Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) bajki opowiadasz z tym opadaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 23:01
  •  

#1522 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) że niby co?

#1523 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Bajki? Że niby nie wierzysz w takie opadanie czy, ze niemożliwym jest fakt ze komuś sie nie podoba wielkość takiego parametru? Prawdę mówi, sam w tym tygodniu sprzedawałem do młyna pszeniczkę z opadaniem > 400 i nosem kręcili.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 luty 2011 - 16:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) przecież do tej z op 400 mogą dosypać taką z 200 i srednia wyjdzie dobra ;), ale to juz ich brocha
konsumpcja 930+vat

#1525 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 11 luty 2011 - 16:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A ja dziś wywiozlem ostatnie 20 ton pszenicy.Gestośc 73,bialko 13,1 gluten powyzej 30 Cena 1016 brutto,

#1526 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2011 - 16:55

przecież do tej z op 400 mogą dosypać taką z 200 i srednia wyjdzie dobra ;), ale to juz ich brocha
konsumpcja 930+vat

Właśnie że tak się nie da. W przypadku np. gęstości owszem przy mieszaniu wynik to średnia arytmetyczna, niestety przy opadaniu już nie. Dlatego też z paszówki o opadaniu 170 nie zrobisz jakościówki.

#1527 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no właśnie ja też o tym myślałem żeby trochę po mięszać. Kurczę ale jak mówisz Blackmamba że nie da rady to trochę przypał. Hm możesz mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie nie da rady zmięszać ?? Czy słaba pszenica, dodanie nie wielkiej jej ilości popsuło by pszeniczkę jakościową ?? I jeszcze mam pytanie czy wie ktoś po ile chodzi pszenica konsumpcyjna w porcie ??
Pozdrawiam

#1528 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:21

Właśnie że tak się nie da. W przypadku np. gęstości owszem przy mieszaniu wynik to średnia arytmetyczna, niestety przy opadaniu już nie. Dlatego też z paszówki o opadaniu 170 nie zrobisz jakościówki.

od 10 lat tak robie...

Hehe to da się by opadanie było za duże? :P

da sie od 300-200, a nawet 150 jest optymalne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1529 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To znaczy co robisz? Gęstość czy opadanie? Opodania się nie uśredni.

#1530 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ciekawe na jakiej podstawie balansujesz miedzy ostatecznymi wynikami? Chyba tylko i wyłącznie na pałę, bo wnioskuję że urządzenia do badania tego parametru nie posiadasz, a w takim wypadku łatwo można przedobrzyć. Młynarze potrafią mieszać gorsze pszenicę, ale bawią się przy tym różnymi enzymami. Nawet duzy handlarz powie ci ze nie bedzie sie bawił w chrzest porośniętej pszenicy, chyba ze są to śladowe ilości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) oczywiscie ze na pale, no i porosnietej nie mieszam.

mam 2 kupki z poczatku zniw i z konca. ta z konca ma zalozmy 170, ta z poczatku ma ok. 300. sypie jedna lyzke dobrej, druga tej slabszej i jeszcze sie nie zdazylo, zeby nie wyszlo.
nie wiem jak to sie dzieje, nie wiem co mowi o tym teoria, ale w skupie przyjmuja i nie kreca nosem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1532 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zdradżcie koledzy tę tajemnicę w jaki sposób aż 400 opadanie osiagacie !

#1533 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ktoś kto sypie pszenice do silosów też „nieświadomie” robi takie mieszanki. Na pewno ostateczny wynik twojej pszenicy nie wynosi 235. Może się zdarzyć ze pewnego razu wyniesie 200 i wtedy cała partia jest do kitu, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.

@JPH2 po prostu pszenica koszona przed ulewami i długo nie czekała na kombajn po osiągnięciu pełnej dojrzałości.

Edytowany przez BlackMamba, 11 luty 2011 - 19:56.

#1534 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 luty 2011 - 19:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Każdy handlarz kombinuje z parametrami.Jest taki co zanim nasypie tira to robi minimum 5 próbek,a po nasypaniu jeszcze jedną z całego pojazdu i nie ma bata żeby nie przeszła.Co do opadu powyżej 400,to myślę,że mąka może być "za dobra",i że jeśli chcieć zrobić z niej mąkę standardową,taką jak z pszenicy o opadzie ok.230-250,to co musieliby mieszać z tą dobrą pszenicą.Na pewno łatwiej zrobić standard z opadu ,powiedzmy 300 i 180.

#1535 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja myślę że zmielenie pszenicy z małym opadaniem a pózniej z dużym i dopiero wymieszanie mąki da średni przyzwoity poziom maki. Nie wiem czy młyny maja takie mieszalniki.

#1536 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:58

da sie od 300-200, a nawet 150 jest optymalne.

150 optymalne? To czemu wymagają 220 opadanie by przeszła jako konsumpcyjna. U nas było ze 120 i nici.

To znaczy że jeśli dwie pszenice będą miały identyczne parametry oprócz tego opadania bo będa się różniły np 100 i 300 opadanie to nie będzie opadania 200? No to jakie wtedy wyjdzie?

#1537 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) od 180opadania młynarze zrobią mąkę tylko mówią, że więcej ulepszaczy wrzucają, ja miałem raz 200 o 160 z tego samego pola, co tu zrobic by było wiecej? sprzedac w zniwa w sumie zboze nieporośnięte koszone ostatnie 14 sierpnia:)

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#1538 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 12 luty 2011 - 19:30

Ja myślę że zmielenie pszenicy z małym opadaniem a pózniej z dużym i dopiero wymieszanie mąki da średni przyzwoity poziom maki. Nie wiem czy młyny maja takie mieszalniki.

Nowe młyny mają.Te ,które niedawno przechodziły wymianę maszyn na nowsze również.Niedawno w programie red. Jaworowicz był materiał o młynie w Nieszawie i tam mają całą linię do mieszania mąki.

#1539 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No właśnie, wiem że to jest na ręke bo można coś zaoszczędzić np. z pszenicy z małym opad, ale gęstośćą 78 wyjdzie dużo słabowatej mąki, a z pszenicy z dużym opad, ale z gęstością 71 wyjdzie bardzo dobra mąka ale mniej.Takie mieszanie przydaje się jak nie ma możliwości zakupu jednolitej dobrej partii pszenicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 luty 2011 - 09:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) podobno płynie do nas pszenica z argentyny po 600 zł, czy to prawda??
maszeruj albo giń !!