Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2011 - 14:26

Napewno wiecej jak 850 nie bedzie. Od kilku lat cena pszenicy to ok.50% ceny rzepaku. Ale kto ma racje zwerifikuje czas.

Witam :) Czas na weryfikację. Masz dużo ha, fajny sprzęt (też bym taki chciał:)) ale smykałki do przewidywania na podstawie wielu faktów za grosz... Jakby ktoś chciał sobie zobaczyć naszą rozmowę to zapraszam w okolice stron 44-48. :) Pozdrowienia dla tych którzy nie sprzedali za namową HubertaOjdana.

Edytowany przez dzikijohn, 08 luty 2011 - 17:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 09:16
  •  

#1482 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 luty 2011 - 15:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Gratuluję wyczucia sprawy. HubertOjdana tez po części mial racje bo rzepak ponad 2k/t :)

#1483 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ceny trudno jest przewidzieć bo zależą od zbiorów na całym świecie a że rok był "ciekawy" to mamy ceny jakie mamy.

Żyto 850zł konsumcyjne
Tylko spokój może nas uratować....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 08 luty 2011 - 18:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie nie ma co się kimś sugerować my zawsze zostawiamy pszenice i sprzedajemy ją na przełomie stycznia ,lutego i nigdy jeszcze na tym nie straciliśmy .Mój kolega po żniwach sprzedał wszystko około 130t po 600zł więc pluje sobie teraz w brodę :unsure: .Każdy jest kowalem własnego losu a to co mówią w mediach :lol: to oczywiście trzeba wziąść dużą poprawkę.

#1485 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 luty 2011 - 20:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Skup Strzelno ,pszenica kons 935zł/t,pszenica paszowa 830zł/t ceny netto.Zboża jak w żniwa ,cały szas ktoś oczekuje przed bramą.

#1486 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 08 luty 2011 - 21:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) w mojej okolicy też ruch się zrobił. cena w dół więc rolnicy zaczęli sprzedawać...

#1487 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Teraz pytanie czy cena poleci już w dół?? Czy może troche spadnie i się ustabilizuje na i tak wysokim poziomie?? A może jeszcze zdrożeje?? Mam ponad 100 ton kukurydzy i teraz jest rebus. Sprzedawać czy jeszcze czekać.....

#1488 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 08 luty 2011 - 21:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sprzedawałem dziś owies po 675 brutto

#1489 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 08 luty 2011 - 22:09

Teraz pytanie czy cena poleci już w dół?? Czy może troche spadnie i się ustabilizuje na i tak wysokim poziomie?? A może jeszcze zdrożeje?? Mam ponad 100 ton kukurydzy i teraz jest rebus. Sprzedawać czy jeszcze czekać.....

Z QQ jak masz gdzie trzymać to czekaj (do maja-czerwca)
u nas pszenica z opadaniem ok 220sek
880-920netto
paszówka 860netto
jęczmien 800netto

#1490 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 luty 2011 - 08:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W niektórych skupach niewiele też w dół. Choć myśle że zależy czy się potarguje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 luty 2011 - 13:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wczoraj wywieźliśmy 60 ton pszenicy paszowej, po 880 zł/t netto, od poniedziałku jedzie pszenżyto po 780 zł/t netto... dobry rok :)

#1492 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 luty 2011 - 15:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzisiaj zamówiliśmy odbior 30t pszenicy konsumpcyjnej o dobrych parametrach i cena jaką zaoferowali nam to 1000 netto ale z ich transportem wyjdzie 990. A okoliczny diler pasz proponował za kukurydzę 950 netto i myślę żeby sprzedać bo lepszej ceny nie uzyskam.

#1493 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 09 luty 2011 - 15:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie tez sie zrobil podobno ruch do PZZ. :unsure: Mąz mojej nauczycielki z roslinnej jest udzialowcem w bylym PGR to mowil ze jak traktorzysci wczoraj pojechali do PZZ to kilka ładnych godzin ich nie było. :blink:

Edytowany przez mtz_820, 09 luty 2011 - 15:54.

www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#1494 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Soufflet Kościan pszenica kons. 950zł, pasz. 880zł, pszenżyto 780zł wszystko cenny netto, od jutra obniżka.

#1495 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jutro miałem podpisać kontrakt na 95zł brutto za kukurydzę i 105zł brutto za pszenicę, ale idą mrozy do -10 raczej bez okrywy śnieżnej, sporo zbóż może wypaść więc może warto jeszcze potrzymać.

#1496 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i co tu robic z pszenica mam propozycje 940 +vat i nie wiem czy czekac czy sprzedawac bo kase narazie mam .
jak myslice cena sie utrzyma

#1497 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 09 luty 2011 - 20:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Lukasz ja bym czekał bo o ile cena paszówek może polecieć nieznacznie w dół to wiadomo że pszenicy z parametrami nie ma dużo i nie bardzo jest skąd sprowadzić. Jak masz kasę i warunki do trzymania to ja trzymałbym do końca lutego. Później bym zwrócił uwagę na to jak przezimowały zboża bo tylko dobra zapowiedź żniw w całej Europie może znacznie zmienić cenę. To takie moje skromne zdanie i zaznaczam że są to rozważania czysto teoretyczne bo sam takowej pszenicy nie mam :rolleyes:

#1498 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:24

Jutro miałem podpisać kontrakt na 95zł brutto za kukurydzę i 105zł brutto za pszenicę, ale idą mrozy do -10 raczej bez okrywy śnieżnej, sporo zbóż może wypaść więc może warto jeszcze potrzymać.

Kontrakt terminowy na nowe zbiory czy ze zniw 2010? Miał ktoś jakieś propozycje kontraktów na zbiory 2011?

#1499 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Niema ale przecież jakieś granice są. Jak bym teraz konsupcyjną sprzedał za 105zł a cena wzrosła by do 110 to jakoś bym to przebolał, ale 120zł już nie, tylko czy jest realne ze dojdzie do takiej ceny?
W sumie 105zł to już godziwa zapłata i może nie warto już kusić losu?

Sprawa z kukurydzą jest jeszcze lepsza bo jest poważny deficyt tego zboża przez nieurodzaj w argentynie - drugiego producenta na świecie tego zboża. W USA 1/3 idzie na biopaliwa. Więc nawet jak by w Europie obrodziła to cena powinna być po zniwach na takim poziomie i niema podstaw żeby do żniw miała nie iść w górę.
Tylko że cennę może hamować pszenica paszowa, a okoliczni kurnikarze pozamkali kurniki bo im sie nie opłaci, więc komu może sie opłacić przy cenach za paszową i kukurydzę po 100zł i konsumpcja po 120zł?

Mi kasy nie potrzeba, nawozy kupione więc mogę trzymać.
Ale jestem teraz na rozdrożu bo albo w ciągu tygodnia wszystko sprzedaję albo trzymam do czerwca jak co roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja dziś wszystko sprzedałem... Cena 980 zł za paszówkę, więc jestem raczej zadowolony.

Zaczynają straszyć, że spadnie. Najgorsze jest jednak to, że ograniczają masowo hodowlę drobiu oraz świnek. Z drugiej strony nie oszukujmy się- nie ma nigdzie na świecie nadmiaru zboża...

Jedno jest pewne, kto ma konsumpcję jeszcze zyska, a paszówka jest jednym wielkim znakiem zapytania.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl