Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 luty 2011 - 11:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) xemit krytykujesz kolege a sam robisz to samo-pomyśl. A co do przesiewania zboża to jestem pewien ze ci więcej robak wpierdoli tego zboża na strychy niż do ziemi pójdzie.dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.Zboże jest nadal tak drogie jak by świnie były po 6zł i mleko po 2zł a wam mało-i przestancie piepszyć ze tak duże koszty bo swinie produkuje sie jeszcze drożej a o mleku już nie wspomne wiec nie bądzcie tacy -rynek już nie zaakceptował wyższych cen bo nawet chleb przestał sie sprzedawać i cena spadnie i to mocno bo drobiu i świń też już nie ma wieć pomyślcie sami a nie siejecie to wy propagande ze bedzie kto wie może jeszcze drożej a wyjdzie jak zawsze-tylko taniej.

Edytowany przez PRZEMEK321, 23 luty 2011 - 11:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 11:52
  •  

#1662 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 luty 2011 - 12:00

dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.

No widzisz znalazłeś frajerów, którzy ci sprzedadzą tak tanio. Jak wspomniałeś skupujesz, czyli jesteś albo hodowcą albo pośrednikiem, a więc zależy ci na tym aby zboże było jak najtańsze (jak najtaniej kupić).

Swoją drogą podziel się informacjami gdzie tak tanio kupujesz, ponieważ nie wierzę aby ktoś ci sprzedał. Z chęcią kupię sporo zboża i poczekam kilka miesięcy- na pewno sporo zarobię...

Według mnie kto jest mądry i ma dostateczne nerwy powinien poczekać, a na tym zarobi. Wystarczy rozejrzeć się jaka sytuacja panuje na świecie. Moim zdaniem żywność drastycznie idzie do góry, dlatego też odpowiedni ludzie wpływają poprzez obniżkę notowań zbóż na psychikę rolników, tj. aby popędzić ich do skupów...

Z jednym się kolego z tobą zgodzę, że świnki i mleko są za tanie. Odnośnie chleba, to już raczej on nigdy nie stanieje. W zeszłym roku gdzie zboże było jakie było (słabej jakości i bardzo tanie)piekarze i inne gady wspominali, że chleb nie potanieje, ponieważ jego skład to tylko 20 % zboża a reszta to ulepszacze. W tym roku mówią już inaczej :lol:
Natomiast uważam, że ten rok jest okazją na odrobienie strat z zeszłych lat, gdzie zboże sprzedawaliśmy za bardzo marne pieniążki... Aha, jeszcze o świnkach- niech hodowcy nie mają pretensji do nikogo, tylko do siebie. Za późno zareagowaliście na import mięsa z Niemiec. Wtedy i tylko wtedy trzeba było zabrać się ministrowi za d*pę...

Edytowany przez murtek3, 23 luty 2011 - 12:12.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1663 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 23 luty 2011 - 13:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pewnie zboże trochę spadnie, dzis w agrobiznesie mówili że UNIA cło zniosła na zboże wwożone do krajów unijnych, chodzi o pszenicę i jęczmień
Jak będzie skąd to pewnie przywiozą ,może z Ukrainy...

Edytowany przez GREMLIN, 23 luty 2011 - 13:02.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1664 Share bocian13

bocian13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:technika historia

Napisany 23 luty 2011 - 13:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) trend wzrostowy na kontraktach terminowych jest nadal w trendzie wzrostowym od czerwca także takie korekty sa nieuniknione po dużych wzrostach

#1665 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 23 luty 2011 - 13:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pszenica paszowa 850-870 netto do negocjacji(w górę oczywiście).pomorskie-kwidzyn

#1666 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 15:55

xemit krytykujesz kolege a sam robisz to samo-pomyśl. A co do przesiewania zboża to jestem pewien ze ci więcej robak wpierdoli tego zboża na strychy niż do ziemi pójdzie.dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.Zboże jest nadal tak drogie jak by świnie były po 6zł i mleko po 2zł a wam mało-i przestancie piepszyć ze tak duże koszty bo swinie produkuje sie jeszcze drożej a o mleku już nie wspomne wiec nie bądzcie tacy -rynek już nie zaakceptował wyższych cen bo nawet chleb przestał sie sprzedawać i cena spadnie i to mocno bo drobiu i świń też już nie ma wieć pomyślcie sami a nie siejecie to wy propagande ze bedzie kto wie może jeszcze drożej a wyjdzie jak zawsze-tylko taniej.

Zapewniam cię że ci co dzisiaj maja zboże wiedzą jak je przechować.Sam sprzedałem parę tygodni temu zboże ze żniw 2008 i 2009 i nic mu się nie działo za wyjątkiem ceny która różniła się diametralnie od tej którą proponowali mi hodowcy w momencie zbioru.
Niezadowolonym z cen polecam zakupić tyle gruntów by zapewnić sobie samowystarczalność, lub korzystać z okazji gdy ceny sa niskie.Nie zauważyłem jakoś by w momencie ceny żywca na poziomie 5 zł, a ceny jęczmienia 30zł/q lub owsa 18zł/q hodowcy masowo robili zapas na lata dekoniunktury, ani sytuacji bu producenci pasz bili na alarm ze ceny żywca sa za wysokie.
Agrobiznes i nasi prorocy od plonów najczęściej się mylą, 10mln ton pszenicy australijskiej to po berecie ziarna dla każdego hodowcy, a na chęć zakupu takiej ilości zboża tamtejsi rolnicy zaregują podniesieniem cen, zresztą to samo uczynią transportowcy i pośrednicy.
Jeśli liczysz na niskie ceny pamiętaj że to one decydują o nieuchronnym wzroście cen.
Spadek inwestycji wywołany brakiem opłacalnych cen, wywołal spadek wydatków na ochronę i nawożenie w 2009, 2010 i 2011 odbije się na plonach przez dłuższy czas.Korzystne ceny w tym sezonie dotyczą nielicznych zbulwersowanych nędznymi cenami z ostatnich lat. Większość sprzedała po żniwach, zresztą zgodnie z namowami pierwszego destruktora rolnictwa rodem z PSL trąbiącego o 5 milionowych zapasach i na nich zarabia nie kto inny jak pośrednik.
Unia i pomoce typu PROW, to owszem kolorowe podwórka, bajeczny sprzęt, tylko że zamiast podnosić plony, to często je ogranicza gdyż wszelkie wolne środki finansowe idą na jego spłatę zamiast inwestycji w plony. I to mnie cieszy, a smuci obciążanie producentów pasz winą za niedostateczne zyski hodowców, które nie mają z tym nic wspólnego.

Edytowany przez xemit, 23 luty 2011 - 16:29.

#1667 Share krzycho86

krzycho86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i tu jest pies pogrzebany zgadzam sie z tobą xemit

#1668 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 luty 2011 - 17:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pamiętm 3 lata temu jak moje rodzeństwo budowało domy i płacili za cegłe(pustak) po 7zł i każdy mowił ze bedzie po 10zł i co sie okazało ze za kilka miesięcy była po 3zł a teraz można kupić za 1,8zł. to samo ze zbożem możecie sie wszyscy pocieszać i głaskać a kierunek jest tylko jeden-cena poleci i to dość mocno i zapamiętajcie ten post bo za 2-3miechy bedzie juz dość tanio. Garek kto ci zapłaci za pszenice cargilówke po 970zł bo u nas cargil płaci za taką po 870zł i bierze tylko od stałych dostawców-jeśli mi nie wierzycie to moge dać namiar tel i ty garek też daj i sie przekonamy kto zament sieje na tym forum.

#1669 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2011 - 18:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) cena spada, ale jakoś nie widać by rolnicy walili tłumami do skupów, czy młynów, w nie których skupach wagi nawet w ostatnich dniach nie odśnieżone, bo co ważyć? W mojej okolicy nikt już nie ma zboza, tam gdzie obecnie sprzedaje pszenice jakoś spadków nie widze, jedynie otręby spadły, to dobra wiadomość dla hodowców, tak na otarcie łez,jak zboże było tanie (żyto 18zł) blokowaliśmy granice w DOROCHUSKU by z UKRAINY nas nie zasypali i teraz może być podobnie, o ile mają.

#1670 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @PRZEMEK321 dość już tych bzdur panie jasnowidzu :)

Edytowany przez lukas21, 23 luty 2011 - 18:10.

Trend is your friend

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 18:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dobrą nowiną dla hodowców będzie spadek ceny salcesonu poniżej 20 zł, a kaszanki poniżej 10 zł.
Takie ceny skutecznie hamują popyt na produkowane mięso i nawet "darmowe zboże nic tu nie pomoże".
Podobnie rzecz ma się drobiarzy. By nie płacić podatku dochodowego inwestowano w kurniki i zwiększenie liczby niosek. Darmowe zboże i wysokie ceny jaj w zeszłym sezonie utwierdziły w przekonaniu, że idylla będzie trwać wiecznie.
Niestety zapomniano że zwiększona podaż musi iść w parze z popytem, a stare przysłowie mówi że chleba z dwóch stron posmarować się nie da.
Wycinanie stad kur nie jest więc winą cen zboża a uśpienia własnej czujności i postępowania wbrew prawom rynku.
Co do cen zboża to przy rosnących cenach ropy, energii i innych surowców są znikome szanse na trwały spadek cen. Cóż zboże to nie kura bądz świnia gdzie można dość szybko zwiększyć produkcję i to w dużym stopniu.
Hektary nie są gumowe, zaniedbania w nawożeniu i ochronie znaczne, do żniw daleko, pogoda niepewna, a zapasy żadne.

Edytowany przez xemit, 23 luty 2011 - 18:29.

#1672 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pandanus zal ci d..e sciska ze nie masz juz nic zboza? Albo sprzedales w zniwa za pol darmo, dziwi mnie ze niemasz nic pszenicy a strasznie sie udzielasz zeby sprzedawac pszenice sp...j na drzewo

#1673 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) xemit masz racje dobra cena sie utrzyma na zboża i na rzepak rowniez.Juz na tą chwilę wiadomo że stan zasiewów nie jest najlepszy zresztą to było wiadomo juz na jesieni a zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, dodatkowo wymyte składniki, podtopienia, zakwaszenie gleb, ograniczone nawożenie. Zdjecie ceł to zagrywka bo i tak nie ma skąd przywiezdz a Australia jest daleko transport kosztuje. Rolnicy nie ruszyli do skupów bo zboża już niewiele zostało a do żniw daleko także tylko spokój bez paniki gdyby obnizki miały jakieś uzasadnienie to pszenica byłaby już po 600zł.

#1674 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 23:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Raz dołek, raz górka :) http://www.cmegroup....seed/wheat.html

#1675 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 luty 2011 - 08:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) lambogrand każdy ma takie samo prawo tu pisać i nawet ty z tymi smiesznymi 30tonami w magazynie wiec nie pitol o jakijś wyłączności na ten temat ! I tego nikt nie wiem jak sie rynek zachowa dalej choć zboża nie są już głównym tematem na giełdach lecz teraz upatrzyli rope i windują ją przez to w góre dlatego zboża wyhamowały z ceną ale w czerwcu wjede na tą strone bo sam jestem ciekaw czy xemit ze swoja teoria ma racje.

#1676 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 luty 2011 - 08:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) lambogrand trochę grzeczniej !!
wcale nie namawiam do sprzedaży - każdy ma swój rozum
ja tylko wyraziłem zupełnie subiektywną prognozę
mam do tego prawa tak samo jak ci którzy prognozują wzrost cen
nie mam zboża to fakt ale nie miałem wyjścia
nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy akurat w tym roku plony były rekordowe
i mimo tego ze zrobiłem wiekszy magazyn w tym roku zboze sprzedawałem juz w żniwa
co roku magazynowałem ok 100 ton w tym 160
co roku produkcja ok 180 t w tym 240
zboze ze stodoły sprzedałem przed zimą po ok 800 i kupiłem seletrę po 770
teraz masz 1000 za pszenice a cena saletry 1200
a teraz musiałem sprzedac zboze z Bina bo mimo trucia przed sezonem pojawiły się robaki
pewnie ze było by super móc tak jak xemit przetrzymale zboze z 2 sezonów ale u mnie techniczne niemożliwe
każdy ma swoje uwarunkowania i sam podejmuje decyzję która dla niego jest najlepsza

Edytowany przez Pandanus, 24 luty 2011 - 08:58.

#1677 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2011 - 09:10

Raz dołek, raz górka :) http://www.cmegroup....seed/wheat.html

A skad oni wiedzą, ile będzie pszenicy w 2012 i 2013 roku ?? Przyjdzie taki rok jak 2010/2011 i szlag trafi te wyliczanki

#1678 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 luty 2011 - 09:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Twoja logika ma sens jeśli kupisz tyle samo ton nawozu co sprzedasz zboża.
Ale jeśli dajesz na ha tonę nawozu i zbierasz 8ton zboża to niema to sensu.

#1679 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 luty 2011 - 09:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Niema to jak panika wśród rolników "szczekawka" Agrobiznes krzyknie "będzie taniej" to ciągniki wożą pszenice jak podczas żniw przed burzą .Kto rozsądny umie przeczekać różne propagandy różnych ekspertów to przetrzyma te zboże choćby do czerwca i na pewno nie straci bo do żniw jest tyle czasu że cena może wzrosnąć nawet powyżej 1500 zł/t wiem wiem zaraz okrzyki że z drzewa spadłem ale tak samo krzyczano jak prognozowano że zboże będzie po 1000zł/t .Nie ma co się obawiać bo panikarze pszenice już sprzedali a na rynku zostają twardzi gracze .Rynek zawsze musi się kołysać bo jeżeli nastąpi stagnacja na jakimkolwiek poziomie to nie ma handlu więc samym spekulantom zależy na obniżkach aby mogli sami taniej zakupić zboże .Stara zasada rynkowa jak coś tanieje to musi zdrożeć i na odwrót .A teraz przyziemniej jak z zasiewami bo w lubelskim pogoda tak się złożyła że mroźny wiatr smalił na nieośnieżone pola co powodowało że pszenica pociemniała a obecnie przykrył ją śnieg . Jak myślicie jakie będą efekty bo z praktyki wiem że nie było za ciekawie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2011 - 10:23

A skad oni wiedzą, ile będzie pszenicy w 2012 i 2013 roku ?? Przyjdzie taki rok jak 2010/2011 i szlag trafi te wyliczanki

Zabawa właśnie na tym polega że nic pewne nie jest.A że nieszczęścia lubią chodzić parami to nadzieja że po żniwach ceny nie spadną na łeb na szyję. Wiedzą o tym pewno i handlowcy, gdyż poziom proponowanych cen w kontraktach na nadchodzące żniwa do najgorszych nie należy.
Nadzieję budzą również wymiecione magazyny rolników i handlowców, gdyż przy cenie zboża wyższej niż 70 zł/q znakomita większość wyprzeda się do zera, a po żniwach zamiast wpychać na rynek, uzupełni magazyny. W naturalny sposób obniży to podaż i powinno zabezpieczyć ceny na niezłym poziomie.
Co do cen, owszem nieco spadły, ale warto zaznaczyć że każda sprzedaż, czy to na samej górce, czy też 15% poniżej to i tak lepiej od tych nieszczęśników którzy sprzedali po żniwach, ślepo wierząc w fałszywe dane o zapasach i niezłych plonach głoszone przez tych którzy zamiast nam, pomagać, doprowadzają do ubóstwa.
i tam należy kierować swoje pretensje, zamiast o obwiniać tych którzy nie pozwolili sobie na grę w bambuko i zostawili zboże na strychu.

Edytowany przez xemit, 24 luty 2011 - 10:24.