Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Chlopeczku czy ja pisze o rekordowych plonach ??? nie wiec sie nie czepiaj koles chyba sam usychasz jak tak piszesz :P Plony na pewno beda lepsze niz rok temu co ty gadasz jakie powodzie ?????? Pleciesz glupoty tylko nic wiecej

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
Napisano (edytowany)

Ja zacytuje zdanie które mnie normalnie bawi z postu powyrzej: "Plony na pewno beda lepsze niz rok temu..."

Tego czy będą lepsze czy nie to nikt na ziemi nie wie więc nie pisz takich głupot przyjdzie susza ziarna się nie wypełnią i tyle będzie z lepszych plonów..

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mnie bawi jak pieszecie ze beda slabe gorsze i ze nie bedzie zboza i bedzie drogie !!!!!!!!

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanko Panowie co myślicie o cenie pszenicy w żniwa po 78 zł brutto za konsumpcyjną ? mam taką propozycję kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

moim zdaniem bierz jak ci sie uda w tej cenie. Bo pozniej tylko taniej bedzie.....

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

matoperator7 jak tak czytam twoje posty to zastanawian się czy nie jesteś przypadkiem z jakiegoś lobby zbożowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19
Napisano (edytowany)

Wg mnie żadne umowy kontraktacyjne na zboże tego typu nie są wiarygodne. Zapewniam Cie że jeśli cena była by np. 50 zł za tone to nikt Ci nie zapłaci 78. Umowy najczęściej są wiążące dla nas a oni mają swoje paragrafy że sie wymigają lub zaklad "padnie" by po chwili powstać. A jeśli cena zboża byłaby 95 to wyciągnął od Ciebie przynajmniej część zboża po 78zł. Taka jest polska rzeczywistość. Jak już sie podpisuje umowy trzeba po pierwsze ją dokładnie przeczytać ze zrozumieniem a po drugie podpisywać ją z osobą pewną.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@matoperator7 nie odpowiedziałeś na pytanie :) Jaką masz pewność że tak jak w roku poprzednim nie będzie powodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A jaka masz pewnosc ze bedzie powodz ?

jeszcze wszyscy zobaczycie jak pszenica paszowa bedzie po 800 zebyscie sie nie zdziwili i nie stekali

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo to nie ja zacząłem rewelację na temat dobrych plonów i niskich cen. Piszesz to jak byś miał pewność że do żniw nie będzie klęsk żywiołowych itp. Co do cen to widzę że się gubisz bo już prognozujesz 800 za paszówkę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
chcialbys miec takie klasy ziemi jak oni tam maja nawet bez nawozu beda mieli dobre plony

ty to chyba nie wiesz co piszesz :lol: samo urośnie ile 2t/ha? bo więcej nie, ale jak dla ciebie dobry plon to 2t to ok może o będziesz miał dobry plon może i nawet lepszy od zeszłorocznego.

Na Ukranie mam kilkanaście km, mam czarnoziem na praktycznie większości pól i jedno co mogę o nim powiedzieć, ziemia za***ista jak zadbana, to po PGR-y z nią zrobiły to szok ;[ zawartość próchnicy spadła, ziemia wyjałowiona i pozostawiona sama sobie, leżąca odłogiem przez kilka lat trochę się odbudowała ale to i tak mało. Ja stosuję bezorkową i zawartość próchnicy dopiero niedawno powróciło na należyty poziom, a osoby które orzą jeszcze nie osiągnęli tego pułapu. Na Ukrainie jest jeszcze gorzej, więc o cudownych plonach na tamtych ziemiach to możesz w przedszkolu bajki dzieciom opowiadać :lol: Tą ziemią się trzeba dobrze zaopiekować aby coś z niej było B)

co roku sa spekulacje teraz to dopiero zauwazyles ??? bedzie w Polsce wiecej zboza rok temu za duzo ulew bylo i powodz a przy suszy beda wieksze plony na dobrych ziemiach

od kiedy przy suszy coś rośnie? :blink: ile jest dobrych gleb w RP?

I tak z innej ręki cytujesz poprzedni post i jeszcze bana nie dostaleć :blink: regulamin czytaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

no i wszystko popsułeś <_< a tyle śmiechu było :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo to nie ja zacząłem rewelację na temat dobrych plonów i niskich cen. Piszesz to jak byś miał pewność że do żniw nie będzie klęsk żywiołowych itp. Co do cen to widzę że się gubisz bo już prognozujesz 800 za paszówkę :lol:

 

mialem na mysli cos innego bo ludzie mysla ze zarobia kokosy na paszowce i ze dostana 800 stowek za pszenice zebyscie sie nie zdziwili z taka cena jak bedzie duzo nizsza.

 

ty to chyba nie wiesz co piszesz :lol: samo urośnie ile 2t/ha? bo więcej nie, ale jak dla ciebie dobry plon to 2t to ok może o będziesz miał dobry plon może i nawet lepszy od zeszłorocznego.

Na Ukranie mam kilkanaście km, mam czarnoziem na praktycznie większości pól i jedno co mogę o nim powiedzieć, ziemia za***ista jak zadbana, to po PGR-y z nią zrobiły to szok ;[ zawartość próchnicy spadła, ziemia wyjałowiona i pozostawiona sama sobie, leżąca odłogiem przez kilka lat trochę się odbudowała ale to i tak mało. Ja stosuję bezorkową i zawartość próchnicy dopiero niedawno powróciło na należyty poziom, a osoby które orzą jeszcze nie osiągnęli tego pułapu. Na Ukrainie jest jeszcze gorzej, więc o cudownych plonach na tamtych ziemiach to możesz w przedszkolu bajki dzieciom opowiadać :lol: Tą ziemią się trzeba dobrze zaopiekować aby coś z niej było B)

 

 

moze ty masz 2 tony nie przecze ze nie :) ale juz zapomniales ile zboza zostalo dwa lata temu sprowadzone do Polski full!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

heh, a ten dalej swoje, ty czytasz co ludzie piszą, czy tylko to co ci odpowiada??????


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nam to by pasowało żeby jęczmień i pszenżyto było po 450-480zł :) a pszenica tak 500-550zł/t


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałbyś żeby ci sypała jak u Mnie B)

T-rex sorki nie do końca dzisiejszy jestem po wczorajszym :lol: (jest u ciebie mój telefon? :unsure: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Pytania do moderatora:

Dlaczego jak ktoś rzekomo obraża @matołoperatora7 do dostaje procenty, a jak on obraża swoim, przepraszam za stwierdzenie, debilnym poziomem i mocno obniża wartość tematu, to jest OK?

Dlaczego jak ktoś cytuje poprzednią wypowiedź dostaje procenty, a jak robi to @matołoperator7 to jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Co do zbiorów to wiem jedno jak narazie to może być zarównno klęska urodzaju jak nieurodzaju i chyba bez sensu jest rozmowiać o tym jakie będą ceny. Równie dobrze można się pokłucić jaka pogoda będzie w czerwcu.

A co do cen to i tak zarobią Ci co mają magazyny bo mogą część przechować i sprzedać w lepszych czasach. Rynek zbóż nie raz pokazał że nie jest stabilny i z roku na rok potrafi się diametralnie zmienić. I moim zdaniem to większe spadki cen spowodowane są propagandą która po urodzajnym roku głosi jakich to zapasów nie ma przychodzi rok nieurodzaju a zapasy gdzieś znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45
Napisano (edytowany)

Na poprzedniej stronie @matoperator7 cztery razy cytował poprzednie posty więc co on jeszcze tutaj robi :lol:

Dajcie spokój z tymi plonami i cenami, wróżkami chyba nie jesteście :D

 

Edit: Sorka źle policzyłem było to 5 razy to daje chyba 50% :lol:

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

sory ale zaraz ty mozesz dostac Bana za zasmiecanie tenatu i gnebienie innych. poprostu odpowiadam sie do postow uzytkownikow czy to tak trudno zrozumiec !!!! u mnie jeczmien do dostania o 700 zl pszenica po 850 mieszanka po 650 jest dostepna

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poczytaj regulamin ;) wtedy zrozumiesz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na poprzedniej stronie @matoperator7 cztery razy cytował poprzednie posty więc co on jeszcze tutaj robi :lol:

Dajcie spokój z tymi plonami i cenami, wróżkami chyba nie jesteście :D

 

Edit: Sorka źle policzyłem było to 5 razy to daje chyba 50% :lol:

 

5 razy ale tylko 10% się należy, bo dopiero teraz jestem na forum.

 

@BlackMamba nie odpowiem Ci na to pytanie, nie ja dawałem %

 

I wracajmy na temat bo dyskusja też mnie zaciekawiła poza cytowaniem i nieznajomością regulaminu. :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Panowie ten matooperator to albo jakiś dzieciak albo facet oderwany od rzeczywistości.Ignorujmy jego posty to może mu się znudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

darchem słupca pszenica paszowa 1020 brutto, pszeżyto 920 brutto

 

 

za pszenzyto dam 94 brutto, jaesli ktoś ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj