Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Z tego co pamiętam, to konsumpcyjna extra zaczyna się bodajże od 36 % glutenu. Obecnie obserwuję, lekką, ale jednak tendencję zwyżkową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 12:21
  •  

#122 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Odpowiadam Bartkowi próby wychodzą od 28-32 % gluten, opadanie 220-260, gęstości nie znam, ale na sitach wypada bardzo dobrze, nie są to wyniki rewelacyjne u nas wyskoczył 2 dniowy deszcz przed żniwami, parametry poleciały w dół. Młynarz twierdzi że w naszych stronach nikt lepszego zboża nie przywiózł. Wpoprzednim roku gluten najniższy miałem 36 % a opadanie 260-300 sekund. Odmiana bogatka , jestem w trakcie sprzedawania i plon z zcała pewnością wychodzi 9 t/ha. Zeby tak lepiej płacili. Chciałbym zapytać jeszcz jak u was cena jęczienia, czy jest zainteresowanie ? Mam sporo do sprzedania dlatego pytam.
Może i cena się ruszy ale nieznacznie, wolę teraz sprzedawać a nie w mróz dygotać. U na najwięksi prodcenci nie sprzedają czekają na lepszą cenę, dają lepszą cenę ale muszą być parametry konsumpcyjne a z tym kłopoty będą, żeby nie zrobili zdziwka.
Widzę że wiesz o czym mówisz, może kiedyś pogadamy o uprawach na gadu, gdybyś wszedł na gadu to się nie przestrasz z dzieckiem mamy wspólne, tak moja dola.pozdrawiam

#123 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:18

Pszenicę jakościową handluję po 480 zł, jęczmień paszowy idzie jak woda 450 a ceny rosną ,pszenżyto ok 400 jest zainteresowanie, pszenica paszowa po 42-30 zainteresowania brak.pozdrawiam

a skąd jesteś?? duże masz ilości pszenicy paszowej i jęczmienia paszowego??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U nas jeczmieniem jest bardzo duze zainteresowanie i wuja ostatnio sprzedawal po 500 zl/tona.

#125 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 08:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) mam do sprzedania ok 60 t jęczmienia ,pszenicę praktycznie już sprzedałem, czekam na cenę min. 500 zł/t. U nas są strony "blondynkowe" i zaintersowanie będzie, tym bardziej że prosięta na targach idą jak woda po 380 zł za parę, jak ktoś ma do sprzedania zapraszam w nasze strony, mój kolega0 co produkuje prosięta mówi że ma zamówienia do końca marca.

#126 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 grudzień 2008 - 09:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Przepraszam, że nie w temacie, ale jak ktoś kupuje prosiaki po 380 zł za parę i liczy na to, że na nich zarobi, to jest niepoprawnym optymistą. Nie wiem czy minie pół roku i ceny wrócą do poziomu 3,0-3,5 zł/kg żywej. Pytanie, ile jeszcze musi czasu upłynąc, żeby ludzie się wreszcie tego nauczyli?
A w temacie, pszenżyto po 450 zł/t, jęczmień po 480 zł/t, pszenica paszowa - podobnie jak pszenżyto, żyto - 360 zł/t (taką cenę za żyto dają okoliczne młyny).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#127 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 10:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) jak myślicie zdrożeje zboże i pszenica do końca roku będzie po 550zł? tak jak zapowiadają w agrobiznesie?

#128 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 06:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Tyger podzielę się swoją wiedzą, mam koleżankę w firmie handlującą zbożem, ona twierdzi że może w szczytowym momęcie dolecieć na 550 ale na krótko (styczeń, luty) potem cena wróci w okolice 48-500, ponieważ najwięksi producenci trzymają pszenicę, tak jest u mnie, że jeszcze więksi ode mnie trzymają w magazynach czekają na cenę, mowa cały czas o pszenicy jakościowej, paszówka nie zdrożeje, jest multum, jeśli chodzi o jęczmień zaintersowanie będzie i cena będzie rosła, podobnie pszenżyto, wiem że wysyłają kupione zboże do Niemiec , brakuje im jakościówki.
Twierdzi że powrót do przyzwoitych cen możliwy jest po zbiorach 2009, do tego czsu rewelacji nie będzie. Zaznaczam że są to jej przwidywania, zna się na temacie bo już ładnych parę lat jest w branży. Moje obserwacje są podobne.

#129 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 17:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Widać że Twoja koleżanka bardzo zdrowo myśli. Ja z Ojcem podobnie twierdzę że max cenowy będzie w przedziale 500- (max za idealne parametry)600 Jednak będzie to cena którą pewnie zobaczymy przez 2-3 dni może tydzień. U Mnie w okolicy (okolice Wrocławia) nikt nic nie sprzedaje. Więc jak będą musieli kupić to cena pójdzie do góry tylko po to aby stymulować podaż i sytuacja wróci do tej jaka jest. Pracuję w dość dużej firmie przerabiającej pszenicę i to co przyjeżdża w tym roku nie jest najlepszej jakości i mimo ceny jaka jest koszt gotowego produktu jest ten sam bo większe są koszty przetworzenia materiału gorszej jakości. Jeśli idzie o pszenicę paszową to na 99% nic się nie zmieni bo u nas niestety bardzo spadło pogłowie świń a co za tym idzie zapotrzebowanie na paszę, a na dodatek nasi południowi sąsiedzi produkują głównie pszenice paszowe i to dużo taniej niż My więc sytuacja jaka jest na rynku domniemam że skończy się dopiero jak na rynkach wystąpi nieurodzaj i wcale nie musi być to przyszły rok

Ceny zbóż z 4-12-2008 KOMEX Kąty Wr
(wszystkie ceny brutto)
pszenica paszowa 435 zł/t
pszenica konsumpcyjna 472 zł/t
jęczmień 429 zł/t

#130 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 22:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Z tego co wiem, to Osadkowski Świdnica za paszową płaci 470 zł. Konkretniej może jutro będę coś wiedział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 06 grudzień 2008 - 18:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W Radomsku dostałem za pszenicę paszową 420 zł/t netto... a dlaczego pasze pełnoporcjowe np. FINISHER dla tuczników nie kosztuje 600 zł ??? Dlaczego? wyjaśni mi ktoś ?
all rights reserved

#132 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Bo firmy paszowe podpisywały kontrakty na zakup zbóż przed żniwami po cenach jakie były wtedy, czyli dużo, dużo wyższych niż obecne i teraz są w kropce.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#133 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 22:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ale zboze przeciez glownie kupuja po cenach aktualnych,wiec chociaz troche wiecej powinny staniec.

#134 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 10:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U nas firmy paszowe pokupowały pszenicę z Ukrainy i są pierwsze skutki, niedaleko mnie padło w nocy 5 tyś brojlerów w jedną noc, wstępne badania mówią o skażonej pszenicy, nauczą się kupować byle co, hodowca mówi że sprawa skończy się w sądzie.

#135 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 12:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i bardzo dobrze taka firma paszowa powinna iść z torbami przecież powinni badać towar przed sprzedażą a nie rolnikowi zdechło a oni zwalą na dostawę surowca

#136 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 13:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) krajowa pszenica konsumpcyjna kosztuje 430zł
a oni importują z zagranicy i płacą po 460zł
AF - to Jest To:)

#137 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 21:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Osadkowski Świdnica
Pszenica konsumpcyjna 480 zł netto (barter).
Moja jarka złapała się w 33 % glutenu, gęstości 78 kg/hl, opadanie 467.

#138 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 09:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Bartek gratuluję wyników pszenicy mój rekord w opadaniu 350 ale zimówki ( odmiana sukces, nigdy nie spadła poniżej 300). Napisz jaki ten barter co za pszenicę i jaki towar na wymianę i czy to się opłaca.

U nas ceny
pszenica jakościowa 460-500 zł/t- jest zainteresowaniez tendencją zwyżkową (mało dobrego towaruu)
pszenica paszowa 430 zł/t - małe zainteresowanie
jęczmień i pszenżyto 450-470 za tonę- jest zainteresowanie ale towaru nie za dużo (więksi prod. trzymają)
mieszanka jęcz + owies 370-400 zł/t -są kupcy

pozdrawiam

#139 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:00

opadanie 467.

pozycz troche ;) nie slyszalem nigdy o takim nawet, u mnie ciezko zdjac z pola wszystko by 220 miala, ale taki to juz nadmorski klimat ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dla mnie też troche nie realne wydaje sie to opadanie, moja pszenica ma około 300, najwiecej miała 320.