Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

lipnicak    0

no właśnie ja też o tym myślałem żeby trochę po mięszać. Kurczę ale jak mówisz Blackmamba że nie da rady to trochę przypał. Hm możesz mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie nie da rady zmięszać ?? Czy słaba pszenica, dodanie nie wielkiej jej ilości popsuło by pszeniczkę jakościową ?? I jeszcze mam pytanie czy wie ktoś po ile chodzi pszenica konsumpcyjna w porcie ??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Właśnie że tak się nie da. W przypadku np. gęstości owszem przy mieszaniu wynik to średnia arytmetyczna, niestety przy opadaniu już nie. Dlatego też z paszówki o opadaniu 170 nie zrobisz jakościówki.

od 10 lat tak robie...

Hehe to da się by opadanie było za duże? :P

da sie od 300-200, a nawet 150 jest optymalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Ciekawe na jakiej podstawie balansujesz miedzy ostatecznymi wynikami? Chyba tylko i wyłącznie na pałę, bo wnioskuję że urządzenia do badania tego parametru nie posiadasz, a w takim wypadku łatwo można przedobrzyć. Młynarze potrafią mieszać gorsze pszenicę, ale bawią się przy tym różnymi enzymami. Nawet duzy handlarz powie ci ze nie bedzie sie bawił w chrzest porośniętej pszenicy, chyba ze są to śladowe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

oczywiscie ze na pale, no i porosnietej nie mieszam.

 

mam 2 kupki z poczatku zniw i z konca. ta z konca ma zalozmy 170, ta z poczatku ma ok. 300. sypie jedna lyzke dobrej, druga tej slabszej i jeszcze sie nie zdazylo, zeby nie wyszlo.

nie wiem jak to sie dzieje, nie wiem co mowi o tym teoria, ale w skupie przyjmuja i nie kreca nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zdradżcie koledzy tę tajemnicę w jaki sposób aż 400 opadanie osiagacie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Ktoś kto sypie pszenice do silosów też „nieświadomie” robi takie mieszanki. Na pewno ostateczny wynik twojej pszenicy nie wynosi 235. Może się zdarzyć ze pewnego razu wyniesie 200 i wtedy cała partia jest do kitu, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.

 

@JPH2 po prostu pszenica koszona przed ulewami i długo nie czekała na kombajn po osiągnięciu pełnej dojrzałości.

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Każdy handlarz kombinuje z parametrami.Jest taki co zanim nasypie tira to robi minimum 5 próbek,a po nasypaniu jeszcze jedną z całego pojazdu i nie ma bata żeby nie przeszła.Co do opadu powyżej 400,to myślę,że mąka może być "za dobra",i że jeśli chcieć zrobić z niej mąkę standardową,taką jak z pszenicy o opadzie ok.230-250,to co musieliby mieszać z tą dobrą pszenicą.Na pewno łatwiej zrobić standard z opadu ,powiedzmy 300 i 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja myślę że zmielenie pszenicy z małym opadaniem a pózniej z dużym i dopiero wymieszanie mąki da średni przyzwoity poziom maki. Nie wiem czy młyny maja takie mieszalniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

da sie od 300-200, a nawet 150 jest optymalne.

150 optymalne? To czemu wymagają 220 opadanie by przeszła jako konsumpcyjna. U nas było ze 120 i nici.

 

To znaczy że jeśli dwie pszenice będą miały identyczne parametry oprócz tego opadania bo będa się różniły np 100 i 300 opadanie to nie będzie opadania 200? No to jakie wtedy wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

od 180opadania młynarze zrobią mąkę tylko mówią, że więcej ulepszaczy wrzucają, ja miałem raz 200 o 160 z tego samego pola, co tu zrobic by było wiecej? sprzedac w zniwa w sumie zboze nieporośnięte koszone ostatnie 14 sierpnia:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja myślę że zmielenie pszenicy z małym opadaniem a pózniej z dużym i dopiero wymieszanie mąki da średni przyzwoity poziom maki. Nie wiem czy młyny maja takie mieszalniki.

Nowe młyny mają.Te ,które niedawno przechodziły wymianę maszyn na nowsze również.Niedawno w programie red. Jaworowicz był materiał o młynie w Nieszawie i tam mają całą linię do mieszania mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No właśnie, wiem że to jest na ręke bo można coś zaoszczędzić np. z pszenicy z małym opad, ale gęstośćą 78 wyjdzie dużo słabowatej mąki, a z pszenicy z dużym opad, ale z gęstością 71 wyjdzie bardzo dobra mąka ale mniej.Takie mieszanie przydaje się jak nie ma możliwości zakupu jednolitej dobrej partii pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

u mnie zaś pszenica po 470zł była. a jeczmien troche drożej :D


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj sprzedałem po 820 pszenżyto z dodatkiem jęczmienia i żyta:)myślę że to bardzo dobra cena,a co do tej pszenicy z Argentyny niech płynie bo niedługo przeciętny pan Kowalski w sklepie nie kupi bułki i makaronu,no i hodowcą może się polepszy jeżeli pasze stanieją z tego powodu choć nie myślę aby to było tego następstwem,chyba że ktoś nie sprzedał jeszcze zapasów swojej pszenicy i czeka aż jeszcze zdrożeje;D więc jeżeli płynie to nie ma co zwlekać bo każdy zacumowany statek w porcie to spadek ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja dziś kupiłem pszenice jara na siew monsun po 140, a jęczmień po 120 czyszczone w workach 50kg nie zaprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

podobno płynie do nas pszenica z argentyny po 600 zł, czy to prawda??

 

Ciekawe kto takie plotki rozpowiada?? Najlepsze jest ze ludzie w to wierzą. W Europie pszenica kosztuje ponad 1000 zł, w USA 940, a Ameryka Południowa się wyłamuje i oddaje za pół darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie wytrzymałem dalszego czekania i podpisałem kontrakt na 120 t po 970 netto za pszenice cargilówke


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Jakie parametry ma garek ta twoja "cargilówka" i jaki czas ma ten twój kontrakt ?? kurdę pszenica w tej chwili jak mi się wydaje trochę zaczyna tanieć, konsumpcyjna 970 netto z odbiorem z gospodarstwa, trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

I zaczeły sie obnizki :( w czwartek pojechały dwa samochody pszenicy paszowej po 920 netto, wczoraj jeden po 900 a na czwartek odbiorca przebakiwal cos ze wezmie reszte ale po 880 netto. i teraz pytanie co robic, czekac czy sprzedawac?? zostało jeszcze ok 150t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jakie parametry ma garek ta twoja "cargilówka" i jaki czas ma ten twój kontrakt ?? kurdę pszenica w tej chwili jak mi się wydaje trochę zaczyna tanieć, konsumpcyjna 970 netto z odbiorem z gospodarstwa, trochę mało.

12 białko

76 gęstość

220 opadanie

to są minimalne wymagania


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj