698 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 25 luty 2011 - 15:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Trzeba oglądać i poznać metody 'wroga'.

#1699 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @Hubert jak to slyszalem w TV to po prostu parsknąłem smiechem :mellow: Zaraz beda mowili ze plony rzepaku zapowiadaja sie bardzo dobrze i ze nadrobia brak rzepaku z zeszlego sezonu, tylko szkoda ze rzepaki powoli wypadaja przez te mrozy, druga sprawa to to ze kupe czasu do rzniw a oni juz chca oceniac zbiory... Rozmawialem dzisiaj z kolega i zastanawia sie nad przeoraniem bo mało go zostalo na polu. Tak jak pisze @malkolm wiekszosc wysprzedaje rzepaki po zniwach bo nie maja gdzie trzymac, sam bym przetrzymal do zimo czy wiosny ale nie mam warunkow na magazynowanie rzepaku, męcą ludziom w glowach i tyle.
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 25 luty 2011 - 18:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ceny Wipasz Koło pszenica paszowa 86zl jęczmień i pszenzyto 79zl oczywiście netto