Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Hubert gdzie w kukurydzy patrzą na zanieczyszczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 03:18
  •  

#1062 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:14

@paktofonikas1987
,,Każdy człowiek może się mylić, ale tylko głupiec trwa w błędzie.'' - masz coś takiego w swoim opisie a caigle ciagniesz ze kura zje wiecej niz swinia (chodzi o ogół)
Co do Ozoroswkiego z Wólki to moj jak i ojca kolega/przyjaciel, chyba jeden z wiekszych prywatnych chodowcow drobiu w regionie, moze i nawet na podlasiu i on akurat sam robi pasze, a drobiu ma co nie miara....

Dominującą pozycję w strukturze spożycia mięsa w Polsce (podobnie jak i w produkcji) zajmuje wieprzowina bo ok. 60%, mięso drobiowe stanowi ok. 25%, a wołowe – ok. 10% reszta to dziczyzna,baranina kroliki i inne wynalazki
Pogłówie trzody chlewnej w Polsce to 139,677,000 sztuk
Świnie zjadaja najwiecej paszy co za tym idzie zboza koniec kropka, Firmy paszowe moze sprzedaja sporo paszy dla drobiazy ale to tak jak Łukasz1987@ zauwazył, wiekszosc hodowcow trzody sama robi sobie pasze. I prosze...nie pier**lcie takich głupot że ceny zbóż zależa od hodowców drobiu....

Według danych GUS, w listopadzie 2009 r. pogłowie trzody chlewnej w Polsce wyniosło 14,3 mln szt., tj. nieco (o 0,5%) więcej niż przed rokiem. Kolego zera Ci sie pomylily:)

#1063 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:14

Co do Ozoroswkiego z Wólki to moj jak i ojca kolega/przyjaciel, chyba jeden z wiekszych prywatnych chodowcow drobiu w regionie, moze i nawet na podlasiu i on akurat sam robi pasze, a drobiu ma co nie miara....

Hodowców a nie chodowców . Napewno jeden z większych na Podlasiu i z tym się zgodze.
Żeby jeszcze ilość przeszła w jakość.

I prosze...nie pier**lcie takich głupot że ceny zbóż zależa od hodowców drobiu....

Nigdzie tego nie napisałem

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:19

Hubert gdzie w kukurydzy patrzą na zanieczyszczenia?

Patrzą, nie patrzą ale zwykle podają.

#1065 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2010 - 19:38

Hubert gdzie w kukurydzy patrzą na zanieczyszczenia?

@MarekGizio wszedzie patrza na zanieszyszczenia....no uprzedzę Ciebie-wiem że Ty jesteś wyjątkowy i Ciebie się to nie tyczy

Adler Agro - odejmują z ceny jezeli przekroczysz próg 3% zanieczyszczen
WS-Trade
Provimi Bialystok

@Książe masz racje. jedno 0 za duzo

#1066 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dziwie się bo przez tyle lat jak wysyłałem kukurydzę i pszenicę na całą polskę i zagranicę to nigdy nikt nie pyskował o jakichś zanieczyszczeniach. W rzepaku to normalne ale jeśli chodzi o zboża to nikt o tym nawet nie wspomniał.

W kukurydzy patrzą tylko na wilgotność i jak by ktoś zaczą mi coś cmokać o zanieczyszczeniach to chyba by kopa w d*pę dostał.

To samo w pszenicy zawsze patrzyli tylko na wilgotność i gluten/białko, a teraz też wymyślaja 100 parametrów żeby mogli się do czegoś przyczpić i z ceną zjechać.

Chyba im już sie w d*pach przewraca.

EDIT: Do provimi w tamtym roku wysłałem 2 samochody i nic nie mówili o zaniczyszczeniach.

#1067 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2010 - 19:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dlatego napisałem że jestes ,,The Special One'' U Ciebie nie patrzą.

#1068 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Niewiem czemu się coś mnie czepiasz, pisze jak jest.

#1069 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 25 październik 2010 - 20:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) gluten 26,8% bialko 13% LO 140-173 700brutto
przy LO ponad 400 ściągają za 900zl+transport z czech

@marekgizio jak w tym roku plon qq?

#1070 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2010 - 20:23

Niewiem czemu się coś mnie czepiasz, pisze jak jest.

nie czepiam się...
mi potracaja wszedzie gdzie woże za zanieszyszczenia wieksze niz 3%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 20:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To jakie ty masz zanieczyszczenia? W kukurydzy może to być tylko plewy i pokruszone kawałki, ale te kawałki i plewy podczas suszenia są odwiewane, a połówki nie są traktowane jako zanieczyszczenia.
Więc trochę dziwne jest dla mnie że ktoś ci wogule coś mówi o zanieczyszczeniach.

#1072 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2010 - 20:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dla sprostowania...mowa cały czas o kukurydzy mokrej, jakie zanieczyszczenia? sam do konca nie wiem...po badaniach wychodzi ze jest ich ok 4% raz było nawet 5% a jakie ?? Tylko skupujacy wiedza.. niby połowki wlicza sie do zanieczyszczen

#1073 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 październik 2010 - 20:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No ale nie każdy sprzedaje qq wysuszoną. Ja jak kupowałem to czasem się trafiały kawałki kolby, ale na to nikt nie patrzył, bo była tania.

A u mnie o okolicy to się mówi, że są "ludzie i taborety" :P

#1074 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak chodzi o mokra to zwracam honor. Ja mówię o suchej gdzie są tylko całe ziarna i co najwyżej połówki które wszędzie są uznawane za ziarno. Kiedyś sam sie pytałem w jakiejś mieszalni czy połówki moga być czy dokładniej odwiewać bo jakbym musiał to odwiać to pare kg bede miał mniej ale powiedzieli że i ćwiartki moga być to to i tak idzie na zmielenie i bedą mieli mniej roboty.
Nigdy nikt sam do mnie nic nie wspomniał że w suchej są jakieś zanieczyszczenia.

Co do osadek w kukurydzy to trzeba rozkręcic klepisko bo szczepie osadki i idą do zbiornika.

PS Provimi kupuje mokra kukurydzę?

#1075 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2010 - 10:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Tak kupuje...dziś poszedł jeden TIR. Cene podam jak przyjedzie kierowca

#1076 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Co do paszy dla drobiu, to swojego czasu przez dwa lata robiliśmy własną, ale to był wielki błąd. Ciężko z odpowiednim składem, sprzętem, pracownikami, podażą ziarna i transportem.

Dla trzody wszyscy robią, dla drobiu jeszcze nie słyszałem. Mama nawet nie chce o tym słyszeć. :)

A zużycie w ilości 1600 ton rocznie.

a kukurydzę, to my sprzedajemy.
Polskie Młyny S.A.
57 ton,
3% zanieczyszczeń
wilgotność 30% (każde 1% to 10 złotych na skupie)
cena 495-505 netto.

#1077 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 29 październik 2010 - 14:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) To u mnie kukurydza z taka wilgotnościa 30% i zanieczyszczeniem do 8 % dają 520 netto

#1078 Share damiano1

damiano1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 09:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Mam ofertę kupna pszenicy konsumpcyjnej. Orientuje się ktoś po ile stoi szczególnie w Wielkopolsce na dzień dzisiejszy ?

#1079 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 03 listopad 2010 - 21:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zerknij tu: http://www.rolpetrol...otowania/zboza/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share gruuna

gruuna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 10:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam

Współpracuje z niemieckim portalem www.gruuna.com gdzie możecie sprawdzić ceny płodów rolnych w Niemczech. Jeśli kiedykolwiek sprzedaliście zboże do Niemiec dajcie znać jak poszło. Nie promuje portalu bo to nie o to chodzi ale chętnie włączę się do dyskusji i podzielę się informacjami. Dla zainteresowanych info po polsku http://blog.gruuna.c...e/gruuna-video/
www.gruuna.pl