Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ten temat jest dość złożony......Ceny zbóż w nadchodzącym roku pewnie będą dość wysokie, nie mówię że dorównają tych z tego sezonu aczkolwiek wszystko wskazuje na to że będą na zadowalającym poziomie dla producentów wysokiej jakości ziarna - a to dlatego ponieważ unijne zapasy zbóż się wyczerpały, można by powiedzieć że były za małe i jakoś te magazyny muszą napełnić nie tylko zbożem na nadchodzący rok ale w jakiś procentach na jeszcze kolejny. Możliwe że polityka wobec magazynowania zbóż w wielu firmach się zmieni. Drugi wątek który tu na forum czytam to trzoda chlewna i związane z nią wysokie ceny zbóż więc sam jestem producentem i zbóż oraz trzody i wydaje mi się że przez wiele lat niskich cen zbóż polski rolnik w dużej większości opiera swe pasze na właśnie wymienionych zbożach i co by tutaj nie mówić po prostu za drogo produkuje. Sam analizując ten problem i rozmawiając z niektórymi producentami trzody dochodzę do wniosku że jedynie opłacalny tucz to przejście na żywienie świń z pasz odpadowych (mleczarni, młynów, gorzelni, - różnego typów - serwatki, młóto, wywar, wysłodki itp., odpady z młynów i innych zakładów - po prostu znalezienie taniej paszy przynajmniej w jakimś procencie ograniczające udział zbóż. Oczywiście zmiana ta pociąga za sobą zmianę całego systemu z tzw suchego na mokry ale z rozmów z producentami właśnie takiego systemu utrzymywania świń cyt. mówią ,,przejście na ten system to był dobry wybór" - można by powiedzieć że do mieszalników na paszę płynną można kolokwialnie mówiąc wrzucić wszystko oczywiście to co jest dozwolone, z tego co wiem wrzucają naprawdę wszystko co tanie i z różnych zakładów spożywczych nawet całkowicie za darmo przywożą. Temat jest do rozważenia aczkolwiek zmienia całą linię produkcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 22:38
  •  

#1622 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) PRZEMEK321

to już nie wiesz co piszesz? przeczytaj swoje posty wyżej...

#1623 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Żyto 78-79
Pszenżyto 80
Owies paszowy 60
ceny netto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2011 - 20:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @farmermf akurat ojca gospodarstwo żyje z produkcji tuczników w cyklu zamkniętym, jak również z produkcji rzepaku i pszenicy. Tym samym znam sprawę z dwóch stron. Dodany obrazek Z jednej strony szkoda pakować pszenżyto i jęczmień w mało rentowny bekon, a z drugiej dobrze jest korzystnie sprzedać pszenicę. Sam się zastanawiam czy będę chciał być producentem bekonu, jednak mam świadomość, że tylko wielokierunkowość daje stabilizację. Dodany obrazek

Odnośnie hodowli, jak ktoś samą produkcje tuczników to łatwiej zejść i wejść na rynek, ale jak ktoś ma produkcję warchlaków albo cykl zamknięty to już pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Dodany obrazek Z brojlerem jest jak z produkcją boczku z materiału z poza gospodarstwa. Dodany obrazek

#1625 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ten cały galimatias z cenami zbóż nie tylko nam robi zamęt w głowie ale i redaktorom Agrobiznesu - nie krytykujcie ich za to.Ktoś już wcześniej wyjaśnił na forum ,a co umknęło naszej uwadze to to, że fundusze akurat teraz zaczęły inwestować swój kapitał w zboża i dotąd cena będzie wysoka dopóty nie stwierdzą,że już na tym zarobiły . I jak się ta hossa szybko zaczęła tak szybko może się skończyc.Przypominam sobie, że w Agrobiznesie też o tym mówili.I co dalej?Nawozy ,środki do oprysków- ceny zabójcze na dzień dzisiejszy i wcale nie ulegną obniżeniu a cena za pszenicę w każdej chwili może spaść na łeb na szyję i jaka tu będzie wtedy kalkulacja zysków?Pamiętacie zapewne lata kiedy też wszędzie był nieurodzaj a cena pszenicy wbrew logice wcale nie wzrosła i była na poziomie poprzedniego a środki do produkcji podrożały.Jednym słowem my rolnicy jesteśmy zawsze wpuszczani w maliny a potem wszyscy miastowi wrzeszczą, że chłop to krezus i obwiniają nas o wszelkie zło jakie ich spotyka.
Przy okazji przypominam, że w kwietniu mamy wybory do IZB ROLNICZYCH.

#1626 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2011 - 21:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To windowanie cen nawozów i środków do produkcji też może się odbić. Dodany obrazek Jedne zakłady już cierpiały z tego powodu. Dodany obrazek

#1627 Share lukasz1382

lukasz1382

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 28 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/lukasz1382?feature=mhum

Napisany 18 luty 2011 - 21:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) takie spadki cen to moga być zagrywki :) macie racje panowie :D

Edytowany przez lukasz1382, 19 luty 2011 - 19:59.

#1628 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) bobek święta prawda,tylko tym razem te niby spekulacje to raczej słabe zbiory na całym świecie i już duże wypadnięcia nowych zasiewów np.chiny susza od 4 mieś.a po za tym nie wiadomo co bedzie dalej.

pszenica młyn kłodzko 1000 netto ale musi mieć opadanie min.300

#1629 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 luty 2011 - 22:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie to jest temat o cenach zbóż ,więc piszcie na temat,a nie rozpisujecie się jak diabli!.Zwłaszcza pisanie o tych pieprzonych tucznikach jest tu jak by nie na miejscu. ;[

#1630 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 luty 2011 - 12:14

Ten cały galimatias z cenami zbóż nie tylko nam robi zamęt w głowie ale i redaktorom Agrobiznesu - nie krytykujcie ich za to.Ktoś już wcześniej wyjaśnił na forum ,a co umknęło naszej uwadze to to, że fundusze akurat teraz zaczęły inwestować swój kapitał w zboża i dotąd cena będzie wysoka dopóty nie stwierdzą,że już na tym zarobiły . I jak się ta hossa szybko zaczęła tak szybko może się skończyc.Przypominam sobie, że w Agrobiznesie też o tym mówili.I co dalej?Nawozy ,środki do oprysków- ceny zabójcze na dzień dzisiejszy i wcale nie ulegną obniżeniu a cena za pszenicę w każdej chwili może spaść na łeb na szyję i jaka tu będzie wtedy kalkulacja zysków?Pamiętacie zapewne lata kiedy też wszędzie był nieurodzaj a cena pszenicy wbrew logice wcale nie wzrosła i była na poziomie poprzedniego a środki do produkcji podrożały.Jednym słowem my rolnicy jesteśmy zawsze wpuszczani w maliny a potem wszyscy miastowi wrzeszczą, że chłop to krezus i obwiniają nas o wszelkie zło jakie ich spotyka.
Przy okazji przypominam, że w kwietniu mamy wybory do IZB ROLNICZYCH.

nie umknęło
pisałem o tym parę stron wczesniej to mnie wysmiano ze susza itd a nie spekulacja
ale dziwne ze nawet rząd francuski sie tym zajął
gdyby cena była uwarunkowana tylko od plonów i pogody to wzrosłaby z 500 na 700-800zł a resztę dołozyly spekulacyjne fundusze które mogą pozamykać inwestycje w ciągu jednego dnia i cena raptownie spadnie
w ciągu ostatniego tygodnia cena na MATIF spadła o 20 euro i moim zdaniem bedzie dalej spadać ( poprostu fundusze zaczeły realizację zysków i powoli sie wycofują )chyba ze znowu jakis kataklizm i wlaczenie sie spekulacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj kupiłem mieszankę jarą po 700zł. Ludzie nie bardzo chcą opuszczać ceny, na miesiąc mam spokój a potem się jeszcze dokupi.

Edytowany przez damian40000, 19 luty 2011 - 20:29.

#1632 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

#1633 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) z tą ceną to chyba przesadziłeś a jak tak jest to daj namiar jakiś by sprawdzić bo u nas max 90 netto pasza kuj-pom

#1634 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 20 luty 2011 - 20:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie owies 670,jęczmień 760

#1635 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:47

To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

Korekty występują zarówno podczas wzrostów jak i spadków notowań. Ostatnie korekty "w górę" nie przewyższają spadków zatem istnieje mocna obawa co do zmiany trendu na rynku. Ale może to być chwilowe zachwianie.
Everything is dust in the wind

#1636 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 luty 2011 - 18:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) chyba drożeć to paszówka już nie będzie ponieważ, hodowcy mocno ograniczyli pogłowie, w moim rejonie jest naprawdę mało wstawek warchlaka, trzy chlewnie wogóle już nie wstawiają, jedna 800 szt druga 600 szt trzecia 450szt, sądze że podobnie jest w całym kraju. Ja zmniejszyłem wsad o 50 %, czyli do zniw kupię 50% ziarna mniej niż jak to bywa co roku. Więc popyt diametralnie się zmniejsza
maszeruj albo giń !!

#1637 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 21 luty 2011 - 21:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wie ktoś może jakie są ceny pszenicy konsumpcyjnej w woj. łódzkim??

#1638 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kuj-pom paszowka nie wiem jak teraz ale dwa tyg temu chyba jeszcze po 950zl(pasz. pszenica)

jak myslicie jak to bedzie z ta cena (paszowki) warto jeszcze trzymac ??
takie straty mialy byc w tej australii a tu mowia ze takie same plony beda miec i oo...

#1639 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:16

To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

hehe dobre
swinki nie mam żadnej nawet kura u mnie na podwórku nie biega od 10 lat wiec nie posądzaj mnie o sienie propagandy
ostatnie 50 t pszenicy paszowej sprzedane po 960 brutto 2 tyg temu teraz u mnie 100 zł w dół i złość tych co mysleli ze jeszcze wieksze kokosy zbiją
na matifie owszem korekta w czwartek +2,5 % ale w srode -5% a wtorek - 8,25% i w piątek znowu - 1,25% a zreszą spójrz na wykres i wtedy jestem ciekaw twoich uwag - czyżby we francji czytali AF i przejeli sie moim komentarzem ?? :D nie sądzę
http://charts.inside...TK&org=stk&fix=

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 22 luty 2011 - 07:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ceny z dnia dzisiejszego targowica Jędrzejów

jęczmień paszowy 90-100zl
pszenżyta brak

Więc raczej spadków nie widze

Edytowany przez wojtek918, 22 luty 2011 - 07:40.