Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Domyślam się że brutto ludzie operujcie kwotami netto w biznesie jest taka zasada vat sobie każdy policzy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 04:18
  •  

#1502 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Brutto. Dobrze się domyślasz :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1503 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 luty 2011 - 12:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jestem w kuj-pom zostało mi do sprzedania ok 20ton może 22 nie wiem dokładnie... pszenicy paszówki nie wiem gdzie by dobrze sprzedać nie wiem czy by chcieli przyjechać tirem po 20t powiedzmy? Czekać, ze sprzedażą zbytnio nie możemy bo trzeba kupić nawóz bo dopłaty jeszcze nie przyszły a skoro mają czas do końca czerwca to pozdrowienia... czekam na odp. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 10 luty 2011 - 18:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) panowie moj szfagier pracuje w paszarni i mi dziś powiedział teraz nagle sie znalazło tyle zboża ze nie wiadomo co z nim robić i to takie zboże jak malinka wiec zboże było tylko każdy trzymał bo cena jest kosmos wiec sprzedawać bo jeszcze cena jest wysoka.

#1505 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Bez przesady, twoj szwagier to nie IERiGŻ ani zaden GUS wiec nie uogólniaj ze mamy w brud zboża. Kto ma ten sprzedaje bo cena jest dobra, a dalej wiadomo ze będzie go mało, a nie wiadomo co bedzie z ceną. Słyszałem o możliwości kontraktu pszenicy po 900 zł ze zbiorów 2011.

#1506 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) gdzie można zakontrakować za taka cene? długo bym sie nie zastanawiał

#1507 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) I po zawodach.
Podpisany kontrakt na równiutkie 900zł netto za kukurydzę i 1000zł za pszenicę.
Cenna po znajomości bo cenniki poleciały w dół (obecnie qq po 86zł i skup całkowicie wstrzymany bo mają zakontraktowane masę towaru i nie mają gdzie tego sprzedać). Do jakiej firmy to co najwyżej na PW i to tylko dla niektórych bo dostałem dobrą cenę i towar wcięnięty na siłę.
Mam info że przypływają statki z super pszenicą i przewoźnicy wożą to do jakiś młynów pod warszawą.

Ja już wypadłem z interesu, ale wam życzę szczęścia mocnych nerwów i dalszego wzrostu cen.
Pozdrawiam też wszystkich którzy nie dali się zwieść @HubertowiOjdana.

EDIT : BlackMamba --> ja też sądzę że cenna wzrośnie bo zboża nie przybywa tylko co najwyżej ubywa. Do żniw jeszcze poł roku a do kukurydzy jeszcze dalej.
Ja nigdy tak wcześnie nie sprzedawałem bo zawsze do maja-czarwca, ale po prostu nerwy mi puściły i mój wniosek w MGR raczej niema szans, a kupił bym w marcu jakiś ciągnik za gotówkę.

Edytowany przez marekgizio, 10 luty 2011 - 20:03.

#1508 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kukurydza w całej Polsce min 900 pln netto + transport na teraz.
nowe żniwa 2011 - konsumpcja 12% białka ok 860 pln w portach. dla dużych sprzedających do potargowania..... jęczmień ok 750 pln w portach nowe żniwa. pszenżyto podobnie. pszenica paszowa w porcie ok 780-800 pln - nowe żniwa. i rośnie......

#1509 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:40

gdzie można zakontrakować za taka cene? długo bym sie nie zastanawiał

Takie informacje uzyskałem z kilku źródeł, ale nie jestem zainteresowany więc nie wnikałem co, gdzie i jak. Jak ceny naturalnie będą wysokie to i tak się sprzeda za dobre pieniądze, a jak będzie na poziomie 500 to każdy odbiorca wymiga się z kontraktu parametrami. @marekgizio trzeba było dusić trochę więcej za tą pszenicę...

Edytowany przez BlackMamba, 10 luty 2011 - 20:43.

#1510 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak myślicie mój post wyżej... warto pytać czy przyjadą po ok 20ton??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zapytać zawsze warto. Jeśli komuś będzie naprawdę brakowało to przyjedzie bez gadania i jeszcze się ucieszy.

#1512 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) http://www.rolpetrol...towych-rynkach/

#1513 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To sie pewnie pospieszyłem wczoraj ostatni tir poszedł na młyn w magazynie została resztka (5ton psz konsumpcyjnej)zobacze jak rozliczą

#1514 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @wlkpmder
Pozwolisz, ze zapytam: ile i po ile sprzedales?

#1515 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) BlackMamba --> Na konsumpcję biorą od 29glutenu i 14białka moja miała 25 i 12, więc taka cena to z pocałowaniem ręki. Powinna pójść w zasadzie na paszówkę.
Taka z 16białka to nawet po 1040zł.

#1516 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 10 luty 2011 - 21:39

I po zawodach.
Podpisany kontrakt na równiutkie 900zł netto za kukurydzę i 1000zł za pszenicę.
Cenna po znajomości bo cenniki poleciały w dół (obecnie qq po 86zł i skup całkowicie wstrzymany bo mają zakontraktowane masę towaru i nie mają gdzie tego sprzedać). Do jakiej firmy to co najwyżej na PW i to tylko dla niektórych bo dostałem dobrą cenę i towar wcięnięty na siłę.
Mam info że przypływają statki z super pszenicą i przewoźnicy wożą to do jakiś młynów pod warszawą.

Ja już wypadłem z interesu, ale wam życzę szczęścia mocnych nerwów i dalszego wzrostu cen.
Pozdrawiam też wszystkich którzy nie dali się zwieść @HubertowiOjdana.

EDIT : BlackMamba --> ja też sądzę że cenna wzrośnie bo zboża nie przybywa tylko co najwyżej ubywa. Do żniw jeszcze poł roku a do kukurydzy jeszcze dalej.
Ja nigdy tak wcześnie nie sprzedawałem bo zawsze do maja-czarwca, ale po prostu nerwy mi puściły i mój wniosek w MGR raczej niema szans, a kupił bym w marcu jakiś ciągnik za gotówkę.

O tych statkach pisałem parę dni temu.Sam też sprzedałem pszenicę po 1000pln.Moim skromnym zdaniem to i tak super cena.Życzę wszystkim takiej w przyszłym sezonie.

#1517 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 luty 2011 - 23:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Z tego co słyszałem to na konsumpcyjną w tym roku najważniejsze opadanie 220 by było. No i właśnie u nas tylko to nie wytrzymało. A pszenica już prawie sprzedana. Juz tylko resztki.

#1518 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 luty 2011 - 07:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) silva, unas opadanie 400 i młyny też marudzą za za duze.

#1519 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 11 luty 2011 - 13:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam chciałbym się dowiedzieć czy handlował ktoś z firma WS TRADE jak wyglądała płatność i czy nie było z nimi problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 luty 2011 - 13:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Hehe to da się by opadanie było za duże? :P