Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 luty 2011 - 08:13

hehe dobre
swinki nie mam żadnej nawet kura u mnie na podwórku nie biega od 10 lat wiec nie posądzaj mnie o sienie propagandy
ostatnie 50 t pszenicy paszowej sprzedane po 960 brutto 2 tyg temu teraz u mnie 100 zł w dół i złość tych co mysleli ze jeszcze wieksze kokosy zbiją
na matifie owszem korekta w czwartek +2,5 % ale w srode -5% a wtorek - 8,25% i w piątek znowu - 1,25% a zreszą spójrz na wykres i wtedy jestem ciekaw twoich uwag - czyżby we francji czytali AF i przejeli sie moim komentarzem ?? :D nie sądzę
http://charts.inside...TK&org=stk&fix=

I co wedlug ciebie my sprzedamy po 500 czy 600 pszenice w tym roku te ceny sa nierealne ten rok byl wyjatkowy na calym swiecie kazdy to widzi w swoim magazynie, wiadomo jesli ktos potrzebuje kasy teraz lub za miesiac no to musi sprzedac,na wiosne sie okaze jak przezimowaly zboza. Mnie zostalo 30 ton i moge z tym czekac

Edytowany przez lambogrand, 22 luty 2011 - 08:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 11:59
  •  

#1642 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) lambogrand może po czesci masz racje ale to nie tylko od maszego przezimowania zależy a ceny musiały spaść bo konca nie bylo widać a nam i tak stale mało 2008 r juz sie nie odbiła cena po spadku do samych zniw wiec i teraz moze tak być a jak ktoś jest pewny ze pojdzie w góre to niech kupuje teraz bo u nas tez ceny spadły o 7-10% bo nie rozsmieszajcie mnie że ktoś mojąc 30 t zarobi jakąś kase przy wzroście cen 10% :lol:

#1643 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 12:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W krasnymstawie w borku paszówka na wymiane na nawóz po 900zł/t

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1644 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 luty 2011 - 13:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no i stało się...ceny paszówek lecą...jutro jęczmień do odstawy za 650+VAT...jak widać każdy chciał wytargać jak najwięcej, a wyszło jak zawsze :unsure:

#1645 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 luty 2011 - 13:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Oleśno kolo Malborka pszenica paszowa 860 netto

#1646 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2011 - 15:58

no i stało się...ceny paszówek lecą...jutro jęczmień do odstawy za 650+VAT...jak widać każdy chciał wytargać jak najwięcej, a wyszło jak zawsze :unsure:

Jak sprzedaż w tej cenie to popełnisz duuży błąd.Jęczmienia nie ma i popyt na pewno będzie.

#1647 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 luty 2011 - 16:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sprzedawajcie, drozej juz nie bedzie...ile ja to juz razy slyszalem w agrobiznesie. Mnie te obnizki wcale nie dziwia, sa logiczne, wysokie ceny- kilku rolnikow sprzedalo, wiec maja jakies zapasy. Teraz obnizaja cene siejac poploch wsrod rolnikiw, czesc sprzeda po nizszych cenach.
<bedzie troche stagnacji az skoncza sie zapasy. I jesli faktycznie zboza jest malo ceny znow beda rosly, a jesli jednak gdzies ona jest ( w co watpie) to niestety sie przejedziemy. Z drugiej strony, jesli bylyby duze zapasy co spowodowalo taki nagly skok ceny?

Edytowany przez xsc, 22 luty 2011 - 17:33.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1648 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Mamy obecnie sytuację o jakiej wspominałem wcześniej. Trochę postraszą- rolnicy się wystraszą i zrobi się ruch w skupach. Skupujący widząc duży ruch, chcąc wyrwać jak najwięcej obniżają nadal ceny... Za kilka miesięcy będzie (powinno być) odwrotnie.
Cena pszenicy paszowej jest wielką niewiadomą, ponieważ coś kombinują importować z Australii... Natomiast konsumpcja będzie w bardzo dobrej cenie.
Odnośnie informacji w mediach to można krótko je określić jako ŚMIESZNE :lol: :lol: . Dziś usłyszałem najlepszy tekst, że w UE będzie z@jebiście dużo pszenicy konsumpcyjnej w obecnym sezonie... :lol: :lol: Oczywiście te głupie informacje wpływają na obniżkę cen surowca. Gdy będzie taka pogoda jak w zeszłym sezonie na pewno będzie konsumpcja :lol: No cóż nie tylko pogoda wpływa na ceny, ale i tacy deb*le, którzy nie mają pojęcia o rolnictwie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1649 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zboża napewno nie ma dużo bo u nas we młynie za żyto 830zł/t czyli spatku nie widać a na rynku za jęczmień paszowy 950zł/t
I zgodzę się z @murtek3 co do tej propagandy w mediach.
Miałem jakąś gazetę ze stycznia w której to było napisane że zbiory rzepaku w tym roku będą podobne do tych z poprzedniego roku i ja się teraz pytam z kąd oni to wszystko wiedzą. Jeszcze się zima nie skończyła a oni już obliczyli ile rzepaku zbierzemy.
Tylko spokój może nas uratować....

#1650 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzis byle na spotkaniu rolnikow z firmy agro-efekt i kazdy narzeka na stan rzepaku jest malo obsiane i wiekszosc pol jest w zlym stanie a z reszta w galerii widac jakie sa rzepaki . wiec na duza ilosc rzepaku na rynku w zniwa sie niezapowiada i ceny moze beda dobre a agrobiznes to jedna wielka sciema :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ostatnio nieogladalem agrobiznesu pokazywal sie tam sawicki? Bo jak drozaly zboza to ciagle prognozowal kiedy rolnicy rusza do skupow ze swoimi tonami zboza jak sobie ubzdural.

#1652 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 22 luty 2011 - 18:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) panowie pięknie sie pocieszacie ale nic z tego nie bedzie bo obniżki stały sie faktem-wiecie ze od żniw kazda tona pszenicy na giełdzie została sprzedana 15 razy i kazdy musiał zarobić i tego zboża w ten sposób nie było na rynku aż sie przelało i zaczeły sie obniżki bo spekulanci zrozumieli ze na zbożu nie da sie już zarobić-tak czy siak bedzie tylko taniej i po jakimś czasie sami to zrozumiecie i prosze nie linczujcie mnie teraz bo każdy na tym forum może przedstawić swoje zdanie a moje jest takie właśnie-sprzedawać bo jest jeszcze za***iście drogo.

#1653 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, sport, motoryzacja, modelarstwo, rolnictwo,

Napisany 22 luty 2011 - 20:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) cena z woj. małopolskiego Miechów Jęczmień 850zł troche go było ale nie było kupców. Pszenica 900zł, ale brak kupujących. Mala stagnacja  

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

#1654 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) http://www.hgca.com/... Home Page.mspx

#1655 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ale pieprznęło. Chłopy za łopaty, bo dudki zwiewają :blink:
Everything is dust in the wind

#1656 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2011 - 23:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzisiaj osadkowski świdnica 970 netto za cargilówke

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1657 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 luty 2011 - 08:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no i niestety miałem rację :(
- 14% w jeden dzien !!!

kurs zachowuje sie identycznie jak akcje na giełdzie wiec w najblizszych dniach lekkie odbicie i spadki
moim zdaniem zwyzka cen mozliwa dopiero w dłuzszym okresie
wiec jezeli ktoś ma nerwy i moze czekać to niech trzyma te 30 t do maja
moze cena wróci w okolice 1000 a moze robaki sie zalęgną i straci jeszcze wiecej

#1658 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Na pewno nie 14% tylko 14 euro tj. ok. 5,6%

#1659 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) przepraszam mój błąd
rzeczywiście masz rację dokładnie 13,25 euro
jednak od najwyższej ceny to juz ok 14% spadku w 2 tygodnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 11:17

no i niestety miałem rację :(
- 14% w jeden dzien !!!

kurs zachowuje sie identycznie jak akcje na giełdzie wiec w najblizszych dniach lekkie odbicie i spadki
moim zdaniem zwyzka cen mozliwa dopiero w dłuzszym okresie
wiec jezeli ktoś ma nerwy i moze czekać to niech trzyma te 30 t do maja
moze cena wróci w okolice 1000 a moze robaki sie zalęgną i straci jeszcze wiecej

Albo kolega sprzedał po żniwach i żal mu żopę ściska, albo liczy na wywołanie paniki swoimi histerycznymi postami.
Do żniw pozostało prawie 6 msc i nie bardzo widzę z jakiego kierunku to iluzoryczne zboże ma napłynąć.Jeśli dojdą wymarznięcia i konieczności przesiewów dodatkowe tony zboża zamiast do odbiorców trafią do ziemi jako ziarno siewne i bilans ulegnie dalszemu pogorszeniu.
Pozostawione podmarznięte zasiewy to obniżone zbiory i słabe przesłanki na obfite plony 2011.
O robaki niech się kolega nie martwi, bardziej należy się martwic o robaczywe myśli, którymi siejesz ferment ;) .