Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pandanus    4

jakie głupoty ?

a słyszeliscie może ile kontraktów terminowych z giełdy MATIF zostało tak naprawdę zrealizowane ???!!!

to jest poziomo do max 10 % a cała reszta kontraktów jest przepisywana na następny termin

ludzie !! tam zboze wystawiają podmioty finansowe które nigdy zboża na oczy nie widziały

składają oferty kupna i sprzedaży a tak naprawde wcale nie są tym zbozem zainteresowani chcą tylko zarobić na róznicy kursu jak na akcjach na giełdzie - czy to nie spekulacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Powiedz jaki masz wpływ na to co dzieje się na giełdzie? Spekulacje mają swoją siłę, ale tak jak ktoś napisał nikt nie oszuka popytu i podaży. Co wnosi twój lament do tematu? Skoro sytuacja powtarza się już któryś raz z kolei, to chyba znak że mamy do czynienia z cyklicznością i może w ten sposób należy patrzeć na opłacalność – na przestrzeni cyklu, a nie roku? Ceny nawozów powiadasz, mamy wolny rynek i choć praktykami dystrybutorów za zmowy mógłby się ktoś na poważnie zająć, to popatrz jak jest na wschodzie; ceny środków produkcji niższe niż u nas, ale i cena za płody rolne nieporównywalnie niższa. Niestety wolny rynek i konkurencja. Tak jest nie tylko w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Oglądam właśnie Agrobiznes i tak się zastanawiam co tu robić z tym zbożem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Luuudzie!! Błagam was nie sugerujcie się Agrobiznesem. Oni co trzy dni mają 3 różne koncepcje zachowania się rynków. Szanuje się a nie słuchajcie bez sensu tego co powiedzą w TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

1000zł za pszenice już jest wiec teraz należało by podnieś poprzeczke na 1500zł albo sprzedać już to zboże które jest już rekordowo drogie i zarobić naprawde spore pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Wieczorem skocze do PZZ zobaczyc czy cos sie zmienilo wciagu 2 tygodni. Jutro chyba zawioze probki i zobaczymy czy w ogole na konsumpcje złapie... Jest jeszcze jedna opcja sprzedac jeczmien a z pszenica jeszcze poczekac. Mysle ze u mnie pod koniec lutego bedzie juz pusto, zstanie jedynie to co na skarmienie.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafik    0

Krasnystaw paszowa bez prób tylko żeby robaków nie było, cenny brutto 960 zł, przy wymianie za nawóz 980 zł.

możesz napisać co to za firma a najlepiej daj jakiś namiar na nią (telefon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Panowie dzisiaj odwiedziłem skup zboża (centrala nasienna Mogilno) i jakie było moje zdumienie jak kierownik powiedział że silosy pełne i jak mam pszenicę do może za 14 dni coś kupią?.Niby wszyscy czekają ,a tu pszenica do skupu jedzie?.W elewatorze w Strzelnie skup trwa i cały czas ktoś z pszenicą podjeżdza,ciekawie się zapowiada?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

fafik , duzo masz tej pszenicy, moze ja kupie

a z tymi silosami to i u kolegi pełno na mlynie zyta., to juz chyba koniec podwyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

Witam!handlowal ktos moze z firma WS TRADE[czy cos podobnego]z Pulaw,oglaszaja sie non stop na INGRiT,co to za firma;jest wyplacalna?kupuja zboza w calej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

w 2008 r gdy ceny bily rekordy byl 15% niedobór pszenicy. Teraz jest niby wiekszy niz 15% ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

chyba raczej nie borek i fraczak oni oglaszaja sie w internetowej gieldzie rolnej i towarowej IGRIT ,sa podobno z Pulaw gdzies kolo TESKO,ale wiecej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak ktoś chce kupić to jeśli ktoś po 950 zapłaci i przyjedzie do mnie po nią to cały samochód sprzedam. Parametry niezłe, Jedynie opadanie nie wytrzymuje na konsumpcyjną. Choć teraz więcej z jarej to i lepsze powinno być. Okolice Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

W Polskich Mlynach w kluczborku podwyzki 909zl/t Brutto Pszenica pospolita az sie zdziwilem ze podniesli az o tyle :blink:


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

@powislok tylko że ja nie odpowiadałem Tobie na pytanie... lecz koledze @fafik. Czytaj dokładnie co kto pisze na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie sam mam sporo zboża, a raczej miałem ok 250 ton, tyle udało mi się zebrać. Wszystko skarmiłem trzodą którą hoduje, na dzień dzisiejszy nie mam już nawet kg. Cena zboża jest za wysoka, w następnym sezonie będzie tragedia, zobaczycie wszyscy likwidują hodowle, trzodziarze i drobiarze nie wytrzymują tych cen. Sam teraz żałuje że wstawiałem świniaki, teraz za 250 ton, zboża miałbym sporo kasy, a tak ze swin to tylko długi zostają. Także w następnym sezonie jedno jest pewne, popyt się zmniejszy na zboże paszowe.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

będzie to samo co w 2008 roku, raz na wozie raz pod wozem, ja mimo że tylko uprawiam wolał bym aby pszenica było po 700, nawet 650, ale co roku, a tak zawsze gdy nie mam to jest droga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

panowie sam mam sporo zboża, a raczej miałem ok 250 ton, tyle udało mi się zebrać. Wszystko skarmiłem trzodą którą hoduje, na dzień dzisiejszy nie mam już nawet kg. Cena zboża jest za wysoka, w następnym sezonie będzie tragedia, zobaczycie wszyscy likwidują hodowle, trzodziarze i drobiarze nie wytrzymują tych cen. Sam teraz żałuje że wstawiałem świniaki, teraz za 250 ton, zboża miałbym sporo kasy, a tak ze swin to tylko długi zostają. Także w następnym sezonie jedno jest pewne, popyt się zmniejszy na zboże paszowe.

 

miejmy nadzieje ze ceny tucznika tez pojda w gore i bedzie się opłacać. pozdr


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

w jakich cenach u was owies leci bo szykuje się do sprzedaży większej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj