Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 luty 2011 - 11:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Tu piszą o cenie pszenicy w kontraktach na marzec. Przekracza 300$, to kto i co sprzedał za 200$.
http://www.rolpetrol...padku-cen-zboz/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 16:10
  •  

#1542 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 15 luty 2011 - 11:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie zaś pszenica po 470zł była. a jeczmien troche drożej :D
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

#1543 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 15 luty 2011 - 11:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica konsumpcyjna po 970+7%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 15 luty 2011 - 11:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja wczoraj sprzedałem po 820 pszenżyto z dodatkiem jęczmienia i żyta:)myślę że to bardzo dobra cena,a co do tej pszenicy z Argentyny niech płynie bo niedługo przeciętny pan Kowalski w sklepie nie kupi bułki i makaronu,no i hodowcą może się polepszy jeżeli pasze stanieją z tego powodu choć nie myślę aby to było tego następstwem,chyba że ktoś nie sprzedał jeszcze zapasów swojej pszenicy i czeka aż jeszcze zdrożeje;D więc jeżeli płynie to nie ma co zwlekać bo każdy zacumowany statek w porcie to spadek ceny.

#1545 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 luty 2011 - 11:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja dziś kupiłem pszenice jara na siew monsun po 140, a jęczmień po 120 czyszczone w workach 50kg nie zaprawiane.

#1546 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:05

podobno płynie do nas pszenica z argentyny po 600 zł, czy to prawda??

Ciekawe kto takie plotki rozpowiada?? Najlepsze jest ze ludzie w to wierzą. W Europie pszenica kosztuje ponad 1000 zł, w USA 940, a Ameryka Południowa się wyłamuje i oddaje za pół darmo?

#1547 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) nie wytrzymałem dalszego czekania i podpisałem kontrakt na 120 t po 970 netto za pszenice cargilówke

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1548 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 luty 2011 - 17:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jakie parametry ma garek ta twoja "cargilówka" i jaki czas ma ten twój kontrakt ?? kurdę pszenica w tej chwili jak mi się wydaje trochę zaczyna tanieć, konsumpcyjna 970 netto z odbiorem z gospodarstwa, trochę mało.

#1549 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 luty 2011 - 17:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) I zaczeły sie obnizki :( w czwartek pojechały dwa samochody pszenicy paszowej po 920 netto, wczoraj jeden po 900 a na czwartek odbiorca przebakiwal cos ze wezmie reszte ale po 880 netto. i teraz pytanie co robic, czekac czy sprzedawac?? zostało jeszcze ok 150t.

#1550 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zmienic odbiorce ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:21

Jakie parametry ma garek ta twoja "cargilówka" i jaki czas ma ten twój kontrakt ?? kurdę pszenica w tej chwili jak mi się wydaje trochę zaczyna tanieć, konsumpcyjna 970 netto z odbiorem z gospodarstwa, trochę mało.

12 białko
76 gęstość
220 opadanie
to są minimalne wymagania

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1552 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A kukurydza jak tam. Bo zaczynam mieć pietra i nie wiem co robić. Niby zawsze latem była najdroższa. Ale jakby miała być w takiej cenie jak teraz to bez sensu byłoby ją trzymać.

#1553 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) chwilos --> ja dziś załadowałem 4 tiry kukurydzy po 950brutto i nie mam zamiaru dłużej trzymać. Piękna pogoda na załadunek bo niema wiatru i ziemia zmarźnięta, mam nadzieję że resztę szybko zabiorą, bo z tego co wiem to ciężki temat teraz sprzedać kukurydzę bo dużo jej się na rynku zrobiło i cena ostro w dół leci, ja podpisałem kontrakt więc w zasadzie mogą zabierać kiedy chcą ale wiadomo że jak się sprzedało to nie chce się trzymać.
Po pszenicę nie mam pojęcia kiedy przyjadą, też niema zbytu.

#1554 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzisiaj na rynkach terminowych możemy zaobserwować dosyć solidną korektę (solidną w tym względzie, że wystąpiła praktycznie na wszystkich surowcach rolniczych 1-3%), pytanie brzmi czy szczyty już za nami czy też jeszcze się odbijemy?

#1555 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 luty 2011 - 23:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ludzie chyba boją się tych plotek o statkach płynących w naszym kierunku i ostro zaczęli wywozić towar na skupy.
Tam oczywiście jak widzą co się dzieje to tną na cenie.
Jasna sytuacja powinna być w połowie marca, ceny albo polecą o jakąś 100 w górę albo zostaną na poziomie jaki będzie na koniec tego tygodnia(ewentualnie początku przyszłego).
To jest tylko moje zdanie:)

#1556 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 23:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a mi panowie az sie plakac che jak czytam co wy piszecie takie kosmiczne ceny a wy panowie sie zastanawiacie czy sprzedawac ???????????????????????? a co ja mam powiedziec jak ja musze kupowac po takich cenach od was??????????????? wszystko na pasze i jestem w plecy jakies 30 do 40 zl na sztuce tragedia az sie zyc odechciewa a wam sie wydaje ze macie problem czy czasem za tanio niesprzedacie i to jest problem w tym kraju

#1557 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 luty 2011 - 23:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a nam się chciało płakać w zeszłym roku jak kupowałeś pszenicę po 420zł i pszenżyto po 380zł

#1558 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 luty 2011 - 00:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @banan29 - a co mamy robić? to jest samonapędzający się mechanizm - jeśli nas jadą cenami nawozów średnio co tydzień podnoszą cenę np. saletry o 5% (50zł/t), zapasów zboża większość z nas ma mniej niż zwykle (ja mam 30% średnich zbiorów - powódź), paliwo ciągle do góry....

to nie ta rzeczywistość, żeby któryś z nas mając wybór sprzedał pszenicę teraz po 900zł/t tylko po to żeby "ratować" tyłki hodowców, a nie czekał jeszcze kilka miesięcy i nie sprzedał za (strzelam) 1100zł/t...

tutaj każdy dba o swój interes - tak my "uprawowcy", jak wy "hodowcy", producenci nawozów, szejki naftowe, itp...

#1559 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 luty 2011 - 10:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) śięte słowa, ja też dużo dokupuje, i jak za jakiś czas pszenica i jęczmień będą po 400 zł, nawet złotówki więcej nie dam, tak już jest w biznesie. A czy nie lepiej byłoby np. cały czas po 650 zł

Edytowany przez nasil90, 16 luty 2011 - 11:46.
Cytowanie posta

maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 luty 2011 - 11:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Młyn w Topoli Królewskiej koło Łęczycy płaci 100pln + vat. Przed młynem kolejka,przy mnie facet umawiał
się na dostawę na 16 marca.
Za pszenicę rzecz jasna.

Edytowany przez Darkos795, 16 luty 2011 - 11:04.