Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 21 październik 2010 - 21:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A gdzie masz taką cenę pszenicy w Lubelskim - no chyba że dajesz po drodze pięciu pośrednikom zarobić!!! 550zł??? Obecnie pszenica paszowa waha się w granicach 620-630 zł/t netto z odbiorem z gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 20:23
  •  

#1022 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 21 październik 2010 - 21:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Cena pszenicy w dół; konsumpcyjna 50 zł na tonie, paszowa 20 zł.

#1023 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 21 październik 2010 - 21:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A ja opchałem już większośc pszenicy konsumpcyjnej za 780 brutto.Zostawiłem sobie tylko 30 ton na przyczepach.

Czy mieliście taki przypadek że pszenica sprzedawana we żniwa miała lepsze parametry niż ta sprzedawana w poźniejszym terminie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share VIPERS

VIPERS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2010 - 06:12

Pszenica Paszowa 550 + VAT

Bardzo "atrakcyjna" cena !! :D :D

Ps. Jeśli masz na sprzedaż, kupię każdą ilość !!

#1025 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 październik 2010 - 11:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Nic dziwnego ze taka cena paszowki fermy drobiarskie zamykaja fermy i zaraz bedzie po 500 pszenica paszowa...bo kto dzis bedzie produkował brojlera przy cenie 2.6/kg jak koszty zerowe sa dopiero przy cenie 3.20??

Edytowany przez andrzej2110, 22 październik 2010 - 12:41.
Cytowanie poprzedniego posta

#1026 Share VIPERS

VIPERS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2010 - 12:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ksiaze
Dla twojej wiadomości nie tylko fermy drobiarskie przetwarzają pszenicę, więc nie strasz ludzi. Każdy widzi jaka jest obecnie sytuacja (nie tylko w Polsce) i należy trzymać jak najdłużej.

A tak poza tym fajne zdanie "fermy drobiarskie zamykaja fermy " :D :D

#1027 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 październik 2010 - 12:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a co w tym zdaniu dziwnego?? jak jestes po 5 klasach to sie nie odzywaj a i czekaj z pszenica myslisz ze rok 2006 sie powtorzy ze ktos Ci placil po 900 za pszenice a wstawioal pisklaki i sie modlil o cene?? do wiosny moge nie wstawiac i mam na to wyrabane :D a kto niby w tym kraju przetwarza paszowke na potege wlasnie fermy drobiarskie...sam 30tys ferma przerabiam 500 ton pszenicy paszowej a w s kali kraju to jest najbardziej chlonna branza..

Edytowany przez andrzej2110, 22 październik 2010 - 12:42.
Cytowanie poprzedniego posta

#1028 Share VIPERS

VIPERS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2010 - 13:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Masło maślane.
Oj, kolego żebyś się nie zdziwił jakie mam wykształcenie.
Myślę, że jest ogromna szansa aby było jeszcze lepiej niż w 2006 r.
Dostałem więcej niż 900 zł/t
Wspomniałem, iż nie tylko branża drobiarska wykorzystuje pszenicę.
Nikt nad tobą nie będzie płakał.

#1029 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 październik 2010 - 16:23

Masło maślane.
Oj, kolego żebyś się nie zdziwił jakie mam wykształcenie.
Myślę, że jest ogromna szansa aby było jeszcze lepiej niż w 2006 r.
Dostałem więcej niż 900 zł/t
Wspomniałem, iż nie tylko branża drobiarska wykorzystuje pszenicę.
Nikt nad tobą nie będzie płakał.

;)
jestes taak dobry ze moglbys wrozyc z fusow:)

#1030 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 październik 2010 - 16:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Cena ta obowiązuje na skupie w fermie drobiu.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2010 - 16:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @Książe Twoja wiedza mi imponuje...

a kto niby w tym kraju przetwarza paszowke na potege wlasnie fermy drobiarskie

Ty naprawdę myślisz że tylko drobiarze przerabiają zboża na paszE??

#1032 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

#1033 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Każdy kurnikarz jakiego znam kupuje na paszę kukurydzę, a nie pszenicę, pszenica to może jakiś mały procent w paszy.

Jak rok temu cena kukurydzy była wyższa od pszenicy to się przestawiali na pszenicę + dodatki, ale teraz znowu jadą na kukurydzy.

#1034 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) lol kolego ciekawych masz hodowcow albo Ci sie cos pokrecilo..dajesz na odwrot...okolo 70-80% pszenicy reszte 30-20% mozesz dac kukurydzy w mieszance a to dopiero stanowi jakies 70% przy produkcji paszy..reszta to soja olej i premix lub koncentrat...znajdz mi takiego co daje wiecej kukurydzy niz pszenicy...posraja sie kurczaki dalej niz widza;]

#1035 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 październik 2010 - 18:22

pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

Jak byś wiedział ile dużych ferm trzody ma własne wytwórnie pasz to byś zawału dostał ;), bydło też szamie na potęgę, trzeba też wziąć pod uwagę ile % zboża paszowego omija wytwórnie pasz i jest skarmiana w indywidualnych gospodarstwach
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1036 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 październik 2010 - 19:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Mam dylemta czy sprzedawać czy się wstrzymać na lepszą cene mam do sprzedania żyto i pszenice i nie wiem czy cos podskoczy czena czy po nowym roku zacznie spadać? Pewnie nie tylko ja mam taki dylemat:(;)

#1037 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 22 październik 2010 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no właśnie-żyto to i tak jest ponad 100% droższe niż w tamtym roku. Może naprawdę jest mało tego zboża na rynku?

#1038 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2010 - 18:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dyskusja o aktualnych cenach zbóż w 2014 roku przeniesiona do wątku http://www.agrofoto....ew__getlastpost

pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

Jezeli w Twoim regionie jest sporo hodowcow kur to Ci tak powiedza...Wiesz ile zje świnia w ciagu swojego życia?? tyle co xx kurczaków...
Pozatym tak jak @Marekgizo pisze...hodowcy kur , duzi hodowcy głównie bazuja na paszy z qq

Edytowany przez AF_Mirek, 14 lipiec 2014 - 08:42.

#1039 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 październik 2010 - 23:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @HubertOjdana mowiąc o tych hodowcach mam nadzieje ze nie mówisz o Czarku spod Wasilkowa.

Odnośnie świni to ile zje paszy przez jaki okres tuczu? Tak z ciekawości pytam. Kurczak w przeciągu 6 tygodni zje jakieś 4,5 kg paszy. W przeciągu roku ze standardowego kurnika 40k sztuk wychodzi jakieś 1100 ton paszy a takich kurniczków jest kilka nawet w moim rejonie który wcale zagłębiem drobiarskim nie jest. Pod koniec tuczu dziennie idzie 10 ton wiec jest to dość chłonny rynek.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 październik 2010 - 01:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) zgadza sie to co jedza tuczarnie to pikus przy rynku drobiarskim i sie nie kloccie...naprawde jest w drobiarstwie tragedia...od 3 tygodni...ludzie nie zasiedlaja ferm pisklakami ...zeby nie byc goloslownym to sledzcie rynek drobiarski i jego sytuacje: Komentarze i analizy - Rynek pasz

2010-10-20
Kto zarabia, kto traci na drogich paszach?

Drogie pasze coraz mocniej uderzają w hodowców. Oprócz producentów trzody chlewnej, na wysokie ceny narzekają już właściciele kurników. Niektórzy zaprzestają nawet produkcji.
Mało kto jest tak mocno uzależniony od cen pasz jak drobiarze. To one pochłaniają niemal całość nakładów potrzebnych do prowadzenia hodowli. Właściciele małych ferm, tak jak pan Romuald Wyrębski, nie mają innego wyjścia i wstrzymują produkcję. Brak opłacalności tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji i spadającą ceną drobiu.

Romuald Wyrębski-właściciel fermy, woj. łódzkie „To powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jak jest”.

Drobiarze wytykają paszowcom nieuzasadnione windowanie cen i domagają się ich weryfikacji.

Leszek Kawski-Krajowa Rada Drobiarstwa „Produkcja zbóż paszowych jest na stabilnym poziomie, porównywalna do ubiegłego roku. Apelujemy do wszystkich firm produkujących pasze, aby zweryfikowały swoje cenniki, aby ta cena spadła”.

Szanse jednak na to są jak na razie niewielkie. Przemysł paszowy tłumaczy, że ceny pasz kształtuje rynek. A to co podbija ich koszty produkcji to drogie zboże.

Adam Tański-Izba Zbożowo-Paszowa „Nie ma uzasadnienia wzrostu cen pszenicy paszowej i tu jest wzrost nieuzasadniony rynkowymi czynnikami podaży i popytu”.

Tym bardziej, że nie potwierdziły się szacunki o wyjątkowo niskich zbiorach w kraju. Wiadomo, że będą one o niecałe 9% mniejsze niż w ubiegłym roku i wyniosą 27 milionów ton. Ale o niższych zbiorach od dawna mówiło się też w całej Europie.

Andrzej Bąk-WGT „Problemy Rosji, Ukrainy i Kazachstanu z utrzymaniem produkcji zbóż spowodowały to zachwianie. I stąd ten gwałtowny wzrost, który zaczął się w lipcu”.

W listopadzie czeka nas najprawdopodobniej uwolnienie unijnych zapasów ziarna, ale tylko jęczmienia. Dlatego mało prawdopodobne, żeby zmusiło to przemysł paszowy do obniżenia cen.

Źródło: Agrobiznes